PDA

View Full Version : Голям проблем



glymo14
08-23-2007, 06:08
Хора как се казва тази болест и как се лекува.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_papillaris_penis

Мойте пъпчици са такива смао че по малки.

batkodoki
08-23-2007, 06:18
:) това не е болест и не се налага да се лекува.
вариант на нормалното състояние на гланса на пениса е.
на практика тези "неща" ги има всеки мъж, но при различните индивиди са различно изявени като количество и големина - от миниатюрни до ясно забелижими.

glymo14
08-23-2007, 06:22
:) това не е болест и не се налага да се лекува.
вариант на нормалното състояние на гланса на пениса е.
на практика тези "неща" ги има всеки мъж, но при различните индивиди са различно изявени като количество и големина - от миниатюрни до ясно забелижими.

Човек много ме успокои,дано да е така както казваш.
А те ще изчезнат ли ?И ако може ми каже как да се лукувам вкъщи.
Има някой болести дето трябва да спреш да маструбираш извесно време.

batkodoki
08-23-2007, 06:28
какво ще лекуваш, като няма патология, няма болест? все едно да искаш да ти пломбират здрав зъб :)

след пубертета ще намалеят. мастурбацията няма защо да спираш - само ползвай смазки, ако караш "на сухо" тези "неща" са склонни да нарастват :)

08-23-2007, 06:31
какво ще лекуваш, като няма патология, няма болест? все едно да искаш да ти пломбират здрав зъб :)

след пубертета ще намалеят. мастурбацията няма защо да спираш - само ползвай смазки, ако караш "на сухо" тези "неща" са склонни да нарастват :)

Само да ти кажа че не са само на ръба на главичката а има и съвсем малко на кожичката дето е от вътрешната страна.

glymo14
08-23-2007, 12:00
Дайте още мнения по темата.

glymo14
08-25-2007, 17:30
Моля ви се дайте още мнения по темата плс.

swords1010
08-25-2007, 18:37
Това не е болест. Успокой се, около 50% от мъжете го имат (вкл. и аз :D )
Ето откъс от статия в TeenProblem.net

… имам малки пъпчици по пениса
Тези малки бели неща по ръбчето на прехода между главичката и тялото на пениса са така наречените атероми. Те са вид кожна мазнини във формата на малки белезникави израстъчета, които понякога могат да се появят върху лицето или на други места по кожата. Ако не станат по-големи от главата на топлийка или не променят формата и цвета си, те са напълно безопасни. Важно: не се опитвай да ги стискаш или откъсваш, защото това ще доведе до болезнени възпаления. Основното правило е: прегледът при лекар е абсолютно задължителен, ако образуванията по твоята кожа болят, щипят или отделят течности.
:wink: