PDA

View Full Version : Виене на свят при ставане



08-25-2007, 22:21
ami problema e lsedniq i pri men i pri o6te dve moi fr se polu4ava zna4i vie ni se svqt kat stavame primerno i maika mi kaza da qdem zelen4uci i plodove ama tva ne pomaga sedim si na stola primerno i stavame i ni se vie svqt az daje eedin pat sedim v avtobusa s edni fr i stavame i az padnah ne6to ni stava no nz kakvo imate li ideq ot kakvo moje da e 6toto e ot nqkolko meseca i me e strah ve4e a na drugite fr na ednata ot godina a na drugata ot polovin a i te nz za6to taka se polou4ava da imate nqkakvi idei ili saveti #-o

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

foreverr
08-25-2007, 22:37
да-и при мен по някога е така!През лятото това е нормално заради жегите , заради умората и други причини-е мисля че е нормално спокс,но ако много често ти се вие свят кажи на маика си и отидете с нея на лекар

ProstoAz
08-26-2007, 05:39
Това е от ниско кръвно. Хапвайте шоколад и пийте кафе по-често.
Плодовете и зеленчуците са полезни по принцип, но в случая няма да помогнат. :wink:

alkobalko
08-26-2007, 06:22
Най-вероятно ви е ниско кръвното. Може и да е от горещините.

`Death`Whore``
08-26-2007, 06:23
А сутрин става ли ви лошо? Ако да, това е ниско кръвно. Пийте кафе или яжте шоколад...помага...макар че невинаги.

AnTiBuLLsHiTs
08-26-2007, 06:40
И аз го имам тоя проблем,само че аз ставам по мн интересен начин.Събудя ли се директно скачал от леглото,не сяда и някви такива пози. 8-[

ThePowerOfLove
08-26-2007, 07:32
Оф и аз съм така :? Да легна за 5мин после даже да не ставам толкова рязко пак ми се завива свят :-k Майка ми казва,че е от излежаване ама нз :roll:

Kisses_P
08-26-2007, 08:38
Ниско кръвно, малко вода, горещините.. Както вече казаха шоколад и кафе

batkodoki
08-26-2007, 18:29
казва се ортостаичен колапс и най-често се дължи на малко по ниско кръвно налягане и относително ниско телесно тегло.

често е при деца в пубертета или млади момичета. никакъв "шоколад и кафе"! системата сама ще се адаптира!

бтв - ниското кръвно е полица, гаранция за дълъг и безпроблемен /от здравна гледна точка / живот.
от хипотония никой още не е умрял, за разлика от обратното - хипертонията убива милиони всяка година и осакатява още повече хора!

има си спец средства за лечение на ниското кръвно, но шоколада и кафето не са сред тях. без друго, когато се омъжите, родите и здраво напълнеете - ще стане обратното, ще правите високо кръвно, което вече е истински проблем.
така че не изтезавайте от сега организма си с "кафе и шоколад"

brqh
08-26-2007, 23:56
Или с 2 думи причината е, че се изправяМЕ (да и на мен ми се случва) твърде рязко, пробвайте по-полека да станете, не като ударени от гръм и няма да ви се вие свят

_MuMuTo_
08-27-2007, 02:05
Ниско кръвно, и аз съм така.. Пий едно кафе и ще си добре.. поне при мене е така и моята докторка така ми каза също! Не е страшно...

gabrielka@a
08-27-2007, 10:25
Това е от ниско кръвно. Хапвайте шоколад и пийте кафе по-често.
Плодовете и зеленчуците са полезни по принцип, но в случая няма да помогнат. :wink:
И аз мисля,че е от ниското кръвно....веднъж ми стана така в училище.
Айран със сол или кола също помагат. :wink:

_Ice_DiaMoNd_
08-27-2007, 14:09
Това е от ниско кръвно. Хапвайте шоколад и пийте кафе по-често.
Плодовете и зеленчуците са полезни по принцип, но в случая няма да помогнат. :wink:
И аз мисля,че е от ниското кръвно....веднъж ми стана така в училище.
Айран със сол или кола също помагат. :wink:

Да кола определено помага ,мойто кръвно е постоянно ниско (то е наследствено от майка ми ) и винаги като стана и ми причернява пред очите ... даже сега ако стана ей така няколко секунди седя на едно място докат черното се махне и продъллжавам :-D

glymo14
08-27-2007, 18:24
Споко заради жегите е.И аз съм така като стана направо ми причернямва пред очите,имам чувството че ще припадна.

Sweet__baby
08-28-2007, 08:09
Причините могат да са следните:
1.Ниско кръвно
2.От силните жеги
3.Силно притеснение
и т.н :wink:

ThunderGoddess
08-28-2007, 11:07
И аз съм тъй откакто си счупих кратуната на бордюра с колелото, но това беше преди толкова много време, че не ме притеснява :)

08-28-2007, 14:46
da i pri men e taka ot opit znam stane li ti lo6o siadai i pii kola

Ashmodean
08-28-2007, 22:16
:smt104 Pff myrzeli s myrzeli.Vmesto da sedite na PC i da se 4udite varvete i poti4aite malko.Redovnoto sportuvane e polezno. :smt041 :smt069

vaca
08-29-2007, 16:10
qj shokolad i piy kola

rashito0o
08-29-2007, 16:12
зареди големите жеги през лятото ще е и на мен ми се е случвало минавам малко разтояние причернява ми и падам на пода няма за какво да се притесняваш :) \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

08-29-2007, 17:18
mi i pri men e tak kato stavam sutrin ili kogato stoq na stol i stana i mi se zaviva svqt i mi pri4ernqva pred o4ite no za nqkolko sek mi minava i az si mislq sa6to 4e imam nisko kravno :smt009

Roxanna
08-30-2007, 06:14
emi da na vseki se slu4va osobeno lqtoto,i az taka kato spa primerno na obed ili dori samo da sam lejala i kato stana mi se zaviva svqt i zalitam dori...

08-30-2007, 06:25
oh na men v momenta adski mi se vie svqt i mi e lo6o a sam sednala i ne sam stavala :smt009

08-30-2007, 17:16
pri nas probvlema e oba4e 4e az li4no nqmam nisko kravno za6toto predi vreme poradi zdravni problemi mi praihga razni gluposti ednoto fr ima niusko kravno a drugoto na neq prosto ei taka bez da ima nikso kravno bez ni6to no edva li e ot jegite za6toto edva li prez zimata ima jegi taka de razbrahte me a az qm 6okolad i piq kola i ne mi minava i na lkekar hodih s mama i ne znaqt za6to e taka ](*,) :-k :smt017

SilverAngel
09-01-2007, 11:03
бутайте повече шоколад, помага, от личен опит ви казвам :) за кафето не знам щото гледам не пия!

didivid
09-01-2007, 11:06
И на мен ми се случаваше преди, но ми казахе, че става, защото ставам много рязко от леглото. От както ставам бавно и отделям време на това да се разтегна хубаво, виенето на свят спря.

spit
09-07-2007, 13:26
Ами при мен също става често, но говорих със личната ми лекарка и тя каза, че било нормално, пък и аз по принцип съм с много ниско кръвно...
Та много хора (специалисти най-вече) са ми казвали, че е много важно когато се изправяш да не бъде рязко - просто като дойде момент да станеш от леглото,докато седиш някъде или си се навела СЕ ИЗПРАВЯШ ПЛАВНО! От такива неща съм патила много - понеже вечно бързам да не изпусна нещо много пъти ми е причернявало и съм се събуждала на земята след наколко секунди...Внимавай, с това не трябва да се ебаваш [-X

stan4ity
10-30-2007, 17:04
ami i na men mi e pri4irnqvalo ama tva be6e nqkade kam mai ili uni 2007 i dosega po4ti vseki den me boli glava ama s vremeto 4ovek svikva i ne mu obra6ta vnimanie pone az sam taka ama ponqkoga bolkite sa neponosimi sq edinstveno za tva znam 4e pri nisko kravno e hubavo da se pie kola,kompot ama kolata ne pomaga mn kompota e po dobre 6okolada sa6to ne e mn dobar kafeto mojebi ama az ne piq kafe a hap4etata vaob6e ne mi deistvat

morgana
10-31-2007, 09:35
Спокс - и аз съм така, ще отмине с времето!

MaRiNkA_16
11-01-2007, 18:19
tva e nisko kruvno izledvaite se za anemiq 6toto pri men tva se okaza nasledstvena anemiq i maika mi ima trqbva da piete jelqzo na ampyli se kopyva a ako neiskate da pose6tavate doktor 6te se naloji da priemate kofein vsekidnevno - kafe,koli 6okolad i taka ai yspeh

gorska
11-04-2007, 10:11
1. Аз лично имам ниско кръвно, и на мен ми се вие така свят, затова най-вероятно е от това... а и почти всички ти казаха същото..
2. Прочетох почти всички мнения, но може да съм пропуснала някое, затова ще ти кажа, че може да имаш проблем с очите... При много от тийнейджърите се открива, че имат диоптър, ако отидат на очен преглед, не знам дали си ходила, ако мислиш, че е възможно да е и от това, по-добре иди. Може пък да знаеш за някакъв много малък диоптър, обаче да си решила да го пренебрегнеш(по заръка на лекарката естествено) и сега да се е увеличил...

Извинявай, ако съм те занимала с глупости, имам предвид това с очите, но според ме е възможно...