PDA

View Full Version : Относно една маска за коса...



Exothermic
08-29-2007, 14:56
Напоследък забелязах,че косата ми е малко изтощена
и си купих маска за коса на Ейвън (без отмиване с кайсия и мандарина)
Някой ползвал ли е по-добна и действа ли? :?
И може ли да ми препоръчате хубави маски за коси,защото не възлагам
много надежди на тази,която си взех. [-o< :-k

Komshiikata
08-29-2007, 15:00
Незнам за тази,която си си взела не съм я и чувала.Аз ползвам на Аvon една маска,много съм доволна прави косата чудесна."Advance techniques" така поне пише на кутийката незнам дали точно така се води името.В бяла опаковка сус синя капачка.Измива се и мирише страхотно! :D

Sweet__baby
08-29-2007, 15:04
Тази точно и честно да ти кажа - не помага кой знае колко. Вземи си маска за коса- на Dove или Schwarzkopf (сори, ако не се пише така).
Те наистина може да се каже, че помагат.
НО: За изтощена коса няма само маски, не се използват само те. Има и много видове шампоани на Sunsilk, които също помагат! :wink:
Няма да е лошо ( ако ти харесва, разбира се ) да се къпеш със бебешки шампоани! :wink:

Exothermic
08-29-2007, 15:06
Лично аз от Сънсилк не съм доволна,а иначе
от край време използвам бебешки продукти. :-D 8-[

Kisses_P
08-29-2007, 15:37
Бебешките продукти са щадящи косата.Аз нямам доверие на готовите маски за коса.Още повече на такива на Ейвън.Предпочитам домашните маски.Ето ти няколко
Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)
1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума
Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

Подхранваща маска за обем
3 жълтъка
1.с.л. зехтин
1 кафяна лъжичка ром
Разбъркайте добре, нанесете сместа кичур по кичур и оставете да подейства около 20 минути. Добре е главата да се покрие с кърпа. Преди да се отмие, изплакнете с хладка вода

08-29-2007, 15:37
Чувала съм мн добри отзиви за маската за коса на Миосотис сплацента ( струва около 8 лв). А моята фризйорка мн хвалеше маскана Сапфир, обаче не съм я пробвала ( струва 10-12 лв). Прави си и домашни маски с бадемово масло, рациново масло, или витамин А и Е. Помагат :)

Exothermic
08-29-2007, 15:44
Тенкс Kisses{P} и и на теб Гост :| ,ама плацента ...ъъ...
не бих пробвала! :lol:

Kisses_P
08-29-2007, 16:42
Чувала съм мн добри отзиви за маската за коса на Миосотис сплацента ( струва около 8 лв). А моята фризйорка мн хвалеше маскана Сапфир, обаче не съм я пробвала ( струва 10-12 лв). Прави си и домашни маски с бадемово масло, рациново масло, или витамин А и Е. Помагат :)
Миосотис сплацента ,тази маска и на мен много са ми я хвалили.Трябва да я опитам :roll:

08-29-2007, 17:14
Моля ви препоръчайте ми маска за косопад която има бързо действие че съм мн отчаяна :smt010

Kisses_P
08-29-2007, 17:27
Подхранващ лосион за коса:Прави се от 100 г розова вода, към която се добавят 10 малки ампулки вит. С. Преди употреба е добре шишето да се разклати старателно. След това сместа се втрива в корените на косата с лек масаж. На финала се разресва, за да може лосионът да се разнесе и към краищата. Не се изплаква. Добре е да се прави всяка вечер, докато шишето се изпразни.

Маска против косопад:Много добра маска за косопад особено през пролетта е смес от равни части зехтин, бадемово масло и ампула витамин А. Маската се нанася по цялата коса, като се втрива добре и в корените. Завива се с найлон и топла кърпа. Престоява се така поне 2 часа. Ефектът се забелязва почти веднага. Ако не разполагате с достатъчно време, можете половин час преди да измиете косата, да я намажете само със зехтин. Той е много полезен за заздравяване на корените.


Смесваш 2 супени лъжици мас, 1 супена лъжица газ, кфе(мляно), кисело мляко, витамин А(ампула), 2 жълтъка и стоиш 2 часа така с тазимаска, като чапка за бяня след като намажеш и увиваш главата с хавлиена кърпа, за да се затопли, по-голям ефект има когато главата е покрита с хавлиена кърпа

също и "Стимуланта за коса на Икаров", "Себорал-Форте", витамини

08-29-2007, 17:58
златна си мерсии мерсии :-D

sladku_bebzi
08-29-2007, 18:13
Незнам за тази,която си си взела не съм я и чувала.Аз ползвам на Аvon една маска,много съм доволна прави косата чудесна."Advance techniques" така поне пише на кутийката незнам дали точно така се води името.В бяла опаковка сус синя капачка.Измива се и мирише страхотно! :D

Аз съм със същата, готина е

08-29-2007, 19:41
Abe kak moje da si slagate maski ot AVON na kosata #-o
palni bokluci sa,grimove4e dolu-gore stavat (nqkoi :!: ) no produktite za kosa =;
ina4e moga da ti prepora4am kakto nqkoi spomen ve4e maskata na Miosotis,Denise,Vichy,Phyto...