PDA

View Full Version : Какво правих цяло лято...



Sw0rDz
08-27-2007, 05:53
Да започнем с малко история за да схванете за какво става дума...
Аз съм момче на 14 години и преди 1 година бях към 85 килограма . По онова време хич не се интересувах от себе си нито прическа нито колко тежа то даже и от момичета не се интересувах много-много защото знаех че съм много малък. 5 месеца по късно започнах да се интресувам каква ми е прическата...даже сега като се замисля не си спомням каква прическа съм имал преди 1 година защото изобщо не съм се гледал тогава . Никой не ми беше казвал че съм дебел... но един път стъпих на кантара и като видях какво се мъдри там направо си казах "Бааахти прасето".Това стана на 13 юни . От този ден нататък почнах да се променям... и проблемите дойдоха

Настоящето ;P
Баща ми е спортсмен . През 3-4 дена или ходи на фитнес или бяга на стадиона . Заради разни гладувания баща ми тежи 78 килограма а е на 37 години! Майка ми постоянно го кара да понадебелее защото е слабичак. Преди той ми викаше че съм дебел и трябва да спортувам но не му обръщах внимание защото мнението му за килограмите не ме интересуваше. Но след като видях че съм по тежък от баща си... направо изпаднах в депресия .Започнах всеки ден да ходя или на фитнес или на бягане на стадиона по 10 обиколки по нататъка по 15. Всяка сряда плувах и видимо отслабнах. Свикнах да не ям много и това направи впечатление на майка ми и тя започна да ми се кара ЧЕ НЕ ЯМ! :lol: . Аз си ядах ... но просто по малко. Баща ми ми беше намекнал да се храня 3-пъти на ден и да ограничавам мазното (преди се хранех през 1 час хаха :shock: ). но аз гладувах от време на време и майка ми хвърли вината върху баща ми и неговите гладувания. Двамата се скараха но така и не разбраха че аз сам съм си виновен.Сега идва и първият въпрос:
Трябва ли да ям всичко даже и мазни калорични храни и по 4 филии хляб ?! Или да се храня умерено с зеленчуци и плодове и понякога пилешко или заешко месо ?
Тежа 65 килограма , висок съм 1.75 всеки знае момичетата не харесват шишковци . Всичко го правех защото започвам 8-ми клас в ново училище и трябва да съм хубав :) . Според майка ми ма е мязало на женка защото съм твърде слаб :mrgreen: .Според мен това е долу - горе добре за моята възраст .
Втори въпрос:
Моето тегло и ръст нормални ли са за 14 годишен или все още съм над нормата. А какво обичат момичетата ? И какво отношение да очаквам от тях в новото училище ?

Това е всичко :) Чакам отговори.

08-27-2007, 06:12
еми то попринцип е така трябва да тежи6 10кг по малко от височината,но според мен не е много правилно:)мисля че си постигнал отличен резултат о няма6 ли снимка преди и след за да можем да преценим :wink:

ProstoAz
08-27-2007, 06:29
Аз мисля, че теглото ти е нормално за възрастта и ръста ти.
Само че... отслабнал си, браво, но дали си го направил качествено и дали сега това ти поражда съмнения, че трябва да отслабнеш още?
Мазнините не са толкова страшни, трябвало е да избягваш въглехидратите, а и да се храниш поне по 5 пъти на ден (гладуването е абсолютно излишно!) - по малко, разбира се, за най-добър резултат.
Можеш да ядеш всякакво месо, риба, яйца, млечни продукти и зеленчуци. А да избягваш плодовете, тестените изделия (вкл. хляба!), ориза и картофите.
Тичането и плуването са добри попадения, от където и да го погледнеш!
И запомни - не е важно само да сваляш килограми, а да го правиш качествено (т.е. да топиш мазнини).
Погледни се в огледалото - ако все още се смяташ за "дебел" и смяташ, че не си свалил голяма част от мазнините по тялото си, продължавай, но по начинът, който ти казах. Внимавай обаче това да не ти се превърне във фикс-идея. Почти съм сигурна, че ако не изглеждаш перфектно, то още макс. 2-3кг. ще са ти необходими, за да се "изчистиш". :wink:
И като заключение - важното е ти да се харесваш и да се чувстваш добре в своето тяло. Не се интересувай толкова от мнението на другите, от мнението на момичетата и т.н. Прави всичко, заради самия себе си, иначе няма смисъл.
Успех! :wink:

Sw0rDz
08-27-2007, 10:43
Еми сега си ям нормално спортувам си и даже има лек спад в теглото ми но за това как се чувствам определено има промяна . Преди се чувствах доста неподвижен и определено ми беше тежко като цяло.Сега направо се чувствам като перце :-D . Също хляба го намалих значително. Преди без хляб неможех да ям! 4 - 5 филии хляб с обилно количество маргарин и сирене не ми стигаха да се нахраня сега най мнного 1 филия хляб да не е без хич ;) .Мазно немога да ям ... не съм пробвал да ям много но от малък всичко по мазно го повръщах .Сигурен съм че съм отслабнал качествено. Успях с фитнеса да си стегна тялото защото ако не бях го направил можеше да ми висне кожата и да стане още по грозно :P .

Sw0rDz
08-27-2007, 10:45
еми то попринцип е така трябва да тежи6 10кг по малко от височината,но според мен не е много правилно:)мисля че си постигнал отличен резултат о няма6 ли снимка преди и след за да можем да преценим :wink:

То това май е стандарта за жени :lol: . Снимка сега нямам възможност да направя по късно може би