PDA

View Full Version : Не слагайте топло на корема си!



08-23-2007, 15:30
Така оная вечер ходих на лекар,защото ме болеше корема (не от менструация ,бях се разболяла) и докторката ми вметна НИКОГА да не си слагам топло на корема.Аз й казах,че като съм неразположена ми помага,но тя каза,че най-добре било да вземам Нурофен.Правя тази тема,защото виждам,че много от съветите,които давате е да се слага на корема при болки шише с топла вода :?

SunnyG
08-23-2007, 15:33
Аз знам,че кръста тряба да се затопли,не корема...

LedenaStrast
08-23-2007, 18:14
Така оная вечер ходих на лекар,защото ме болеше корема (не от менструация ,бях се разболяла) и докторката ми вметна НИКОГА да не си слагам топло на корема.Аз й казах,че като съм неразположена ми помага,но тя каза,че най-добре било да вземам Нурофен.Правя тази тема,защото виждам,че много от съветите,които давате е да се слага на корема при болки шише с топла вода :?

На мен пък топло не ми помага... като ме боли корем като че ли студената вода повече ми помага

Presley
08-23-2007, 18:48
Много правилно!Току що го писах в една тема,эащото някой беше посъветвал момичето да си сложи шише с топла вода...НЕДЕИТЕ!

LoveHim
08-24-2007, 01:24
Аз знам,че кръста тряба да се затопли,не корема...
Аз знам че заради бъбреците и там още нещо не трябва да се слага нищо топло в областта на корема или кръста

LedenaStrast
08-24-2007, 06:26
Щом според вас не трябва да се топли кръста или корема... защо продават електрически одеалца и възглавнички?
За корема не знам ама кръста е хубаво да се топли ако имаш болки без хематурия...
Сигурно казват да не се топли корема по време на менструация, за да не се получава по-обилно кървене

loshokote
08-24-2007, 08:05
Аз знам,че кръста тряба да се затопли,не корема...
Аз знам че заради бъбреците и там още нещо не трябва да се слага нищо топло в областта на корема или кръста

Тва, че не трябва да се слага топло на кръста не е вярно! Когато получавах бъбречни кризи и предписаните ми болкооспокояващи не ми действаха вече, само електрическата възглавничка намаляваше болките :|

08-24-2007, 12:31
Аз знам,че кръста тряба да се затопли,не корема...
Аз знам че заради бъбреците и там още нещо не трябва да се слага нищо топло в областта на корема или кръста

Тва, че не трябва да се слага топло на кръста не е вярно! Когато получавах бъбречни кризи и предписаните ми болкооспокояващи не ми действаха вече, само електрическата възглавничка намаляваше болките :|
Abe za tiq raboti s el vyzglavnicite ne znam. I nie imame takava, obache nikoi ne q polzva, zashtoto taka kazvat vsichki, che ne trqbva da se slaga v olasta na krysta. I sled kato tvoito mnenie e, obratnoto na moeto, nedei da kazvash "Тва, че не трябва да се слага топло на кръста не е вярно! " shtom tova si e tvoito mnenie ne usporvai moito, zashtoto na mene sa mi go kazvali lekari i med. sestri...!!!

batkodoki
08-24-2007, 14:30
оф бе деца мили, тоя "нурофен" да го забравите!

на кой какво помага: различно е. в повечето случай гореща вана, колкото може да се търпи гореша премахва тоя род болежки.
както и помага при част от истинските /и ужасно болезнени/ бъбречни кризи.
големи сте - сами си обяснете защо.

LedenaStrast
08-24-2007, 18:28
Като получиш бъбречна криза... последното за което ще се сетиш е да се стоплиш... то в такъв момент не може да се мисли :smt010

MiMcHeToOo
08-24-2007, 20:55
пийте бира и няма бъбречни кризи :smt005 преди много бъбречни кризи имах и аз ама откакто си пия биричка.. никви проблеми няям :smt005

LedenaStrast
08-24-2007, 20:58
пийте бира и няма бъбречни кризи :smt005 преди много бъбречни кризи имах и аз ама откакто си пия биричка.. никви проблеми няям :smt005


hahaha:) май има нещо вярно! Аз откакто спрях да пия много бира каменоломната отвори :D

foreverr
08-24-2007, 23:15
ole i az obiknoveno si slagam 6i6e 8-[ mersi 4e mi kaza pove4e nqma :wink:

doctors
08-25-2007, 12:30
оф бе деца мили, тоя "нурофен" да го забравите!

на кой какво помага: различно е. в повечето случай гореща вана, колкото може да се търпи гореша премахва тоя род болежки.
както и помага при част от истинските /и ужасно болезнени/ бъбречни кризи.
големи сте - сами си обяснете защо.

Здравейте!Искам и аз да взема отношение по въпроса,както по горе колегата Бат Доки ви е казал при всеки е различно.Действието на топлото и студеното при различните организми е различно.В едни случай болежките ви могат да се повлияят а в други да няма никакъв ефект.Например аз когато съм имал бъбречни кризи от топлото ми е минавало,когато ме е боляло корем също,но при други хора може да няма облекчение от топлото,същото важи и за студеното има хора при които пък студеното им помага.Затова не се отказвайте да си слагате топло или студено,а дали ще има ефект зависи от организма!

FiFcheto
08-26-2007, 14:41
Аз знам,че кръста тряба да се затопли,не корема...
Аз знам че заради бъбреците и там още нещо не трябва да се слага нищо топло в областта на корема или кръста


i az tfa sam go 4uvala!suglasna sam ;-)

krem4et0
08-27-2007, 07:33
Преди време мяхме купили 1 вълнен колан с магнит. Не знам ак да го обясня. в най-тежките ми периоди само той ми е помагал.