PDA

View Full Version : Какво ми е? :|



SpAcE_LaDy
08-25-2007, 09:55
Ае хора.. вчера нещо ме боля над кръста отляво.. не знам от какво е.. бъбреци ли са кво са.. долу съм сложила една снимка, заграденото в черно е горе-долу мястото, където ме боли.. и вчера ме болеше и сега ме боли.. почвам да се притеснявам.. ??? а снимката нарочно я цензурурах, за да не ми изтрие някой темата.. :) Моля ви ако знаете на какво може да се дължат тези болки ми кажете.. някакси като остри болки ли са.. не мога да ги определя точно.. дали съм настинала нещо? А пак вчера имах чувството, че съм хванала цистит.. не знам нещо някви симптоми такива.. които не знам с какво са свързани, но ме притесняват, плс кажете кво може да е..???

http://img120.imageshack.us/img120/7956/damarispinkandblackpategq3.jpg

08-25-2007, 10:35
mi nema kvo da prai6 osven na lekar idi, ili pitai rodnina za nekvi lekarstva tam mazila nzz :?

Fluffy^;pp
08-25-2007, 11:11
Ми най-вероятно си настинала..не съм мн компетентна по тая тема..но може да имаш някакви проблеми с бъбреците..А доколкото до цистита..чувала съм,че ако уринираш често,но по-малко..тогава това може да се дължи на охлаждане на организма, задържането на урина в пикочния мехур, запек, преумора, катетеризация, дефлорация, бременност, климакс и други..Ако уринираш често,но по повече (не се изразих мн добре..ма карай...) може да имаш камъни в бъбреците или поне някакъв проблем с бъбреците(нз точно какъв)..намерих в нета малко инфо ..прочети го ии ако болките ти са подобни или същите..иди на лекар ..--> Бъбречната колика се изявява с драматични оплаквания:остри болки в кръста,обикновено само от едната страна, с дълбаещ характер,с ирадиация по хода на уретерите (пикочопроводите) към слабинната област и половите органи,щипене и парене при уриниране,често уриниране,потъмняване на урината дължащо се на хематурия (поява на кръв във урината при одраскване на лигавицата от острите ръбове на камъните,най-често при калциево-оксалатните),подуване на корема,гадене и повръщане,слабо повишение на телесната температура,забавяне на пулса,изпотяване,влияние на болката от движения на тялото и намаляването й при поставяне на грейка

SpAcE_LaDy
08-25-2007, 11:24
Здравейте пак, много мерси з отговорите.. не знам кво е това.. но мн се надявам да не са бъбреците, майка ми има проблеми с тях.. дано д е смао настинка, ако не ми мине днес и утре ще отида на лекар.. сега вече е по-слабо, но още ме боли..
Fluffy^;pp, мн мерси за това, което си намерил/а, симтомите не са вс-те такива.. сао някои неща ги имах вчера като симптом.. ох.. дано не е нещо сериозно.. :(((( мерси мн пак за отговорите

Fluffy^;pp
08-25-2007, 11:35
Наистина..дано не е нещо сериозно..и дано се оправиш само с хапчета или чайчета..нз..да мине по-леко .. :| :smt022

SpAcE_LaDy
08-25-2007, 11:45
mersi mnogo :|

foreverr
08-25-2007, 11:56
parvo kaji na maika si i idete na lekar az neznam kvo e

SpAcE_LaDy
08-25-2007, 12:25
Mda, ama maika mi ima problemi s bubrecite i v momenta e dosta nervna i ako i kaja.. nz kvo 6 naprai :(((((((((((( :(:(:(

foreverr
08-25-2007, 22:45
тогава иди при личната лекарка сама и тя или ще ти даде направление или щ :roll: е ти даде някакви хапчета или мехлеми

LedenaStrast
08-25-2007, 22:57
Сигурно ще ти е гадно да го чуеш, но моето мнение е, че си получила бъбречна криза! изхвърляш или песъчинки... или някой камък...
Отиди на ехограф да видят има ли камък и да ти кажат колко е голям, за да го чакаш! И изследване на урината също ще трябва
Щом майка ти има такива проблеми... трябвало е да си подготвена за това :)
Отивай в понеделник да те видят... не е страшно! :lol:
Ще стискам палци да излезе колкото се може по-безболезнено!

И аз чакам един 6мм да излезе скоро :)

SpAcE_LaDy
08-26-2007, 08:23
Здравейте пак, хора:) Ми аз говорих с една мацка, която е учила за мед.сестра и ги разбира тези неща и тя ми каза, че там, където ме боли са върховете на бъбреците и съм била настинала.. аз мислех, че няма от какво, но сиг. е от вентилатора, който си пускам всеки ден и ми духа в гърба.. знам ли.. мацката ми каза да си направя компрес със спирт.. дано ми мине, защото вчера ме болеше и от двете страни, а като писах темата - само от едната..

Fluffy^;pp
08-26-2007, 13:23
:smt041 йей..значи наистина не е нещо толкова сериозно..хъх : )) ей да се оправиш по-бързо ,че сиг е мн кофти :// :(

SpAcE_LaDy
08-26-2007, 15:38
Мн мерси за съпричастността н всички:) Мерси мн, дано скоро се оправя верно.. прайх компреса, ама доста нескопосано, щот се криех от наще и не съм мн сиг. че успя д стане както тряа. мерси мн пак:) май не е сериозно :))

batkodoki
08-26-2007, 16:57
не е бъбречна криза, но е индикация за бъбречен проблем. не пийте никакви лекарства и "чайчета". не правете никакви "компреси" щом положението е търпимо.

отидете при ОПЛ, обяснете, че в сем имате човек с бъбречни проблеми, настоявайте за УЗД /ехограф/и изследвания на урина.

pls, посочвайте ВЪЗРАСТ в бъдещи питания

KiSs_mY_LiPs
08-26-2007, 17:07
Мила ами може и да ти идва..Отиди все пак при личната да ти даде направления за лекар.. :-)

girl_in_black
08-26-2007, 17:17
На мен когато трябва да им идва, освен корема ме боли и кръста , точно на очертаното място.Дали не е от това? :-k

SpAcE_LaDy
08-27-2007, 10:09
Мерси отново за отговорите.. не знам.. може и все пак д отида на лекар.. не знам.. мии.. н мен тряа другата седмица д ми дойде (точно ккато отида на море :( :( :( ) А като казах море и вие казахте цикъл.. знаете ли някви хапчета за забавяне, накви специални такива имаше? плс кажете ако знаете, д го забавя малко, че да не ме изненада точно на морето.. :|
A относно там, където ме болеше.. не знам кво е, почти ми мина.. ма нз.. да ходя н лекар, тка ли препоръчвате? бъз ме е кво могат д ми кажат...

SpAcE_LaDy
08-28-2007, 17:12
не е бъбречна криза, но е индикация за бъбречен проблем. не пийте никакви лекарства и "чайчета". не правете никакви "компреси" щом положението е търпимо.

отидете при ОПЛ, обяснете, че в сем имате човек с бъбречни проблеми, настоявайте за УЗД /ехограф/и изследвания на урина.

pls, посочвайте ВЪЗРАСТ в бъдещи питания

На 17 години съм, има ли значчение това, плс обясн ми..
Почна да ме боли от двете страни и започвам сериозно да се притеснявам :((((( #-o :( :( :( :( :( :( :( :?