PDA

View Full Version : Можем ли останем приятели с бившото си гадже?



Duff
08-27-2007, 05:10
Не си направих труда да потърся за подобна тема, но ще извинявате ако се повтарям :lol:
В момента съм изправена пред много труден избор. Разделихме се с моята любов( след 1 годишна връзка) и като едно "прекрасно" заключение той предложи да си останем само приятели..Аз още си го обичам и естесвено след раздялата още изпитвам болка и несигурност.
И сега си задавам въпроса -как мога да бъда приятел с човека който обичах и продължам да обичам толкова време и човека който направи последните дни от връзката ни ад?! А пък от друга страна си мисля, че по този начин ще бъда пак близо до него, няма да го изгубя напълно. Съмнявам се в себе си, в чуствата ми към него...Ще мога ли да бъда негова приятелка след всичко преживяно заедно? :smt011
Някои приятели казаха, че това е "пълна простотия" само сме продължавали агонията по този начин, други се отзоваха по друг начин...но все пак решението е мое. Знам само, че и в двете посоки ще боли..
И сега питам вас- Съществува ли приятелство след раздялата?Приятели ли сте с бившите си гаджета?

ili_l
08-27-2007, 05:17
незнам дали съществува обаче при мен не го е имало опитвала съм се но с приятел ниже да станеш гадже ама с гадже - приятел трудно ... все пак до едноо време си седяла до него и си го прегръщала а сега ще си говорите ( а и ти го обичаш)

а можеш да бъдеш не точно приятелка а позната с човека като си спомнящ колкоо лоши неща ти е направил

IKisseDAGirL
08-27-2007, 06:04
Приятелството ще е като някаква напразна надежда за теб. Не се хващай за сламки, тъй като това за теб е ясно, че не е достатачно. Безопасно е да си приятел с човек, към когото вече нямаш чувства 8)

hforce
08-27-2007, 06:15
Priqtelstvoto moje da se prevurne v liubov, no liubovta v priqtelstvo nikoga.

Presley
08-27-2007, 06:44
Не съм чела писанията ти,но гласувях в анкетата.
Да,може.При мен поне е въэможно. :-D

find_m3
08-27-2007, 06:56
Мда може ,ако преди това дълго време сте били приятели и сте се влюбили в последствие след като скъсате е напълно възможно да останете приятели....е зависи как сте скъсали де...

Super_Mitio
08-27-2007, 06:59
Priqtelstvoto moje da se prevurne v liubov, no liubovta v priqtelstvo nikoga. това щях да кажа

Erica
08-27-2007, 07:45
Естествено,че може да има приятелство,между бивши гаджета,но определено трябва да мине малко време...
Незнам,но за мен е тъпо с човек, с който си споделял толкова много неща в един момент да остане просто един непознат...
Това си е лично мое мнение и го казвам от личен опит :D


P.S. Но все пак тук играе важна роля и начинът по който е настъпила раздялата... :(

^Sam90^
08-27-2007, 08:02
Може, да!

SlAnChO
08-27-2007, 08:22
ami moje razbira se...no trqbva da mine vreme...li4no az sum ostanala priqtelka sas po4ti vsi4kite si biv6i gadjeta i dori izlziam s tqh 4at pat...govorim si po telefona i t.n. se pak v kraina smetka sled kato si izpitval nqkakvi 4uvstva kum nqkogo ne moje prosto taka da zabravi6 vsi4ko i da ne poglejda6 4oveka...tupo e i e mnogo kofti...za tva kolkoto i banalno da zvu4i spored men priqtelstvo moje da ima i sled lubovta no ne vednaga...po skoro sled vreme...

MoHuTo
08-27-2007, 08:23
Priqtelstvoto moje da se prevurne v liubov, no liubovta v priqtelstvo nikoga. това щях да кажа
И аз...

mechtaq_za_teb
08-27-2007, 08:28
Аз бях в същата ситуация преди време.Гаджето ми на раздяла ме попита дали поне ще останем приятели,защото щял много да се радва.Аз дори не се замислих и казах "Не".И така до днес няма и следа от хубавите ни отношения...Кой би повярвал,че след тях ще има едно никакво безразличие.Но именно това стана.Замисляла съм се дали направих правилния избор като му казах,че не искам да сме приятели и стигам до извода,че по-добре непознати от колкото "приятели".Как да бъда приятел с някой,към който изпитвам такива чувства.Това означава да гледам към миналото и да не мога да продължа напред,защото това ще ми дава напразни надежди.Щеше да боли повече.По-добре далеч от теб и от сърцето,отколкото близо до теб,а далеч от сърцето.

mir4ovski
08-27-2007, 08:35
moq nai dibar priqtel mi e bivshe gadge s koeto bqhme zaedno po4ti godina oba4e ve4e ne izpitvame nikakvi 4yvstva edin kam dryg hubavo e kato se karash sas segashniq da poiskash savet ot bivshiq koito poznava reakciqteti ti.specialno s moita dryjka si kazvame vsi4ko kato go nqma miloto izlizame zaedno i taka.qko e smeem se na prekaranoto vreme zaedno

CoBRaSTyLе
08-27-2007, 08:46
Когато връзката е била силна..не

`Death`Whore``
08-27-2007, 08:53
Възможно е само ако сте се разделили без единият да е наранен. Което е почти невъзможно.

MaRiQnKa
08-27-2007, 08:54
Абсолютно не, поне за мен... :roll:

kobrichka
08-27-2007, 08:55
Приятелство,това е твърде силно понятие.Според мен добри познати да може да си останете,аз лично с едно от бившите ми гаджета се разбираме мн добре и си излизаме на кафе,но не мога да кажа че ми е приятел.Възможно е да сте добри познати,но приятели едва ли.Както каза hforce Приятелството може да се превърне в любов,но любовта в приятелство рядко.

bqsna_teenagerka
08-27-2007, 09:30
ами има една поговорка "приятелството може да завърши с любов но любовта с приятелство никога" аз мисля че това не е вярно...аз винаги оставам приятелка с бифшите си гаджета! :)

bqsna_teenagerka
08-27-2007, 09:31
Приятелство,това е твърде силно понятие.Според мен добри познати да може да си останете,аз лично с едно от бившите ми гаджета се разбираме мн добре и си излизаме на кафе,но не мога да кажа че ми е приятел.Възможно е да сте добри познати,но приятели едва ли.Както каза hforce Приятелството може да се превърне в любов,но любовта в приятелство рядко. мда това е по вярно

afr0ditka
08-27-2007, 09:39
Зависи от ситуацията,но в повечето случаи това не е възможно. :(

08-27-2007, 10:09
ami s vsi4kite si kazvame "da si ostanem priqteli" ,no obiknoveno dalgo vreme sled razdqlata,nito se vijdame,nito se 4uvame,samo ako slu4aino se sre6tnem nqkade "zdravei-zdrasti" i tolkova.Ako nqmam silni 4uvstva moga da ostana priqtelka s nego,no ako toi me e zarqzal i mnogo me e naranil-ne [-X
vij ve4e kato mine vreme e drugo,no zasega e po-dobre da se otdale4i6 ot nego,za da go zabravi6 i da prodalji6 napred :wink:

roskbbb
08-27-2007, 10:19
аз пък с всичките си бивши съм си останала приятелка \:D/ а един мой бивш сега също ми е мн добър приятел :)

white_chik
08-27-2007, 10:38
Според мне може да има приятелство след раздяла,но може би трябва да мите малко време,за да могат и двете страни да преживеят всичко и да продължат напред.

Insatiable
08-27-2007, 12:51
Не бих могла да си представя такова нещо! Всъщност доста си зависи от хората и от самата връзка .. Имала съм гаджета, към които не съм изпитвала кой знае какви чувства и сега ги приемам просто като приятели, но ако си имал сериозна връзка, с човек който си обичал НЕ МОЖЕ и да става на въпрос за приятелство след раздялата!
А към авторката - колкото по-близо си до момчето, което обичаш и което вече не е твое толкова повече ще те боли :( Не си ли се замисляла... излизате си вие там някаква компанийка като приятели и някфа мацка почне да му се натиска .. няма да ти стане хубаво нали? По-добре ще е според мен ако оставите всичко както си е било :)

VerryBerry
08-27-2007, 13:42
zavisi,trqbva da nqmate nikakvi 4uvstva za da ostanete takiva,koeto si e trudno

koalka
08-27-2007, 17:07
Към бившия ми приятел още изпитвам чувства, това не мога да го отрека.Много неща сме преживяли заедно, доста трудни моменти, но все пак след тази любов, не мога просто ей така да си тръгна от живота му, нито той от моя.А и не искаме. :wink: Искаме да си останем приятели и да си поддържаме връзка.
Съветвам те да не се виждате за известно време, ако се чувстваш наранена и да видиш дали можеш да бъдеш приятелка с него.Ако не се получи, няма начин и най-добре не се виждайте.

drozila
08-27-2007, 17:30
ne moje6 da ostane6 priqtel s 4ovek s koito si hodil, vinagi sled tova ostavat 4uvstvs dali ot tvoq ili negova strana

GoodGirlGoneBad
08-27-2007, 19:34
Може,разбира се! :) Проблем има само,ако човекът с който си бил не те е наранил прекалено,или ако сте се скарали жестоко за нещо и това да е била причината за раздялата ви :?

#Gravity Of Love#
08-27-2007, 19:41
Не гласувах. защото е нещо средно.. зависи най вече от двамата и от връзката, която сте имали.. но по принцип е трудно.. все пак опитай.. нищо няма да загубиш пък дано да стане :wink:

TIMEX
08-27-2007, 19:51
Priqtelstvoto moje da se prevurne v liubov, no liubovta v priqtelstvo nikoga. това щях да кажа
Що бе горе доло сяка 3-та двоика след раздялата си остават приятели :)

KocMoHaBTa
08-27-2007, 21:47
ne, ne moje.teglish mu kurshuma

Polinkaaaaa
08-27-2007, 23:23
Да аз съм приятелка с повечето ми бивши гаджета...а и така си близо до него и може би може пак да се съберете

nofi
08-27-2007, 23:38
Приятелството може да завърши с любов, но любовта с приятелство никога!

neverand
08-28-2007, 08:18
К'во като сте приятели ? Това не значи,че вече няма да ви боли...ако искаш да забравиш всичко и да продължиш лесно напреде,няма да си оставате приятели,освен ако нямаш за цел да си го върнеш.

so^sweet
08-28-2007, 08:25
priqtelstvo s biv6o gage :-k
nene mersi-drug p1t
ne gi razbiram az tezi ne6ta
qvno ne s1m popadala na hora s koito moga da si ostana priqtel

seksi_kote_f
08-28-2007, 08:35
понякои път се получава ,друг път не зависи всичко от човека.Но винаги от едната страна ще има чуства а от другата не :smt017 ,но лошо няма да со останете приятели

flowerlina
08-28-2007, 09:04
Да,поне за мен

Octofunk
08-28-2007, 10:03
Истински приятели, не! Просто не може да е същото след като сте били вече заедно.