PDA

View Full Version : Преебах си компа



08-28-2007, 10:33
Хорааа, помагайте! Значи...компа ми беше пълен с вируси от много време и вчера реших да се опитам сама да преинсталирам уиндоус-а. Иии мисля, че се справих добре, само че сега нямам звук. Когато поискам да си пусна някоя песен на уинамп-а ми пише че има някаква грешка или нещо подобно. Как мога да го оправя? Ще издивея без музикааа

08-28-2007, 10:35
а да - когато пусна песен пише Bad Direct Sound driver Please install proper drivers.

find_m3
08-28-2007, 10:44
Еми пич като си си купувал компа тряя да са ти дали едни драйвъри за аудиото на диск и тях трябва да инсталираш за да ти тръгне музиката :-)

08-28-2007, 10:45
М кат си тъпа така ше е .Много мразя такивяа самозванки.
Сега трябва да теглиш саунд драйвери. и да си опрайш видеокартата

mgxpower
08-28-2007, 11:17
Изтегли си тази програма ---> http://kalkal.data.bg/www.kaldata.com/Everest/Everest%20Ultimate%20Edition%204.00.978%20Beta%20

И ми кажи каква ти е видео картата

08-28-2007, 11:24
линкът не работи. Дай скайп...от там ще е по-лесно да се разберем. :)

08-28-2007, 12:44
Windows XP? Влез в Старт-> Програми-> Принадлежности-> Системни инструменти-> Системна информация.

Виж си звуковото устройство и дисплай-а и ни ги кажи. Щом си преинсталирала уин-а, значи знаеш английски и трябва да ги намериш. Ако знаеш как, просто си намери в Гоогле-то най-новите драйвери за тези компоненти.


М кат си тъпа така ше е .Много мразя такивяа самозванки.
Сега трябва да теглиш саунд драйвери. и да си опрайш видеокартата

Ти си бах ти шибаният комплексар, бе майна. :lol:

08-28-2007, 16:49
Изтегли си тази програма

И ми кажи каква ти е видео картата

АБЕ ТИ МАЛОУМЕН ЛИ СИ?! ЗВУК ОТ ВИДЕОТО ЛИ СЕ ВАДИ, ВЕ?! БАХТИ ТЪПАКА.
А иначе за автора - намери си дисковете, с които си зел компа и нашибай аудио драйвери... Бах те...

08-28-2007, 19:26
Видях тема със сходен на моя проблем и да питам и аз тука: аз драйверите за саунд- картата си ги сжалих, но какво ще рече " да си оправиш видеокартата"- какво още му липсва на компютъра за да си работи нормално- музика, филми и т.н. ?

08-28-2007, 20:12
Видях тема със сходен на моя проблем и да питам и аз тука: аз драйверите за саунд- картата си ги сжалих, но какво ще рече " да си оправиш видеокартата"- какво още му липсва на компютъра за да си работи нормално- музика, филми и т.н. ?

За видеото също има драйвери в зависимост от марката. Видеото ти работи без тях, защото уиндолсът ти си има собстени, които я управляват, докато инсталнеш нейните. Може и така да караш, но за да работи на макс ти трябват най-новите драйвери за нея. Трябва да се подновяват редовно драйвери и за чипсети, за дъна и да се подновява директХ версията, да се подновява и БИОС-а.

Драйвери за чипсети и дъна се намират по-сложно и не са толкова важни. БИОС-а се подновява предимно в сервиз на 3години, но и ти може да си го направиш, но трябва да се знаят данни за хардуера, които са изписани на компонента и ги няма записани на компютъра. Най-важно е драйвер за видеото и ДиректХ версията, защото са ти нужни за новите Игри и програми.

За филми и музика са ти нужни кодеци, ако ще ги гледаш с плейер, използващ инсталирани кодек-пакети като Windows Media Player и BS Player. Но има плейери с вградени такива, за които не са нужни такива неща. Такива плайери са примерно:VLC и КМplayer. Кодеците нямат нищо общо с хардуера. Известни кодек пакети са K-Lite и СССР. Ако филмите ти тръгват, значи сигурно имаш инсталирани кодеци. Провери.

08-28-2007, 20:22
iskam da popitam ot kade da si drapna update za video kartata

music_pirate
08-28-2007, 20:34
пфф
драйварите на дънната платки или в други дискове трябва да имаш саунд драйвърс ... и като ги инсталираш всичко ще се оправи

08-28-2007, 20:35
iskam da popitam ot kade da si drapna update za video kartata

Каква ти е видео картата: Марка, модел?

Влез в Старт-> Програми-> Принадлежности-> Системни инструменти-> Системна информация

Графа "дисплей" ти е картата. Името е най-горе.