PDA

View Full Version : В истинския живот няма "Load Game"



08-29-2007, 23:21
Винаги го помнете, защото оплескате ли работите по къвто и да е начин за каквто и да е, то няма как да поправите грешката си. Осерете нещо, развалите ли приятелство, хванат ли ви (без конкретно за какво, просто общи размисли), то няма как да оправите нещата защото в реалния живот няма как да стартираш отначало.

Криво ми е заради лична причина, която няма смисъл да описвам, че би ми мисълта ми обикновено не се събира на 1 страница, но просто реших да споделя.

Днес осъзнах, че каквото и да направиш, то няма как да се върнеш назад и да го поправиш. За това мисля, че е важно да се научиш да живееш с грешките си и да ги поправяш навреме преди да дадеш повод на съдбата да ти поднесе нещо съдбоносно, за което да съжалваш ако не целия си живот, то поне извесно време... Или в случаи за цял живот.

Както и да е, peace !
Макар и с не голям смисъл отправям темата към онези, които все още живеят с илюзорната представа, че има такова нещо като "load game" и се чувстват спокойни да сгрешат отново и отново, но само и припомнямям, че времето никога не се връща назат и на никой не прави отстъпки.

Лека вечер.

08-29-2007, 23:28
Защо трябва да се връщаме, за да поправим грешките си?

А ти сякаш никога не си имал грешка, която не може да поправиш ?
Повод, който те кара да желаеш да върнеш времето назад и да желаеш да не си присъствал на дадено събитие или провикирал нещо, което се отразява в твоето настояще сега и с което не се гордееш или най-малкото мразиш онази част от себе си, която е виновна за това, но не може да промени нещата вече ?

Blab
08-30-2007, 01:21
Искрено ме вълнува името на автора.
Днес нещо в мен се пречупи и си мислех да си излея мислите в подобна тема, но се въздържах(за съжаление на най-добрият човек на света, на когото плаках по телефона)...
Както и да...съгласна съм....."start over"/"try again" не съществуват в реалността, просто трябва да го преживеем.
"Каквото е писано... ще се случи"...Хората вървят по своя път, преплитат пътеки с други, наричат ги "приятели", влюбват се..., пътеките се разминават...и всеки продължава...
Но аз не го вярвам.Наивна съм.Наречете ме "дете", "глупачка", "луда".... аз често се обръщам през рамо...и ако срещнем погледите си...се затичвам обратно.....обичта не умира, нито се губи....

пп:много емоционална го раздавам май:))

Владимир Илич Ленин
08-30-2007, 05:13
В реалния живот няма хепи енд, в реалния живот всички умираме на края.

teenkopele
08-30-2007, 07:01
...за да поправим грешките си?

...или да изживеем някои велики моменти отново. :wink:

^Sam90^
08-30-2007, 08:47
Не съм съгласен. На всяко действие има противодействие. Не е нужно да се връщаш в миналото, за да поправиш дадена грешка. Напротив. Човек се учи точно от нещата, които не прави, както трявба и ако всеки път, когато оплескаме нещата, се връщаме назад и бягаме от решението им, никога няма да се научим как да се изправяме ф2ф с живота и да преодоляваме неравностите (ама аз по-дълго изречение май не успях да измисля...).

LunaTriCk
08-30-2007, 09:23
Никога не съжалявам за нищо. :roll: Правя грешка, вземам си поука и следващия път не я правя.

08-30-2007, 10:05
към автора н атемата - виж, няма перфектни неща. ако търсиш идеяалната ситуация, тази, в която няма да сгрешиш...няма да я намериш. нито животът е съвършен, нито хората. не е и нужно да бъде. нормално е да бъркаме - всеки един от нас! както е и желателно да не живеем в минало време...