PDA

View Full Version : Поредната глупост на родителите



_Snow_
08-23-2007, 04:47
Незнам дали при всеки е така но при повечето хара (поне тези които познавам) постоянни родителите ни карат да не пушим и такива работи а докато ми го казва е с цигара в рака или след 5минутки запалва е ква е тая просташтина пример за подражание :smt005 :smt005 :smt005

quench
08-23-2007, 06:31
много деградантски начин на мислене...

повечето хора пропушват в 8-9 клас, даже може сега по-рано

ти в 8-ми клас примерно къде го имаш акъла да прецениш, че това ти вреди?

а и нали знаеш, че колкото си по-млад и на колкото повече вредни фактори си подложен, толкова по-тежки са последствията след пубертета, когато тялото запова да остарява

освен това, като почнеш работа и си затрупан с грижи, ще имаш достатъчно причини, за да бягаш от всички ограничения на ежедневието с някой вреден навик

_Snow_
08-23-2007, 06:43
оважавам мнението ти но не мисля така сру тогава да не правят забележка като не са пример за подражание :roll:

KiSs_mY_LiPs
08-23-2007, 10:17
Аз пуша от края на 5 клас..Наще не ма знаят щтоту ако разберат.. :evil: :evil: :evil: Иначе не ми дават и на мен доакто ми говорят са с цигарата ф рака...Ама не Мъ ЕбЕ..

RoyTheReaper
08-23-2007, 12:06
Напротив. Забележката от пушач е много по-уместна, защото те наистина знаят какво е да си в плен на зависимостта и какво е бавно здравето ти да си отива. Непушачите не знаят какво е.

crazy_sexy_cool`f
08-23-2007, 12:34
Нашите родители просто не искат да повтаряме техните грешки. Веднъж в даскало класната ни чете лекция за цигарите...после в часа по информатика намерих клипче, където тя е седнала със сестра си и пушат...е това ввече на нищо не прилича

quench
08-23-2007, 13:25
Нашите родители просто не искат да повтаряме техните грешки. Веднъж в даскало класната ни чете лекция за цигарите...после в часа по информатика намерих клипче, където тя е седнала със сестра си и пушат...е това ввече на нищо не прилича

ахааа, значи, ако хипотетично аз съм си счупил ръката, докато съм карал с бясна скорост колело и ти кажа да не караш бързо колелото си, ти ще ми кажеш "затваряй си устата, нали и ти си сгрешил?"

Seducti0n
08-23-2007, 13:43
Родителите не винаги са идеалния пример за подръжание и това е напълно нормално.Те просто не искат да вървиш по техния път ида си тровиш живота. :wink:

Psychoalgie
08-23-2007, 18:11
FU :)

TIMEX
08-23-2007, 19:35
:-D :smt005 :smt005 :smt005 Сетих се за 1 случка 1 мои фр го фана майка му да пуши и само тя с цигара и размятва цигарата и му крешти беше нещо мнооо смешно :smt005

qHu4Ka
08-24-2007, 11:01
ma ne e x0ra pyglednete yt taq strana...edin den i vii 6i stanete r0diteli...e mn dybre li 6i vi b1de ky vidite sin1 vi ili da6terq vi da se s1sipfa f nqk0i 1g1l s nqk0q treva ili pr0st0 s nqk0q cigara f raka?!.....pr0st zamislete se mn seri0zny nat t0q v1pr0s...pr0sty va6te ne iskat vie da p0ftarqte gr6kite im!!! e tfa e si4ky... :-s

LizZz
08-24-2007, 17:53
ma ne e x0ra pyglednete yt taq strana...edin den i vii 6i stanete r0diteli...e mn dybre li 6i vi b1de ky vidite sin1 vi ili da6terq vi da se s1sipfa f nqk0i 1g1l s nqk0q treva ili pr0st0 s nqk0q cigara f raka?!.....pr0st zamislete se mn seri0zny nat t0q v1pr0s...pr0sty va6te ne iskat vie da p0ftarqte gr6kite im!!! e tfa e si4ky... :-s
Абе пишете на по-разбираем език,бе деба...К'ви са тея нули,у-та,1-ци,ф-та...Много е тъп тоя начин на писане,разберете го... :smt011 :smt011 :smt011
Но по смисъл е много добре казано :wink: :smt016

Болшевик
08-24-2007, 19:07
Слушай родителите си :!:

08-25-2007, 17:43
Напротив. Забележката от пушач е много по-уместна, защото те наистина знаят какво е да си в плен на зависимостта и какво е бавно здравето ти да си отива. Непушачите не знаят какво е.
+ tova te sa na pone 30 -normalno e da pu6i6 togava no nekvi pikli i pedali na po 14 da mi se razhojdat s cigara v raka e sry ama ***********************

KiLLeR_InSTiNkT
08-25-2007, 19:19
Това е една от грешките, които допускат, когато ни съветват да не пушим. Но не сте ли се замисляли, че са прекалено зависими и не искат и вие да ставате като тях?

meaning
08-25-2007, 21:36
Има един момент,в който възрастните са живяли по комунистическо време и мозъка им е доста промит.И с налагане не става,защото тийновете живеят за тук и сега и са непукисти.Тъй че като някакъв дърт тип им говори,как не трябва да пушат не чуват много много.Доста са глупави,амам какво да се прави.След време разбират,че са сгрешили.В крайна сметка всеки си избира пътя на живота.

Briseis
08-25-2007, 22:28
Моите родители са непушачи и имат изключително негативно отношение към цигарите. Но понякога паля, но досега не съм си купувала кутия и не съм усещала нужда. По принцип, когато човек не е опитвал нещо и само е слушал за въздействието и т.н. има негативно мнение. По-добре е да се опита от всичко и тогава да се дават съвети.

Dodo_
08-26-2007, 00:08
Вярно че примера на родителите не е добър,но и ние сме си виновни...моите и двамата пушеха,сега само майка ми,но така и не съм палил цигара през живота си.Проблема е че се мисли че като почнеш да пушиш е гъзария,после се пристрастяваш и в един момент осъзнаваш какъв глупак си бил... :smt011 :smt011
Всичко е до лична преценка,който,каквото да ви говори:ВИЕ РЕШАВАТЕ!!!

IKisseDAGirL
08-26-2007, 08:08
И моята майка ми казва да не пуша, но самата тя не го прави.

LinKoS
08-26-2007, 08:39
dqdo mi, mir na praxa mu, po4ina ot cigari , ot tvyde mnogo cigari i rak na beliq drop. za vsi4ko drugo na6ite mi davat samo ne i za cigari i droga :wink:

MeGiTyY
08-26-2007, 13:35
аз започнах да пуша по дискотеките беше лятото за 8 клас една цигара 2 после по кутия на ден и ги спрях след няколко месеца наще ми разправат ти що пушиш а аз тогава пушех 1 цигара на ден мн рядко а то брат ми гепел цигари а тои тренира и те не вервали че синчето им може да пуши и на мен се караха и бях наказана да не хода на дискотеки заради тфа хаха ама след няколко месеца започнах да пуша и така вече 2 години ... наще знаят че пуша ама и те го прават караха ми се ама вече не.. хаха не пуша пред тех не ми дават пари за цигари ама аз си държа цигарите в чекмеджето до компа и те понекога ме ебават запали си цигара хаха и некфи такифа ...трее се радват че поне само цигари пуша другите глупости амфети и трева ги спрех на време че...

Green_Moon
08-26-2007, 16:39
Майка ми никога не е пушела и винаги ми е казвала ''Не пуши'' , баща ми е пушил докато е станал някъде на 30, той ми казваше ''Ако искаш пуши то, си е за тебе''. От както пропуших баща ми знае, че пуша(или поне пуших). Напоследък изкарах тежко една бронхитпневмония и имам още куп проблеми с белите дробове и вече разбирам смисъла на ''то си е за тебе''. Такаче всеки родител мисли най-доброто за детето си, това че на нас ни се струва че родителите ни говорят глупи, е това си е чисто наш си проблем :roll:

BaiboCo
08-27-2007, 01:06
Maйка ми пуши, баща ми - не. И всеки път като я видя да пуши и го напомням по няколко пъти, от което според мен не и става много добре, но досега не ги е спряла... И винаги ми е казвала, че смисъл в самото пушене няма и затова не трябва да се и пуши. Какъв пример дава ли - бих казал отличен. Тъй като - не ми вика, не ме заплашва с и аз не знам какво си, ако ме хванела с цигара и всякакви подобни глупави изцепки, както повечето родители, а просто - говори. Ефектът е ясен - не пуша, просто не виждам смисъл да се перчя, гъзаря, парадирам, че съм голям и че знам какво правя и мога и тн. Пък и няма по - детско нещо от това да правиш нещо, само и единствено защото е забранено...А и най - малко - не е евтино бе хора, правете си сметката. ( опа парите не са ваши(на повечето тийн-ове) а на родителите ви, но това, че са в джоба ви ги прави ваши...тази логика винаги ме е изумявала).

FreeSpirit
09-01-2007, 11:00
Аз пък не гледам родителите си относно тези пороци,всеки сам взема решения за здравето си .
Дори майка ми да пуши,аз предпоитам да не го правя.
А колкото до забраните-родителите ми не са ми забранили алкохола и цигарите.Дори са ми казали че е добре да стм пробвала всичко,за да знам какво е и да го познавам.
Оставили са на мен решенията относно здравето и навиците ми ;)

Selest
09-01-2007, 16:14
Незнам дали при всеки е така но при повечето хара (поне тези които познавам) постоянни родителите ни карат да не пушим и такива работи а докато ми го казва е с цигара в рака или след 5минутки запалва е ква е тая просташтина пример за подражание :smt005 :smt005 :smt005

На мен майка ми веднъж ми предложи да пробвам. Казала ми е, че е вредно, но каза също, че животът си е мой и да правя с него каквото искам. Единственото което каза да не пипвам са наркотиците.

antifreeze
10-29-2007, 19:18
ma ne e x0ra pyglednete yt taq strana...edin den i vii 6i stanete r0diteli...e mn dybre li 6i vi b1de ky vidite sin1 vi ili da6terq vi da se s1sipfa f nqk0i 1g1l s nqk0q treva ili pr0st0 s nqk0q cigara f raka?!.....pr0st zamislete se mn seri0zny nat t0q v1pr0s...pr0sty va6te ne iskat vie da p0ftarqte gr6kite im!!! e tfa e si4ky... :-snaistina!!! sigurno e mnogo gadno...e v moito semeistvo nikoi ne pushi vkluchitelno i az :P

KiLLeR_InSTiNkT
10-29-2007, 19:20
Напротив. Забележката от пушач е много по-уместна, защото те наистина знаят какво е да си в плен на зависимостта и какво е бавно здравето ти да си отива. Непушачите не знаят какво е.
Мнение, казано на място. Точно хората, които пушат имат право да ти забраняват да пушиш, защото знаят какво е.

chocoleptic
10-29-2007, 19:21
Напротив. Забележката от пушач е много по-уместна, защото те наистина знаят какво е да си в плен на зависимостта и какво е бавно здравето ти да си отива. Непушачите не знаят какво е.
\:D/

IdiOtKa
10-29-2007, 21:26
Незнам дали при всеки е така но при повечето хара (поне тези които познавам) постоянни родителите ни карат да не пушим и такива работи а докато ми го казва е с цигара в рака или след 5минутки запалва е ква е тая просташтина пример за подражание :smt005 :smt005 :smt005
тва е напълно нормално да ни го казват ....и аз бих го казвала на моето дете ....