PDA

View Full Version : неприятен проблем с голям вапрос хелпп



уплашена
08-25-2007, 10:46
проблема ми е следния аз съм на 16 години на 15 август се наложи да направя аборт тъи като родителите ми не искаха да го задържа и нямаше начин искам да разбера колко време ще продължи това течение,цикал и аз не знам как да го нарека след като цикала ми е по 4-5 дена максимум а това продължава да тече кръв 10 ти ден ходих пак на гинеколко преди 2 дена но не получих отговор на въпросите си само казаха когато му доиде времето ще спре уплашена съм дали това е нормално и колко време ще трае на другия въпрос които зададох също не ми беше отговорено като хората и ако може и на него да ми помогнете ще бъда благодарна колко време след аборта може да се прави полов акт?

LedenaStrast
08-25-2007, 11:07
проблема ми е следния аз съм на 16 години на 15 август се наложи да направя аборт тъи като родителите ми не искаха да го задържа и нямаше начин искам да разбера колко време ще продължи това течение,цикал и аз не знам как да го нарека след като цикала ми е по 4-5 дена максимум а това продължава да тече кръв 10 ти ден ходих пак на гинеколко преди 2 дена но не получих отговор на въпросите си само казаха когато му доиде времето ще спре уплашена съм дали това е нормално и колко време ще трае на другия въпрос които зададох също не ми беше отговорено като хората и ако може и на него да ми помогнете ще бъда благодарна колко време след аборта може да се прави полов акт?

Не знам, не съм имала такива проблеми слава богу! Като не ти отговарят като хората защо не потърсиш услугите на друг гинеколог? Мисля, че така е най-добре! Това е сериозно нещо.. не мисля, че някоя от нас би могла да ти отговори... може би само медицинско лице ще ти свърши работа

monityY
08-25-2007, 12:27
проблема ми е следния аз съм на 16 години на 15 август се наложи да направя аборт тъи като родителите ми не искаха да го задържа и нямаше начин искам да разбера колко време ще продължи това течение,цикал и аз не знам как да го нарека след като цикала ми е по 4-5 дена максимум а това продължава да тече кръв 10 ти ден ходих пак на гинеколко преди 2 дена но не получих отговор на въпросите си само казаха когато му доиде времето ще спре уплашена съм дали това е нормално и колко време ще трае на другия въпрос които зададох също не ми беше отговорено като хората и ако може и на него да ми помогнете ще бъда благодарна колко време след аборта може да се прави полов акт?

Не знам, не съм имала такива проблеми слава богу! Като не ти отговарят като хората защо не потърсиш услугите на друг гинеколог? Мисля, че така е най-добре! Това е сериозно нещо.. не мисля, че някоя от нас би могла да ти отговори... може би само медицинско лице ще ти свърши работа

:smt023

Fluffy^;pp
08-25-2007, 12:41
Съществуват различни начини за профилактика и спиране на възникналото маточно кръвотечение. Понякога е достатъчно просто физическо въздействие върху матката (поставяне на лед върху долната част на корема), но по-често гинеколозите прибягват до лекарства, които предизвикват съкращаването на матката и механически стесняват кръвотечащите съдове.

За възникване на кръвотечението играят роля и други фактори фактори, които се отчитат от гинеколозите още преди операцията. Рискът от развитието на това усложнение е повишен при жените с нарушения в съсирването на кръвта, следователно и за спирането на кръвотечението. Други не по-малко предразполагащи фактори са наличието на предходни аборти, кюртаж на матката или заболявания на вътрешните органи на жената. <-- инфо от нета..но както казаха другите преди мен...БЪЪЪРЗО НА ЛЕКАР ..и то по-компетентен от тези,които са ти казали да чакаш..може да има мн лоши последствия.затова иди на преглед колкото се може по-скоро :/

Roxanna
08-30-2007, 07:20
az znam 4e kato rodi6 bebe i posle te4e krav dosta vreme sled tova,ima kravo te4enie koeto e normalno,no za abort nesam sigurna,moje bi 6te prodalji 20tina dni,no ako e slabo kravote4enie,ako e silno nz moje da ima nqkakav problem.ne ne se pla6i trqbva da e normalno tva,i 6te spre ot samosebesi,prosto trqbva da iz4aka6