PDA

View Full Version : Обща култура?



^FaiNt^F
08-28-2007, 07:43
Хъх :) Здравейте!
Понеже имам ограничен умствен багаж...ми се щеше някой да ми обясни какво значи 'обща култура'. Е не съм умствено изостанала (май)...просто мисля, че не всички са наясно какво значи понятието. Както и да е. Е? Какво е 'обща култура' :D

Communist
08-28-2007, 07:45
Да знаеш от всичко по малко 8)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 07:47
Ся ще изръся пак някоя простотия.. ама кво да напрая.. поне съм свикнала.. :-D

Аз си го обяснявам... хммм като например.. нещо което не е задължително да научиш от училище... охх хич ме няма в обясненията.. нооо неща от обща култука, които е хубаво да знаеш.. са примерно.. че има 7 контитента.. (хмм нали толкоз бяха :lol: ) че Тихия океан е най големия... че Германия е държавата на бирата (ей тва задължително тряа да го знаеш :smt005 ) иии разни такива неща... дано да съм помогнала.. :wink:

Disrespect
08-28-2007, 07:49
Да знаеш от всичко по малко 8)

баш от всичко не..

нооо да знаеш доста неща :-)

примерно колко пръстена има Сатурн или какво е населението на Китай...такива неща

^FaiNt^F
08-28-2007, 07:53
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

Communist
08-28-2007, 07:55
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?
Ако се концентрираш само в математиката например, но си нямаш представа от биология,история и т.н. ще си "умна" математичка :lol:

Disrespect
08-28-2007, 07:59
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

то да не зависи от общата култура колко си умен бе .. :lol:

т.е. да, можеш =)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 08:01
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

то да не зависи от общата култура колко си умен бе .. :lol:

т.е. да, можеш =)

е да ама виж пък.. американците.. толкоз сложни неща знаят.. а пък не знаят колко континента има на планетата... пропускат малките неща.. а те също са важни.. :wink:

така, че трябва да си имаш понятие от обща култура.. и малко да е но все пак го имай :wink:

^FaiNt^F
08-28-2007, 08:04
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

то да не зависи от общата култура колко си умен бе .. :lol:

т.е. да, можеш =)

Според мен е свързано до една известна степен. Аз лично трудно бих приела, че един човек е умен, ако е съсредоточен единствено в една област. Не знам. Лично мнение.
Рядкост е обаче такова нещо-съсредоточаването на човека само в една област.

Disrespect
08-28-2007, 08:09
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

то да не зависи от общата култура колко си умен бе .. :lol:

т.е. да, можеш =)

е да ама виж пък.. американците.. толкоз сложни неща знаят.. а пък не знаят колко континента има на планетата... пропускат малките неща.. а те също са важни.. :wink:

така, че трябва да си имаш понятие от обща култура.. и малко да е но все пак го имай :wink:

ох ти си гледала онва клипче предполагам...дето са им платили да приказват глупости..как очакваш зрял човек да каже че триъгълника има 4 страни??

нищо общо

американците са си тъп народ де...ама виж кви неща са разработили, кви учени имат, кви оръжия правят...Ал Гор каза: "We are leading the world now." и си е прав

те са най-голямата икономическа сила сега...

и не само икономическа...просто те водят всичко в тоя шибан свят...телевизия, кино, музика, култура, мак доналдс...всички искат или да живеят там или да приличат на тях...

](*,)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 08:13
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

то да не зависи от общата култура колко си умен бе .. :lol:

т.е. да, можеш =)

е да ама виж пък.. американците.. толкоз сложни неща знаят.. а пък не знаят колко континента има на планетата... пропускат малките неща.. а те също са важни.. :wink:

така, че трябва да си имаш понятие от обща култура.. и малко да е но все пак го имай :wink:

ох ти си гледала онва клипче предполагам...дето са им платили да приказват глупости..

нищо общо

американците са си тъп народ де...ама виж кви неща са разработили, кви учени имат, кви оръжия правят...Ал Гор каза: "We are leading the world now." и си е прав

те са най-голямата икономическа сила сега...

и не само икономическа...просто те водят всичко в тоя шибан свят...телевизия, кино, музика, култура, мак доналдс...всички искат или да живеят там или да приличат на тях...

](*,)

Мне никво клипче не съм гледала.. лично мнение.. :wink:
И не разбирам.. мнението ми с какво е по различно от твойто?? :-s

Disrespect
08-28-2007, 08:19
Мне никво клипче не съм гледала.. лично мнение.. :wink:
И не разбирам.. мнението ми с какво е по различно от твойто?? :-s

8-[

Seducti0n
08-28-2007, 08:28
Общата куртура се сформира от базата знания,които имаш в различни сфери-Биология-клетката е най-малката градивна частица във всеки организъм,История-Векът през който е оправлявал Цар Симеон е определен като,,Златен век,,и други данни от световната история.От литературата-да можеш да цитираш различни откази от известни произведения.От математиката-да знаеш основните формули...и още много примери.И сега се сетих,един човек може и да притежава богата обща култура,но това не означава,че е умен.Като слушаш някой да разказва увлекателното за построяването на китайската стенада речем,можеш да му се възхитиш,колко много знае,но това пак не го прави умен. :wink:

RoyTheReaper
08-28-2007, 11:00
А може ли да бъдеш умен...без да имаш богата обща култура?

Обща култура = да знаеш много в различни области. Ако разбираш само от 1-2 области, нямаш богата обща култура.

Да си умен = да умееш да мислиш.

Двете неща нямат общо, но си взаимодействат. Човек който има и двете, може да мисли критично - да си вади правилни изводи и аналогии от познанията си и да анализира.

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 11:23
Не е задъулжително да знаеш много.. и малко ти стига.. въпроса е какво знаеш :wink: