PDA

View Full Version : Месото-за и против



FreeSpirit
08-25-2007, 09:08
Здравейте всички,темата която искам да предложа е "Кои са по склонни са се лишават от месото?Момичетата или момчетата?И защо бихте се отказали от месото?"

Честно казано аз нямам приятел,който ще откаже каквото и да е местно ястие.
:wink:

LedenaStrast
08-25-2007, 09:25
Малко са мъжете, които не ядат месо...
Но все пак то е много полезно в умерени количества
Аз съм момиче и не бих се отказала да ям месо!
То само на треви не става...
Ако някой е вегетарианец.. това значи да не яде не само месо... а и продукти от животиснки произход..
и то всъщност нищо не остава!

namina
08-25-2007, 09:37
ами жените са по склонни аз например почти не ям месо тъй като хапна повечко или се обривам или ми става лошо.
пък и обичам животните и искам да го докажа по някакъв начин.

08-25-2007, 09:38
Ако някой е вегетарианец.. това значи да не яде не само месо... а и продукти от животиснки произход..
и то всъщност нищо не остава!

това, за което говориш, се нарича веганизъм.

съществуват още различни типове вегетарианство, ово-вегетарианците например ядат яйца, но не и млечни, при лакто-вегетарианците е обратното, а ово-лакто-вегетарианците ядат яйца и млечни, но никакво месо, риба, желатин, а ако имат достатъчно информация - никакви млечни продукти в който има сирище.

за и против много се е изписало, особено в световната мрежа, така че всеки може да прочете достатъчно.

бих добавила, че за повечето вегита неяденето на месо не е лишение по начина, по който би било за повечето от вас. това е начин на живот, въпрос на избор и толкова.

08-25-2007, 10:06
За месото. Против високата цена.

sexa_na_kompleksa
08-25-2007, 10:11
За месото. Против високата цена.

:smt023

Аз не бих се отказала от месото,защото е много вкусно,пък и в умерени количества е полезно. :wink:

LedenaStrast
08-25-2007, 10:11
Ако някой е вегетарианец.. това значи да не яде не само месо... а и продукти от животиснки произход..
и то всъщност нищо не остава!

това, за което говориш, се нарича веганизъм.

съществуват още различни типове вегетарианство, ово-вегетарианците например ядат яйца, но не и млечни, при лакто-вегетарианците е обратното, а ово-лакто-вегетарианците ядат яйца и млечни, но никакво месо, риба, желатин, а ако имат достатъчно информация - никакви млечни продукти в който има сирище.

за и против много се е изписало, особено в световната мрежа, така че всеки може да прочете достатъчно.

бих добавила, че за повечето вегита неяденето на месо не е лишение по начина, по който би било за повечето от вас. това е начин на живот, въпрос на избор и толкова.


Не съм запозната със видовете вегетарианци.. никога не съм се интересувала...
А това, че за повече от тях това е начин на живот си е вярно.. и до някъде е здравословно, но аз лично не го приемам така
Ние сме всеядни... храносмилателната ни система е пригодена да обработва и месо... защо да вървим против природата :twisted:

08-25-2007, 19:55
ами, точно твърдението, че сме всеядни, предполага, че човек има избор по какъв начин да се храни и най-вече с какво. пък и не съм убедена, че ако човек има възможността (имам предвид физически заложена) да направи нещо, то той трябва да го прави, защото иначе върви срещу природата. приемайки, че ев природата ни да мислим и преценяваме, то е напълно естествено за хората да правят своите избори. в този ред на мисли според мен е по-неестесвено да не направим изборите си в областта на храненето, а да се водим от заблудите, масовото мнение и тн. Но това, разбира се, е само моята гледна точка.

namina
08-25-2007, 20:12
има такава тема! 8)

08-25-2007, 20:18
чудо голямо

`Death`Whore``
08-25-2007, 20:19
Обичам месо.

Zombie_DT
08-25-2007, 20:44
Какви са тея глупости, че храносмилателната система на човек била пригодена за месо. Знаете ли, че на тревопасните животни червата са дълги над 20 метра.. забележете като на човека. На хищниците е около 4/5 метра... и защо? За да усвояват бързо белтъчините.Докато растенията трябва да се обработват бавно в хранисмисателната система за да се извлекат всички възможни витамини и полезни вещества, месото ,което съдържа основно белтъчини се обработва бързо и се изхвърля бързо от тялото.
Яденето на месо е набивано в главите на над 5 поколения, като задължително. Е не е. И не е полезно, не се заблуждавайте, защото особено прекомерното ядене на месо води до болести. Всичко ,което съдържа месото, може да бъде набавено от растителните продукти,абсолютно всичко.
Това, че казвате , че месото ви е вскусно.. вкусни са ви само подправките... я вземете суровото месо от животното и го опечете и гответе както искате без подправки... няма да ви е вкусно по никакъв начин. Човека е измислил всякакви начини да направи яденето на месо вкусно.
Защо не ядете котетата си? Защото са милички според вас... да но в Китай и съседните му страни ги ядат.
И нима едно живо същество , няма право да живее точно толкова колкото човека? Или ще ми кажете човека е више същество... да,водено от първичните си инстинкти. Това, че човека е ял месо едно време е било така,защото е нямало какво друго да яде. Докато сега не е необходимост а по-скоро гивезелък.
Можете да живеете толкова добре без месо. Няма да се разболеете - не се притеснявайте.Доказано е ,че хора болни от неизлечими болести са се излекували чрез яденето само на плодове.Така че, нищо няма да ви стане ако се притеснявате като не ядете месо.

Ако имате въпроси питайте, мога още да пиша по тази тема :)
И все пак - всичко е въпрос на избор на човека, не карам никого да не яде. Казвам моето мнение ,както и давам доказателства.

Поздрави!

08-25-2007, 20:50
ти хубаво го казваш, но по-полека с патоса, че заради него съскат срещу вегитата. нали знаеш, хората не обичат да им казват неудобните неща, пък били те и само мнение. :wink:

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
08-25-2007, 20:51
обожавам месото и няям никакво намерение да го спирам :smt019

08-25-2007, 21:46
бла бла
Кви доказателства бе? Сравни относителната дължина на храносмилателния такт спрямо дължината на тялото. По този показател човека е по-близко до месоядните и разликите изобщо не са фрапиращи. Ти как очакваш едно куче да има черва колкото една крава или слон - ми виж разликата в размерите.

То затова им се вика незаменими Аминокислини -щото не могат да се произведат в организма. ПО принцип протеините от растителен произход не с усвояват добре и натоварват тялото с допълнителна работа за синтез на пурини например.
Прекомерното ядене на каквото и да е води до болести. Ако щеш с броколи преяждай - преяждаш ли не е на добре.

Суровото месо е маса вкусно. Охладено на лед конско - деликатес. Ами суровите миди? Скаридите? АЙде глупости. Яж ти сурови картофи, като си много хитър.

Ядем котета бе - като бях малък ме лъжеха, че са зайци - няма голяма разлика.

ОТделно планетата е неспособно да изхрани 6 миларда вегетарианци. Просто няма достатъчно обработваема земя. Високопланинските пасища не стават за земеделие. Та затова ние се жертваме и ядем гадното месо, за да спасим земята от гладна смърт.

Отделно групи общества хранещи се изключително и само с месо са влезли в учебниите по медицина като примеро за ниска заболеаемост. Например ескимосите и масайте - и двете групи се прехранват само от месо и то мазно месо. масайте са известни като най-доброте войни в Африка. Високи стройни, тлетични. Откатко включват растителни храни към менюто си расата им запада.
Ескимосите - най-нисък процент ракови заболявания (нула), най-нисък процент диабет (нула, като няма въглехидрати няма и кой да бъзика инсулина), най-нисък процент инфаркти (проблизително нула), най - здрави зъби. Ако на един ескимос (от тези, които нямат досег с цивилизацията) му опадат зъбите - той не търси зъболекар, той се оттегля да умре.

Няма да ви стане и нищо лошо, ако ядете месо. Аз се сеам за няколко добри работи като например първокачествения протеин и Омега 3 мастните киселини, който са есенциални (незаменими) и не присъстват в растителните продукти.

Iria
08-26-2007, 08:02
За месото. Против високата цена.

:smt023

Аз не бих се отказала от месото,защото е много вкусно,пък и в умерени количества е полезно. :wink:

CuRly_Doll
08-26-2007, 18:08
obi4am meso i nqma da spiram da go qm..... :wink:

Kisses_P
08-26-2007, 18:17
Полезно си е месото.Даже в повечето диети се споменава.Според мен жените по биха се отказали от месото.Аз не съм му любителка.Мога и без месо, но вкъщи доста често се яде..

08-26-2007, 18:22
Отделно групи общества хранещи се изключително и само с месо са влезли в учебниите по медицина като примеро за ниска заболеаемост. Например ескимосите и масайте - и двете групи се прехранват само от месо и то мазно месо. масайте са известни като най-доброте войни в Африка. Високи стройни, тлетични. Откатко включват растителни храни към менюто си расата им запада.
Ескимосите - най-нисък процент ракови заболявания (нула), най-нисък процент диабет (нула, като няма въглехидрати няма и кой да бъзика инсулина), най-нисък процент инфаркти (проблизително нула), най - здрави зъби. Ако на един ескимос (от тези, които нямат досег с цивилизацията) му опадат зъбите - той не търси зъболекар, той се оттегля да умре.



въпросът дали са здрави, защото ядат само месо, или защото реално живеят в среда, където не ги засяга влиянието на замърсената околна среда и бъканата с химия храна е крайно субективен. логически, аргументът ти не защитава тезата ти.

въобще, мислете преди да давате "доказателства". нищо против тезата ти (всеки има право на мнение), само против начина, по който я защитаваш.


Kisses{P}, то ако диетите са ти образец за здравословно хранене... :smt005

miloto_girl_4e
08-26-2007, 18:44
Ден без месо не е пълноценен ден :-D
Обичам животните във всякакъв вид...
Не, наистина, обожавам месо и всеки ден ям по нещо..

08-26-2007, 18:56
Мързи ме да направя едно подробно сравнение на процесите на поемане и усвояване на храната при месоядните, тревопасните и човека.

Но да кажа накратко - човешкото храносмилане, уста и отделителна система са почти идентични с тези на месоядните и доста различни от тези на тревопасните.

naMy4Ho_KoTe
08-26-2007, 21:04
Ден без месо не е пълноценен ден :-D
Обичам животните във всякакъв вид...
Не, наистина, обожавам месо и всеки ден ям по нещо..

И аз тъй. Не мога да ям постно :)

FreeSpirit
08-27-2007, 14:20
МН сори че съм предложила тема,която вече съществува,просто не знаех :)

zloto
08-27-2007, 14:33
Не ям месо... няма значение че някой ми казват че месото е полезно и т.н. изкарала съм 4 години без месо и съм все още жива и здрава, пък ще видя като порасна...

VaNicHkaa
08-27-2007, 21:56
Ям си месо и не мисля да се лишавам от него..но по темата мисля че по-сколнни са момичетата да се отказват от месото защото обичали животните..и т.н и аз ги обичам но ако не ям месо не е същото ..хах а при момчетата пък вече обяд без месо не е обяд :-D