PDA

View Full Version : Мустаци!!



08-26-2007, 11:30
Здравейте на вс!Аз съм 14 год.момиче,от Бургас.Проблемът ми е често срещан.Имам мустаци и искам по някакав наачин да ги залича,но не със кола маска.Знаете ли нещо за обезцветяване?
И това с лазера за окончателно премахване на космите дали е добра идея?

08-26-2007, 11:34
Не си изрусявай в никакъв начин мустаците, ужасно е. Отиди в някой козметичен салон. Там могат да ти ги махнат с пинсета с ток, или пък с лазер. Заслужава си. Не се прави на клоун с руси мустаци :lol:

08-26-2007, 11:40
Pinseta s tok?!?Kakvo predstavlqva tazi procedyra?I tova s lazera mn li e skupo i kak se otrazqva na kojata?

08-26-2007, 11:46
Ами тази пинсета е като обикновените, само че през нея тече много слаб ток, който стига до корена. Доста оредяват, малко е болезнено, но пък с търпение всичко се постига. А колкото до лазера... не знам точно колко е скъпо. Доколкото знам наведнъж може да се облъчи определен периметър и козметичката решава какъв да е той и с каква сила. Поразрови се из нета и може би ще намериш нещо. Лазерът е по - скъпичък, но пък за сметка на което по - ефективен и проблемът с мустачките се решава по - лесно и бързо. Дано съм ти помогнала . Успех :)

08-26-2007, 11:52
Samo oshte neshto,tova sas toka do kolko bolezneno ei moje li da se povredi neshty kojata sashtoto i s lazera.A i ako znaesh nqkoi sait neshty za tova napravo go prati za da ne te zanimavam :P

crazy_fffff
08-26-2007, 11:55
Лазерът не е полезен въобще! Едно, че е доста скъп,но и козметичка ми е казвала точно за мустака на няколко жени, които са минали през лазер и са им изпопадали зъби..така че не рискувай с това поне!Иначе незнам какво друго да ти предложа,което да е по-ефикасно...нямам такъв проблем просто и не съм се интересувала!

08-26-2007, 12:01
Kak taka shte to opadat zubite?Nali e bezbolezneno ili pone taka pishe?Pak i ne e li na vs razli4no?Molq pishete vs,koeto znaete zashtoto mi pisna horata da mi se podigravat!Samo tova zagrozqva vunshniqt mi vid!!

08-26-2007, 12:03
Лазерът не е полезен въобще! Едно, че е доста скъп,но и козметичка ми е казвала точно за мустака на няколко жени, които са минали през лазер и са им изпопадали зъби..така че не рискувай с това поне!Иначе незнам какво друго да ти предложа,което да е по-ефикасно...нямам такъв проблем просто и не съм се интересувала!
Ооо...определено не е от най - полезните неща, но и солариумите също не са такива, нали :) Ако козметичката си разбира от работата няма да падат никакви зъби :-) А другото, което е...скъпо, скъпо, но инвестиция :) А до авторката...не е болка за умиране, спокойно, никой няма да те коло или беси. Трай бабо за хубост :) И пак казвам, ако козметичката е компетентна, нищо няма да те повреди. Ако има още нещо, питай :)

namina
08-26-2007, 12:09
на козметичка за махане на мустаци :smt005 :smt005 :smt005
или си купуваш от аптеката лента за мустаци заставаш пред огледалото и дърпаш дорде сила имаш. :wink: :smt005 :smt005

08-26-2007, 12:23
на козметичка за махане на мустаци :smt005 :smt005 :smt005
или си купуваш от аптеката лента за мустаци заставаш пред огледалото и дърпаш дорде сила имаш. :wink: :smt005 :smt005

аре стига глупости, а? :evil: да вземе да се окепази на младини? и кво? на козметик не се ходи за махане на мустаци, тъй ли? :lol: образовай се малко, тогава давай съвети по форумите :lol:

до авторката: Електроепилация се нарича това обезкосмяване с пинсетката с тока, има го и във вариант с тънка игличка, която се вкарва до корена на косъма и го умъртвява. Болката и сама можеш да си я представиш колко е силна, търпима е със сигурност, а и участъка е малък. Това обаче най-вероятно няма да стане само с една процедура, поне 2-3. Мисля, че струваше около 40ст. на импулс. Отиди в козметичен салон, за да ти разяснят как стоят нещата.

за Фотоепилацията, както и за лазерната също може да потърсиш из нета, има предостатъчно информация. Лично аз не мога да ти препоръчам никоя от трите, щото не ми се е налагало да ги ползвам. Поразпитай познати. Успех :wink:

Другия Гост
08-26-2007, 12:34
на козметичка за махане на мустаци :smt005 :smt005 :smt005
или си купуваш от аптеката лента за мустаци заставаш пред огледалото и дърпаш дорде сила имаш. :wink: :smt005 :smt005

аре стига глупости, а? :evil: да вземе да се окепази на младини? и кво? на козметик не се ходи за махане на мустаци, тъй ли? :lol: образовай се малко, тогава давай съвети по форумите :lol:

Абсолютно съм съгласна...не си прави експерименти сама. После ще има да си удряш главата в стената.

namina
08-26-2007, 12:46
КОЗМЕТИК!

08-26-2007, 12:47
Благодаря ви!Просто ще се местим в др по-малък град,в които ест няма такива вазможности.И абсурд е майка ми да ми обърне внимание то4но сега когато има мн работа по преместването.В малките салони дали ще има такива процедури...;( ;( ;( ](*,)

Болшевик
08-26-2007, 12:48
За какво ти е да ги махаш?! :roll:

namina
08-26-2007, 12:49
Благодаря ви!Просто ще се местим в др по-малък град,в които ест няма такива вазможности.И абсурд е майка ми да ми обърне внимание то4но сега когато има мн работа по преместването.В малките салони дали ще има такива процедури...;( ;( ;( ](*,)

дааа би трябвало навсякъде да махат мустаците :lol: нз ама би трябвало :-D

08-26-2007, 12:50
Е как защо?Грозно е!И кфо се подигравате само.Аз търся помощ,а вие?!

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
08-26-2007, 14:13
Козметик !

Kisses_P
08-26-2007, 14:36
Благодаря ви!Просто ще се местим в др по-малък град,в които ест няма такива вазможности.И абсурд е майка ми да ми обърне внимание то4но сега когато има мн работа по преместването.В малките салони дали ще има такива процедури...;( ;( ;( ](*,)
От опит глава на боли.Провери може и да има

CuRly_Doll
08-26-2007, 17:06
КОЗМЕТИК!
nai dobre tam :wink: ....mi o6te si mn malka za fotoepilaciq,hormonite ti o6te bu6uvat :wink:

08-26-2007, 18:12
КОЗМЕТИК!
nai dobre tam :wink: ....mi o6te si mn malka za fotoepilaciq,hormonite ti o6te bu6uvat :wink:
Така е. За това казах, че няма да стане от първия път, а ще трябват няколко. Но е по-добре да отиде няколко пъти и да се поизръси,за да си реши проблема. А не от малка да си създава комплекси за нещо подобно и да се чувства кофти сред хора [-(

peteto89
08-27-2007, 06:49
mila ne se pritesnqvai otidi na kozmetik i tq 6te ti gi mahne s kola maska eftino i dostapno za vs.izrusqvane NE!!! [-X dr epilacii sa mn po bolezneni i po-skapi4ki tai 4e tova e re6enieto i posle kato svikne6 po4va6 sami4ka da gi mah6 nqma ni6to stra6no i ne moje6 da obarka6 ni6to lepka6 i darpa6 no parvo kozmetik tova e zakon :-D

dream_girl_13
08-27-2007, 10:45
Ммм,аз ходих на лазер... Първо-боли, второ-скъпо е (всяка процедура е 25 лв, поне тук в Шумен), но... Има ефект! :? Косъмчетата пооредяха, но се отрази ужасно, ужасно на кожата ми!!! Трябваше да се плескам със фон-дьо-тен седмици докато белезите не се заличат...
А теб мога да те посъветвам да ползваш лентички. При мен сега става идеално. :D :D :D :D Но и козметика е добро решение! :!:

09-05-2007, 18:29
аз съм си и махала веднъж преди доста време, но сега почна да ми правят впечатление - не че се виждат много но почти съм се навила да ходя на козметик и сега обмислям вариянти
моя въпрос е за колко време ви израстват? с кола маска, с електроепилация или там с каквото използвате :? и дали уредяват и изтъняват? моля за бързи отговори :roll:

09-05-2007, 18:47
Еми според мене не избързвай с махането на мустачките, малка си още. На твоите години и аз направих подобно нещо - ходих на козметик и ми ги махнаха с конец. Правих го няколко пъти, но мн ме болеше и се отказах и сега мога да кажа, че имам съвсем леко мъхче, което трудно се забелязва и малко съжалявам за дето избързах с скубането - явно всичко е било заради хормоните. А колкото до лазера - той се прави само на места, където е наистина окосмено ( крака, мишници, бикини линия...) и изобщо не е подходящо ако въпросните ти мустаци са само лек мъх, дори и да са по-тъмни на цвят, защото в тези ситуации рискът от пигментация на кожата е доста голям, а предполагам ти не искаш такъв резултат. Надявам се да съм помогнала. Успех! :wink:

09-05-2007, 18:49
ъъм как така от хормоните? сми ще се махнат след известно време ли?

TIMEX
09-05-2007, 18:51
Здравейте на вс!Аз съм 14 год.момиче,от Бургас.Проблемът ми е често срещан.Имам мустаци и искам по някакав наачин да ги залича,но не със кола маска.Знаете ли нещо за обезцветяване?
И това с лазера за окончателно премахване на космите дали е добра идея?
С бръснича бе брат :smt005 :smt005

09-05-2007, 19:03
ъъм как така от хормоните? сми ще се махнат след известно време ли?

В моя случаи стана така. И точно това ми каза и майка ми тогава, но аз реших да не я послушам. Според мен най-добре изчакай още няколко годинки и ако тогава нищо не се промени може да се консултираш с лекар. До тогава ти препоръчвам да не ги махаш, но все пак окончателното решение си е изцяло твое :-) Все пак до голяма степен си зависи и от гените

09-05-2007, 19:08
майка ми каза че не се виждат, ама аз ги виждам мамичката им :evil: :lol:
във всеки случай с кола маска, лентички или пинсета няма да станат по зле нали? :? :?

find_m3
09-05-2007, 19:38
абе давате тъпи съвети ,на 14 ще си маха мустаци #-o как не ,я не се пипай, щот ще се направиш на баба яга и след 100 години ще си :-&

09-05-2007, 19:49
еми и аз си виждах моите обаче явно всичко е въпрос на внушение. После се случиха някои неприятни неща, тей че изобщо не мислих за тях и после като се загледах сякаш почти бяха изчезнали. Попитах майка ми как може да стане това и тя ми каза,че психологическата нагласа е много важна - ако непрекъснато се гледам и си повтарям колко са ми гадни мустаците и колко много се виждат те могат да станат и по-зле, а ако спра да се притеснявам непрекъснато и мисля за нещо друго могат видимо да се подобрят. Аз не й вярвах, но мисля че се оказа права. Доказва го не само това с мустаците, но също и с менсртуацията ми (аз си бях внушила,че никога няма да ми дойде) тей че... сигурно има нещо вярно в това... Не знам :| КОлкото до пинсетите и лепенките... както вече казах- ти ще си решиш

09-05-2007, 20:12
neznam

peteto89
09-06-2007, 10:46
абе давате тъпи съвети ,на 14 ще си маха мустаци #-o как не ,я не се пипай, щот ще се направиш на баба яга и след 100 години ще си :-&mi kvo da si hodi mustakata i kato sled 1 godina zapo4nat da i se podigravat dr deca...?tva e po golqma travma podigravkite i obidite az ve4e i kazah da otide na kozmetik v vseki 1 salon predlagat tazi usluga v absolutno vseki i uredqvat zna4itelno i stavat mn tanki uspeh mila i ne im se drazni :wink: :wink: :wink:

find_m3
09-06-2007, 11:34
абе давате тъпи съвети ,на 14 ще си маха мустаци #-o как не ,я не се пипай, щот ще се направиш на баба яга и след 100 години ще си :-&mi kvo da si hodi mustakata i kato sled 1 godina zapo4nat da i se podigravat dr deca...?tva e po golqma travma podigravkite i obidite az ve4e i kazah da otide na kozmetik v vseki 1 salon predlagat tazi usluga v absolutno vseki i uredqvat zna4itelno i stavat mn tanki uspeh mila i ne im se drazni :wink: :wink: :wink:

да бе сигурно е пълно с 14 годишни да йм махат мустаците #-o

котенценценце
09-06-2007, 12:16
абе мацката ти искаше да си ги обезцветиш нали,аз ги обезцветявам или по-точно изрусявам,вече не ми се личат. а пък и предпочитам да ги изрусявам отколкото да ги скубя с какво ли не,се пак още съм малка за да ги скубя. а пък и ако почна от сега да ги скубя ще ги скубя докато съм жива. всеки тука ти приказва за коли маски и лентички и пинсети. никой не се сеща да ти каже за изрусяването. четох едно мнение, в което пишеше,че ще приличаш на клоун,НЕ Е ВЯРНО. ако приличах на клоун щях ли да продължавам да си ги изрусявам вече 2 години. изрусяването изтънява косъма и ги прави незабележими. струва 1 лв. аз лично ходя през 1 седмица и половина някъде.за мен това е решението :smt006
надявам се да съм ти помогнала

отчаяна_
09-09-2007, 12:10
ох и аз искам да си ги обезцветя или изруся ама незнам как а с какво с боя ли каква а за скубане ми е кофти 6тото майка ми каза 4е не му е времето и аз съм на 14 и се чудя какво да права а след 2 дена имам среща с момче което мн харесвам и ми е кофти така кажете ми с какво да си обезвветя с боя за коса номер 0 мн е спе6но и ми трябва бърз отговор :(

lilit_666
09-09-2007, 12:39
От хормони е-в 8 клас се у4и за такива изменения към мрая на годината.Колежка си ги е махала с ФОТОЕПИЛАЦИЯ и била доволна.
Ефекта бил за 5 години.Някой знае ли цената на това с пинсетката с ток,не 4е са ми кой знае колко забележими,ама комплекси...Все пак работя на сцена и е нужно да съм перфектна.

lilit_666
09-09-2007, 12:43
ох и аз искам да си ги обезцветя или изруся ама незнам как а с какво с боя ли каква а за скубане ми е кофти 6тото майка ми каза 4е не му е времето и аз съм на 14 и се чудя какво да права а след 2 дена имам среща с момче което мн харесвам и ми е кофти така кажете ми с какво да си обезвветя с боя за коса номер 0 мн е спе6но и ми трябва бърз отговор :(
С боя ще станат зелени,а с бяла-ще си като баба.Ако ги оскубиш,ще станат по-големи и ще трябва да взимаш на заем самобръсна4ката на тате.Той щом се е съгласил да излезете вече,зна4и или не са му направили впечатление,или не му пука,така че СПОКО :D

etnies
09-09-2007, 15:22
Ми аз пък мойте си ги махам с пинсета в нас. Първите няколко пъти е гадно...ама след тва не боли пък и си заслужава :D

peteto89
09-10-2007, 09:18
абе давате тъпи съвети ,на 14 ще си маха мустаци #-o как не ,я не се пипай, щот ще се направиш на баба яга и след 100 години ще си :-&mi kvo da si hodi mustakata i kato sled 1 godina zapo4nat da i se podigravat dr deca...?tva e po golqma travma podigravkite i obidite az ve4e i kazah da otide na kozmetik v vseki 1 salon predlagat tazi usluga v absolutno vseki i uredqvat zna4itelno i stavat mn tanki uspeh mila i ne im se drazni :wink: :wink: :wink:

да бе сигурно е пълно с 14 годишни да йм махат мустаците #-oto4no 4e dr 14 godi6ni nqmat i 6te im napravi vpe4atlenie 4e tq ima tova imah v predvid 8)

20/ф
09-10-2007, 09:33
абе мацката ти искаше да си ги обезцветиш нали,аз ги обезцветявам или по-точно изрусявам,вече не ми се личат. а пък и предпочитам да ги изрусявам отколкото да ги скубя с какво ли не,се пак още съм малка за да ги скубя. а пък и ако почна от сега да ги скубя ще ги скубя докато съм жива. всеки тука ти приказва за коли маски и лентички и пинсети. никой не се сеща да ти каже за изрусяването. четох едно мнение, в което пишеше,че ще приличаш на клоун,НЕ Е ВЯРНО. ако приличах на клоун щях ли да продължавам да си ги изрусявам вече 2 години. изрусяването изтънява косъма и ги прави незабележими. струва 1 лв. аз лично ходя през 1 седмица и половина някъде.за мен това е решението :smt006
надявам се да съм ти помогнала
Котенценценце, не искам да ти прозвучи като заяждане, защото не това ми е целта, но аз ВИНАГИ забелязвам момичетата с изрусени мустачки. Личат си, особено на слънце.За мен ЛИЧНО това е проява на изключителна немърливост и безвкусица. Затова и посъветвах авторката на темата да не си изрусява мустаците. Аз отдавна вече нямам този проблем, защото със старателна епилация станаха по - малко и след това изчезнаха съвсем... Считай

find_m3
09-10-2007, 09:52
абе давате тъпи съвети ,на 14 ще си маха мустаци #-o как не ,я не се пипай, щот ще се направиш на баба яга и след 100 години ще си :-&mi kvo da si hodi mustakata i kato sled 1 godina zapo4nat da i se podigravat dr deca...?tva e po golqma travma podigravkite i obidite az ve4e i kazah da otide na kozmetik v vseki 1 salon predlagat tazi usluga v absolutno vseki i uredqvat zna4itelno i stavat mn tanki uspeh mila i ne im se drazni :wink: :wink: :wink:

да бе сигурно е пълно с 14 годишни да йм махат мустаците #-oto4no 4e dr 14 godi6ni nqmat i 6te im napravi vpe4atlenie 4e tq ima tova imah v predvid 8)

ммда и ,ако наистина и се махнат след пубертета ,а тя се е обезобразила цял живот има да се томози и да се занимава с и без това тъпи работи

котенценценце
09-10-2007, 10:12
[/quote]
Котенценценце, не искам да ти прозвучи като заяждане, защото не това ми е целта, но аз ВИНАГИ забелязвам момичетата с изрусени мустачки. Личат си, особено на слънце.За мен ЛИЧНО това е проява на изключителна немърливост и безвкусица. Затова и посъветвах авторката на темата да не си изрусява мустаците. Аз отдавна вече нямам този проблем, защото със старателна епилация станаха по - малко и след това изчезнаха съвсем... Считай[/quote]
eми браво на теб,всеки си решава проблема както иска,никога никой не е забелязвал,че си изрусявам мустаците,на мен може би и от кожата като ми е по-светла, но седят напълно естествени като цвят.

до авторката на темата: обезцветяването също става при козметик,нз как сама можеш да си забъркаш сместа,защото моята козметичка ми обясни,че сместа и специална,демек не е обикновенна боя примерно,а и изсветлитела, който съдържа й го внасят от чужбина

etnies
09-10-2007, 11:50
Ми ходете си с мустаци. Така ще сте на равно с мъжете :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044 :smt044

CrazyMims
12-02-2010, 17:04
Аз мисля че би трябвало да отидеш на козметик защото става бързо и във всеки салон предлагат такава възможност :)
А доколкото за фотодепилацията не е вредно!! И не е чак толкова скъпо... аз съм пробвала цяла година но по - късно се отказах защото с наща възраст пораства много бързо и трябваше да ходя през седмица... но иначе не е никак болезнено само осещаш лека топлина :)
Вредното е епилацията (това което момичето нарича игла с ток)
вредно е и вреди много на кожата ти... :( :?
Най - добре изчакай 1-2 годинки ... или ако бързаш много да го махнеш върви на козметик и с кола маска става бързо :)
Но после има зачервяване и пъпчици... :( :(
Дано да съм ти послужила с инфото :) :)

mecheeeee
12-02-2010, 17:16
2007 !! :-x