PDA

View Full Version : Просто изказвам възмущението си!



cherinka
08-23-2007, 19:42
Здравейте на всички.
Онзи ден, като да не повярвам, аз седнах пред телевизора и щракнах на БТВ Новините. Гледах ги, но не ги слушах, и по едно време забелязах, че дават някакви роми и се заслушах.
Това бяха роми от две махали в Кюстендил. Това веднага ме навя на мисълта колко ромски махали си имаме в Пловдив. Извинявайте, но един от големите квартали тук - една трета от него е пълна с роми.
Ако на някой му е известно кв.Изгрев и жк.Тракия се намират един до друг, и може би вече предполагате, че точно там където са най-близко има адски много роми.
Както и да е. (+това, има и още две махали).
Та така. До едната от тях преди 2-3 години им бяха построили къщички на два етажа. Много хубафки и от вътре и от вън. Така наречените роми ги УСРАХА и сега тънат в лайна, но продължават да живеят в тях.
По новините чух, че ОТНОВО щели да им правят такива вилички.
ДО ПРЕДИ НЯКОЛКО ДЕН БЯХ НАПЪЛНО СПОКОЙНА, ЗАЩОТО СИ МИСЛЕХ, ЧЕ НАЙ-МНОГО ЦИГАНИ ИМА В ПЛОВДИВ, НО УВИ - БИЛА СЪМ АДСКИ ЗАБЛУДЕНА.
Ще ме извините, но се притеснявам вече от ромите. Не че имам нещо против тях, даже онзи ден бях на рожден ден на една приятелка и там имаше роми - седнахме на една маса, говорихме си, всичко беше идеално, добре се държаха с мен, и аз - с тях. Но.. някак си ..не знам ..но .. като се загледах в тях (аз попринцип много оглеждам хората) и започнах да ги оглеждам - еми извинявайте ме, но изтръпнах цялата, попринцип обичам шоколадови тенове (не знам как е множественото число на тен) обаче то тяхното просто.. кара ме да изтръпвам. не знам - може и самовнушение да е, но като видях една приятелка да се целува с ром ТОООООООТАААААЛНООООООО ИИИЗЗЗЗЗППЕЕРКААААААААААА АААААААААХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Та, темата беше, че ще им строят отново къщички. ЕБАТИ ХОРАТА, вместо с тия пари да ги изселят от държавата, те ще ги приютяват.
Ядосвам се, знаете ли защо?! Вярно е, че българите произхождаме от доста далечни места и прочие, но аз, лично, съм си проучила що-годе мога добре родата ми и три пъти на квадрат ПРА-то бабите и дядовците ми ВСИЧКИ СА БЪЛГАРИ, и за това мога да твърдя, че съм си чисто българче! Макар, че нямам нищо против македонци, ромънци и прочие, ама май започнах да дрънкам глупости, за това Край на темата. :D

koalka
08-23-2007, 19:46
И на мен не ми е много приятно, че циганите стават много, но какво да направим аз и ти...и дали някой въобще нещо може да направи.Остави ти, че са черни-аз расист не съм, но имат доста вандалски прояви...Крадат и какво ли не още правят, това е проблем.Мързеливи са и живеят в мръсотия.Това е проблема.

ArTanDra
08-23-2007, 19:52
Ще потърпите още малко .. след 10 г. (да се надяваме [-o< ) да паднат границите ни със страните от Европейският съюз и тогава пада шоуто :twisted: Добре правят , че им строят вили , ама да ги строят в махалите им и да не мърдат оттам все едно че живеят в малко селце. Аз се дразня като виждам мангали , които са в центъра и просят. Чужденците като ги видят остават потресени ... и гледката е и забавна и тъжна...Циганите са направо напаст и докато законите в държавата ни не подействат за всички ще си ги търпим.

Котарана
08-23-2007, 19:56
Аз пък все си мисля дали един ден мангалите няма да станат повече от българите и тогава какво правим не ми е ясно.Никои не го e** ,а ние трябва да ги търпим.Не стига,че получават сумати и помощи остава и жилища са им построят.Понеже постоянно се возя из градския транспорт, е досега 90% от мангалите не съм ги видяла да си плащат(нямали пари)еми да варят пеш тогава, всеки ден слушам разпавии в рейса писна ми от тях.Отвръщавам се чесно казано и не виждам скоро нещо да се промени...

Swinkenhoffer
08-23-2007, 19:57
да бе... ужасна работа.
точно до нас имаше една малка къщичка, нищо особено, ама приятна така и преди година някъде се намъкнаха вътре цигани, незнайно как, - мъж и жена. една вечер се прибирам с приятелка, хилим се нещо, а на около метър до нас стои тоя ром, дето изобщо не сме му обърнали внимание (той тъмен, на улицата тъмно... не се отличава в мрака. :lol: ) и тоя тип решил, че му се хилим на него, айде хоп, точно стигаме до входната врата и го гледаме тоз как се задава с един нож (!!) в ръката към нас. :shock: някъв ужас, някъв ад. добре че се прибрахме бързо, щото не знам. после ни гледаше на криво сума ти време. мани... :smt011
не съм привърженик на населието, но поне да се намери някой, който да ги постави на мястото им, щото мамата си трака. да дойдат от еуропата да видят как се живее с тая напаст, щото си мислят, че много разбират... евала им на италианците.

bloodfrozen
08-23-2007, 20:03
И аз имам лоши спомени от циганите..Понеже почти цялата си ваканция я изкарах с братовчедите ми, тая случка е свързана с тях. Та разхождаме се ние из града..и един мангал му вика на братчеда "Лапе, що показваш среден пръст, ти знайш ли кво ще ти се случи?!" и се засили към нас.. и аз му викам.."По-спокойно де, то детето показваше нещо, даже ме съмнява, че знае и за какво се показва среден пръст.." и така въртях локуми, много се уплаших, че може да ни направят нещо, понеже освен тоя, имаше още няколко представители от ромски произход.. Нищо не ни направиха..
Все още като ги видя мангалите на групички, ме обзема панически страх..
Смятам, че на всеки му е дотегнало от тях - ромите не работят, а получават осигурения, домове им осигуряват.. но за сметка на това - никаква благодарност, продължават вандалските прояви и никой не може да ги спре.. Никой не се заема да се разреши тоя въпрос веднъж завинаги.. Колко още убийства и нападения трябва да се извършат, за да разберат управляващите, че трябва да гледат сериозно на проблема?!?!

UnaBletoLoVeU
08-23-2007, 20:05
Абе тая нашата държава се побърка, ве баси. Като чуя нещо такова и изперквам. Колко хиляди български пенсионери, които са се трудили цял живот за благото на държавата и всяко нещо са влагали в развитието й, сега тънат в мизерия с пенсии от по 100 лева. Извинете, но със 100 лева след като платиш сметки, туй-онуй буквално оставаш на червено. Даже не знам какви магии правят горките хорица, че успяват да се прехранват. И вместо да вложат пари и да подобрят нивото на живот на възрастните от "Борба за оцеляване" поне до " Ех, успявам да свържа 2-та края" тия идиоти строят къщи на мангали, които не само, че ги осират, но и не са дали нищо на държавата, а само са смукали кой откъдето свари-я от парламента с изнудване за издръжки за хилядите им тъпи изродчета, ту от хората-просейки, или по-лошо-крадейки. И не само това-не стига, че трябва да са адски благодарни и да правят път на всеки българин като на цар, тия с целия си (ако имат изобщо) акъл ще ни изпобият по улиците. Преди 2 седмици към 9 часа един приятел си вървял по главна улица в Русе, когато спира кола, излизат група мангали, пребиват го и го пращат в пирогов. ТОВА ли е израз на благодарност за всички лишения, които и работещи и пенсионери понасят като им режат ли режат заплатите за тия измети?Да, явно това е. Ебахти държавата шибана. И то не стига само това, но и цените скачат 30-40 %, но дааа-оправдание има, разбира се..заплатите също се покачват. И с колко? С 10%. Уау..защо ли след около 10 години всички млади и трудоспособни българи ще живеят в чужбина? Е, накъде в крайна сметка отива България, когато населението й ще е само пенсионери, цигани и тук-там някой младеж или много заблуден, че не е напуснал страната или не дотолкова способен да учи в чужбина. Някои университети в света луди пари дават за стипендии на умните..ето къде отиват младите.. :smt013 Просто като се замисля и ми кипва отвсякъде. НЯМА СПРАВЕДЛИВОСТ в тая държава и това си е!

Iviqna
08-23-2007, 20:08
няма смисал.. и аз ги мразя обаче докато в тази държава не се въведе някакъв ред и дисциплина .. ще трябва да траем И тях.. в БГ проблемите са ни много,един от които са турците и ромите ( с извинение не искам да убидя никои оба4е.... )

П.С. мнението ми .. на сапун всички ..може и да прозвуча като расиска ама няма значение

Leksi23
08-23-2007, 20:13
На държавниците през "мъжкият полов орган" им е че народа страда, оправия няма :smt011

Shadow_Walker
08-23-2007, 20:15
Тей значи...първо не съм расист...като цяло нямам против никой етнос и т.н., има много цигани, които са си намерили място в обществото, даже помня, че един професор оп ромски произход гостува на Слави..
Обаче тези, които живеят в гетата и т.н...ами не е добре работата, традиции ли,манталитет ли, какво ли ги кара да се държат по тоя начин...не знам.Обаче трябва да се направи нещо по въпроса...
не от типа да им платим сметките за тока,водата и т.н. ... защото освен, че нищо не се постига така става пък дискриминация относно нас българите, че и към останалите етноси в държавата...
Трябва на тея роми да се намери работа, децата им да се учат в училища и да се интегрират, а не да гледаме как крадат жици...
Гетата да се премахнат, има всякакви сгради, които са необитаеми и могат да ги настанят там.Да им се дават социални помощи, Но само- ако си пазят жилището, ходят редовно на работа и децата им не бягат от часове.

MostHated
08-23-2007, 20:18
аз пък съм расист спрямо мангалите! Расизма е мнение а не престъпление! тфа не е моя реплика но е истина!

Disrespect
08-23-2007, 20:20
аз пък съм расист спрямо мангалите! Расизма е мнение а не престъпление! тфа не е моя реплика но е истина!

ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХА

и как разбра, че е истина??

:smt005

UnaBletoLoVeU
08-23-2007, 20:21
аз пък съм расист спрямо мангалите! Расизма е мнение а не престъпление! тфа не е моя реплика но е истина!

ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХААХА

и как разбра, че е истина??

:smt005
Яко звучи тая реплика...пък и аз съм съгласна с нея

Guderian
08-23-2007, 20:51
Трябва на тея роми да се намери работаТо за нас българите няма работа, а ти за тези паразити ми говориш :lol: Чуваш ли се бе :lol: :lol:

Shadow_Walker
08-23-2007, 20:56
Трябва на тея роми да се намери работаТо за нас българите няма работа, а ти за тези паразити ми говориш :lol: Чуваш ли се бе :lol: :lol: Може да се намери за всички работа. Толкова плодородна земя застрояваме или седи пуста. Толкова фабрики седят празни и се срутват. Правителството ни е лошо за държавата колкото и ромите.мдам...
И освен това казах, че на ромите трябва да се намери работа, защото е така.За безработните българи, на които също трябва да се намери работа, не съм говорил и затова нищо не съм споменал за тях.
Хм..guderian и на теб трябва да се намери работа...

И айде без по правителството, става ли?смисъл не сме политически форум.

Guderian
08-23-2007, 20:56
Трябва на тея роми да се намери работаТо за нас българите няма работа, а ти за тези паразити ми говориш :lol: Чуваш ли се бе :lol: :lol: Може да се намери за всички работа. Толкова плодородна земя застрояваме или седи пуста. Толкова фабрики седят празни и се срутват. Правителството ни е лошо за държавата колкото и ромите.Така е, правителството ни се управлява от чужденци, които нямат интерес за сега нещо да се промени в тази страна!

rusalkata_
08-23-2007, 21:36
яд ме е за това,че на толкова циганьори им строят някакви къщички,като има толкова българи,които живеят под границите на бедността!и вместо държавата да се погрижи за тях,за бездомните,за сирачетата,които живеят в мизерия,те ще ми привилегироват циганите!с какво са заслужили???
наскоро по телевизията,а и в интернета все се натъквам на сблъсъци м/у българи и цигани...не заслужават нищо мангалите!

Mimka_sweet
08-24-2007, 08:01
Абе стига .... много ясно ,че няма да направят нищо срещу ромите , няма смисъл да се изписват толкова неща.

machoka
08-24-2007, 08:04
Подобни теми не се допускат.