PDA

View Full Version : За българите, които напускат държавата ни.



cherinka
08-23-2007, 19:20
В предната ми тема за ромите, поста на UnaBle_to_LoVe_U ме навя на мисълта за всички онези, българи, които напускат държавата ни, евентуално за по-добро реализиране.
вчера точно това си говорих с майка ми.

Напоследък забелязвам доста мои познати ми разказват как от септември отиват да учат и да живеят я в Испания, я в Щатите, я в Чехия, я във Великобритания.
Даже тука от махалата си имам едни познати, който са от щатите и за лятната ваканция си идват в България.
Отделно по интернет с колко много хора се свързвам, които са в чужбина. Някои от роднините ми са там, и като си представа, че такива хора като мен като ги умножиш по 100 барабар с техните познати, които са в чужбина.. жал ми става.

Днес просто прекарах целия ден у дома и реших да посетя форума и да кажа някоя и друга приказка, макар, че знам че нищо няма да се промени.

Като бях малка, мама каза следното "До 15-20 години циганите ще станат повече от българите" и до ден днешен този израз ми кънти в главата.
Честно ви казвам -
Не искам да живея някъде другаде, освен в България.
Не искам да уча никъде другаде, освен в България.
Не искам да напускам България!

:smt009

MostHated
08-23-2007, 19:24
и аз не искам но съжителството с цигани е гадно! като се реализираш е приятно да си с хора от твойта класса! не че в България няма такива хора! но например в САЩ, многонационална държава все пак ако си упорит можеш да постигнеш повече! и после дори сама няма да искаш да се върнеш тук, но дори и да го искаш ще прецениш и ще си дойдеш!


айде чакаме те с нетърпение :P :smt006

UnaBletoLoVeU
08-23-2007, 19:31
Преди няколко месеца тати разправя как преди 20 години Южна Корея е била изключително зле. Зле, но все пак е имала умни управляващи, които са давали пари на младите да учат в чужбина, като така получават наистина добро образование, но после ги е задължавала да се връщат и прилагат наученото в нови разработки и проекти, които са докарали тази страна до едно доста добро ниво. Това наистина е умен ход и не би било лошо и тук да се организира нещо такова...но всъщност вече е прекалено късно, защото кой млад човек ще подмине шанса си да работи и да се развива в страна, способна да му осигори спокойствие и преспективи и ще избере да работи тук, рамо до рамо с някого, който само гледа как да си скъси работното време или да се опитва да спори с някого като хилядите навъдили се последно време "професори", които всъщност и представа си нямат от това, в което се пишат толкова вещи...Жалко е, че имаме толкова много проблеми и че единственото, което правят в парламента е да ги задълбочават, мислейки че оправят положението :smt011

Ziezi
08-23-2007, 21:17
В предната ми тема за ромите, поста на UnaBle_to_LoVe_U ме навя на мисълта за всички онези, българи, които напускат държавата ни, евентуално за по-добро реализиране.
вчера точно това си говорих с майка ми.

Напоследък забелязвам доста мои познати ми разказват как от септември отиват да учат и да живеят я в Испания, я в Щатите, я в Чехия, я във Великобритания.
Даже тука от махалата си имам едни познати, който са от щатите и за лятната ваканция си идват в България.
Отделно по интернет с колко много хора се свързвам, които са в чужбина. Някои от роднините ми са там, и като си представа, че такива хора като мен като ги умножиш по 100 барабар с техните познати, които са в чужбина.. жал ми става.

Днес просто прекарах целия ден у дома и реших да посетя форума и да кажа някоя и друга приказка, макар, че знам че нищо няма да се промени.

Като бях малка, мама каза следното "До 15-20 години циганите ще станат повече от българите" и до ден днешен този израз ми кънти в главата.
Честно ви казвам -
Не искам да живея някъде другаде, освен в България.
Не искам да уча никъде другаде, освен в България.
Не искам да напускам България!

:smt009

Не,няма да станат до 15-20 години повече!Според статистиката,ако сегашният темп на множене на тая сган се запази след около 40-50 години всеки трети ще е мангал!Но притеснителното тук е,че щом сега(когато се не повече от 10% от населението на България) правят квото си поискат представи си какво ще става,когато са 20-30%...Нещата все още са поправими,но само ако това става в страна различна от България!Просто защото сегашните българи сме сган!По-голяма сган и от тия маймуни!Защото те поне се подкрепят,ако не друго!А ние кво правим?Навън търчат мангали с брадви,секири и тн. и крещят "смърт за българите",а нашите СЪНАРОДНИЦИ СЛ,Ексчо,куренчи и тн. започват-"е ми,те скинарите са виновни","ето кво направи АТАКА","Расате има икономически интереси" и тн.Това само в България може да стане!Просто ние сме тотална мърша!Уморих се да повтарям,в Гърция има над 400 000 маймуни,същите,като тия тук,как си го преставяш да стане това нещо там?Май съм казвал и преди-на един събор в Драма преди 2-3 години лично мен и трима приятели щяха да ни разчекнат,заради това,че единият от приятелите ми имаше фланелка с карта на България от Симеоново време(която включва голяма част от Гърция)!Тогава ни измъкна братчед ми,който е граничар и беше с униформа!Хайде гледай какво ще стане,когато Косово се обяви за независимо,дали ще има останал жив албанец в Сърбия!
Политиците са ни същите,лично президентът Гоце Първанов амнистира дон Цеци за да направи напълно незаконната партия "Евророма"(за незнаещите в България е забранено да се правят партии на етническа основа,а на тази партия дори и в името и пише ква е)!Ами за събитията преди седмица да говорим ли?Като видях това :"и последната патрулка напусна района,след като беше изгонена от разбеснелите се цигани"(цитирам по памет) в една статия припаднах шест пъти!Това въобще не се нуждае от никакъв коментар,това го няма НИКЪДЕ по света!Органите на реда,на които работата им е да запазят реда бягат от цигани!??!Аз в момента съм в Калифорния да уча,тук американците са под 30% от общото население на щата!Само РЕГИСТРИРАНИТЕ мексиканци са над 5 милиона,като се предполага,че има поне още толкова нерегистрирани.И най-интересното в случая е,че въпреки,че са толкова малко(американците) пак са успяли по перфектен начин да въведат ред сред сганта!Преди няколко месеца имаше някъв митинг-протест на мексиканите в центъра....Ти такъв митинг не си виждала,митингуващите ходеха по тротоарите!Щото знаят,че а стъпят на улицата,ще им налепят глоби от по 200 долара!ето заповядай - http://www.youtube.com/watch?v=CLfWLp4C8e0 виж го,този митинг е от миналата година!Усещаш ли къде разликата?Една от съществените разлики между този митинг и на мангалите в България е,че този е законен и имигрантите на са направили нищо нередно,иначе всички щяха да лежат мъртви!

Та така,сега ще дойдат драгите съфорумци, и ще ми направят анализ на начина ми на изразяване(куенч),отново ще наблегнат на интересите на националистическите партии(ексо) или пък ще ме обвинят,че все тях набелязвам за виновни(сл),а циганите ще си правят вендета,ето днес пак гледам някви маймуни са пребили момиче в Овча купел и така..

Та за бъдещето на България-да има бъдеще,но не в тия граници,гражданска война ще има,рано или късно,вследствие на което ще се подели между различните етноси,както става със Сърбия,както ще стане и с Македония!Лошото в случая е,че тогава ние(щото това няма да стане толкова толкова далеч в бъдещето) ще разберем,че от един от най-великите народи навремето сме станали народ за подигравка от всички,дори и от такава паплач,която абсолютно навсякъде извън България се третира като мърша и като лошата шега на природата(става въпрос за циганите)!

Да и аз обичам България и искам да живея в Родината си!И да,ще живея в България пък квото ще да става,но трябва да бъдем реалисти!

Guderian
08-23-2007, 21:37
Ziezi, прав си

hahavteen
08-23-2007, 21:53
Az puk za ni6to na sveta ne bih se vurnala v Bulgaria.Jiviala sum tam samo do 9godi6na taka 4e moje da se kaje 4e sum izrasnala v 4yjbina i iskrenno se radvam za tova.Do sega si idvah po 2 puti v godinata za da vijdam "priatelite ot mahalata i baba" no ve4e kato poporasnah i vsi4kite poznati se prevurnaha malko po malko v tesnogrudi,mra4ni propadliaci a baba ne moje da mi zadurji interesa s mandji izob6to niamam namerenie da si idvam. [-X Istina e 4e imam priateli tam no s tiah poddurjam kontakt 4rez skype. Vsu6tnost kato si spomnia niakoi moi mnenia v tozi forum i v staria my variant mi stava napravo sme6no kak pi6eh 4e iskam da si doida i po-hybavo miasto ot Bulgaria niama na sveta.Sega razbiram 4e tia e hybava kakto vsiaka dryga strana i e dobre da se vidi no ne i da se jivee tam.Prosto xorata sa pesimisti,neprekusnato se oplakvat za jivota koito vodiat i tursiat vinata v niakoi dryg i se dvijat po ylicite kato zombita.Viarno e 4e ne vsi4ki sa takiva i ima gotini,veseli hora no masata napravo pra6tiat ot pesimizum i tursiat re6enie za problemite si v alkohol,treva,nasilie...Opredeleno ne bih prekarala jivota si tam nito bih rodila decata si v podobna durjava. :roll:

Болшевик
08-23-2007, 21:56
Слънчице :-D
Стой на Запад и остави родината да се разпадне съвсем...
:smt011 :smt011 :smt011

Guderian
08-23-2007, 22:01
slun4ice, аватара ти е от края на ВСВ и даже наскоро правеха статуя по случая... :)

hahavteen
08-23-2007, 22:03
Слънчице :-D
Стой на Запад и остави родината да се разпадне съвсем...
:smt011 :smt011 :smt011

Abe tia durjavata 4e se razpada razpada se.Lo6oto e 4e pak nikoi ne tursi vinata v sebe si ami v niakoi dryg.Politicite sa vinovni,romite sa vinovni,bulgarite koito napyskat stranata sa vinovni....Aide ne taka a? Dokato ne po4ne vseki da gleda v svoiata 4inia nikoga niama da se opravi stranata ma nikoi ne 6te da poeme otgovornost i vse gleda da obvini niakoi dryg i posle da sedne i da se napie za6toto vijdate li jivota e gaden!

P.S.:Ne kazvam 4e tyka kudeto sum e mn dobre no az i tyk ne iskam da jiveia. :-$

hahavteen
08-23-2007, 22:05
slun4ice, аватара ти е от края на ВСВ и даже наскоро правеха статуя по случая... :)


Znam ot koga e.E i? :-s

UnaBletoLoVeU
08-23-2007, 22:06
Az puk za ni6to na sveta ne bih se vurnala v Bulgaria.Jiviala sum tam samo do 9godi6na taka 4e moje da se kaje 4e sum izrasnala v 4yjbina i iskrenno se radvam za tova.Do sega si idvah po 2 puti v godinata za da vijdam "priatelite ot mahalata i baba" no ve4e kato poporasnah i vsi4kite poznati se prevurnaha malko po malko v tesnogrudi,mra4ni propadliaci a baba ne moje da mi zadurji interesa s mandji izob6to niamam namerenie da si idvam. [-X Istina e 4e imam priateli tam no s tiah poddurjam kontakt 4rez skype. Vsu6tnost kato si spomnia niakoi moi mnenia v tozi forum i v staria my variant mi stava napravo sme6no kak pi6eh 4e iskam da si doida i po-hybavo miasto ot Bulgaria niama na sveta.Sega razbiram 4e tia e hybava kakto vsiaka dryga strana i e dobre da se vidi no ne i da se jivee tam.Prosto xorata sa pesimisti,neprekusnato se oplakvat za jivota koito vodiat i tursiat vinata v niakoi dryg i se dvijat po ylicite kato zombita.Viarno e 4e ne vsi4ki sa takiva i ima gotini,veseli hora no masata napravo pra6tiat ot pesimizum i tursiat re6enie za problemite si v alkohol,treva,nasilie...Opredeleno ne bih prekarala jivota si tam nito bih rodila decata si v podobna durjava. :roll: Уау..това ме шашна..преди си мислила, че БГ е най-яката страна, защото си била привързана към нея и малко по малко си го превъзмогнала. Тъпо е това, че говориш така за хората. А може ли да попитам не е ли причината да живееш в чужбина, че вашите искат реализация, която не намират в БГ. Е, те виновни ли са, че не могат да се оправят в родината, а излизат зад граница. Какво ни обвиняваш, че всичко зависи от нас и това, че страната е в ужасно положение е вина само на българите?

hahavteen
08-23-2007, 22:35
Уау..това ме шашна..преди си мислила, че БГ е най-яката страна, защото си била привързана към нея и малко по малко си го превъзмогнала. Тъпо е това, че говориш така за хората. А може ли да попитам не е ли причината да живееш в чужбина, че вашите искат реализация, която не намират в БГ. Е, те виновни ли са, че не могат да се оправят в родината, а излизат зад граница. Какво ни обвиняваш, че всичко зависи от нас и това, че страната е в ужасно положение е вина само на българите?

Ami az ne iskam da obijdam nikogo.Prosto tova e koeto sum vidiala(ot Sofia sum).Predi niakolko 4asa govorih s edin priatel koito cial jivot jivee v BG v Sliven i kaza 4e i tam e taka.Vupreki 4e e liato i yj slunceto gree ima6 4ystvoto 4e e mra4no i tegne niakakvo nepriatno 4ystvo nad vsi4ko. Prosto e taka za horata i ne sum sre6tala nikoi koito da go e otrekul nezavisimo dali jivee ili ne jivee v BG.
Ina4e maika mi e zamina po sly4ainost i yj samo za edna godina v Kipur no tam se zapozna sus sega6nia si muj i sled 2 godini tam,se opitahme da se vurnem v Bulgaria no toi prosto ne poly4ava6e dostatu4no pari kato kompiyturen programist i si zaminahme.A i na men mi se podigravaha v y4ili6te vupreki 4e biah dobra y4eni4ka 4e sum emigrantka i ne sum istinska bulgarka samo za6toto vijdate li 2 godini sum bila v 4yjbina!Ina4e sega imame vuzmojnost da se vurnem pak i da jiveem dosta dobre no prosto nikoi ot semeistvoto mi ne iska.
I znae6 li spored men ne e tolkova pla6e6to 4e az mislia taka za6toto az vse pak ne sum jiviala godini v Bulgaria,ne sa mi tam vsi4ki priateli,ne mi e tam jivota i nikoga ne e bil.Pla6e6to e 4e maika mi misli kato men(v4era govorihme za tova)! Tia e na 43 i pove4e ot polovinata si jivot e prekarala v Bulgaria.Tam e otrasla,tam e y4ila,tam e suzdala za purvi put semeistvo i vupreki tova ne bi se vurnala.Su6toto e i s drygi vuzrastni xora okolo mene ili v Germania.
Kolkoto do tova 4e xorata sami sa vinovni da naistina go mislia.Vseki triabva da poeme otgovornost za postupkite si i posle da sudi.Ne moje da si hvurlia6 xartiikata ot duvka na ylicata i posle da se oplakva6 4e stranata prili4a na ko4ina! I za6to Rymunia primerno yspia da se opravi a nie ne? Kvo da ne sa po-ymni rymuncite? Ili nemcite? Ili gurcite? NE! Ama prosto sa re6ili da se stegnat i da napraviat ne6to... :roll:

Зиези
08-23-2007, 23:30
Зиези...
само един много заядлив въпрос...

Ти в момента откъде пишеш??
А ти ГудерЯне???

Добър въпрос...Отговор:откъдето получих язва,и съм напът за стенокардия(няколко пъти ми "прескача" сърцето)..

FelisDirus
08-24-2007, 00:37
slun4ice, млъкни, че се излагаш само, моля те... :smt011

hahavteen
08-24-2007, 01:11
slun4ice, млъкни, че се излагаш само, моля те... :smt011

Dobre,izviniavam se ako sum obidila niakoi.Ne sum iskala.Prosto izraziavah mnenieto si po temata :)

Guderian
08-24-2007, 06:49
_Cuddly_ и slun4ice, няма ли да се научите да пишете на кирилица :x

Disrespect
08-24-2007, 07:03
мда...в чужбина бих отишъл или за образование или за бачкане...да живея там - пълен абсурд

UnaBletoLoVeU
08-24-2007, 07:12
какво значи временно...

да се върна на старини да умра тук ли?

Не,примерно да излезеш за 1-2 години да побачкаш. Или както някои бачкат да речем на круиз на кораб - 1-2 месеца бачкат,1-2 месеца са си тук. Но не са избягали като тъй наречените "емигранти" :wink:
Хмм...трябва всички да стоим тук и да се опитваме да просперираме, но как да стане това, когато всеки с потенциал, опитал се да напредне в България е потъпкан от някои по-висши предтсавители на обществото. За да имаме желание да насочим усилията си към нещо ние трябва да сме сигурни, че ще постигнем успех. Баща ми е програмист и освен това преподава в русенския университет. Печелил е награди по световни конференции в тази област и все пак в работата му като учител той всекидневно се среща с някои отворковци, които мислят, че знаят много след като, чрез връзки са успели да се докопат до по-горен пост и се опитват да променят неща, градени с години, за които е сигурно, че носят успех само и само да се изкарат вещи в тази област. Не малко фатални грешки са станали, защото някой си там решил да доказва, че нещо всеизвестно в целия свят не било така..хора ,като например навъдилите се "професори" напоследък. В едно такова наистина безцелно проучване се губят доста излизшни средства.
Наистина искам България да се оправи, но докато страната върви срещу хората си и не им дава възможност да се развиват, опасявам се, че положението ще върви само надолу.
И не мисля, че в близко бъдеще нещо ще се оправи. И колкото и да ми е гадно, че ще напусна страната аз ще го направя, когато завърша средното си образование, за да получа добро обучение и шанс за развитие за в бъдеще!

UnaBletoLoVeU
08-24-2007, 07:40
Мен ми е интересно кво разбирате под "просперитет"? За кво се борите в живота... Мен пари ми трябват колкото да живея нормално и да се забавлявам (да имам да харча за дрехи,дискотеки,мачове,авт мобил,пиене и т.н.). Не ща милиони,ако ше трябва да живея на майната си от родния град и родната страна,където не познавам никой и където ще ме гледат като извънземно,щото съм чужденец. Да не говорим,че няма гаранция,че в чужбина ще "успеете"...
Под просперитет разбирам да успея да си намеря хубава работа, която да ми доставя удоволствие, която да ми носи доходи, достатъчни да живея нормален живот и освен това да мога да се развивам спокойно, а не да стоя на един пост през целия си живот. Не знам, тоест, как най-точно да се изразя. Да речем искам да стана програмистка. Искам да започна, и това е най-реалистично, като помощник в някоя компания. След това година след година да се развивам да достигна по-високи постове. И след това, в началото на пенсионерските си години да се обърна и да си кажа : " Откъде започнах, радвам се, че успях да стигна до тук!". Пък и като излезеш в чужбина никой не те гледа странно. Бях в Германия няколко поредни лета. Свиква се, намираш си познати и може би ако бях останала по-дълго с времето живота ми щеше да се пренесе изцяло там, както е станало със Слънчице(сори, ако съм объркала ника)

quench
08-24-2007, 07:44
there is no normal life in the capitalistic shuffle.... :smt011

RoyTheReaper
08-24-2007, 08:07
Човек, който е живял в чужбина и се е върнал е полезен за себе си и за обществото.

Valar
08-24-2007, 08:14
Човек, който е живял в чужбина и се е върнал е полезен за себе си и за обществото.
По-скоро е некадърен карък!

Disrespect
08-24-2007, 09:00
Човек, който е живял в чужбина и се е върнал е полезен за себе си и за обществото.
По-скоро е некадърен карък!

брях...и как го измисли тва???

Valar
08-24-2007, 09:05
Човек, който е живял в чужбина и се е върнал е полезен за себе си и за обществото.
По-скоро е некадърен карък!

брях...и как го измисли тва???
Въх не съм го измисля а го знам!
Просто леваците не могат да направят нищо в чужбина!
И се връщат в България да мият чини за тройно по-малко отколкото биха взимал където и да е в западна Европа(примерно)
Ама какво да ти обяснявам ти си от форумците родолюбци!
Преди беше и от метълите сега като гледм си минал на друго...
По същия начин ще стане и с родолюбието ти като те очука живота!

FelisDirus
08-24-2007, 09:07
_Cuddly_ и slun4ice, няма ли да се научите да пишете на кирилица :x


Я, ми виж постовете, бе, жребец! На какъв език пиша?!
Погледни пак и онзи пост.. на какъв съм писала?
Досега едно мнение нямам, което да е на латиница.

колко си зле... дори не си си направил труда да го прочетеш


П.С.
Спорех с теб за менгеле - на латиница ли писах тогава?

Disrespect
08-24-2007, 09:12
Човек, който е живял в чужбина и се е върнал е полезен за себе си и за обществото.
По-скоро е некадърен карък!

брях...и как го измисли тва???
Въх не съм го измисля а го знам!
Просто леваците не могат да направят нищо в чужбина!
И се връщат в България да мият чини за тройно по-малко отколкото биха взимал където и да е в западна Европа(примерно)
Ама какво да ти обяснявам ти си от форумците родолюбци!
Преди беше и от метълите сега като гледм си минал на друго...
По същия начин ще стане и с родолюбието ти като те очука живота!

](*,)

като не могат да направят, за какво изобщо ще ходят?? в чужбина се отива с уредено работно място, апартамент/квартира, etc.

отива се с цел, а не да се изсулиш на летището и чак тогава..."и ся кво?!"

Valar
08-24-2007, 09:19
като не могат да направят, за какво изобщо ще ходят?? в чужбина се отива с уредено работно място, апартамент/квартира, etc.

отива се с цел, а не да се изсулиш на летището и чак тогава..."и ся кво?!"
Отчаянието кара хората да правят какви ли не налудничави неща...
Просто всичко там опира до това да си с късмет и много трудолюбив!
А не можеш да имаш нещо уредено там туко,така
Дори да имаш познати с които да отидеш не се знае кога могат да ти забият ножа в гърба!
Но има много кадърни хора,които са са направили цели фирми именно от 0-лата от спане по мазетата и продажба на вестници...... в чужбина

Guderian
08-24-2007, 09:24
slun4ice, млъкни, че се излагаш само, моля те... :smt011КАКВО Е ТОВА :evil:

Guderian
08-24-2007, 09:25
Az puk za ni6to na sveta ne bih se vurnala v Bulgaria.Jiviala sum tam samo do 9godi6na taka 4e moje da se kaje 4e sum izrasnala v 4yjbina i iskrenno se radvam za tova.Do sega si idvah po 2 puti v godinata za da vijdam "priatelite ot mahalata i baba" no ve4e kato poporasnah i vsi4kite poznati se prevurnaha malko po malko v tesnogrudi,mra4ni propadliaci a baba ne moje da mi zadurji interesa s mandji izob6to niamam namerenie da si idvam. [-X Istina e 4e imam priateli tam no s tiah poddurjam kontakt 4rez skype. Vsu6tnost kato si spomnia niakoi moi mnenia v tozi forum i v staria my variant mi stava napravo sme6no kak pi6eh 4e iskam da si doida i po-hybavo miasto ot Bulgaria niama na sveta.Sega razbiram 4e tia e hybava kakto vsiaka dryga strana i e dobre da se vidi no ne i da se jivee tam.Prosto xorata sa pesimisti,neprekusnato se oplakvat za jivota koito vodiat i tursiat vinata v niakoi dryg i se dvijat po ylicite kato zombita.Viarno e 4e ne vsi4ki sa takiva i ima gotini,veseli hora no masata napravo pra6tiat ot pesimizum i tursiat re6enie za problemite si v alkohol,treva,nasilie...Opredeleno ne bih prekarala jivota si tam nito bih rodila decata si v podobna durjava. :roll: И за теб се отнася!

Guderian
08-24-2007, 09:27
_Cuddly_ и slun4ice, няма ли да се научите да пишете на кирилица :x


Я, ми виж постовете, бе, жребец! На какъв език пиша?!
Погледни пак и онзи пост.. на какъв съм писала?
Досега едно мнение нямам, което да е на латиница.

колко си зле... дори не си си направил труда да го прочетеш


П.С.
Спорех с теб за менгеле - на латиница ли писах тогава?

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=124107&postdays=0&postorder=asc&start=15

Disrespect
08-24-2007, 09:32
като не могат да направят, за какво изобщо ще ходят?? в чужбина се отива с уредено работно място, апартамент/квартира, etc.

отива се с цел, а не да се изсулиш на летището и чак тогава..."и ся кво?!"
Отчаянието кара хората да правят какви ли не налудничави неща...
Просто всичко там опира до това да си с късмет и много трудолюбив!
А не можеш да имаш нещо уредено там туко,така
Дори да имаш познати с които да отидеш не се знае кога могат да ти забият ножа в гърба!
Но има много кадърни хора,които са са направили цели фирми именно от 0-лата от спане по мазетата и продажба на вестници...... в чужбина

хората, за които говориш ти, са именно тези, дето не знаят за кво отиват там

и в чужбина не се ходи с познати, а с приятели

FelisDirus
08-24-2007, 09:37
slun4ice, млъкни, че се излагаш само, моля те... :smt011КАКВО Е ТОВА :evil:


Такъв й е никът - написан на латиница. Както тя си го е измислила, така и ще се обръщам към нея. Мисля, че има логика в това.

Valar
08-24-2007, 09:38
човек,които започва от 0-лата знае за какво отива там!? :shock:
И да те светна за нещо приятели в днешно време НЯМА!
Още повече когат единия от групата се издига главоломно а другите са слуги всичко се променя!

FelisDirus
08-24-2007, 09:38
_Cuddly_ и slun4ice, няма ли да се научите да пишете на кирилица :x


Я, ми виж постовете, бе, жребец! На какъв език пиша?!
Погледни пак и онзи пост.. на какъв съм писала?
Досега едно мнение нямам, което да е на латиница.

колко си зле... дори не си си направил труда да го прочетеш


П.С.
Спорех с теб за менгеле - на латиница ли писах тогава?

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=124107&postdays=0&postorder=asc&start=15


:-s
не, че нещо, ама добре ли си?

Disrespect
08-24-2007, 09:42
човек,които започва от 0-лата знае за какво отива там!? :shock:
И да те светна за нещо приятели в днешно време НЯМА!
Още повече когат единия от групата се издига главоломно а другите са слуги всичко се променя!

нещо не ме разбра май..

не говорих за бизнес-партньори, а за приятели, които да ти помагат и ти да помагаш на тях.

и...приятели в днешно време ИМА. трудно се намират, но има.

Valar
08-24-2007, 09:46
не говорих за бизнес-партньори, а за приятели, които да ти помагат и ти да помагаш на тях.

и...приятели в днешно време ИМА. трудно се намират, но има.
И аз ти говоря за същите...
Когато някой се издигне изобщо забравя за този до него и какви са били преди!
Да не кажа,че е невъзможнно да се намерят добри приятели!
И това е едно от доказателствата в България колко се е увълчил народа от може би 'добрият' ни живот тук! :?

Disrespect
08-24-2007, 09:50
не говорих за бизнес-партньори, а за приятели, които да ти помагат и ти да помагаш на тях.

и...приятели в днешно време ИМА. трудно се намират, но има.
И аз ти говоря за същите...
Когато някой се издигне изобщо забравя за този до него и какви са били преди!


тук вече зависи от човека

Valar
08-24-2007, 09:52
ок щом казваш!
ще мине време ще видиш в суровия живот какви са 99,9% от хората! :wink:

Disrespect
08-24-2007, 09:53
ок щом казваш!
ще мине време ще видиш в суровия живот какви са 99,9% от хората! :wink:

пределно ми е ясно какви са 99,9% от хората, батко. ;)

hahavteen
08-24-2007, 09:56
Отиваш и бачкаш 2-3,дори 4-5 години,връщаш се с доста добри пари и започваш свой бизнес тук,в България :wink:

Vsi4ki si mislite 4e e mn lesno nali? Ama ne e taka.Maika mi ima6e poznati koito doidoha tyka da rabotiat(kato y4itelki po piano ili cigylka) yj samo za 1-2-3 godina i se okaza 4e pove4eto pari gi pra6tat v BG na semeistvoto koeto si misli 4e 6tom si v 4yjbina izkarva6 lydi pari i poneje se opitvaha i da spestiat jiveeha mizerno.I kakvo stana? Vurnaha se v Bulgaria sus spestenite pari koito se stopiha za niakolko meseca i posle pak na su6toto deredje.Ne stava tolkova lesno i burzo da si nameri6 dobre platena rabota i da moje6 da se vurne6 i da jivee6 bezgrijno v Bulgaria. Iska se postoianstvo.Osven tova ne vsi4ki biagat zaradi parite.Pove4eto ne iskat da se vurnat za6toto durjavata ne e yredena.

P.S.: Niamam kirilica.

08-24-2007, 21:45
Не прочетох всичките мнения,щото ме мързи,за тва ако повторя нещо съжалявам...
Така,определено много от вас са доста заблудени от приказките на приятели,на които приятелите им имали шести братовчеди,които били много доволни от живота в чужбина!За да получиш качествено образование в сащ(в калифорния в частност) трябва да се намърдаш в UC (University of California).В добрия случай(ако си гражданин на сашт) се плаща по 25 000 долара(средно,да приемем че взимаш по 12 "юнита") на семестър.За бакалавър са ти нужни към пет години учение.2 от тях в UC останалите 3 в community college(ако си не си досатъчно тъп да караш и петте си години в ЮС),където плащаш по около 2500 на семестър(ако взимаш 12 юнита),сами си направете сметката колко трябва да платиш..
След това,като завършиш обикновено(естествено си зависи от специалността ти) почваш с 60-70 000 на година..Това от България естествено изглежда изключително много(щото и си е много),но уловката тук е,че колкото лесно ги взимаш,толкова лесно ги и даваш.Много хора си нямат и понятие за какви такси,за какво чудо става дума!В сащ ВСИЧКО се облага с такси,за всичко плащаш!Както и да е,та почваш да правиш добри пари,купуваш си къща,хубава кола,правиш някакъв бизнес,но нещо става и пропускаш един път вноските си за къщата и колата и в следващия момент си на улицата!Аз лично познавам такива хора,българи.Мъжът е много добър електротехник,направи си нещо,като фирма и почна да изкарва много хубави пари,купиха си с жена му хубава къща с басейн и по един авеланш(джип,за незнаещите) и всичко им беше перфектно.Но в момента мъжът е таксиджия в Лас Вегас,а жена му бърше хотелските стаи,на мъжа му правиха операция от херния преди време и не си платиха вноските един месец за да платят операцията..Образно казано,всичките ти коли,къщи,имущество се крепи на един хуй.Единия ден го имаш,другия ден го нямаш.Съвсем отделен е въпросът,че за да почнеш бизнес(естествено,ако ти разрешат),ти трябва много пари,тъй като тук рушветите са узаконени(във вид на безброй такси).
Цялата работа идва от тая пуста народопсихология(между другото,преди много се дразнех,когато някой започнеше да ми разпря това,но всъщност е много вярно).Щото докато си в България плюеш по всичко-по политиците(не,че не са за плюене),по времето,,по законите,а като отидеш в САЩ и видиш тия палми по улиците,лъскавите сгради,евреите,които всяка събота заливат града и започваш да си представяш как цял живот си гледал всичко това по филмите и най-накрая си успял и да дойдеш тук,в града,за който всички са чували...И започваш вече да им спазваш абсурдно тъпите закони(като този да нямаш право да играеш билярд до 21),защото искаш да покажеш,че и ти си като тия американци,че и ти можеш да спазваш законите,които те спазват!За това,изведнъж преставаш да плюеш по правилата,вече за теб всичко е правилно,всички политици си вършат работата правилно и тн.(като оставим на страна,фактът,че ако си в България ще имаш коренно различно мнение за същите закони).На това му се вика овча психика!Нали и от там вече пък започваш да работиш,като див,готов си да им бършеш лайната с език,щото важното вече е,че работиш за американци!Или пък отиваш в училище,където ти промиват мозъка с "безспорните" факти за световния мир и благородната външна политика на САЩ.Затова повечето българи тук са по-големи американци и от Бушшш...
Другата голяма заблуда е,че работодателите ти те уважават!Става ми особено весело,като го чуя това!За тях ти си чужденец и винаги ще бъдеш такъв!Напълно погрешно е мисленето,че като допускат толкова чужденци в страната си ги приемат!Има квартали,в които те гледат на кръв ако не си с кепенце или рус със сини очи(или пък негър,с три етажна къща и басейн три декара)!Един от тях е Бевърли Хилс.Мен лично с брат ми преди полицаи почни директно ни казаха,че този квартал не е за такива като нас,докато се разхождахме там.Във Флориде преди месец се запознах с един много приятен младеж от Мейн(щат).Каза ми,че в този щат няма въобще черни и имигранти(естествено,че има,но са сведени до минимум),и това не е защото няма наплив...

Та така,има "големи" народи,със самочувствие и патриотизъм,има и комплексирани "малки" народи със склонност към мазохизъм...Ние май сме от вторите...

Ziezi
08-24-2007, 21:48
Не прочетох всичките мнения,щото ме мързи,за тва ако повторя нещо съжалявам...
Така,определено много от вас са доста заблудени от приказките на приятели,на които приятелите им имали шести братовчеди,които били много доволни от живота в чужбина!За да получиш качествено образование в сащ(в калифорния в частност) трябва да се намърдаш в UC (University of California).В добрия случай(ако си гражданин на сашт) се плаща по 25 000 долара(средно,да приемем че взимаш по 12 "юнита") на семестър.За бакалавър са ти нужни към пет години учение.2 от тях в UC останалите 3 в community college(ако си не си досатъчно тъп да караш и петте си години в ЮС),където плащаш по около 2500 на семестър(ако взимаш 12 юнита),сами си направете сметката колко трябва да платиш..
След това,като завършиш обикновено(естествено си зависи от специалността ти) почваш с 60-70 000 на година..Това от България естествено изглежда изключително много(щото и си е много),но уловката тук е,че колкото лесно ги взимаш,толкова лесно ги и даваш.Много хора си нямат и понятие за какви такси,за какво чудо става дума!В сащ ВСИЧКО се облага с такси,за всичко плащаш!Както и да е,та почваш да правиш добри пари,купуваш си къща,хубава кола,правиш някакъв бизнес,но нещо става и пропускаш един път вноските си за къщата и колата и в следващия момент си на улицата!Аз лично познавам такива хора,българи.Мъжът е много добър електротехник,направи си нещо,като фирма и почна да изкарва много хубави пари,купиха си с жена му хубава къща с басейн и по един авеланш(джип,за незнаещите) и всичко им беше перфектно.Но в момента мъжът е таксиджия в Лас Вегас,а жена му бърше хотелските стаи,на мъжа му правиха операция от херния преди време и не си платиха вноските един месец за да платят операцията..Образно казано,всичките ти коли,къщи,имущество се крепи на един "мъжки полов орган".Единия ден го имаш,другия ден го нямаш.Съвсем отделен е въпросът,че за да почнеш бизнес(естествено,ако ти разрешат),ти трябва много пари,тъй като тук рушветите са узаконени(във вид на безброй такси).
Цялата работа идва от тая пуста народопсихология(между другото,преди много се дразнех,когато някой започнеше да ми разпря това,но всъщност е много вярно).Щото докато си в България плюеш по всичко-по политиците(не,че не са за плюене),по времето,,по законите,а като отидеш в САЩ и видиш тия палми по улиците,лъскавите сгради,евреите,които всяка събота заливат града и започваш да си представяш как цял живот си гледал всичко това по филмите и най-накрая си успял и да дойдеш тук,в града,за който всички са чували...И започваш вече да им спазваш абсурдно тъпите закони(като този да нямаш право да играеш билярд до 21),защото искаш да покажеш,че и ти си като тия американци,че и ти можеш да спазваш законите,които те спазват!За това,изведнъж преставаш да плюеш по правилата,вече за теб всичко е правилно,всички политици си вършат работата правилно и тн.(като оставим на страна,фактът,че ако си в България ще имаш коренно различно мнение за същите закони).На това му се вика овча психика!Нали и от там вече пък започваш да работиш,като див,готов си да им бършеш лайната с език,щото важното вече е,че работиш за американци!Или пък отиваш в училище,където ти промиват мозъка с "безспорните" факти за световния мир и благородната външна политика на САЩ.Затова повечето българи тук са по-големи американци и от Бушшш...
Другата голяма заблуда е,че работодателите ти те уважават!Става ми особено весело,като го чуя това!За тях ти си чужденец и винаги ще бъдеш такъв!Напълно погрешно е мисленето,че като допускат толкова чужденци в страната си ги приемат!Има квартали,в които те гледат на кръв ако не си с кепенце или рус със сини очи(или пък негър,с три етажна къща и басейн три декара)!Един от тях е Бевърли Хилс.Мен лично с брат ми преди полицаи почни директно ни казаха,че този квартал не е за такива като нас,докато се разхождахме там.Във Флориде преди месец се запознах с един много приятен младеж от Мейн(щат).Каза ми,че в този щат няма въобще черни и имигранти(естествено,че има,но са сведени до минимум),и това не е защото няма наплив...

Та така,има "големи" народи,със самочувствие и патриотизъм,има и комплексирани "малки" народи със склонност към мазохизъм...Ние май сме от вторите...

Поради няква тъпа причина,излизам без мое желание от регистрацията си...

ПП:забравих да спомена една изключително хубава ТУРСКА поговорка,която май е доста актуална и за нас..:"Сам си подострих кола и сам си го набих в задника"!

08-25-2007, 09:15
Тези, които напускат България са предатели, изменници на родината.

Бате Сталин
08-25-2007, 09:17
България може да просъществува само с дружбата на Съветска Русия!!

Skullbreaker
08-25-2007, 09:21
Снощи наще засякоха Волен Сидеров в един ресторант и аз успях да говоря с него по телефона..
Макар , че с доста хмм странен тон , ми каза интересни работи...
Афтографа- http://img207.imageshack.us/my.php?image=pic0139ss9.jpg






пс: "На Тошко , с пожелания да не емигрира от България , а да работи за нейния възход"

techCandy
08-25-2007, 11:14
Ами аз пък познавам също така, хора в чужбина, на които им е
писнало иискат да се прибират. Хората, които тепърва заминават на запад, според мен живеят в илюзия, лично мнение. Отидох там, опитах се, писна ми и се върнах, не възнамерявам и аз да мърдам за повече от месец, тук си ми харесва. И не е заради анархията, заради беззаконието, заради сивата икономика или защото човек може да направи бързи и нечисти пари. Искам да се развивам в България по честен и почтен път, защото това, което мога да постигна там, със същите усилия мога да го постигна и тук. За добро или за лошо съм българка.

VaNicHkaa
08-25-2007, 20:15
Аз напълно ги подркрепям..кажете какъв е смисъла тук да се учи и т.н като накрая работя свястна без връски и пари не може да се намери..освен това в чужбина може да се развиеш по добре , да си намериш хубава платена работа..един приятел на братовчедка ми е барман в Германия и за 1 год се е върнал с 30 000 евро в джоба си ..е кажете не е хубаво даже и барман да си там..когато всички са пияни ти оставят супер много бакшиши..тук барманите за такава сума само могат да си мечтят..там манталитета на хората е различен..1 средно статистическо семейство в Швеция има къща с басейн ..а в моя град трябва да си супер богат за да си го позволиш..не намирам смисъл да се остава в тая глупава държава в която политиците гушкат парите за всичко и обществото ни тъне в беднотия! Това едвали ще се промени някога пък и те не правят нищо за народа .. щом Германия иска да се изключи от Европейския съюз представете си колко глупаво беше че влязохме ..само цените на всичко се увеличиха а заплатите на хората не..отново народа е преебан и едвали някога ще се оправим!

08-25-2007, 20:32
Аз напълно ги подркрепям..кажете какъв е смисъла тук да се учи и т.н като накрая работя свястна без връски и пари не може да се намери..освен това в чужбина може да се развиеш по добре , да си намериш хубава платена работа..един приятел на братовчедка ми е барман в Германия и за 1 год се е върнал с 30 000 евро в джоба си ..е кажете не е хубаво даже и барман да си там..когато всички са пияни ти оставят супер много бакшиши..тук барманите за такава сума само могат да си мечтят..там манталитета на хората е различен..1 средно статистическо семейство в Швеция има къща с басейн ..а в моя град трябва да си супер богат за да си го позволиш..не намирам смисъл да се остава в тая глупава държава в която политиците гушкат парите за всичко и обществото ни тъне в беднотия! Това едвали ще се промени някога пък и те не правят нищо за народа .. щом Германия иска да се изключи от Европейския съюз представете си колко глупаво беше че влязохме ..само цените на всичко се увеличиха а заплатите на хората не..отново народа е преебан и едвали някога ще се оправим!30 000 evro za godina mnogo li e?

VaNicHkaa
08-25-2007, 20:40
Аз напълно ги подркрепям..кажете какъв е смисъла тук да се учи и т.н като накрая работя свястна без връски и пари не може да се намери..освен това в чужбина може да се развиеш по добре , да си намериш хубава платена работа..един приятел на братовчедка ми е барман в Германия и за 1 год се е върнал с 30 000 евро в джоба си ..е кажете не е хубаво даже и барман да си там..когато всички са пияни ти оставят супер много бакшиши..тук барманите за такава сума само могат да си мечтят..там манталитета на хората е различен..1 средно статистическо семейство в Швеция има къща с басейн ..а в моя град трябва да си супер богат за да си го позволиш..не намирам смисъл да се остава в тая глупава държава в която политиците гушкат парите за всичко и обществото ни тъне в беднотия! Това едвали ще се промени някога пък и те не правят нищо за народа .. щом Германия иска да се изключи от Европейския съюз представете си колко глупаво беше че влязохме ..само цените на всичко се увеличиха а заплатите на хората не..отново народа е преебан и едвали някога ще се оправим!30 000 evro za godina mnogo li e?

Хахахха е много ясно за барман..тука в България защо не питаш 1 барман колко взима за година а ? Повече от 7-8 хиляди едва ли? Май не си наясно с тукашните стандарти

08-25-2007, 22:12
Аз напълно ги подркрепям..кажете какъв е смисъла тук да се учи и т.н като накрая работя свястна без връски и пари не може да се намери..освен това в чужбина може да се развиеш по добре , да си намериш хубава платена работа..един приятел на братовчедка ми е барман в Германия и за 1 год се е върнал с 30 000 евро в джоба си ..е кажете не е хубаво даже и барман да си там..когато всички са пияни ти оставят супер много бакшиши..тук барманите за такава сума само могат да си мечтят..там манталитета на хората е различен..1 средно статистическо семейство в Швеция има къща с басейн ..а в моя град трябва да си супер богат за да си го позволиш..не намирам смисъл да се остава в тая глупава държава в която политиците гушкат парите за всичко и обществото ни тъне в беднотия! Това едвали ще се промени някога пък и те не правят нищо за народа .. щом Германия иска да се изключи от Европейския съюз представете си колко глупаво беше че влязохме ..само цените на всичко се увеличиха а заплатите на хората не..отново народа е преебан и едвали някога ще се оправим!30 000 evro za godina mnogo li e?

Хахахха е много ясно за барман..тука в България защо не питаш 1 барман колко взима за година а ? Повече от 7-8 хиляди едва ли? Май не си наясно с тукашните стандарти
"Za barman"?Ti na kolko si na 13-14?

I na4i taka,pravish pari na vun puk gi har4ish v Bulgaria,a?Q hodi kaji na nekoi nemec kolko sa mnogo 30 000 evro

InitialD
08-26-2007, 00:21
Преди бях голям патриот..казвах на приятелите си че НИКОГА няма да избягам от България...а сега само се чудя как да го направя...отвратих се най-вече от хората около мен..някои доста близки приятели...казах си "..аз за какво ще се боря да оправям тази държава като никой няма да застане до мен?"....мислех си че ако реша да отмъстя някакси на управляващите...то веднага някой съсед ,познат,съкварталец дори приятел би ме предал..и за какво..за едното обещание..което политикът няма да спази...просто ми е много жалка картината в която хората се оплакват от политиците а в същото време ако се създаде някаква организация бореща се против правителството (примерно) като ЕТА,ИРА,17 Ноември...то тя няма да получи подкрепата на народа...защото народа се е превърнал в една голяма невестулка готова да предаде братята си и сестрите си заради това да го дават по телевизията.

Ето защо на мен ще ми е по-добре да съм чужд сред чужди...отколкото чужд сред свои..поне ще знам че ако някой тръгне да ме предава няма да е мой брат или сестра!

cherinka
08-26-2007, 17:52
Аз напълно ги подркрепям..кажете какъв е смисъла тук да се учи и т.н като накрая работя свястна без връски и пари не може да се намери..освен това в чужбина може да се развиеш по добре , да си намериш хубава платена работа..един приятел на братовчедка ми е барман в Германия и за 1 год се е върнал с 30 000 евро в джоба си ..е кажете не е хубаво даже и барман да си там..когато всички са пияни ти оставят супер много бакшиши..тук барманите за такава сума само могат да си мечтят..там манталитета на хората е различен..1 средно статистическо семейство в Швеция има къща с басейн ..а в моя град трябва да си супер богат за да си го позволиш..не намирам смисъл да се остава в тая глупава държава в която политиците гушкат парите за всичко и обществото ни тъне в беднотия! Това едвали ще се промени някога пък и те не правят нищо за народа .. щом Германия иска да се изключи от Европейския съюз представете си колко глупаво беше че влязохме ..само цените на всичко се увеличиха а заплатите на хората не..отново народа е преебан и едвали някога ще се оправим!30 000 evro za godina mnogo li e?
Че баща ми вади толкова :smt017

VaNicHkaa
08-26-2007, 20:25
Преди бях голям патриот..казвах на приятелите си че НИКОГА няма да избягам от България...а сега само се чудя как да го направя...отвратих се най-вече от хората около мен..някои доста близки приятели...казах си "..аз за какво ще се боря да оправям тази държава като никой няма да застане до мен?"....мислех си че ако реша да отмъстя някакси на управляващите...то веднага някой съсед ,познат,съкварталец дори приятел би ме предал..и за какво..за едното обещание..което политикът няма да спази...просто ми е много жалка картината в която хората се оплакват от политиците а в същото време ако се създаде някаква организация бореща се против правителството (примерно) като ЕТА,ИРА,17 Ноември...то тя няма да получи подкрепата на народа...защото народа се е превърнал в една голяма невестулка готова да предаде братята си и сестрите си заради това да го дават по телевизията.

Ето защо на мен ще ми е по-добре да съм чужд сред чужди...отколкото чужд сред свои..поне ще знам че ако някой тръгне да ме предава няма да е мой брат или сестра!

Ммда наистина ..много правилно ..само ще кажа че преди 1 седмица един съоченик на съседа ми който си взе нова кола ..нарочно му я разби пред очите и го удати с юмрук само защото му завижда а преди време бяха приятели ..полицията и пръста си не мръдна да направи нещо а съседа ни разказа че когато давал показания, полицая си записвал на кутия цигари..просто нямам думи колко зле сме в тая държава ..не искам да се местя но като се замисля за възможностите в чужбина просто не си заслужава да оставаш тук

П.п : За госта: Ей виж той човека за прибра за 1 месец ..много ясно че вади и повече обаче само като дойде имаше 30 000 за тук иначе си живее в Германия и си му е много хубаво..пък и днес питах един барман специално заради теб..знаеш ли колко вади на година? - около 5 000 каза ,по малко даже и от колкото очаквах ..незнам дали ми каза истината но са прекалено малко

Ziezi
08-27-2007, 03:28
Преди бях голям патриот..казвах на приятелите си че НИКОГА няма да избягам от България...а сега само се чудя как да го направя...отвратих се най-вече от хората около мен..някои доста близки приятели...казах си "..аз за какво ще се боря да оправям тази държава като никой няма да застане до мен?"....мислех си че ако реша да отмъстя някакси на управляващите...то веднага някой съсед ,познат,съкварталец дори приятел би ме предал..и за какво..за едното обещание..което политикът няма да спази...просто ми е много жалка картината в която хората се оплакват от политиците а в същото време ако се създаде някаква организация бореща се против правителството (примерно) като ЕТА,ИРА,17 Ноември...то тя няма да получи подкрепата на народа...защото народа се е превърнал в една голяма невестулка готова да предаде братята си и сестрите си заради това да го дават по телевизията.

Ето защо на мен ще ми е по-добре да съм чужд сред чужди...отколкото чужд сред свои..поне ще знам че ако някой тръгне да ме предава няма да е мой брат или сестра!

Ммда наистина ..много правилно ..само ще кажа че преди 1 седмица един съоченик на съседа ми който си взе нова кола ..нарочно му я разби пред очите и го удати с юмрук само защото му завижда а преди време бяха приятели ..полицията и пръста си не мръдна да направи нещо а съседа ни разказа че когато давал показания, полицая си записвал на кутия цигари..просто нямам думи колко зле сме в тая държава ..не искам да се местя но като се замисля за възможностите в чужбина просто не си заслужава да оставаш тук

П.п : За госта: Ей виж той човека за прибра за 1 месец ..много ясно че вади и повече обаче само като дойде имаше 30 000 за тук иначе си живее в Германия и си му е много хубаво..пък и днес питах един барман специално заради теб..знаеш ли колко вади на година? - около 5 000 каза ,по малко даже и от колкото очаквах ..незнам дали ми каза истината но са прекалено малко
Офффф,специално за теб - това тук е колата ми,ударена(да не е много,но не в това е въпроса)...
http://img167.imageshack.us/img167/3746/pic0424dp4.jpg

от съседа ми...
http://img399.imageshack.us/img399/9026/pic0421up6.jpg
Тези снимки съм ги правил с цифрова камера и не са особено добри,имам доста по-добри на лента от фотоапарат.На тях може да се види,че по вратата ми е останала от боята на колата,която ме е ударила.Освен това записах с КАМЕРА как съседа си признава пред мен,че е ударил колата ми.Отказа да ми даде номера на застраховката му и отидох в полицията.От там учтиво ми обясниха,че подобни случаи се разрешават между застрахователните агенции,ако естествено,виновният е така добър да си даде номера на застраховката...Отидох след това при адвокат,който още по-учтиво ми обясни,че ако заведа дело най-много мен ще осъдят,защото съм го записвал без разрешение...Действието се развива в Лос Анджелис,Калифорния...

За тия бармани..Или те е излъгал,или ти лъжеш,или той работи в некое квартално кафене..Общо взето барманството е една от най-печелившите непрофесионални професии,защото те взимат поне двойно от бакшиши...Пък и нещо не мога да те разбера.30 000 евро ти се струват много,ако ги харчиш в България.Общо взето това ви е проблема на всичките,всеки смята колко ще взима в чужбина,ама да харчи парите тук,в България...Що не помислиш с тия 30 000 евро за година какво ще прави в Германия?Аз не познавам много хора там и не знам,но за сметка на това пък познавам хора,които живеят в Брюксел с 4 000 евро на месец и казват,че са едни от бедните там...

10-08-2007, 19:05
ZA SLUN4ICETO
napulno sum suglasna s vsi4kite ti mneniq,i az sum ot 4godini v Kipur ne kazvam 4e sa perfektnite umni xora sus suvursheno razbirane no ot kakto stupix za purvi put na tozi ostrov osuznax 4e godinite koito sum iskarala v BG sa bili godini na muka slabost strax, nemojex da promenq nishto i se pod4inqvax na xorata koito zapovqdvaxa,Vsi4ki nie sme taka vsi4ki nie znaem kak sme gledali otvratitelnoto durjanie na xorata okolo nas na pravitelstvo na durjavni i kakvi li ne drugi institucii no vsi4ki si mul4axme i si mislexme 4e tova e pravilnoto i ne iskaxme da go osuznaem i da kajem stiga ne moje pove4e.Gledala sum stari xora da se mu4at po ulicite dokato stignat do edin proklet magazin i ne im stiga tova .prodava4kata na xubavia magazin se durji taka se edno e ku4e tokushto e vlqzlo vutre ne jelano i s pulno bezrazli4ie se razvikva na 4ove4eca da poburza da iz4ezne ot magazina dokato tq si skube vejdite
i pitam sega az ZA TOVA E VINOVNA DURJAVATA ????
ZA TOVA E VINOVNA UPRAVATA????
ILI ZA TOVA SME SI VINOVNI NIE
IMam mnogo zashto ?>mnogo vuprosi
zashto sme takiva egoisti ???/
zashto mislim samo za nasheto dobro???
kogato izlqzox ot bg osuznax 4e ima koi da me popita kakvo mi e
ima koi da me zashtiti ima koi da zastane do men kogato imam problem imam prava az sum 4ovek imam kade da se opla4a prodava4kata na magazina mi blije krakata samo i samo da si kupq neshto xorata me obi4at i uvajavat zashtoto i az gi obi4am i uvajavam podkrepqm vsi4ki mneniq i moite suotvetno se podkrepqt
tova v bg nikoga nqma da stane dokato vie ne se promenite dokato vie ne sprete da mislite samo za sebe si da se cupite da se oplakvate postoqnno i da kazvate ax tq zashto ima pove4e ot men ne e 4estno i ne zabravqite edno




na gospod mu e otnelo samo edna sedmica za da sutvori sveta vie zashto si mislete 4e nemojete da promenite neshto za tolkova???????? :roll: :roll:
?z

DevilWish
10-08-2007, 19:21
Също не ми беше голямо удоволствие ,че напуснах България...вече от 3-4 месеца живея в Белгия.Първите 2 месеца бяха за мен голям кошмар....всеки ден плаках...просто нямате си на представа как ми подейства всичко това на психиката ,а и ми се отрази здравословно..Сега вече малко по-малко свиквам тук ,запознавам се с нови хора...С две българчета съм приятелка :o
Живот като живот...не намирам особена разлика...вече свикнах тук ,но винаги ще съм горда ,че съм българка и ще го изтъквам при всеки удобен случай :)
А за циганите..знаете ли по-големи цигани сме сами българи :-s Така ни е устроен народа ,че повечето са на принципа "Може на мен да не ми е добре ,ама важното е и на другия да му е зле"...балкански характер :smt012

midnight...
10-08-2007, 19:48
иска ми се да пея онази песен "не съм избягал..."
харесвам си къщата на баба и дядо на село, искам където и да ходя, винаги да се връщам там-къщата от детството ми!
НО не мога да живея в държава в която човек за месец изкарва толкова колкото изкарват хората по света за 3-4 дни
където хората не могат да изхранват децата си и ги карат да ровят по кофите
където управляващ пише "Збогом".....
и където застрояват всяка свободна площ, за да може всичко да потъне в смог
иска ми се да живея спокойно, ако ще да имам 70 часова работна седмица, но да си живея спокойно!

midnight...
10-08-2007, 19:48
deeeeel pls

midnight...
10-08-2007, 19:48
del

midnight...
10-08-2007, 19:49
del

10-08-2007, 19:52
:cry: :x :x :x bravo to4no tova imax predvid nie sme si vinovni nie sme si ciganite nie sme tezi koito mogat da promenqt sveta no ne iskame zashtoto si mislim aaa toi shte jivee v toq svqt v koito az shte napravq dobro zashto da go pravq na nego shte mu e dobre




zamislete se kolko puti ste si xvurlqli bokluka na ulicata naprimer i ste si mislili ???/kakvo?????
nali ne e v mene kakvo me interesuva 4e shte navredi na okolnata sreda 4e shte se trudi naroda da go po4isti tova koeto sum napravil 4e shte navredi na malko dete 4e shte zamursi durjavata mi
nikoi ne misli globalno vseki misli zatova kakvo ima za sebe si v kushtata si TAM NI E GRESHKATA subudete se xora kadeto i da sa gordi ste za bulgaria no kakvo beshe poslednoto neshto koeto napravixte za neq ????
opazixte q 4ista zashtititxte nevinnoto dete na putq ?
pomognaxte na 4oveka nasreshta da mine po lek priqten i usmixnat den ???? otsupixte mqsto na bolnia do sebe si kakuv to i da e?
dadoxte 40 stotinki na jenata pred vas zashtoto nqmashe da si kupi dnevnata zakuska?????


stiga s tova az obi4am bulgaria no jiveq v 4ujbina i ne me interesyva idvam si za malko
az kazvam DA JIVEQ IZVUN BULGARIA DA MOGA DA KAJA 4E ME E SRAM 4E SUM BULGARKA I ZNAETE ZASHTO>>>>DA JIVEQ TAM KADETO SUM I NE ISKAM DA SI POMISLQM ZA BULGARSKOTO MISLENE I NA4IN NA JIVOT ZASHTOTO razbrax kakvo e da si 4ovek

DevilWish
10-08-2007, 20:17
:cry: :x :x :x bravo to4no tova imax predvid nie sme si vinovni nie sme si ciganite nie sme tezi koito mogat da promenqt sveta no ne iskame zashtoto si mislim aaa toi shte jivee v toq svqt v koito az shte napravq dobro zashto da go pravq na nego shte mu e dobre




zamislete se kolko puti ste si xvurlqli bokluka na ulicata naprimer i ste si mislili ???/kakvo?????
nali ne e v mene kakvo me interesuva 4e shte navredi na okolnata sreda 4e shte se trudi naroda da go po4isti tova koeto sum napravil 4e shte navredi na malko dete 4e shte zamursi durjavata mi
nikoi ne misli globalno vseki misli zatova kakvo ima za sebe si v kushtata si TAM NI E GRESHKATA subudete se xora kadeto i da sa gordi ste za bulgaria no kakvo beshe poslednoto neshto koeto napravixte za neq ????
opazixte q 4ista zashtititxte nevinnoto dete na putq ?
pomognaxte na 4oveka nasreshta da mine po lek priqten i usmixnat den ???? otsupixte mqsto na bolnia do sebe si kakuv to i da e?
dadoxte 40 stotinki na jenata pred vas zashtoto nqmashe da si kupi dnevnata zakuska?????


stiga s tova az obi4am bulgaria no jiveq v 4ujbina i ne me interesyva idvam si za malko
az kazvam DA JIVEQ IZVUN BULGARIA DA MOGA DA KAJA 4E ME E SRAM 4E SUM BULGARKA I ZNAETE ZASHTO>>>>DA JIVEQ TAM KADETO SUM I NE ISKAM DA SI POMISLQM ZA BULGARSKOTO MISLENE I NA4IN NA JIVOT ZASHTOTO razbrax kakvo e da si 4ovek
Разбира се ,че е така..това имах предвит и аз...точо ние си правим цялата цигания и за това народа се изселва...и естествено ,че ние с теб сме свикнали вече в чужбина - кой не свиква на хубавото?

Water_lili
10-08-2007, 20:54
Първо бих искала да изкажа голямия си респект към SLUN4ICETO за мненията и за това че гледа толкова зряло на нещата. После искам да се обърна към всички които смятат напускащитет за предатели или нещо такова :roll: Значи преди докато живеех в България бях горда че съм българче и бях обедена че сме велик народ,все пак нали това ни учат в училище :smt017 . И сега продалжавам да се гордея с историята ни ,но не и с държавата ни.Човек трябва един път да се откъсне от тази среда за да може да предцени реално нещата и да ги види такива кавито наистина са. И колкото и да боли осъзнах за себе си ,че ние сме си виновни за всичко което ни сполетява, защото никой няма смелоста да се изправи и да каже "аз не съм съгласен,това потъпква правата ми", но не, типичната процедура при нас е вески да си мълчи и да гледа да се оправи сам както може,а ако и прецака някой друг най- добре. не казвам че в чужбина е по добре ,че както една моя учителка казваше "вкъщи и стените помагат", а в чужбина си сам,няма роднини ,няма приятели,но там има надежда да получиш шанс да покажеш какво можеш.Що се отнася до всички които излизат на вън и се връщат го правят само защото не са свикнали да работят и да имат нужната дисциплина,все пак на вън не може да си пиеш кафето до 11,после до 1 да си на обяд и през останалото време да си говориш с колегите за купона от снощи. ](*,) просто искам да кажа не ни съдете че искаме да излезнем от този сив свят колкото и да ни е скъп той

10-09-2007, 18:12
{SeXy_BaBy
da prava si koi ne svikva s xubavoto tam e rabotata oba4e 4e mnogo ot bulgarite si mislqt 4e kadeto i da otidat shte si pravqt tova koeto sa pravili v bulgaria IDvat s golemi o4akvaniq i s nishto na sreshta kade govorim ot malki bulgarina e rabotliv trudoliubiv 4esten pffffffff
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :smt013 :smt013 :smt013
moje baba mi prababa mi i dqdo mi da sa bili takiva dneshnite ne sa men li4no sa me krali samo bulgari v 4ujda durjava bez rodnini i uj si vikash a namerix sunarodnik i toi ti izqjda rukata krakata i vsi4ki ostanali organi na tqloto edna iskashe da mi vzeme i muja
mi zapovqdai moeto momi4e i kazax nali si se nau4ila na gotovo s vdignati kraka i ruce offf neznam no sum subrala mnogo i ima razlika be bulgaria e mrusna ciganska i gadna nie sme na vsqkade ni nau4ixa ve4e BULGARIA MI VIKAT E KRASIVA STRANA NO VIE STE PODLI AL4NI I GADNI KATO NACIA I AZ SVEJDAM GLAVA ZASHTOTO NE MOGA DA KAJA NE E TAKA ZASHTOTO ZNAM KAKVA E ISTINATA JIVEQ E VSEKI DEN I SUJELQVAM 4E SUM PO DOKUMENTI BULGARKA nqma da zabravq ot kade sum no nqma i da se vurna tam ZASRAMETE SE S MEN VSEKI PUT KOGATO BULGARIN SI OSERE S IZVINENIE IMETO SHTE VIDITE KOLKO GOR4I I E OBIDNO I SHTE KAJETE SRAM ME E 4E SUM BULGARIN
KOLKOTO DO 4ujbina az sum si dobre i se molq vsi4ki koito i kadeto sa da sa dobre bili te bulgari cigani i kakvi li ne no ne sum vidqla ili 4ula da govorqt za druga nacia taka kakto za nashata [-( [-( [-( i tova e jalko

hahavteen
10-09-2007, 19:04
angel of the Hell =D> =D> =D>

Az ne bih se izrazila 4ak tolkova grybo no vsi4ko koeto kazva6 e istina! :wink:

DevilWish
10-09-2007, 20:16
{SeXy_BaBy
da prava si koi ne svikva s xubavoto tam e rabotata oba4e 4e mnogo ot bulgarite si mislqt 4e kadeto i da otidat shte si pravqt tova koeto sa pravili v bulgaria IDvat s golemi o4akvaniq i s nishto na sreshta kade govorim ot malki bulgarina e rabotliv trudoliubiv 4esten pffffffff
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :smt013 :smt013 :smt013
moje baba mi prababa mi i dqdo mi da sa bili takiva dneshnite ne sa men li4no sa me krali samo bulgari v 4ujda durjava bez rodnini i uj si vikash a namerix sunarodnik i toi ti izqjda rukata krakata i vsi4ki ostanali organi na tqloto edna iskashe da mi vzeme i muja
mi zapovqdai moeto momi4e i kazax nali si se nau4ila na gotovo s vdignati kraka i ruce offf neznam no sum subrala mnogo i ima razlika be bulgaria e mrusna ciganska i gadna nie sme na vsqkade ni nau4ixa ve4e BULGARIA MI VIKAT E KRASIVA STRANA NO VIE STE PODLI AL4NI I GADNI KATO NACIA I AZ SVEJDAM GLAVA ZASHTOTO NE MOGA DA KAJA NE E TAKA ZASHTOTO ZNAM KAKVA E ISTINATA JIVEQ E VSEKI DEN I SUJELQVAM 4E SUM PO DOKUMENTI BULGARKA nqma da zabravq ot kade sum no nqma i da se vurna tam ZASRAMETE SE S MEN VSEKI PUT KOGATO BULGARIN SI OSERE S IZVINENIE IMETO SHTE VIDITE KOLKO GOR4I I E OBIDNO I SHTE KAJETE SRAM ME E 4E SUM BULGARIN
KOLKOTO DO 4ujbina az sum si dobre i se molq vsi4ki koito i kadeto sa da sa dobre bili te bulgari cigani i kakvi li ne no ne sum vidqla ili 4ula da govorqt za druga nacia taka kakto za nashata [-( [-( [-( i tova e jalko
Така е ;) България е хубава за почивка...да работиш тук и с тези пари да отиваш на ваканция в България - е перфектно.....
И особено сега както чувам ,че в БГ всичките цени се вдигат на нивото на европейските ,а заплатите си остават на същото ниво....
Кофти работа...няма как да излъжа ,че тук ми е по-добър живота колкото и да ми липсва родината ;)

Ziezi
10-09-2007, 20:30
{SeXy_BaBy
da prava si koi ne svikva s xubavoto tam e rabotata oba4e 4e mnogo ot bulgarite si mislqt 4e kadeto i da otidat shte si pravqt tova koeto sa pravili v bulgaria IDvat s golemi o4akvaniq i s nishto na sreshta kade govorim ot malki bulgarina e rabotliv trudoliubiv 4esten pffffffff
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :smt013 :smt013 :smt013
moje baba mi prababa mi i dqdo mi da sa bili takiva dneshnite ne sa men li4no sa me krali samo bulgari v 4ujda durjava bez rodnini i uj si vikash a namerix sunarodnik i toi ti izqjda rukata krakata i vsi4ki ostanali organi na tqloto edna iskashe da mi vzeme i muja
mi zapovqdai moeto momi4e i kazax nali si se nau4ila na gotovo s vdignati kraka i ruce offf neznam no sum subrala mnogo i ima razlika be bulgaria e mrusna ciganska i gadna nie sme na vsqkade ni nau4ixa ve4e BULGARIA MI VIKAT E KRASIVA STRANA NO VIE STE PODLI AL4NI I GADNI KATO NACIA I AZ SVEJDAM GLAVA ZASHTOTO NE MOGA DA KAJA NE E TAKA ZASHTOTO ZNAM KAKVA E ISTINATA JIVEQ E VSEKI DEN I SUJELQVAM 4E SUM PO DOKUMENTI BULGARKA nqma da zabravq ot kade sum no nqma i da se vurna tam ZASRAMETE SE S MEN VSEKI PUT KOGATO BULGARIN SI OSERE S IZVINENIE IMETO SHTE VIDITE KOLKO GOR4I I E OBIDNO I SHTE KAJETE SRAM ME E 4E SUM BULGARIN
KOLKOTO DO 4ujbina az sum si dobre i se molq vsi4ki koito i kadeto sa da sa dobre bili te bulgari cigani i kakvi li ne no ne sum vidqla ili 4ula da govorqt za druga nacia taka kakto za nashata [-( [-( [-( i tova e jalko
Ми кво да ти кажа,всеки си има право на мнение,за тва и аз ще си кажа моето..
Забила си се в Кипър ебати(гърция),където живеят най-големите цигани в Европа(в преносен и буквален смисъл) и пак имаш наглостта да обиждаш..Все едно албанец да отиде у Армения или Израел и да плюе по Албания,че там били много крадливи...Твой си проблем..
Моите пък наблюдения са напълно противоположни на твоите...В сащ мноооого рядко ще срещнеш Българин на ръба на мизерията.Просто защото сме и по-работливи и по-УМНИ от повечето тук!

Мен пък ме е срам,че хора като теб се наричат Българи!

Mimka_sweet
10-09-2007, 20:44
Ако България струваше,хората нямаше да бягат.
Чакам само да завърша и дано съм жива и здрава се махам !!!!

Ziezi
10-09-2007, 21:06
Ако България струваше,хората нямаше да бягат.
Чакам само да завърша и дано съм жива и здрава се махам !!!!
това определено е най-желязната логика,която можеш да съчиниш!
успех в миенето на чинии на Запад!

ПП:а някои хора предпочитат(като мен) да завършат на Запад и да се върнат в България след това...

OtherDimension
10-09-2007, 21:07
любимото ми : аз съм амбициозен човек, отивам на Запад да се реализирам....
еми реализирай се и тука бе, кой то пречи

shadow4e
10-09-2007, 21:11
И аз мисля като OtherDimension, който е способен, ще се реализира и тук и в чужбина.



angel of the Hell, само не разбирам какво правят хора като теб в български форум. След като вече си се отрекла от българския си произход защо се буташ при нас??? Не забравяй, че можем да те омърсим и през нета и току виж си почнала и ти да крадеш.

Water_lili
10-09-2007, 21:24
И аз мисля като OtherDimension, който е способен, ще се реализира и тук и в чужбина.
.
в България се реализира само който има чичо владика както се казва или който не му се живее дълго ](*,)

OtherDimension
10-09-2007, 21:26
И аз мисля като OtherDimension, който е способен, ще се реализира и тук и в чужбина.
.
в България се реализира само който има чичо владика както се казва или който не му се живее дълго ](*,)

това от мама и тате ли го чу? :)

shadow4e
10-09-2007, 21:29
Точно това щях да кажа, жалко е, че на децата им се втълпява това и че в днешно време дори родителите подценяват децата си.

Water_lili
10-09-2007, 21:30
не не го чух от мама и от тате,а смятам че съм достатачно голяма за да мога да си извадя главата от пясъка и да видя нещата такива каквито са, няма да е зле и вие да го направите и да видите нещата без предубеждения

OtherDimension
10-09-2007, 21:30
бе я се скрий

shadow4e
10-09-2007, 21:34
Това, че хората около теб не могат да се реализират, говори лошо за средата ти.


И ще кажа, че хора с връзки има навсякъде. И да не стане в едната фирма, защото е дошъл човек с връзки, ще си намериш в друга, стига да имаш потенциал и желание за развитие и за работа.

OtherDimension
10-09-2007, 21:36
връзките съществуват навсякъде и под всякаква форма
да си чувала за америка и техните "препоръки"
там кой ще ти е виновен??
пак ли българското правителство

на крива ракета....

shadow4e
10-09-2007, 21:37
OtherDimension и аз това казах, ако се е отнасяло до мен, не си ме разбрал или аз не съм се изразила добре.

OtherDimension
10-09-2007, 21:40
хаха ... не, естествено :)

до вода_лили..

OtherDimension
10-09-2007, 21:46
оффф .. чисто стана объркване
казах, че не съм имал предвид шадоуче

в момента не работя
работил съм
лятото предложих предложение за постоянна работа от фирма, приятна длъжност, упражняване на чужд език, установяване на контакти с най-различни хора и не на последно място стабилна и сравнително добра заплата

защо???

OtherDimension
10-09-2007, 21:53
ама не
за мен това е от една страна добра система
ако си добър и съвестен работник -> няма да имаш проблеми с намирането на работа, тъй като ще напишат добри думи за теб
но от друга страна, примерно при твоята ситуация е кофти..


бтв очаквам и се надявам кандидатстването за длъжности да си става чрез конкурс ... а не да се гледат дипломи(най-вече купени), а всичко да си зависи от тебе
тогава няма как да обвиняваш станишев, климата или звездите
звучи самоуверено и казано отстрани .. но наистина го мисля

не че и при конкурсите не може да има корупция ... но това е и невъзможно

Ziezi
10-09-2007, 22:34
Аз пък съм обиден, че управляващите, медиите и т.н. си мислят, че щом съм българин и съм глупав... ;)

Зиези, ти си в чужбина, защо не остана да учиш в Родината, нали нашето образование беше адски добро, българите най-умни... защо търсиш знания при тъпите американци??

На мен лично ми писна по цял ден да се ебават с обикновения човек в България и то най-големите некадърници.
Давам за пример стачката на учителите и изцепките на двамата неуважаеми министри...

Учил ли си в чужбина?Работил ли си в чужбина и за колко време и на колко места?

Аз заминах поради една причина.Странен съм,признавам си,има нещо,което ме побърква и ако не го работя тва (или нещо подобно) ще се самоубия... :arrow: херпетология му се вика...Не се ебавам,просто за магистър херпетология съм готов на всичко,а ако можеш да ми кажеш къде в България мога да направя магистър херпетология с бакалавър микробиология хващам първия полет и идвам!
За образуванието - ми да ти кажа не усещам абсолютно никаква разлика с това в България.За компетентността на даскалите мога да кажа една случка.Преди месец някъде.В началото на семестъра по антропология влиза даскала и започваме да се запознаваме туй-онуй.А в целия клас (15 човека) има две американки (една бяла и една черна) и всичкото друго дошло от на майка си задника...Китайци,мексиканц и,всякакви...И един словак,един поляк,и аз(българин). И тоя бастун след като научи това(кой от къде е) се обръща към бялата американка и вика (бъзик си прави) нещо от сорта "ей само ние двамата ли сме бели тук"..Демек учител по антропология смята българите,поляците и словаците за небели....
Единственото нещо,което наистина е безспорно, е че материалната база е несравнима!Дори и със западноевропейските университети.За пример - лятото отивам на стаж в джунглите на Коста Рика и Белийз напълно безплатно за месец.Просто държавата налива страшно много пари в образуванието и това е единственото добро нещо.Иначе като подготовка и знания на преподаващи не са с нищо по-различни от Българските.

За работата-ми аз в момента работя за държавна организация и ще напускам именно,щото шефа си мисли,че съм тъп и не мога да си сметна колко всъщност трябва да ми спира за такси...

А колкото до управляващите-нали знаеш оная поговорка..?Прост народ,слаба държава!!И нали се сещаш кои са простите в случая...

Momchence
10-09-2007, 22:39
По темата може да се говори адски много и колко и да е неумесно сравнението ми е като с любовта...всеки си има собствено схващане и разбиране.
Аз бях на запад 2 години, можех спокойно да си остана но не ми хареса и се върнах по собствено желание. Всеки с приоритетите си....

Ziezi
10-10-2007, 00:41
Всеки има правото да иска и опита да потърсие щастие/късмет/реализация, където иска...

Просто е малко лицемерно да си там и да казваш- недейте...
Едно време и аз исках да уча нещо строго определено, което го няма в България- Политическа философия и Модерна политическа мисъл...
Да в България има политология, ама разликата в нещата, които се учат са...

Искам да уча аналитична политология, политическа философия, игрови модел и т.н.

Ама нямах финансовата възможност...

хаха да знам,за това и никога не съм казвал "недейте"!Казвам просто недейте ДА ГОВОРИТЕ КАТО НЯМАТЕ ОПИТ В ТИЯ НЕЩА!!!!На мен лично ми се струва доста глупаво да се изкава мнение,че в България видиш ли ядат хора,а оттатък границата е 12313235345345345 на квадрат по хубаво!При положение,че нямаш никакъв опит оттатък.(не говоря специално за теб,а по принцип)Тия приказки,че в чужбина те замерят с пари още от самото ти слизане от самолета бяха модерни при Костов,а той отдавна беше отстрелян!Тва го има само в Холивуд,реалността не може да бъде по-различна!Нали се сещаш,че тия капути които ги имаме за управляващи не са се учили да лъжат от Замбия и Судан?Простата истина е,че на запад тия неща са ги вършели много преди нас и вече всичко почти е законно,но тва не означава,че пак не си преебан!Или сигурно смяташ,че на Запад няма организирана престъпност?Да ти издам ли една "тайна"?Знаеш ли на кое място е Афганистан по износ на наркотици?Защо според теб сащ нападнаха именно Афганистан а не Пакистан,където всъщност се смята,че се крие агентът им?Мики Маус пич,а ако ти кажа,че преди 2-3 седмици един колега на брат ми ми предлага автомат Калашников за 1500 долара в центъра на Лос Анджелис как ще реагираш?
Просто казвам,че Западът си е цял Изток,просто трябва да обърнеш глобуса наопаки!

Mimka_sweet
10-10-2007, 10:46
Ако България струваше,хората нямаше да бягат.
Чакам само да завърша и дано съм жива и здрава се махам !!!!
това определено е най-желязната логика,която можеш да съчиниш!
успех в миенето на чинии на Запад!

ПП:а някои хора предпочитат(като мен) да завършат на Запад и да се върнат в България след това...

Дори миячите на чинии си изкарват добри пари. #-o
А да не говорим за по-ценените професии ....... примерно докторите.Тука дето заедно с кабинети и болници и сичко останало зимат по 1000 лева най-много , ми там знаеш ли как са нещата ?????

OtherDimension
10-10-2007, 11:32
^ понеделник пристигаш, вторник си 1-ва смяна в Трета Вашингтоснка болница....

10-10-2007, 18:08
purvo za "RUBO BESHE IZLEQNIETO MI NO TOVA SI E ISTINATA I SI Q GLEDKAM VSEKI DEN/KOLKOTO DO ZIZEI LI KAKVO SI NE TE ZNAM NO TI MAI SI POSLEDNIQ 4OVEK KOITO SHTE MI KAJE KAK DA MISLQ I DA NE GOVORQ TUKA ZASHTOTO I TI SI NAVUN I TI SI IZBRAL TOZI PUT I TI ZNAESH KAKVO E V BG I TI ZNAESH KAK SI JIVQL



AZ ZA DA GOVORQ TAKA SUM GO ISPITALA NAU4ILA I MINALA

KOLKOTO ZA TOVA KAKVO PRAVQ V TOQ FORUM BESHE MNOGOOO TUP I NEUMESTEN VUPROS TUK PISHE ZA BULGARITE KOITO SA NAPUSNALI BULGARIA KAKVOTO I DA E MNENIETO DOBRO ILI LOSHO AZ SUM NA VUN NA 25 GODINI SUM I NE MISLQ 4E KOITO I DA E TUK NE ZNAE ZA KAKVO GOVORQ

10-10-2007, 18:11
A I neshto pak za teb ZIEZEI li kvo si KIPUR I GURCIA OGROOOOMNA RAZLIKA MOITO DETE MALKO GEOGRAFIA NQMA DA TI E V IZLISHUK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

10-10-2007, 18:17
I STIGA STE SE PRAVILI NA PATRIOTI

AZ MNOOOGO OBI4AM BULGARIA AMA NISHTO NE SUM NAPRAVIL ZA PODOBRENIETO I NAPROTIV IZLEJAVAX SE LUJEX V ULI4ILSHTE IMAX DVOIKI NE SLUSHAX MAIKA KATO MI KAZA DA NE PUSHA TREVA DURJAX SE GRUBO S XORATA OKOLO MENE I POSLE SI DIGNAX GUZA I OTIDOX V 4UJBINA ZA DA ???
U4A RABOTQ I NE UVAJAVAM I DRUGIA SVQT DETO SUSHTESTVUVAL


PREDI DVAISET MINUTI SLUSHAX NOVINITE I 4UX
BULGARIN PREBI MEDICINSKA SESTRA V SPESHNOTO PODELENIE ZASHTOTO GO OSTAVILA ZA SEKUNDA ZA DA POGLEDNE NQKOI DRUG PACIENT

Mimka_sweet
10-10-2007, 18:39
Ми да бе.Всеки си имам собствено мнение.Аз мисля,че просто не си струва да стоиш тук.Това е...

10-10-2007, 19:39
taka pisha s caps kogato sum iznervena i sum jena BALUK tolkova vi e u4tivosta i uvajenieto kum susednoto mnenie
kolkoto do mnenieto mi qjte se ot vutre koito uspee da ocelee KATO BULGARSKO MISLENE da ocelqva




i tova tvoe mnenie e mnogo BULGARSKO U4TIVO I


OFFFFFDFFFFF #-o #-o #-o #-o DECA MOI DECA STE OSHTE NE NQMA DA SLQZA OT TAM DOKATO VIE STE TOLKOVA AROGANTI NEVEJI BEZDEISTVASHTI IDIOTSKO LENIVO SVIDLIVO EGOISTI4NO MURZELIVO ZATUPQVASHTO BEZOBRAZNO DEISTVASHTI NA TOQ SVQT AZ SAMA NQMA DA PROMENQ SVETA NO I VIE TEZI KOITO SPOMENAX PO GORE NQMA DA MI PROMENITE MNENIETO ZA OBSHTOTO SUSHTESTVUVANE NA PARAZITITE :D :D :D

shadow4e
10-10-2007, 19:47
Просто се разкарай от сайта и така няма да ни се ядосваш. За какво си тук, за да ни обиждаш? На кого са му притрябвали твоите обиди и кой въобще би се обидил от такива простотии? Преди доста време си се отрекла от българските си корени, така че защо сама се буташ при нас?

О, имало раздел за хората, напуснали България. Е и? Нали и те за нищо не стават, така че за теб е по-добре да не общуваш с тях. Нещо си противоречиш.

Живей си живота и остави България на мира.

Ziezi
10-10-2007, 22:46
purvo za "RUBO BESHE IZLEQNIETO MI NO TOVA SI E ISTINATA I SI Q GLEDKAM VSEKI DEN/KOLKOTO DO ZIZEI LI KAKVO SI NE TE ZNAM NO TI MAI SI POSLEDNIQ 4OVEK KOITO SHTE MI KAJE KAK DA MISLQ I DA NE GOVORQ TUKA ZASHTOTO I TI SI NAVUN I TI SI IZBRAL TOZI PUT I TI ZNAESH KAKVO E V BG I TI ZNAESH KAK SI JIVQL



AZ ZA DA GOVORQ TAKA SUM GO ISPITALA NAU4ILA I MINALA

KOLKOTO ZA TOVA KAKVO PRAVQ V TOQ FORUM BESHE MNOGOOO TUP I NEUMESTEN VUPROS TUK PISHE ZA BULGARITE KOITO SA NAPUSNALI BULGARIA KAKVOTO I DA E MNENIETO DOBRO ILI LOSHO AZ SUM NA VUN NA 25 GODINI SUM I NE MISLQ 4E KOITO I DA E TUK NE ZNAE ZA KAKVO GOVORQ

Зизеи?Тва да не е кипърски Бог някъв?

И да,и аз съм избрал тоя път и знам как съм живял в България и знам как живея сега и за това ми е чудно в какъв филм си се вкарала...Както и да е,ако си в Северната част на Кипър(щом смяташ че кипър не е гърция) това обяснява много неща...

Аз преди пет минути гледах машината на времето и вдях надпис - "българка" от кипър счупи рекорд по идиотщина,да имаш нещо общо?

Мимка суийт,за лекарските неща ми говориш?
тва видиш ли го :arrow: http://img470.imageshack.us/img470/2421/dfalsdojaifhsdfsdhgfasdcn9.jpg

трябва да платя 1400 бинки(долара)!за седем шева!в България за 10 шева на крака ми взеха 7 лева,щото ме мързеше да ходя да си взема направление от личната! :wink:

я метни един поглед тук
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2781&sectionid=4&id=0000802

важното е,че са извън България нали?


Аз много добре знам какво е положението..
и в щатите съм бил и из Европа и съм го казвал- не е лесно, просто в даден случай, за някои хора реализацията е по-добра...

Така е...

tItEufFf
10-10-2007, 22:48
И аз не искам...Но тука няма нищо осигурено. Каква работа трябва да започнеш, за да изкарваш добри пари?! Кой университет трябва да завършиш, че после да можеш да си намериш работа, за която си учил, а не сервитьорка или барман?! Какво можеш да направиш ако нямаш връзки?!
Те и по новините го казаха: Българите ще взимат заплати, като в Европа или във 2040 или никога...
Майка ми сериозно се е замислила да отидем да живеем в Германия. Колкото и да не искам да напускам тая държава, колкото и да мразя немски и германците там ще съм осигурена и ще имам по-хубав живот отколкото в Германия...

Mimka_sweet
10-11-2007, 06:07
Вярно е,че има хора,които не намират реализация,но не можеш да отречеш,че хора,които в България са нищо ,в чужбина са много търсени :smt009

Например ... аз съм ходила само 1 в чужбина (и пак мога да кажа,че там повече ми харесва) ,но много хора са ми казвали и доказвали,че наистина там има по-голяма възможност за развитие и всичко.
По едно време бях слушала по новините,че медицинските сестри се изнасят в чужбина,причината няма защо да я коментирам.
Двамата ми родители са лекари, ми ние живеем в една мухлясала панелка.
Не живеем зле,но ми става едно супер гадно отвътре като помисля,че може да е мнооого по-добре.Знаеш ли как живеят лекарите в САЩ например?

Ето защо си сядам здраво на дупето,ще уча гадната химия и биология,ще си уча английският и немският и се изнасям!