PDA

View Full Version : Всичко за тампоните и тяхната употреба!



_MuMuTo_
08-25-2007, 15:52
Та понеже, виждам много теми относно употребата на тампоните и въпроси по тази тема, реших да създам една тема, която мисля че ще е полезна на много от момичетата.

Като за начало, най-задавания въпрос:

1. Ако съм девствена, мога ли да ползвам тампони? А няма ли да ми скъса химена?

Разбира се , че може да ползваш тампони ДОРИ и да си девствена! И не, много малки са възможностите да се скъса хименът от употреба на тампони, но за да се избегне този шанс, за девствените момичета ще препоръчам да ползват от мини или нормалните тампони.

2. Как да го сложа тампона?

Във всяка кутийка с тампони си има инструкции. Най-безболезнения начин е да си легнеш на леглото, отпусни се, разтвори крака като колената са сгънати под прав ъгъл и действай! Ако ползваш тампон без апликатор, съветвам да си овлъжниш влагалището с малко слюнка, иначе когато го слагаш ще те заболи.
http://i2.photobucket.com/albums/y28/fenka_na/t.gif



3. Колко често трябва да се сменя тампона?

По принцип и това си го пише на кутийката, но обикновенно на 3 часа е най-добре. Когато менструацията ти е към края, може и за по-дълго да го оставяш, тъй като няма да е толкова обилна.


4. Каква е разликата между тампоните с апликатор и тези без?

Тампоните с апликатор, са направени за по-лесно употреба, тъй като не винаги сме достатъчно влажни около влагалището и слагането на тампон може да бъде леко болезнено. Тампоните с апликатор са тампон, обграден от пласмасова тръбичка, на която пъхаш само върха във влагалището и натискаш. И воала, вече си си сложила тампона! А тампоните без апликатор, са си само тампоните.
http://i.rozali.com/photos/i_84.jpg

5. Има ли опасност тампона да се измъкне от влагалището?

Не. Мускулите на влагалището обгръщат плътно тампона и дори не му позволяват да мърда. Така че бъдете спокойни.


Ами за сега това е, който има нещо да допълни към моята "лекция" ... смело напред!

foreverr
08-25-2007, 20:10
Ako ви заболи докато изкарвате тампона просто клекнете напанете се и издърпаите тампона с ръка!А ако не намирате конеца на тампона веднага отидете на гинеколог-(ако даржите тампона повече време в влагалището може да получите инфекция.

LedenaStrast
08-25-2007, 20:57
не знам защо, но имам ужасяващ страх от тия тампони! Сигурно се лишавам от нещо доста практично... :-k

_MuMuTo_
08-27-2007, 02:03
и аз голям страх докато почна да ги ползвам, първия път ми се наложи имах часове по плуване и учителката ми дава ,аз отивам до тоалетната да си го сложа, ама много притеснена и стресната, слагам го обаче супер неудобно.. после приказвах с най-добрата приятелка и тя ми каза да легна и така да си сложа един с апликатор..и аз го направих.. и даже неусетих че го бях сложила..супер удобно ми е сега.. никакви дискомфорти.. супер.. и ползвам тампони от 3 месеца кажи речи така ,че препоръчвам да пробвате!

kalpazanka
08-29-2007, 09:03
не знам защо, но имам ужасяващ страх от тия тампони! Сигурно се лишавам от нещо доста практично... :-k
Аз съм същата, затова когато съм неразположена, само тъмните дънки са ми спасение (ако протече).

^VeLiTo^
09-04-2007, 15:19
С времето и с "тренировки" се свиква.....аз направо се родих с тампоните,сууупер удобно ми е и даже забравям,че съм неразположена.Евала на тоя който ги е измислил =D>

kremena95
04-21-2011, 07:05
Ъм,искам да попитам може ли да ползвам обикновенни тампони без апликатор?

7639
08-31-2011, 18:31
Разбира се, че можеш. Вместо апликатор използвай внимателно пръстче и няма да имаш проблеми :) Освен това в опаковките много подробно е обяснено как да си поставиш тампона. Няма страшно, а и са наистина удобни. :grin:

cookie_master
08-31-2011, 18:34
откъде я извадихте тая тема :?

BuBzzz
09-02-2011, 17:55
С времето и с "тренировки" се свиква.....аз направо се родих с тампоните,сууупер удобно ми е и даже забравям,че съм неразположена.Евала на тоя който ги е измислил =D>
+1

Tiin
09-03-2011, 06:35
не знам защо, но имам ужасяващ страх от тия тампони! Сигурно се лишавам от нещо доста практично... :-k
+1

09-12-2011, 10:47
Ша ти се скъса химена и може да получиш рак на простата... :-)

SmilezZz
09-12-2011, 10:59
Ша ти се скъса химена и може да получиш рак на простата... :-) Приемам го като бъзик. :?
- Не , че не може да се скъса химена с тампон, но е супер малка вероятността. А това с простата просто беше..... тъпо.
По темата: Хубава тема , жалко че не излизат картинките. Но то на опаковките им има обяснение относно това как се слагат, поне аз винаги съм си купувала такива. 8-)

Tonito99
07-21-2012, 12:50
Аз съм на 12.. Ще ходя на peka ! Мога ли да cи слагам тампони ?? .. Страх ме е да не ми ce скъса химена .. !! А и какви тампони да ползвам ??? .. Благодаря предварително !!!

thelover3
07-27-2012, 13:44
С времето и с "тренировки" се свиква.....аз направо се родих с тампоните,сууупер удобно ми е и даже забравям,че съм неразположена.Евала на тоя който ги е измислил =D>

Даам, мн са удобни, изобщо не се усещат.
Иначе за последния коментар-да можеш, не се притеснявай, само да знаеш, че първите пъти е малко трудно, но се свиква. Купи си o.b. mini като за начало.

Amore-Mio*
07-27-2012, 16:36
В самата им опаковка пише всичко.

Но нямам особено добри впечатления за тия тампони.
Чела съм по други форуми, че тампоните не позволяват изцяло изхвърлянето на мръсната кръв и точно поради тая причина, е напълно възможно развиването и наличието на инфекции.

thelover3
07-27-2012, 16:43
То и с превръзките е възможно :D. Няма 100% сиг решение. Но лично на мен тампоните са ми по-удобни, особено през лятото.

BEaUty_girl
07-29-2012, 14:58
Това ще помогне http://www.youtube.com/watch?v=m_BPfLHfwdc&feature=related

Fluffu
07-30-2012, 15:57
Наложи ми се веднъж да си сложа,ноо постоянно, когато се движех и най-вече, когато кляках или се навеждах за нещо го усещах и имаше лек дискомфорт ;сс иначе проблем със слагането и махането нямах :)

jghgh
07-30-2012, 16:10
^При неправилно поставяне се усеща дискомфорт при навеждане и движение. Ако е поставен както трябва не се усеща никаква болка. Не е нормално да изпитваш болка.

А девственото момиче, дето ще ходи на река ... не бих рискувала девствена да си пъхам тампони и т.н. Да, хименът е разтеглив, има дупки по него и т.н., но аз не бих го направила.



В самата им опаковка пише всичко.

Но нямам особено добри впечатления за тия тампони.
Чела съм по други форуми, че тампоните не позволяват изцяло изхвърлянето на мръсната кръв и точно поради тая причина, е напълно възможно развиването и наличието на инфекции.

Затова е абсурдно да се ползват тампони през цялата менструация. Само най-силните дни, а после оставяш да се "оттече".
Между другото последно като бях на гинеколог, той ми препоръча да не използвам. Не е хубаво да се слагат такива неща във вагината.
Да, удобни са, прекрасни са, с тях се спи чудесно (говоря за следобедна дрямка де, в никакъв случай цяла вечер), но не са здравословни.