PDA

View Full Version : Моля ви , момичета , дайте съвет!!!



08-24-2007, 19:23
Искам да ви помоля за съвет какво да правя:
Имам някакъв сърбеж около влагалището , но не се виждат пъпчици или нещо от сорта.Имам доста добра хигиена , не съм имала полов контакт още , но това ме притеснява.Не искам да говоря с майка за това!Кажете някакъв бабешки трик или някакво мазило да се мажа.
Сърбежа не е постоянен , но е неприятно!Притеснявам се и не мога да се реша още да отида на гинеколог.

Благодаря предварително!!! :-)

Sweet__baby
08-24-2007, 20:08
Съветвам те да се мажеш със крем ''Здраве" . Той за всичко помага! Ако си някъде на 14-15-16 - е нормално да ти е така. Споко! :wink:
Но пък не е и лошо и да се посъветваш с гинеколог дори и да те е срам! :wink:

08-24-2007, 22:27
не бе не ме е срам , но личната ми лекарка живее до моя блок и няма начин да не се разприказва , а повярвай около нас мнооооого се преувеличава.Но се отклоних сега , имам в предвид че нямам от къде да взема пари на заем , или поне не искам , защото...въпрос на принцип.Но ще опитам.Не е ли вреден да тази част от тялото?Нали е най-нежна?

LedenaStrast
08-24-2007, 22:29
да си пила антибиотици скоро?

08-25-2007, 00:44
Не.Не съм пила никакви хапчета наскоро.Само "Валериан" , но той е на билкова основа и едва ли ще е проблем точно за това. ](*,)

08-25-2007, 00:45
Съветвам те да се мажеш със крем ''Здраве" . Той за всичко помага! Ако си някъде на 14-15-16 - е нормално да ти е така. Споко! :wink:
Но пък не е и лошо и да се посъветваш с гинеколог дори и да те е срам! :wink:




на 17 и половина съм

MoHuTo
08-25-2007, 11:50
не бе не ме е срам , но личната ми лекарка живее до моя блок и няма начин да не се разприказва , а повярвай около нас мнооооого се преувеличава.Но се отклоних сега , имам в предвид че нямам от къде да взема пари на заем , или поне не искам , защото...въпрос на принцип.Но ще опитам.Не е ли вреден да тази част от тялото?Нали е най-нежна?

За какви пари говориш, за направления не си ли чувала?Отиваш до личния лекар и си взимаш направление за гинеколог, не е трудно :wink: Като имаш направление няма да ти трябват пари, освен ако гинеколога не ти изпише някакви лекарства :wink: А относно личната ти лекарка - какво те е срам толкова, момиче на 17 и половина, отивай на лекар, какво чакаш да те засърби още повече ли?А относно майка ти - тя също е минала по тоя път, така че няма какво да се притесняваш от нея, а й обясни какво те притеснява :wink: Нали ти е майка няма от какво да се срамуваш толкова :wink:

monityY
08-25-2007, 12:20
таКива теми има поне 3 :shock: :shock: :shock: кфо ви стаа бре хора.. и с 3те теми аз пи6а едно и съ6то и ве4е ми писна... отивай на гинеколог..аз имах сърбвжи,незнам дали са като тфойте .. ма.. отидох на ли4ен лекар и ми предписа ТРИДЕРМ (това е крем4е,което се прилага вън6но) няма6е нужда даже на гинеколог да ме пра6та,като разбра какви са симптомите,веднага и стана ясно 4е са ГЪБИ4КИ,или някфа инфекция.. крем4ето помага за сякаф вид гъби4ки (е по4ти) ае оба4е те съветвам да не го зима6 на своя глава,а върви се конслутрирай с лекар.. ае УСПЕХ :::

alkobalko
08-25-2007, 14:12
И какво като си вземеш направление за гинеколог. Нима в това има нещо лошо? Отиваш да те прегледа, за да ти каже какво точно ти е и да ти предпише най-подходящото лекарство.

08-26-2007, 03:19
Kazvam 4e GP-to mi jivee do nas i jiveq v malyk grad i novinite byrzo se raz4uvat.A edin koito mi ima zyb 6te preina4i ne6tata i koi znae kakvo 6te mi izkarat!Daite nqkakyv syvet za lekarstvo ili ne6to takova da probvam a ako ne stane - na doktor.
A parite sa za 4astna klinina-10 lv nai - malko!Za6to da si gyrmq kur6umite za 10 lv(nai-malko) kogato moje da mi potrqbvat za ne6to po - seriozno!?ako ne stane ni6to vyv foruma-togava!nali za tova e napraven-za syveti , a ne za upekvane i izvineniq 6to ne se hodi na doktor!!!! :cry:

Sweet__baby
08-26-2007, 07:26
Миличка,в определени периоди това е нормално. Не се притеснявай! Най-често се получава от силни антибиотици. Но както казваш - не си пила! Тогава друго решение няма освен да отидеш на гинеколог! Няма срамно в това да те прегледат. Все пак става въпрос за здравето ти!
Успех!!! :smt006 :wink:

alkobalko
08-26-2007, 07:29
Kazvam 4e GP-to mi jivee do nas i jiveq v malyk grad i novinite byrzo se raz4uvat.A edin koito mi ima zyb 6te preina4i ne6tata i koi znae kakvo 6te mi izkarat!Daite nqkakyv syvet za lekarstvo ili ne6to takova da probvam a ako ne stane - na doktor.
A parite sa za 4astna klinina-10 lv nai - malko!Za6to da si gyrmq kur6umite za 10 lv(nai-malko) kogato moje da mi potrqbvat za ne6to po - seriozno!?ako ne stane ni6to vyv foruma-togava!nali za tova e napraven-za syveti , a ne za upekvane i izvineniq 6to ne se hodi na doktor!!!! :cry:

Никой не може да ти каже със сигурност каква е причината за сърбежа. Може да не е нищо сериозно, но може и да е нещо опасно. Не е хубаво да приемаш лекарства, които не са предписани от лекар, защото дори и на някой да са помогнали, на друг може да не действат или по-лошо да ти навредят.
Като отидеш до личната си лекарка не е задължително да казваш причината, поради която искаш да отиден на гинеколог. Просто искаш профилактичен преглед, няма защо да се притесняваш.

`Death`Whore``
08-26-2007, 07:30
Съветвам те да се мажеш със крем ''Здраве" . Той за всичко помага! Ако си някъде на 14-15-16 - е нормално да ти е така. Споко! :wink:
Но пък не е и лошо и да се посъветваш с гинеколог дори и да те е срам! :wink:
Направо да си сложи пудра за крака!

Щом не искаш да отидеш на лекар, си стой така. И нека да се разпространи...и като започнеш да водиш полов живот, да заразиш партньора...вероятно ще те боли по време на секс или няма да усещаш нищо...всичко е наред, просто сърбеж.

batkodoki
08-26-2007, 19:46
Съветвам те да се мажеш със крем ''Здраве" . Той за всичко помага! Ако си някъде на 14-15-16 - е нормално да ти е така. Споко! :wink:
Но пък не е и лошо и да се посъветваш с гинеколог дори и да те е срам! :wink:
Направо да си сложи пудра за крака!

Щом не искаш да отидеш на лекар, си стой така. И нека да се разпространи...и като започнеш да водиш полов живот, да заразиш партньора...вероятно ще те боли по време на секс или няма да усещаш нищо...всичко е наред, просто сърбеж.

Съгласен!

и да добавя: когато ОПЛ започне да диагностицира ей така, на око "гъбички" и да ги "лекува" с "едно кремче" стискайки заветните си талони при положение, че от вноските на родителите ви в НЗОК всеки месец му докарват около 5000 заплата за да ви праща на СПЕЦИАЛИСТ нещата не отиват на добре

foreverr
08-26-2007, 20:03
ами за сарбежа -мисля че е защото се миеш (отдолу)с сапун или дуж гел а не с интимен гел!Купи си интимен гел и се мии три дена с него-ако сърбежа изчезне ок,но ако не изчезне отивай на гинеколог!

08-26-2007, 23:14
Blagodarq vi za okazanata pomo6t!A otnosno horata , koito se otneoha agresivno i s nadsme6ka iskam da im zadam edin vypros-6tom karate vsi4ki da hodqt po lekari , za6to togava sy6testvyva tozi forum?za da se pita zna4i ima ne6to za koeto nqkoi ne iska da hodi na lekar , nezavisimo kakva e pri4inata.zamislqite se!na nikoi ne e priqtno da se gavrqt s nego i da go vzimat na maitap!