PDA

View Full Version : Някой знае ли?



08-25-2007, 12:49
искам да попитам някой знае ли цветя отровни за декоративни зайчета,защото аз имам и сам чувала ,че има отровни цветя но незнам кой са те :?

mir4ovski
08-25-2007, 12:59
pogledni v google moje da ima neshto yspeh

sherry
08-25-2007, 13:06
Ето мнения, намерени из нета:


Внимавайте обаче - клонките от череша, праскова и слива се считат отровни за него." 3 месеца да са сушени


Съществува голяма неясноти около това дали да храним зайчето си със зелена салата. Не е препоръчително, въпреки че животните, които са свикнали да се хранят със пресен фураж, няма да се разболеят от един лист салата (маруля).

Освен това всяко зайче обича трева и най-вече глухарчета и детелина. Ако през лятото изнасяте зайчето на вън в заграждението, то може да си набавя само част от своята храна, като си пасе най-спокойно. В подобен случай след неколкочасово хранене не се налага да давате на зайчето допълнително концентриран фураж или все пак в много малки количества. Ако не разполагате със собствена градина, може те да берете трева за зайчето. Набраната трева или трябва веднага да се даде на зайчето, или да се сложи на хладно място за съхранение. Ако дадете на зайчето нагорещена и слепена трева, например направо от моравата, ще му причините ужасни мъки. Ферментиралия фураж пораства газове, от които тялото на зайчето се издува като балон и се втвърдява. Тъй като дългоухия не може да повърне, той ще страда часове наред и дори може да умре от спиране на кръвообращението. Не бива също така да го храните с мокра трева, тъй като тя има същия ефект.

Когато берете трева или глухарчета, избягвайте местата край пътищата и там където има изпражнения на други животни, пренасят се заразни паразити.

Не се чудете на странния вкус на вашето зайче. Почти всички зайчета предпочитат да ядат листа на дървета (те не трябва да са пръскани), а някой от моите зайчета не се отказват и от розови листа и набързо ги излапват.

Но зайчетата не винаги лесно са отървават след своите хранителни "подвизи". Вече се е случвало зайчетата да си похапнат от един кленов лист, който е вреден за тях. Затова прехвърлете познанията си по ботаника преди да донесете от вашата разходка някакво лакомство на заека си.

Тропическите растения в по-голямата си част са отровни, но и местните храсти могат да бъдат опасни. Затова давайте на зайчето си да се храни само с листа от дървета или храсти, които са безвредни (орех, кестен). През зимата може да се дават и елхови клончета и ще бъдете изумени колко чевръсто излапват острите иглики на елхата. Време за хранене и количество на храната.

FelisDirus
08-25-2007, 13:13
Аз давам на моя питомник клонки от джанка. Хапва си ги доволно и е все още жив! :mrgreen:
Иначе най-добре го храни със заешки гранули - полезни са, вкусни са (поне моят си ги харесва), специално за зайци са и няма как да го отровиш.

08-25-2007, 13:51
мерси за отговорите :) :D

sherry
08-25-2007, 20:17
Аз давам на моя питомник клонки от джанка. Хапва си ги доволно и е все още жив! :mrgreen:
Иначе най-добре го храни със заешки гранули - полезни са, вкусни са (поне моят си ги харесва), специално за зайци са и няма как да го отровиш.
Даваш му го и е жив, но това не значи, е е полезно.
Една приятелка даваше съвсем малко морков на зайчето си, но явно е бил мокър, защото зайчето наду коремчето си и умря. Щяхме да го водим на лекар, но твърде бързо се случи всичко.
Много чувствителни коремчета имат тея животинки, според мен не трябва да се рискува.

namina
08-26-2007, 00:18
http://www.zadoma.com/?APP_ACTION=FGUIDE
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=DL&id=DL71
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/883/74/