PDA

View Full Version : Дайте полезни съвети за TOEFL



ks8
08-26-2007, 01:16
На 5 октомври ще държа toefl, и сега се подготвям стабилно (damn!),ударете 1 рамо :), кажете има ли някви тънкости, ...share with me

vvizzard
08-26-2007, 13:56
Az go karah na 21 iuli ,ne be6e koi znae kolko trduden,oba4e az se bqh podgotvil dosta solidno,6ti drapna edin tutorial na barzo.


1.Ne se stqgai,ako si se gotvil pove4e ot 4-5 meseca 6e se predstavi6 dobre.
2.Ne qj 6okolad povreme na po4ivkata ,6toto 6e se preebe6 na speakinga
3.Napravi kolkoto se moje6 pove4e practise testove,tam e istinata,
potarsi po torentite ima nqkakvi
4.Kato pravi6 practise testovete,specialno na readinga si razpredeli gore dolu kolko vreme 6te har4i6 na vapros,gore dolu 30-40 sec na vaprosite sas sinonimite ,1,5-2.0 na teq vaprosi det se tarsi detail i kam 2 za teq deto sa s inference.
5.listeninga e super lesen,ako razbira6 filmite bez subtitri drugo ne ti trqbva
6.uprajnqvai se za speakinga kolkoto se moje pove4e
7.pi6i eseta


ako te intersuva o6te ne6to pitai ; )

beyond_transience
08-26-2007, 14:06
Ще си позволя едно малко по-различно мнение (днес май така ми е тръгнало ;))
1. Колко време ти е нужно за подготовка зависи от това как си по английски. На някои и година няма да им стигне.
2. Аз ядох шоколад по време на почивката и имах на speaking-а 27, т.е. това да не ядеш си е мит ;)
3. Тестовете са мн важно нещо, но според мен трябва да наблегнеш на слабите си места. Ако, например, си мн добре на reading-а, а writing-а ти е слаб, логично е посветиш по-голяма част от времето си на него. Тестовете са важни, за да се ориентираш в цялостната обстановка – колко време е изпитът, как да си разпределеиш времето, концентрация и т.н.
4. Ако си определеяш време на всеки отделен въпрос, няма да се получи. На изпит човек най-често се шашка. Според мен е по-добре да си определиш някакво относително време за един цял текст и оттам нататък да се опитваш да го спазваш.
5. С останалите три работи съм абсолютно съгласна. Като идеи – можеш да слушаш по-често CNN и BBC, например.

Успех ;)

vvizzard
08-26-2007, 16:26
be tva parvoto be6e za okurajavane
za 6okolada govorq ot li4en opit,no to be6e nqkva jega togava
taka 4e be6e stanal po skoro te4en 6okolad i kato po4na sekciata v na4aloto imah 4ustvoto 4e 6e zapo4na da faflq
tva za vremeto ina4e e otnositelno,no ako po4ne6 da se 4udi6 po 3-4 min na vapros 6e se precaka6


ina4e pi4 az imam okolo 30-40 eseta nqkade deto sam pisal
ako misli6 4e 6e ti svar6at rabota ,pi6i e-mail i 6e ti gi pratq

ks8
08-27-2007, 19:41
мерси много написаното наистина ще ми е от полза, ks8@abv.bg prati mi esetata :> ako moje6 , temata ne e "zatvorena" sled den dva pak 6e isko4i nqkoi vapros da znaete :>...