PDA

View Full Version : Обилно кръвотечение



притеснена`123455
08-23-2007, 11:32
Эдравейте.
Имам проблем и ми се иска да се допитам до вас..
Эа втори път ми идва цикъла и е доста обилно.А и прескочи 2 месеца или три.Но ме притеснява това ,че е доста обилен,и миналия път беше така.Направо нечовешко много..!По няколко пакета превръэки на ден...направо ужас,а и ме е страх да сядам :smt010 !Днес ми е първи ден и се притеснявам,че утре може да е още повече..не энам...но утре пътувам и...ох притеснена съм.Эна,ч не можете да ми помогнете ,но поне искам да иэкажетте мнение или де да энам..
Мерси на всички!
:smt010

LedenaStrast
08-23-2007, 12:29
Эдравейте.
Имам проблем и ми се иска да се допитам до вас..
Эа втори път ми идва цикъла и е доста обилно.А и прескочи 2 месеца или три.Но ме притеснява това ,че е доста обилен,и миналия път беше така.Направо нечовешко много..!По няколко пакета превръэки на ден...направо ужас,а и ме е страх да сядам :smt010 !Днес ми е първи ден и се притеснявам,че утре може да е още повече..не энам...но утре пътувам и...ох притеснена съм.Эна,ч не можете да ми помогнете ,но поне искам да иэкажетте мнение или де да энам..
Мерси на всички!
:smt010

Консултирай се с гинеколог за обилното кървене! по няколко пакета на ден е прекалено много!
Чувала съм, но не знам дали е вярно, че по време на мензис изтичат около 100мл кръв... а при теб явно са доста повече..
:cry:

08-23-2007, 12:32
На колко години си? Окога имаш цикъл? Като слушам оплакванията ти май от скоро, и би било нармално, ако е така, ако не задължително на лекар и то скоро! Ако имаш менструация от скоро, не е лошо пак да идеш профилактично на лекар. Надявам се всико на е ОК :)

simonka
08-24-2007, 10:23
spokoino na men mi se slu4i sa6toto poslednite 2 mececa.be6e naistinaaa obilno mislq 4e e ot jegata a moje da si vzeme6 nqkakvi kruvospira6ti hap4eta za6toto naistina e ujas.ae pi6i kvo e stanalo

притеснена
08-24-2007, 10:40
Охххх ами кво още е така...даже се эасилва,но се надявам след 1-2 дни най-много да поспре.А на малолетна ще продадат ли хапчета таквиа эа намаляване на кървенето?И ако да-препоръчаите ми нещо моля ви :smt010

simonka
08-24-2007, 10:52
mislq 4e kruvospira6tite hap4eta se prodavat bez lekarsko predpisanie i nama pri4ina da ne ti prodadat .pitai v nqkoq ateka za6to mislq 4e tova e dobur na4in da si pomogne6 i pi6i kakvo e stanao za informaciq:0ako ne 6te 4akame nqkoi ot foruma da pi6e ako znae :)uspex :)

LedenaStrast
08-24-2007, 10:55
Охххх ами кво още е така...даже се эасилва,но се надявам след 1-2 дни най-много да поспре.А на малолетна ще продадат ли хапчета таквиа эа намаляване на кървенето?И ако да-препоръчаите ми нещо моля ви :smt010

Пий Витамин Ц .. вземи си на таблетки.. и пий няколко дни 3 пъти по 3

batkodoki
08-24-2007, 11:16
ЗАЩО все прескачате важното инфо и се концентритаре в/у глупости?!

ВИНАГИ се указва:

-възраст
-от колко време цикъла е регулярен
-полово активен живот
-прием на хормонални средства
-прием на някакви фармакоактивни в/ва (от кафе, през алкохол, до наркотици или лекарства за.....)
-някакви общи или остри заболявания към момента
-какво е различното, кое ви кара да смятате, че имате проблем

когато ПОНЕ това не е налице - отговорите все ще гравитират от безсмисленото "иди на лекар.." - до вредното и опасно "пий кръвоспиращи.." :evil:

08-24-2007, 13:29
-възраст-на 16 съм
-от колко време цикъла е регулярен-няколко месеца
-полово активен живот-не водя
-прием на хормонални средства-не
-прием на някакви фармакоактивни в/ва- (от кафе, през алкохол, до наркотици или лекарства за.....)-не
-някакви общи или остри заболявания към момента-не
-какво е различното, кое ви кара да смятате, че имате проблем-кръвотечението е доста обилно,притеснявам се..

batkodoki
08-24-2007, 14:19
-възраст-на 16 съм
-от колко време цикъла е регулярен-няколко месеца
-полово активен живот-не водя
-прием на хормонални средства-не
-прием на някакви фармакоактивни в/ва- (от кафе, през алкохол, до наркотици или лекарства за.....)-не
-някакви общи или остри заболявания към момента-не
-какво е различното, кое ви кара да смятате, че имате проблем-кръвотечението е доста обилно,притеснявам се..

когато цикъла е е регулярен от "няколко месеца" и отричате други рискови фактори за патология няма от какво толкова да се притеснявате :) слува се до степен някой колеги да го приемат за норма подобно състояние. и то наистина може да се разглежда като такова понеже е чисто физиологично /няма соматична патология в общия случай/ и е израз на ....мммм....синхронизацията, напасването на различните системи в организма.

няма лошо да се консултирате със спец, даже е желателно /при излишни за фамилията парични знаци/.
но трябва да сте наясно, че през TFT монитора и академик по АГ не може да ви прегледа

Sweet__baby
08-24-2007, 19:15
Първия път като ти дойде и в тези дни е просто ужас. Притеснително е и то доста докато свикнеш!
Лично аз ползвах по 5-6 превръзки на ден! А сега ползвам и тампони, въпреки че не съм водила полов живот.
Така че спокойно!
Първите месеци може да е така, но после ще се нормализира и ще намалее количеството на кръвта! :wink:

KiSs_mY_LiPs
08-24-2007, 19:47
И на мен парвите 3-4 пати ми беше така..Ще се опрайш..!!!

foreverr
08-24-2007, 23:14
opredeleno ne e normalno da izpolzva6 po nqkolko paketa na den-konsultirai se s ginekolog :roll: :roll:

kalpazanka
08-29-2007, 09:12
но трябва да сте наясно, че през TFT монитора и академик по АГ не може да ви прегледа
:-D Това ми хареса
http://koog-vma.com/statii-28.htm
http://koog-vma.com/statii-9.htm