PDA

View Full Version : Не мога да си сложа контактните лещи!



08-25-2007, 16:25
Дразня се от 2 часа се мъча и не мога ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
За пръв път оптивам. :smt013 Може ли някой който е минал по този път да даде някой съвет

08-25-2007, 16:29
Az nqmam nujda ot le6ti,no sum probvala.Skusah/izpusnah 3,dokato uspeq.A nakraq ne mojah da q mahna.Be6e ko6marno!!!!

08-25-2007, 17:06
навеждаш си главата надолу и така поглеждаш към огледалото. Лещата ти стои на показалеца... С другата ръка си придърпваш долния клепач на долу и така поставяш лещата докато гледаш в огледалото! Примигваш няколко пъти и си готова! Бързо ще свикнеш

w0sh
08-25-2007, 17:08
Дразня се от 2 часа се мъча и не мога ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
За пръв път оптивам. :smt013 Може ли някой който е минал по този път да даде някой съвет
Ходи се на лекар. Оф първия път ги държиш само половин час и секи ден удвояваш... пф ходенте на лекар първо....

08-25-2007, 17:42
навеждаш си главата надолу и така поглеждаш към огледалото. Лещата ти стои на показалеца... С другата ръка си придърпваш долния клепач на долу и така поставяш лещата докато гледаш в огледалото! Примигваш няколко пъти и си готова! Бързо ще свикнеш
този съвет е абсолутно правилен...но ако ти е трудно с показалеца пробваи със средния...иначе,ако си от София..там има едно курсче за няколко минути...със специалисти,които ти показват как...но спокойно ..ще свикнеш..и аз бях така..

08-25-2007, 17:51
навеждаш си главата надолу и така поглеждаш към огледалото. Лещата ти стои на показалеца... С другата ръка си придърпваш долния клепач на долу и така поставяш лещата докато гледаш в огледалото! Примигваш няколко пъти и си готова! Бързо ще свикнеш

ebasi smeha

ei sa probvah ne mi trqbvat le6ti probvah bez le6ta nekvo ne premignah vednag dori ne usetih i si pipnah okoto :lol: :lol: :lol:

find_m3
08-25-2007, 17:56
навеждаш си главата надолу и така поглеждаш към огледалото. Лещата ти стои на показалеца... С другата ръка си придърпваш долния клепач на долу и така поставяш лещата докато гледаш в огледалото! Примигваш няколко пъти и си готова! Бързо ще свикнеш

ebasi smeha

ei sa probvah ne mi trqbvat le6ti probvah bez le6ta nekvo ne premignah vednag dori ne usetih i si pipnah okoto :lol: :lol: :lol:

кво пробва ? :lol:

LedenaStrast
08-25-2007, 18:22
навеждаш си главата надолу и така поглеждаш към огледалото. Лещата ти стои на показалеца... С другата ръка си придърпваш долния клепач на долу и така поставяш лещата докато гледаш в огледалото! Примигваш няколко пъти и си готова! Бързо ще свикнеш

Това бях аз...

На мен така ми е най-удобно! а и аз мога вече да си пипам окото... въобще не ми е неприятно :P

kameliqbaby
08-25-2007, 18:35
cakata e v tva da si raztvori6 okoto maximalno,6tom popadne v okoto ,nqma zna4enie kade tq sama 6te se namesti premigva6 nqkolko pati i gotovo.samo ne se ma4i da si uceli6 to4no irisa nqma da uspee6 samo 6te se ma4i6.

08-25-2007, 19:27
с тренировки вс става :lol:
първия път когато ми ги сложиха (в оптиката) после не можах да ги махна половин час
трябва да гледаш настрани и да я сложиш на бялото ;) от там няма мърдане - мигаш 2-3 пъти и си готова

w0sh
08-25-2007, 19:30
АЕ кви са тез глупости след време ги слагаш ей така. Махането пък е най-лесно прсто си бъркам в окото и защипвам с пръсти.... Слагам ги с 1 прсъ без огледало и си гледам право в лещата

LedenaStrast
08-25-2007, 20:45
АЕ кви са тез глупости след време ги слагаш ей така. Махането пък е най-лесно прсто си бъркам в окото и защипвам с пръсти.... Слагам ги с 1 прсъ без огледало и си гледам право в лещата

проблема не е в това дали ще гледаш в нея или не... ами да и кажем как си ги слагаме ние, за да успее..
Аз без огледало още не съм пробвала... :) ама едва ли ще мога...

dafi86
08-26-2007, 13:34
И аз съм с лещи и първия път ги слагах 3 часа и половина. Махането беше по-лесно, отне ми около половин час :) Въпроса е веднъж да свикнеш, после и без огледало ще ги слагаш и махаш.
Аз си слагам огледалото вертикално на масата и просто слагам лещата, но в началото това е кофтито че много мигаш.. поне при мен беше така и заради това се мъчих толкова време.. инстинкта си е инстинкт.. :)
Успех! :)

08-26-2007, 16:49
Спокойно мила,първите пъти е така,но съвсем скоро ще можещ да ги срагаш! Продължавай с опитите!

ELiTyYy
08-26-2007, 17:01
абе някой може ли да ми каже колко струват лешите...много искам сини или зелени,сега както съм с новата коса.. хях.. и съм мн навита да си взема..колко г/д е цената им.. :?: :-)