PDA

View Full Version : Акне и белези



kiro89sf
08-27-2007, 13:43
От много години вече страдам от т.нар. акне вулгарис.
Също така след като изчезнат пъпките оставят белези след себе си.
Не си ги стискам :(
Ако има някои, който разбира или се е излекувал от това може да напише :)
Само да вметна, че никога не съм използвал нещо за лицето си.
Просто си го мия веднъж дневно, с вода и сапун, когато се къпя :)
Ето снимка на положението ми:
http://img174.imageshack.us/img174/9305/dsci033ae3.jpg


Благодаря предварително :)

foreverr
08-27-2007, 14:43
само искам да ти кажа че миенето на лицето не трябва да става с сапун(сапунът ако не се изплакне добре-което е много вероятно оставя остатъци и така запушва порите и от там се появават пъпките)Затова мии лицето си с измивен гел против пъпки-евтин е, а за това как да махнеш белезите се посаветвай с лекар!

loshokote
08-27-2007, 15:13
От сапун да се появяват пъпки, ай стига бе :smt005 :smt005 :smt005 =D> Аз от време на време си мия лицето със сапун и се изчиства за няколко дена. Но моя проблем не са пъпките, а черните точки( не че е важно де, само вметвам :roll: )
Та по темата: Ти на колко си години? Върви на лекар специалист, да те види и да ти предпише нещо, и за белезите, и за пъпките. Друго решение не виждам. Ако се бръснеш с една и съще самобръсначка по лицето и по други части на тялото, това може да предизвиква тези пъпки, но не съм много запозната и не мога да ти кажа точно.

foreverr
08-27-2007, 15:54
ами за сапуна съм чела!

SpAcE_LaDy
08-28-2007, 07:34
Здравей.. значи аз мисля че имах подобен проблем.. на мен не ми казаха какво точно акне имах, но ми казаха, че е сериозно.. изглеждаше подобно на твоето.. имах петна по двете бузи и то мнооого петна.. пъпки де.. но ми се излекуваха за една седмица, което най-много ме учуди.. аз ходих на лекар да ми предпишат разни неща..
мога да ти кажа какво правих аз..
вечер:
1.пия едно хапче "Дермабион"
2.правя си компрес на лицето със черен чай (за 15-20мин.)
3.Мажа се с маска за лице (специално предписана и направена за моя случай)

сутрин:
1.след ставане се мия със сапун СЕБАМЕД (има го в аптеките, препоръчвам ти го като ежедневен сапун за миене на лицето)
2.След това си чистя лицето с едно лосионче (пак предписано и приготвено на място в аптеката)
3.мажа се с ИМЕКС, лекарство в съвсем малка тубичка.. съдържа фон дьо тен и лекува пъпките
4. Пия едно хапче "Дермабион"

Това бяха процедурите по моето лечение сутрин и вечер и ми минаха пъпките, после останаха само белезите, които почти махнах след като изхабих една опаковка "Финацеа Гел", останалата част от белезите ще изпека сега на морето като отида

А ако искаш най-добре си вземи едно направление за дерматолог и отиди при тази лекарка, която ме излекува мен.. Др-Андреева, на втория етаж на 22ра Поликлиника.. а 22ра поликлиника е до Плиска (улицата, по която върви автобус 72 при Плиска.. не се сещам как точно се казваше)

Но засега ти препоръчвам да си вземеш сапунчето и Имекс-а, но най-добре да отидеш направо на лекар и да ти предпишат нещо:) Успех и ако има нещо кажи:)

Sweet__baby
08-28-2007, 08:05
Ако става въпрос за АКНЕ - има много добро решение..на повечето ми приятелки съм казала да си купят:
-Силицилов спирт
В него се разтварят 6 - 7 капсули ХЛОРНИТРОМИЦИН на прах!
Разбиваш шишенцето, топиш малко памук и се мажеш...За твоето положение трябва 2 пъти на ден да го правиш това - сутрин и вечер.

П.П. Внимавай много по колко слагаш на памучето , защото гори кожата (силно казано де, но все пак) :wink:
Успех! :smt006

kalpazanka
08-29-2007, 08:53
Салициловият спирт не винаги е добро решение, особено в комбинация с хлорнитромицин.
Лично аз излекувах упорито акне само с Ексфолиак крем и гел. Дерматоложката, която ме прегледа (преди 2 години :!: ), ми каза да забравя за сапуна изобщо. Насочи ме към тази козметика и всички черни точки, уплътнения под кожата и т. н. изчезнаха.
Към лекарствата (дори и за кожни проблеми) се привиква, така че не губи време с Имекс, Зинерит, Скинорен и какво ли още не. Ефектът им е с продължителност максимум 8 месеца и след това отново направления и ходене по дерматолози.

gia_sena_mono
10-12-2008, 12:06
Малко стара темичка,но ме засяга пряко.
Аз също имам Акне вулгарис,поне така ми каза лекарката при коята ходих.Изписа ми много неща за мазане,почистване и прочие за сума ти пари и ефектт нямаше.Сега почти нищо не правя на кожата си,само си слагам коректор и я почиствам с един лосион приготвен в аптеката (в него има и лавандулов спирт).
Имам едни петна още от лятото,те бяха пъпки и след като ги изстисках (понеже много боляха) си останаха червени петна.Вече не знам какво да правя с тази кожа :( .
Чух,че за белези имало някакъв крем Витасин,купих си го.Честно казано не очквам резутат,защото цената му е само 3,63 лв.Уж е на билкова основа,напълно натурален,ама ей,Богу вони ужасно :smt078 Ако не стане ще опитам и с Контрактубекс и вече не знам....

radybt
03-28-2010, 20:46
Приятелю ,решението е едно и то е:
Доцент Мирослава Кадурина - Военно медицинска академия София.
Прегледа е 50 лева! Но повярвай ми, тя е най-добрият дерматолог в България ;) Ти решаваш ,на мен ми помогна а бях по зле от теб ;)

П.С.

Сапуна е Голяма грешка :)

kalpazanka
03-29-2010, 06:55
Авторът вероятно е забравил, че някога е пускал тема тук.