PDA

View Full Version : Често ходене до тоалетна



08-30-2007, 15:53
От 2-3 дни постоянно пишкам. През 1-2 часа. Мисля, че това не е нормално.
Не приемам повече течности от обикновенно, даже днес изпих 3-4 глътки вода сутринта и изядох една купичка таратор - това е за цял ден. Вече е 18:30, а аз съм ходила до тоалетна поне 7-8 пъти до сега!
На какво може да се дължи? :(

08-30-2007, 15:59
nai-veroqtno problemi s babrecite ili si nastinal(a) :roll:

Heaven_Can_Wait
08-30-2007, 16:10
Настинка. Ще мине до няколко дни. А ако не - лекар (въпреки, че се съмнявам да е друго). :wink: Айде, оздравявай!

Sweet__baby
08-30-2007, 18:09
НАСТИНАЛА СИ!!!! :-k :!: :!: :!:

08-30-2007, 18:22
Какви проблеми с бъбреците по-точно? Аз и сама мога да се досетя, че проблемът е възможно да е в бъреците. :wink:

Дано съм настинала... и сестра ми така ми каза, ама мисля, че нямаше да продължава вече няколко дни... :? Пък и нямам никави други... ммм... признаци на настинка? :roll:
Иначе е възможно да съм настинала, защото една вечер седях до 4 през нощта на отворена балконска врата и ми духаше студено, особено на крачетата.[/list]

08-30-2007, 18:27
ako ti pari dokato pi6ka6 i te boli nisko dolo korema moje da e cistit az imah i e mn gadno no dano ne e,ako prodaljava taka i ima i dr ot priznacite za cistit otidi na lekar !!!
yspeh ;-)

08-30-2007, 18:33
И аз ходех често до тоалетната, но при уринирането не ми параше, нито сърбеже.И карах така 3 дена , принудих се и отидох при личния си лекар. Каза ми, че е лек цистит, все пак ме прегледа, прати ме на ехограф и се установи, че бъбреците ми са наред. Но имам леко възпаление на пикочния мехур . Лекарката ми изписа хапчета и чай за бъбреци / за да се махне възпалението/. Така че отиди при лекаря си. Аз не си спомням как точно се казваха лекарствата, защото беше отдавна,пък и при теб може да се наложат други медикаменти. Желая ти успех! И още нежно важно, което лекарката ми каза : не си разголвай много кръсчето, че пикаенето е свързано и с настинка.

pepitaaa
09-23-2007, 10:41
Ми най-вероятно е, както всички казаха, от настинка. Носи бодита и по-дълги блузи. :)

foreverr
09-23-2007, 14:54
Ами може да се дължи на много работи-ако и те боли като пишкаш значи е цистит-а ако не значи е нещо друго-най-добре сподели с майка си :wink:

pitan4icata
09-24-2007, 21:07
lele i na men mi ima ne6to takova naposledak mn 4esto i az hoda i vseki pat sqka6 ne sam se izpi6akala :S dano da e nastinka naistina
a btw kakvo e Cistit nqkoi da dade malko info pls :?:

Madness
09-25-2007, 07:14
Аз като малка бях така...някъв шитав проблем с бъбреците...

SINDEL
09-25-2007, 07:50
Ами или си настинала и след няколко дни ще ти мине, или е цистит. Ако е цистит не само 4е няма да ти мине, ами и по-зле може да ти стане. Трябва да отидеш до лекарката да те види според мене

bEbsI
09-25-2007, 07:54
Цистит.

miminia
09-25-2007, 09:05
Ммм тука не мога да помогна понеже до преди 2-3 год имах проблеми с бъбреците, като се разболея и почваха да ме болят и развивах разни инфекци едната беше мн сложна :roll: :lol: , сигурно е цистит както казаха по -горе ;) или може да е обикновенна настинка ,макар че не смятам така :roll:

Madness
09-25-2007, 10:36
Цистит.
Мда,точно...

namina
09-25-2007, 10:54
Цистит.
Мда,точно...
точно това е :!:

foreverr
09-25-2007, 12:06
От 2-3 дни постоянно пишкам. През 1-2 часа. Мисля, че това не е нормално.
Не приемам повече течности от обикновенно, даже днес изпих 3-4 глътки вода сутринта и изядох една купичка таратор - това е за цял ден. Вече е 18:30, а аз съм ходила до тоалетна поне 7-8 пъти до сега!
На какво може да се дължи? :(Ео вече отиде ли на лекар и каза ли на родителите си???А ако те е срам да им кажаш ходи сам/сама-не чакай, че може да стане нещо лошо!!!! :roll:

pitan4icata
09-25-2007, 19:46
Циститът представлява възпалително заболяване на пикочния мехур. То е доста разпространено, и е по-често у жените. За възникване на цистита благоприятстват много фактори: охлаждане на организма, задържането на урина в пикочния мехур, запек, преумора, катетеризация, дефлорация, бременност, климакс и други. Когато циститът е последица от друго заболяване Циститът се изявява с чести позиви за уриниране, болки при уриниране, наличие на кръв и бактерии в урината. Острият първичен цис тит протича с рязко изразени признаци, но преминава за 5-7 дни, дори без лечение. Вторичният цистит протича с месеци, обикновено до отстраняване на основното заболяване. Усложненията на хроничния цистит са: фиброзиране и намаляване обема на мехура, пробив на стената на мехура и други.

Лечението на острия цистит се провежда с постелен режим, течнокашава диета, обилно пиене на затоплени течности, топли водни процедури. По показние се прилагат антибиотици, химиотерапевтици, спазмолитици и болкоуспокояващи средства.

Лечението на вторичния цистит се състои главно в отстраняване на причинилите го заболявания.

Профилактиката на цистита се състои в поддържане на висока лична хигиена, предпазване от простуда, отстраняване на запека, извършване на катетеризация само при строго показание, отстраняване на заболявания и болестни състояния, които причиняват вторичен цистит /простатен аденом, тумори и камъни в мехура и други/.

tva ozna4ava li 4e kato go pravai6 za 1-vi pat (t.e te otvorqt) 6te ima6 cistit ?6tot pri men mai e ot tva..

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 15:47
Може да имаш нещо с бъбреците всеки би се досетил или тези който знаят.Отиди на лекар да ти предпише нещо преди 2 години имах такъв проблем и безмалко не ме опелираха за щастие се осъзнах на време пих едни хапчета и след месец ми мина.Не се чуди а тичай на лекар не те плаша но колкото по рано откриеш проблема толкова по добре.Прегледа не е страшен ехограф ммм и взимане на кръв май тва беше.