PDA

View Full Version : Опари ме медуза ;(



gabrielka@a
08-24-2007, 09:45
Здравейте!Днес отидох на море с приятелки и тъкмо си потопих главата във водата и една медуза много гадно ме опари.Трябва да е била големичка,защото много щипеше.Веднага излязох от водата и отидох да си плисна малко вода от тоалетната на един ресторант,но от там като ме видяха,веднага ме пратиха в лекарския кабинет.Цялото лице ме болеше!Казаха ми да си наплискам лицето със студена вода и ми сложиха някакви капки за очи,защото и те ме пареха ужасно :cry: Веднага след като се прибрах вкъщи взех пари и отидох до аптеката за лекарство,понеже една жена на плажа ми каза,че имало такова,което облекчава кожата.Казва се:"Псило-балсам" Сложих си от него,но все още ме боли.Знаете ли за колко време може да ми мине?Не една приятелка и минало за половин час,но това е все пак лице!Ако знаете нещо по въпроса-моля споделете!

08-24-2007, 09:50
по принцип медузите не жилят, а парят. Иначе един приятел миналата седмице го опари по очите и му предписаха лекарство за към 20 лв и още същата вечер си беше ОК, но все пак всеки организъм е различен.

08-24-2007, 10:13
ами и мен ме опари и ми предписаха някакви капки за очи не им помня името но отиди на лекар и той ще ти ги каже и не си барай очите !!!!!!!!!

batkodoki
08-24-2007, 12:16
"Псило-балсам" ?!??! :shock: аман от тъпи печалбари по това море!!!


ако не направиш анафилаксия /което е застрашаващо живота бурно състояние/ а при теб за радост няма такова - се ползва стандартния протокол: имуносупресор, антифлогистик, аналгетик.

не се тревожете, щом пишете в нета post factum, страшното отдавна е минало :) още повече че някъде имаше едно сериозно изследване обясняващо защо вследствие на активацията на имун система, преживелите подобно събитие не боледуват от определени видове рак в зряла възраст

gabrielka@a
08-24-2007, 13:12
"Псило-балсам" ?!??! :shock: аман от тъпи печалбари по това море!!!


ако не направиш анафилаксия /което е застрашаващо живота бурно състояние/ а при теб за радост няма такова - се ползва стандартния протокол: имуносупресор, антифлогистик, аналгетик.

не се тревожете, щом пишете в нета post factum, страшното отдавна е минало :) още повече че някъде имаше едно сериозно изследване обясняващо защо вследствие на активацията на имун система, преживелите подобно събитие не боледуват от определени видове рак в зряла възраст
Аз не го купих от морето,а от аптеката в пазарчето до нас.

doctors
08-25-2007, 12:39
Щом си минала през лекарския кабинет и са ти казали да си вземеш дадения медикамент значи така са преценили колегите.Много е неприятно да те ужили(опари)медуза.Внимава когато си в морето,за да нямаш контакт с такива гадинки.Правилно си направила че си потърсила медицинска помощ.Навсякъде по плажната ивица има медицински пунктове където могат да окажат медицинска помощ при нужда.Надявам се вече си добре.