PDA

View Full Version : За хормоналните отлконения



08-30-2007, 10:26
Искам да ви питам симптомите за хормоналните отклонения дали са само окосмяването?Защото от едно известно време имам косъмчета на корема,кръста и малко и на дупето...ии...някакъв гаден мъх на лицето(не е черен,просто мъхчета) и стават все по-големи,не се забелязваха,а сега вече се виждат с просто около....и като чета се обедих,че трябва да е такова,защото майка ми няма грам косъм никъде,пък за баща ми няма да говорим,все пак е мъж. :-D Обаче проблема ми е ,че не мога да отида на доктор,защото майка ми е в друга държава в момента и надали ще се върне скоро..а не мога да кажа на баща ми..просто..как да го кажа,...с него не говоря за болести :-D той си мисли,че съм все още детенце и най-вероятно няма да вземе на сериозно както говоря.. пък и докторката ми познава бащатата.....не знаете ли някакъв друг начин с който мога да се уверя,че е от хормоните и..някаква помощ изобщо..на 15 съм ако има значение :)

09-04-2007, 08:57
Никой ли не знае??? :smt010

Presley
09-04-2007, 09:03
Еми попринцип това е основен симптом.Най-вероятно става дума эа хормониален дисбаланс.Друг симптом е напрмиер,ако цикълът ти не е дошъл,или пък е прекалено нередовен ,или пък имаш прекалено обилно кръвотечение.Обилното потене също е энак.
Все пак отиди на лекар.Трябва само да отидеш да ти вэемат кръв.Чакаш иэвестно време и иэлиэат реэолтатите.В иэследването се эасягат основните хормони.Откриват ти нередностите в тях и ти ги съобщават..пък оттам вече може да те опътят къде да отидеш или да ти предпишат някакво лекарство.Не е сложна процедурата и не отнема много време.Просто иэмисли нещо,което да пробуташ на баща ти.Например,че си настинала или де да энам....В крайна сметка ти е баща :shock:!Толково ли е трудно и истината да му кажеш?Надали ще ти откаже..

09-07-2007, 18:12
Мда,най-вероятно ще е това..цикъла ми е нередовен и лятото супер яко се потя...
И докторицата ми дано да забележи като ходя за бележка за даскало,че инъче много ме е срам 8-[ :oops:
Аз преди като съм ходила и имах косъмчета,но по-малко и тя нищо не ми е казвала...:\\

09-13-2007, 20:28
Здравей! : )
Разбирам те. Неудобно е да говориш с баща си за това.
Предлагам ти, когато отидеш на профилактичния преглед, да споменеш на лекарката за прекомерното окосмяване, потенето, нередовния цикъл. Тя няма да каже 'А! Имаш косми, я да те пратим на изследвания!' ;) Най-малкото защото при някои хора си е генетично обособено и не е нужно да е свързано със заболяване. Затова ти трябва да я попиташ. Тя ще прецени има ли нужда от изследвания и пренасочване към специалист. На баща ти няма какво да обясняваш - отишла си на преглед, попитала си за някои неща и лекарката ти е казала да те погледне генеколог (примерно) - така представено, няма от какво да ти е неудобно (аз по себе си съдя). Все пак е по-важно да се установи и реши проблемът, ако има такъв, а не дали татко ще те погледне странно, задето си пораснала :Р

А относно конкретните симптоми - няма от какво да се притесняваш, не е нищо сериозно. Хормоните си правят доста шеги на тази възраст. :) Отиди на лекар, за да ги укротиш, да не стане играчка - плачка. :)

Успех и пиши какво си решила и евентуално как е минало! : )