PDA

View Full Version : Младите българи - джаджи, пиячка, Азис и малко знания



Communist.
08-30-2007, 19:06
Младите българи - джаджи, пиячка, Азис и малко знания

30 август 2007 / News.dir.bg
dnes.dir.bg/2007/08/30/news2052579.html

Качеството на живот на повечето млади хора в България се повишава, но младежите са все по-малко образовани. 40% от тях смятат, че четенето на книги е обременяващо занимание, изживяло времето си.
Това показват резултатите от изследване, направено от агенция "Медиана" по поръчка на Държавната агенция за младежта и спорта. Те бяха представени в Министерския съвет от директора на агенцията Кольо Колев, след приемането на годишния доклад на ДАМС. Изследването показва, че 85% от младите българи имат собствени мобилни телефони, а 43% притежават компютри у дома.
В същото време младите в България знаят 3 пъти по-малко от възрастни генерации в страната. Едва 30% знаят къде се намира държавата Андора, а 60% смятат, че САЩ и Русия са воювали помежду си във Втората световна война. Над 90% обаче отговарят кой е Азис.
Като цяло моралът и ценностите за младите българи отстъпват на откровения социален цинизъм, при който най-важни са парите и успеха на всяка цена, сочи още изследването. То регистрира и двойно нарастване в употребата на наркотици сред младежите в България; те са на второ място след Австрия по тютюнопушене и в средата на европейската класация за консумация на алкохол.
Друг основен извод е, че за младежите от ромски произход нарастват проблемите със социалното включване и те все по-трудно намират мястото си в обществото. Причините - трудният им достъп до средно и висше образование. Изследването прогнозира, че до 20-25 години ромите ще са 25% от младите българи (при около 10% в момента).

Communist:
Пропадаме с всеки изминал ден!
Трябва да се направи нещо! :?

08-30-2007, 19:07
tyi go davaha neska po novinite nali? :) am ko da sa prai kat ne gi u4at dicata

find_m3
08-30-2007, 19:17
мда особено тва ,че 80 и няколко процента знаят за кой се е оженил Азис пък 1/3 нз кой е Чарлз Дарвин #-o

teenage_drama_queen
08-30-2007, 19:31
освен че не знаят кой е Дарвин,ами и една не знаеше колко е Пи :shock: :shock: :shock: #-o

rebel_kid
08-30-2007, 19:36
освен че не знаят кой е Дарвин,ами и една не знаеше колко е Пи :shock: :shock: :shock: #-o
:shock:

AliceSw
08-30-2007, 19:46
не искам да обиждам никого, но беше ясно, че ще стане така, все пак това са децата на първото чалга поколение...

IlLuSi0nS`
08-30-2007, 19:54
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..

beyond_transience
08-30-2007, 19:55
Тъжно, но факт. Дори един герой от романа "Под игото" не можаха да назоват интервюираните. Що за чудо е това? "На мен това, което знам, ми стига" (перефразирам)... :roll: Да се смееш или да плачеш?!

Valar
08-30-2007, 19:58
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..
Заблуждаваш се за жалост!

machoka
08-30-2007, 20:28
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..

Боже, колкото те е заслепил расизмът.. #-o

find_m3
08-30-2007, 20:35
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..

мани ги "мангалите", ТИ дали си наред?? #-o

Communist
08-30-2007, 20:49
Най-после успях да се регна :wink:
Та... значи, проблемът е много наболял, трябва държавата да започне да си върши работата или....
Welcome to 51 state Bulgaria

didi_g
08-30-2007, 20:55
Наблюдава се тотална деградация сред младежите...това мисля,че е пределно ясно на всички ви...мдам..мен лично ми е адски мъчно... :? Духовен живот вече почти няма...толкова малко са хората,които четат книги и се обогатяват духовно изобщо...ужас...

IKisseDAGirL
08-30-2007, 21:02
То това си личи и тук, във форума... Писнало ми е от лигави постове, лишени от всякакъв смисъл теми и неграмотното писане на по-голямата част от потребителите.. :x

didi_g
08-30-2007, 21:16
То това си личи и тук, във форума... Писнало ми е от лигави постове, лишени от всякакъв смисъл теми и неграмотното писане на по-голямата част от потребителите.. :x
Абсолютно те подкрепям...
Из цял интернет(ама как се изказах :lol: ) е пълно с неграмотни постове,които от ред до ред са само и единствено простотии...е за каква култура си говорим...умствен багаж,интелигентност...хммм м лоша работа... :smt017

Swinkenhoffer
08-30-2007, 23:36
абе да... все едно тука сме се събрали големите умници, та да се подиграваме и възмущаваме от останалите. това не са всички българчета, да им се не знае и изследването.

плюс това... Азис ни е съвременник, всички говорят за тоя, актуален е, логично е хората да знаят повече за него, отколкото за Дарвин. за това не са виновни само дечурлигата, а и "ентелектуалните" медии, дето по цял дуднат за първия. нищо чудно няма... след 40-50 години ще са малко хората, които го знат какъв е бил.

Muse_of_Madness
08-31-2007, 05:32
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..
Ами...
Подобен изрод ако ми намериш сред циганетата:
http://i89.photobucket.com/albums/k220/melany94/Picture721.jpg

find_m3
08-31-2007, 05:42
Ето затова мразя думичката "изпадам".От къде на къде тая дума ще се използва за "пощурявам" или нещо от сорта, #-o ама истината е ,че от 88 до 95 сме гола вода :smt006

Вилхелм Mонке
08-31-2007, 05:43
казвам че хората не четат много не знаят кои е Ярослав Хашек и книката му Добрия войник ШВЕИК СPАMОТА

zloto
08-31-2007, 06:13
плюс това... Азис ни е съвременник, всички говорят за тоя, актуален е, логично е хората да знаят повече за него, отколкото за Дарвин. за това не са виновни само дечурлигата, а и "ентелектуалните" медии, дето по цял дуднат за първия. нищо чудно няма... след 40-50 години ще са малко хората, които го знат какъв е бил.
абсолютно съм съгласна с това... след като всички телевизии и вестници разгласяваха за Азис и сватбата му, всички хора научиха за това... дори и аз, въпреки че не чета вестници и списания, особено "Блясък" и не гледам телевизия...
Иначе май че и аз спадам към "неграмотното и необразовано" младо поколение...

ScionOfStorm
08-31-2007, 06:15
Това за книгите е доста вярно, както и повечето неща. Каквито - такива, важното е че има и свестни... ;/

08-31-2007, 07:27
абе да... все едно тука сме се събрали големите умници, та да се подиграваме и възмущаваме от останалите. това не са всички българчета, да им се не знае и изследването.

плюс това... Азис ни е съвременник, всички говорят за тоя, актуален е, логично е хората да знаят повече за него, отколкото за Дарвин. за това не са виновни само дечурлигата, а и "ентелектуалните" медии, дето по цял дуднат за първия. нищо чудно няма... след 40-50 години ще са малко хората, които го знат какъв е бил.
E i?
V4era gledah sled blade seriala (jesus nqmah internet >.<) , kalendar po nova
Intervuiraha nqkakuv ot teq s puhenite qkenca koito kaza "e az za mene si sym dostatu4no podgotven" , posle kvoto go pitaha ne go znaeshe. nikoi ot anketiranite ne go znaeshe
samo me izdrazni, 4e vinagi govorehe za podidogoto... i az ako gi pitam za edin geroi ot Sellswords, te nqma da mi kajat ? tova be dosta retarded vupros literaturen vkus.

namina
08-31-2007, 07:40
хаахах става въпрос за мангалите.. споко, нашите - български деца са си наред..

Боже, колкото те е заслепил расизмът.. #-o

^Sam90^
08-31-2007, 07:57
Факт е, че по-голямата част от връстниците ни са си направо неграмотни. И те плюуеха моето поколение (89-91), а сега като погледна малките ... омг ма те са 300 пъти по-зле и от нас бе. Физически децата започват да се развиват по-бързо (некви 7мокласници ги гледам от ниско), а умствено затъват все повече...
Можете да си вините чалга, малга, но всъщност, нас ни отглеждат децата на "комунизма". Не казвам, че е тяхна вината, но хората, които са живяли и са били възпитавани по онова време, сега възпитават нас. Очевидно не се справят добре, но за това кой е виновен?
Всички опитват да обвинят некого/нещо за собствените си грешки. На една майка и един баща задължението им е да превърнат това парче месо, което са създали в мислеща личност. Аз мога да кажа, че съм доволен от моите родители и това, което са направили за интелектуалното ми развитие, но в доста други семейства ... всичко е на опаки ;)
Както и да е де - в момента не мога да напиша нещо смислено, тъй че спирам за сеха :-D

aniezina
08-31-2007, 07:58
наистина е много жалко, че младеща пропада сега, когато мама и тати ги дондуркат, камоли когато трябва сами да се реализират. Нашето общество запада и скоро България ще се претопи(25% ще са роми ](*,) ) та нали точно тази младеж е бъдещето на България, егати и бъдещето #-o Още повече че не са виновни самите деца а родителите, децата са си едни и съжи от новокаменната ера насам, родителя е играещия главната роля в създаването на личността, детето е пластелин а родителя е модератора-както го извае-така ще е , такаче не трябва да псуваме тъпите младежи а безотговорните им родители че не са ги стягали навреме. Ако на моя баща му беше безинтересно, и когато му задавам някакъв въпрос той предпочита да не ми отговори аз ще спра да питам и няма да знам, нали? Не сте ли забелязали че най-разпространената ругатня е "Да ти еба@ майкат@" защо точно майката а не тебе-нали ти си тъпака? Защото майка ти е виновна да си такъв олигофрен :-D (колко съм прозорлива понякоа направо се очудвам от себеси :lol: ) Та така ми сля аз, нестига че няма да остане нищо от величествената на време България, ами ......абе то се е видяло-България си отива.... :roll:

quench
08-31-2007, 08:07
децата се развиват физически, за да могат да запълнят бъдещата нисша класа на черноработниците - това е заради в/вата, които ви слагат в храните и напитките и от които мутирате - иначе подобна акселерация е неестествена!

освен това, поколението на комунистическите деца, което ви възпитава, няма особено много време да ви възпитава, защото бачка като лудо

можете пълноправно да счетете думите ми за параночина "теория на конспирацията", но капитализма действа така, че детето да се отдели от орбитата на родителите и да бъде обучавано извън семейството, където в мислите му нахлуват заробващи подсъзнателни послания от масовата субкултура и от думите на публичните личности

да вземе например члагата, която толкова много хулим - аз не я обвинявам в НАРОЧНО обругаване на ценностите, нито в липсата на стил или в това, че на мен не ми харесва

обвинявам я в това, че налага твърде хедонистично, от една страна, поведение - а от друга, кара хората да се доверяват твърде много на интуитивната си страна, отнемайки авторитета на собствените разсъждения

трябва да си "на гребена на вълната", ето това те кара да ВЯРВАШ цялата субкутлтура - да си с остнлите овце и да блееш в хор, самозаблуждавайки се, че блеенето ти има своя индивидуалност

губиш освен това връзка с принципа, че от света около теб трябва да извлечеш това, което е добре за теб и възприемаш културните кодове в тяханта цялост

демек, програмиран си

и така става все по-бързо с всеки по-млад човек, защото той попада в "излъчването" на средата си

тоя процес може да е еволюирал, а може и да е изкуствено създаден, но той действа

за повече информация - източници от областта на социалната математика и информатика

[-(

ArTanDra
08-31-2007, 08:10
Имам чувството , че медиите лъжат. Снощи казаха 70 % знаят кой е Азис , а сега изведнъж 90 % ?! Никога не съм вярвала на такива проценти , анкети и глупости. Съмнява ме никой да не знае кой е Дарвин - в по - големите градове би трябвало да го знаят ... все пак образованието е на малко по - високо ниво сравнено с някоя село в провинцията. Примерно преди бяха давали , че едва 10 % от българите имат компютър , а всеки втори във София , Пловдив , Варна и Бургас имат компютър. Обединяват ни със селата , което не е редно. Там все още ги отглеждат със старите традиции , че трябва да си гледаш земята и т.н. Селяните (не го употребявам да убидно !!!) е нормално да не знаят кой е Дарвин или пък кой е написал "Под Игото" извинени са , нямат училища съответно няма откъде да получат знания. Но един гражданин в по - голям град да не знае отговорите на елементарни въпроси - това вече се нарича Идиот. Но пак да кажа според мене тези анкети са грешни , защото как повечето влизат във ВУЗ-ове значи би трябвало да знаят числото П колко е или поне да е чел малко бълг. литература за да може да си мине изпита. И българите си въврим към затъпяване повечето умни хора се изнасят в чужбина.. всеки средно интелигентен човек осъзнава , че в България не може да се живее и си търси "късмета" някъде другаде.

Communist
08-31-2007, 08:14
ArTanDra, не е така.
Доста от моите съученици, също не знаеха доста от основните неща (а учех в сравнително добра гимназия).
Анкетата не е нагласена.
Това наистина се случва пред очите ни. :smt009 :smt009

quench
08-31-2007, 08:16
така е, аз имам всекидневен пряк контак с хора от анкетиранта таргет група

tuka6na
08-31-2007, 08:49
Аз друго не мога да разбера.Каква е тая нужда от манипулация на народа и най-вече подтискане на самочувствието му.И какви са тия анкети и изследвания-аз къде съм била ве?;/.Или пък тези от вас,които смятат че са на прилично ниво в това отношение?Айде моля ви се...Защо не вземат да направят статистика на успехите на много от 'другите' български младежи.
И това че сме на 2ро,3то,....5то...място по незнам си какво,да не го прилагат;/Защо вместо това не кажат как нашата страна е една от малкото ,в които се учи 12 години,че за капак още 5-6 нагоре.А има и такива които продължават и след това.А нещо за това ,че в някой от успелите страни,в които сигурно всички знаят кой е Дарвин,завършващи ученици учат това което ние в периода 6-8 клас :x ?
Не знаели за Дарвин,знаят за Азис.Както казаха по-горе щом е актуално и така наложено в днешно време,разбира се ,че ще го знаят.
Не бързайте да се възмущавате,въпреки ,че такива статистики няма как да не погъделичкат съвестта ви и да се замислите над това което се твърди.И какво значение има дали изследването цели да покаже 'колко сме тъпи' или 'колко сме умни'.И в двата случея може да не спадаш към тези .И в двата случея винаги ще има такива които не спадат.Та щом се чувствате знаещи(поне доста от вас твърдят това,което ако е истина е похвално),то това може само да ви радва и да в помогне да изпъкнете сред 'невежата младеж' .;/

ArTanDra
08-31-2007, 09:03
Communist може и да си прав. Явно средата в която живея е по различна , но според мен българските младежи се правят на тъпи , защото сега така е модерно. Tuka6na не си права , въобще не си вдигам самочувствието така , че има невежа младеж , защото тази група от хора след време ще създаде деца , а това е трагичното. И щом родителите ни не могат да възпитат нас , как ние ще възпитаме нашите деца , които ще са още по - големи бунтари и от нас. И е факт , че повечето деца сега се бунтуват против всичко - това не било правилно , онова не било. Ако отворим примерно темата за униформите за училищата 90 % казват , че са против.. а не трябва да е така. Всяко себеуважаващо се училище , което има хубав статут трябва да има униформа по това си личи , че сме ученици. Я виж някоя "пораснала" мадама можеш ли да и кажеш ученичка ли е или някоя от магистралата. Просто няма здрава сила , която да на "опитоми" и съм за комунистите хубаво са правили , че е имало оценки(точки) за поведение и на който оценката му е ниска след това не може да кандидаства никъде. Така и трябва да бъде не може да се държиш като животно и после да изискваш.

quench
08-31-2007, 09:13
поправки:

вие не сте бунтари сега - бунтар е бил Ексхуматор, например - когато заради дуум метъл с политически послание щяше да обиколи всички ТВУ-та, на който баща му го е бил като животно, защото е бил партиен секретар и му е късал магнетофонните ленти преди да има време да ги скрие

понеже никой не ви поставя граници, нямате срещу какво да се бунтувате

а т.нар. борци за свобода сега са хулигани, които имат вече пълната свобода, но мислят, че е геройско да чупиш пейки

или пък т.нар. бунтарчета, които си мислят, че птичката им е в ръката вече и си пропиляват дните в мързел, вярвайки, че тяхната псевдоразличност ги прави уникални и това ще бъде веднага забелязано в бъдеще и всичко ще се нареди

или хора, които твърдят, че са низверганти и бедни, живеещи в мизерия - да, но те не знаят какво е да нямаш нищо, да живееш в мизерия и да можеш да се храниш само с плесенясала надежда


честно, когато някой ми заговори за бунтарство, ми се иска да види какво е истинско бунтарство

за протоколът искам да отбележа "бунтарство" да се заменя вбъдеще с "хулиганство" и "гаменство"

Rock &amp; Roll Queen
08-31-2007, 09:19
Да, в момента няма за какво да се бунтуваме. Сега бунтарството се изразява да бягаш от час, да смъркаш скришом, да се биеш на футболен мач и др. :roll:

OtherDimension
08-31-2007, 10:15
не искам да обиждам никого, но беше ясно, че ще стане така, все пак това са децата на първото чалга поколение...

имах те за по-различна от някои от присъстващите тук
по същия признак може "чалгарите" да кажат, че обществото деградира, защото вмирисаните метъли-наркомани го влекат надолу
да обвиняваш чалгата за затъпяването на хората е меко казано ... тъпо

KiLLeR_InSTiNkT
08-31-2007, 11:12
Това е тъжно, но факт, за съжаление. Ако младежите не се осъзнаят и не направят нещо, положението ще става все по-зле - неграмотността, нежеланието да четем книги, култът към поп-фолка, наркотиците и още много други неща.. :?

quench
08-31-2007, 11:46
трябва да са яко тъпи, за да имат двойка по пеене ;)

хаха

това съм го пропуснал

явно ще ставаме като в Америка

но така е по-добре - още плява, която да мачкам, задоволявайки комплексарското си его :twisted:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 11:47
Аз съм против чалгата(чалга-хейтър),слушам всичко от готик рок до дет метъл.Това не ми пречи да съм отличник,да се занимавам интензивно с тренировки по тенис,да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи и да излизам навън на разходки.
В училище човек се учи да мрази книгите,това е положението! :evil:
П.П.Не слушайте чалга,от нея се затъпява.(лична препоръка) .
П.П.2 Какво лошо има човек да носи тениска на метъл групи,а Children of Bodom са страхотна група.

quench
08-31-2007, 11:48
тоя коментар беше в разрез с всичко, изписано досега в темата и е доказателство в подкрепа на OtherD.

aniezina
08-31-2007, 11:50
Имам чувството , че медиите лъжат. Снощи казаха 70 % знаят кой е Азис , а сега изведнъж 90 % ?! Никога не съм вярвала на такива проценти , анкети и глупости. Съмнява ме никой да не знае кой е Дарвин - в по - големите градове би трябвало да го знаят ... все пак образованието е на малко по - високо ниво сравнено с някоя село в провинцията. Примерно преди бяха давали , че едва 10 % от българите имат компютър , а всеки втори във София , Пловдив , Варна и Бургас имат компютър. Обединяват ни със селата , което не е редно. Там все още ги отглеждат със старите традиции , че трябва да си гледаш земята и т.н. Селяните (не го употребявам да убидно !!!) е нормално да не знаят кой е Дарвин или пък кой е написал "Под Игото" извинени са , нямат училища съответно няма откъде да получат знания. Но един гражданин в по - голям град да не знае отговорите на елементарни въпроси - това вече се нарича Идиот. Но пак да кажа според мене тези анкети са грешни , защото как повечето влизат във ВУЗ-ове значи би трябвало да знаят числото П колко е или поне да е чел малко бълг. литература за да може да си мине изпита. И българите си въврим към затъпяване повечето умни хора се изнасят в чужбина.. всеки средно интелигентен човек осъзнава , че в България не може да се живее и си търси "късмета" някъде другаде. Мога доста да поспоря с те относно твърдението ти че в селата образованието е по-ниско [-X даже напротив-какво и пука на даскалката в града че някой си не знае кой е дарвин или Менделей, тя си пише оценките, получава си заплата и тва е, докато на село учителя познава всяко едно ее в училището от пеленаче, знае родителите му, изучил е и тях и съдбата на ученика малко или много го вълнува, аз съм получила основното си образование точно в такова "селско" училище и мога да твърдя че подготовката ми е стотици пъти по-добра от тази на много мои връсници от който и да било град. И също так мога да ти кажа че "селяните" имат ужасно висока обща колтура но когато отидат във града, виждат какво правят великите "граждани" и започват и те да пушат по пейките и т.н. Аз откровенно мога да заявя че във моето село има очно 8 наркмана и всеки знае кои са. Неможеш да кажеш че "селяните" имат ниска култура или образоование, мога и още да споря но спирам.

quench
08-31-2007, 11:52
подкрепям - никакви комисии на МОН не могат да заменят общественият натиск и авторитет

Jack_Sparrow
08-31-2007, 11:55
Питко Майнер е виновен за това. :-D ТЦтцтцтц!Лоша работа! #-o

даскала
08-31-2007, 11:56
Мога доста да поспоря с те относно твърдението ти че в селата образованието е по-ниско [-X даже напротив-какво и пука на даскалката в града че някой си не знае кой е дарвин или Менделей, тя си пише оценките, получава си заплата и тва е, докато на село учителя познава всяко едно ее в училището от пеленаче, знае родителите му, изучил е и тях и съдбата на ученика малко или много го вълнува, аз съм получила основното си образование точно в такова "селско" училище и мога да твърдя че подготовката ми е стотици пъти по-добра от тази на много мои връсници от който и да било град. И също так мога да ти кажа че "селяните" имат ужасно висока обща колтура но когато отидат във града, виждат какво правят великите "граждани" и започват и те да пушат по пейките и т.н. Аз откровенно мога да заявя че във моето село има очно 8 наркмана и всеки знае кои са. Неможеш да кажеш че "селяните" имат ниска култура или образоование, мога и още да споря но спирам.


Selfpwned ;).
Права си, ама тея тъпи правописни грешки... :/ Някак си се отнема достоверността на написаното. :smt005

aniezina
08-31-2007, 11:58
Те правописните грешки са от превъзбуда и неразбирателството ми с клавиатурата :-D

aniezina
08-31-2007, 12:04
Никой от Висше стоящите или от " героите " на БГ не е виновен за това ... виновни са самите родители и самите деца ! Скучно им било в училище ... ами ходи да правиш свирки зад ъгъла на някой " фешън " и после пиши тема тук, бременна ли съм щото имам петно на гащите .. :roll: Скучно им било ... ми има си лудници, като ти е скучно ... там поне е забавно ... некфи се подмятат със спинциовки и инжекии със силна противоотрова и бочкат наред ... най-много съжалявам за децата, които са свястни, но се сабират с изпаднали ... за жалост 60 % са такива ... и още нещо последно ще напиша .. НИЕ САМИ СМЕ СИ ВИНОВНИ !!! НЕ ОБРАЗОВАНИЕТО ИЛИ ОПРАВАТА !!! ПРОУМЕЙТЕ ГО !!! :smt006 =D>

^Sam90^
08-31-2007, 12:04
Аз съм против чалгата(чалга-хейтър),слушам всичко от готик рок до дет метъл.Това не ми пречи да съм отличник,да се занимавам интензивно с тренировки по тенис,да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи и да излизам навън на разходки.
В училище човек се учи да мрази книгите,това е положението! :evil:
П.П.Не слушайте чалга,от нея се затъпява.(лична препоръка) .
П.П.2 Какво лошо има човек да носи тениска на метъл групи,а Children of Bodom са страхотна група.
Аз пък слушам и чалга и готик рок и р&б и даже малко класическа музика от време на време. За съжаление, вече не тренирам, но до скоро и аз тренирах тенис на корт, както и плуване, хип хоп танци и ходя на курсове по рисуване. Не мога да кажа, че съм отличен ученик, но имам напълно задоволяващ успех. Да, някои хора могат да кажат, че съм тъп, неграмотен и нз още какво, но за мен това няма да е вярно. Е, какъв е извода? Че не музиката, която слушаш те прави тъп или умен.
Да не би всички хора, които не слушат чалга, да са много стока? Хах... да бе.
Факт е, че хората затъпяват. Две мнения няма. Факт е, че навсякъде около нас има простотия, комерс и идиотщина. Да, чалгата е пълна с безмислени парчета... както и всички други стилове (не скачайте да си защитавате стила, който харесвате, просто изказвам мнение).
Какво се втълпява на децата? Секс, насилие, наркотици, бой... и това от ВСЯКЪДЕ - филми, музика, музикални клипове, телевизия, вестници, списания ... всииииииичко! Е, това добре ли е?!

даскала
08-31-2007, 12:05
Те правописните грешки са от превъзбуда и неразбирателството ми с клавиатурата :-D

Простено :D .

Докторе, прав си. Има деца, които са свестни, събират се с идиоти и впоследствие те също стават такива. Познавам доста хора, на които се е случило това и сега са меко казано... идиоти O_o. А бяха много яки преди. Точни, със свое мнение и т.н., сега се влияят от чуждо мнение, пафят за да се правят на "фьешън". Забелязал съм, че след набор 89 започва пълната деградация. Като 91 и 92 май са най-зле :/.

OtherDimension
08-31-2007, 12:06
да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи

и аз като малък четях фентъзи

Jack_Sparrow
08-31-2007, 12:07
Никой от Висше стоящите или от " героите " на БГ не е виновен за това ... виновни са самите родители и самите деца ! Скучно им било в училище ... ами ходи да правиш свирки зад ъгъла на някой " фешън " и после пиши тема тук, бременна ли съм щото имам петно на гащите .. :roll: Скучно им било ... ми има си лудници, като ти е скучно ... там поне е забавно ... некфи се подмятат със спинциовки и инжекии със силна противоотрова и бочкат наред ... най-много съжалявам за децата, които са свястни, но се сабират с изпаднали ... за жалост 60 % са такива ... и още нещо последно ще напиша .. НИЕ САМИ СМЕ СИ ВИНОВНИ !!! НЕ ОБРАЗОВАНИЕТО ИЛИ ОПРАВАТА !!! ПРОУМЕЙТЕ ГО !!! :smt006
1.Горе-долу си прав.Не може родителите да пускат 12-13 годишни момичета по купони,дискотеки и после да се оплакват. ](*,)
2.И МОН е виновно заради идиотската система на образование.Всеки министър става от малоумен та по-малоумен.И полицията също е виновна-за хората със среден доход от 500 лева на месец няма да си мръднат пръста,обаче виж сега,ако получаваш 50000 лева на месец и караш Ламборгини Мурсиелаго е нещо друго.
Сори,че обърнах темата в друга насока. :oops:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 12:10
да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи

и аз като малък четях фентъзи
Абе аз не съм особено малък-на 17 години 8) ,обаче фентъзито е нещо повече за мен от обикновена книги.Ако ти е писнало от сегашния свят,може да влезеш в друг измислен и да се успокоиш така. :-D

quench
08-31-2007, 12:11
да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи

и аз като малък четях фентъзи
Абе аз не съм особено малък-на 17 години 8) ,обаче фентъзито е нещо повече за мен от обикновена книги.Ако ти е писнало от сегашния свят,може да влезеш в друг измислен и да се успокоиш така. :-D

ню скуул или олд скуул фентъзи четеш?

:evil:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 12:13
Ами чета всичко от дядо Толкин до бай К.Паолини! :-D
Да не би да искаш да ми подариш книжка? :roll:

OtherDimension
08-31-2007, 12:15
да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи

и аз като малък четях фентъзи
Абе аз не съм особено малък-на 17 години 8) ,обаче фентъзито е нещо повече за мен от обикновена книги.Ако ти е писнало от сегашния свят,може да влезеш в друг измислен и да се успокоиш така. :-D

ню скуул или олд скуул фентъзи четеш?

:evil:

дано това не те влече прекалено, да не минеш към по-хард неща :twisted: :-D

quench
08-31-2007, 12:15
мне, аз чета само стара фантастика

мога да ти подаря на Саймък "Градът"

Jack_Sparrow
08-31-2007, 12:22
мне, аз чета само стара фантастика

мога да ти подаря на Саймък "Градът"
Фантастика е с планети,космически кораби и т.н.,а фентъзито с магьосници,тролове,среднов ековна атмосфера...
Има разлика между двете да ти кажа честно! [-X

quench
08-31-2007, 12:23
не думай! но е нормално, аз съм от старото поколение, не разбирам тънката разлика между фантастика и фентъзи, дай ми на мене исторически материализъм! 8-[

Jack_Sparrow
08-31-2007, 12:25
не думай! но е нормално, аз съм от старото поколение, не разбирам тънката разлика между фантастика и фентъзи, дай ми на мене исторически материализъм! 8-[
Искам жълтиците на Цар Симеон! :-D :-D

aniezina
08-31-2007, 12:25
Те правописните грешки са от превъзбуда и неразбирателството ми с клавиатурата :-D

Простено :D .

Докторе, прав си. Има деца, които са свестни, събират се с идиоти и впоследствие те също стават такива. Познавам доста хора, на които се е случило това и сега са меко казано... идиоти O_o. А бяха много яки преди. Точни, със свое мнение и т.н., сега се влияят от чуждо мнение, пафят за да се правят на "фьешън". Забелязал съм, че след набор 89 започва пълната деградация. Като 91 и 92 май са най-зле :/.аз съм 92 8-[ да се гордея ли или да се срамувам?...

bqsna_teenagerka
08-31-2007, 12:40
ами за съжаление е така

ArTanDra
08-31-2007, 12:42
Аз съм против чалгата(чалга-хейтър),слушам всичко от готик рок до дет метъл.Това не ми пречи да съм отличник,да се занимавам интензивно с тренировки по тенис,да чета книги-под книги нямам предвид бозавите класики,а фентъзи и да излизам навън на разходки.
В училище човек се учи да мрази книгите,това е положението! :evil:
П.П.Не слушайте чалга,от нея се затъпява.(лична препоръка) .
П.П.2 Какво лошо има човек да носи тениска на метъл групи,а Children of Bodom са страхотна група.

Когато ти прочетох поста ми се преплете погледа .. ето затова говорим да плачеш или да се смееш. Сериозно от чалгата се затъпява искам да ми го докажеш това!!! Фентъзи - книга за обогатяване на общата култура #-o Фентъзито е за развиване на въображението , а класиката е за обогатяване , защото повечето класики са преплетени с исторически факти. За книги не споря кой каквото му е кеф да чете. Но с aniezina ще споря :twisted: :-D (спор , а не да се караме) Какво за тебе е село ? И къде живееш ? И учителите по селата ти дават ОУ , а не СОУ .. оттука следва , че отиваш в града и там получаваш своето средно образование.Аз лично съм останала с впечетлението , че по селата не е така , както в града. Имахме много ученици преместени от селата .. еми те даже и български не знаеха. Някакъв диалект , не можеха да пишат , да четат и т.н. (бяхме 5 клас). Има много хора така дето се местят и разликата е огромна. А това , че в селските училища има лична основа е друго. Не трябва да я има , така децата разбират , че има някои дето са повече от другите и се получава разделение. Цялата ни система е объркана.

ДжимиХумухумунукунукуапуа
08-31-2007, 12:44
слушам чалга але але
четенето е за глупаците :-D \:D/

Jack_Sparrow
08-31-2007, 13:16
@ArTanDra,не се ли затъпява като само слушаш еднотипното и банално"Я елате пиленца при баткоооо...." или "Обичам тееееееее......".Това е положението,няма какво да се спори по въпроса.Аз какво да направя,че чалгата и рапа не ми харесват,че не би могло да се говори за тях изобщо като някакъв стил музика.Слушала ли си финландски рок и метъл,кажи ми от него затъпява ли се?! :evil:
П.П. И с какво фентъзито отстъпва на класиките,че е толкова непризнато от общността като стил от литературата? :evil:

ArTanDra
08-31-2007, 13:43
@ArTanDra,не се ли затъпява като само слушаш еднотипното и банално"Я елате пиленца при баткоооо...." или "Обичам тееееееее......".Това е положението,няма какво да се спори по въпроса.Аз какво да направя,че чалгата и рапа не ми харесват,че не би могло да се говори за тях изобщо като някакъв стил музика.Слушала ли си финландски рок и метъл,кажи ми от него затъпява ли се?! :evil:
П.П. И с какво фентъзито отстъпва на класиките,че е толкова непризнато от общността като стил от литературата? :evil:

Да съм казала , че слушам само чалга? Я кажи някои групи от финландския рок , може и метълски групи (поне да се образовам). Мога да чуя "твоята" музика , обаче ти никъде не ми доказа , че от чалгата се затъпява , така както е доказано , че тревата ти убива мозъчните клетки. Или примерно покажи някои текстове от рока, метъла и да видим на тях какво им е посланието ? А за фентъзито .. например на какво те учи "Алиса в страната на чудесата" (не е фантастика , но си е точно фентъзи) такива книги се водят детски , за да развие малкият индивид мозъчето си. А класиката е призната , защото там са проблемите на обществото и едно дете не може да ги разбере (въпреки че има и детска класика , само че тя е написана по по - мек начин например "Клетниците" или "Оливър Туист") Според теб кое ще се разбере по - лесно от човек "Алиса" или "Зрялата възраст на Анри 4"(много хубава книга) естествено , че "Алиса" и затова повечето хора предпочитат фентъзи - лесно четиво.

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:02
@ArTanDra,не се ли затъпява като само слушаш еднотипното и банално"Я елате пиленца при баткоооо...." или "Обичам тееееееее......".Това е положението,няма какво да се спори по въпроса.Аз какво да направя,че чалгата и рапа не ми харесват,че не би могло да се говори за тях изобщо като някакъв стил музика.Слушала ли си финландски рок и метъл,кажи ми от него затъпява ли се?! :evil:
П.П. И с какво фентъзито отстъпва на класиките,че е толкова непризнато от общността като стил от литературата? :evil:

Да съм казала , че слушам само чалга? Я кажи някои групи от финландския рок , може и метълски групи (поне да се образовам). Мога да чуя "твоята" музика , обаче ти никъде не ми доказа , че от чалгата се затъпява , така както е доказано , че тревата ти убива мозъчните клетки. Или примерно покажи някои текстове от рока, метъла и да видим на тях какво им е посланието ? А за фентъзито .. например на какво те учи "Алиса в страната на чудесата" (не е фантастика , но си е точно фентъзи) такива книги се водят детски , за да развие малкият индивид мозъчето си. А класиката е призната , защото там са проблемите на обществото и едно дете не може да ги разбере (въпреки че има и детска класика , само че тя е написана по по - мек начин например "Клетниците" или "Оливър Туист") Според теб кое ще се разбере по - лесно от човек "Алиса" или "Зрялата възраст на Анри 4"(много хубава книга) естествено , че "Алиса" и затова повечето хора предпочитат фентъзи - лесно четиво.
Не даваш подходящ пример за фентъзи книги,например Властелинът на пръстените,Мрак над Сетанон,Землемория,Белгари ад.....Чета "класиките"просто от задължение за училище,а не защото ме учат на нещо.Ежедневието ни учи,а не книгите! [-X За какво да разбираме проблемите на обществото като не можем да го променим?! :|
За да се образоваш малко в музикална насока:The 69 Eyes,HIM,The Rasmus,Children of Bodom,Apocalyptica,Negative,Sonata Arctica.Достатъчна беше "in the shadows" на the rasmus,за да ме откаже от всякакъв друг стил музика.... :-D
Щом искаш текст,ето ти:
Sonata Arctica-Fullmoon

Sitting in a corner all alone,
staring from the bottom of his soul,
watching the night come in from the window, window

It'll all collapse tonight, the fullmoon is here again
In sickness and in health, understanding so demanding
It has no name, there's one for every season
Makes him insane to know

Running away from it all
"I'll be safe in the cornfields", he thinks
Hunted by his own,
again he feels the moon rising on the sky

Find a barn which to sleep in, but can he hide anymore
Someones at the door, understanding too demanding
Can this be wrong, it's love that is not ending
Makes him insane to know

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her man... Fullmoon

Swimming across the bay,
the night is gray, so calm today
She doesn't wanna wait.
"We've gotta make the love complete tonight..."

In the mist of the morning he cannot fight anymore
hundred moons or more, he's been howling
Knock on the door, and scream that is soon ending
Mess on the floor again...

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her man

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
Sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her darling man

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
ohhhoooww ohhhow......
See what became out of her man...

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:17
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:23
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:29
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:32
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:35
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:38
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.Скапани рокаджии са единсвено Linkin park,Limp Bizkit,slipknot,Korn.

Decu
08-31-2007, 14:40
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.Скапани рокаджии са единсвено Linkin park,Limp Bizkit,slipknot,Korn.
Комерсиални може да са, но скапани-не!

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:43
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.
Sum 41 - Handle This.

:lol:

Decu
08-31-2007, 14:45
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.
Sum 41 - Handle This.

:lol:

Те са пънк ако не се лъжа :lol: И имат една-две добри песни :-)

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:46
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.Скапани рокаджии са единсвено Linkin park,Limp Bizkit,slipknot,Korn.
Комерсиални може да са, но скапани-не!
Изтегли си по-горната песен,където съм цитирал текста,и като я изслушаш ми кажи дали са по-добри от Соната Арктика?! :evil:По-добри са единствено в трещенето и пращенето.
П.П. Няма такъв стил-ню метъл,той съществува единствено в главата на американските журналисти.

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:47
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.
Sum 41 - Handle This.

:lol:
Толкова разбираш от метъл направо,че не можеш да го различиш от пънк. :lol: :lol: :twisted:

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:48
пънк, метъл... едно и също е. все крещят и мятат някви мазни коси, бляя. :roll:
кво е тва Соната Арктика? някъв пънк ли е?

Decu
08-31-2007, 14:49
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.Скапани рокаджии са единсвено Linkin park,Limp Bizkit,slipknot,Korn.
Комерсиални може да са, но скапани-не!
Изтегли си по-горната песен,където съм цитирал текста,и като я изслушаш ми кажи дали са по-добри от Соната Арктика?! :evil:По-добри са единствено в трещенето и пращенето.
П.П. Няма такъв стил-ню метъл,той съществува единствено в главата на американските журналисти.

Какво се зъбиш, бре :-s Да съм казала нещо против метълите?! Не, нали? Даже напротив-и аз си слушам от време на време...

OtherDimension
08-31-2007, 14:52
someone call the ambulance, there's gonna be an accident.. :lol:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:53
абе, стига сте излизали с тоя тъп номер, че чалгата кара хората да затъпяват, защото НЕ Е вярно.
писнА ми от метъли, ебати! :lol:
Метъла е култура,общност,а вие си продължавайте да слушате безидейната,банална,улична музика! :evil:
да бе, като ги гледам метълите... ебати културата. :lol:
скапана музика, скапани хора. :lol:
Скапана е за умствено изостаналите,неразбиращи смисъла й.Много по приятно е да общуваш с метъл,отколкото с кварталния пумияр.И най-важното-метъла е за специални хора,а не за простаци,неможещи 2 думи на кръст да обелят! :twisted:
по-скоро бих предпочела да общувам с мангал, отколкото с метъл... =; за музиката важи същото. ужас!
Кажи ми една метъл песен,която си слушала,за да знам дали наистина е така.Скапани рокаджии са единсвено Linkin park,Limp Bizkit,slipknot,Korn.
Комерсиални може да са, но скапани-не!
Изтегли си по-горната песен,където съм цитирал текста,и като я изслушаш ми кажи дали са по-добри от Соната Арктика?! :evil:По-добри са единствено в трещенето и пращенето.
П.П. Няма такъв стил-ню метъл,той съществува единствено в главата на американските журналисти.

Какво се зъбиш, бре :-s Да съм казала нещо против метълите?! Не, нали? Даже напротив-и аз си слушам от време на време...
Браво тогава,извинявам ти се! :-D :-D :-D И ония американските комерси никога не бих ги нарекъл метъл! :wink:

quench
08-31-2007, 14:54
писна ми от тежкарски псевдометълисти 8)

метълът не те прави печен/а [-(

Swinkenhoffer
08-31-2007, 14:55
someone call the ambulance, there's gonna be an accident.. :lol:

хахаха... шоу трябва да става. :lol:

Jack_Sparrow
08-31-2007, 14:57
писна ми от тежкарски псевдометълисти 8)

метълът не те прави печен/а [-(
Аз не се обличам като метъл бе човек,сега съм със синя риза,мисля се само за човек,слушащ смислена музика.

We avoided the ambulance(ER)!

OtherDimension
08-31-2007, 14:59
писна ми от тежкарски псевдометълисти 8)

метълът не те прави печен/а [-(
Аз не се обличам като метъл бе човек,сега съм със синя риза,мисля се само за човек,слушащ смислена музика.


.. и гледащ тъпи филми 8)

Decu
08-31-2007, 14:59
писна ми от тежкарски псевдометълисти 8)

метълът не те прави печен/а [-(
Аз не се обличам като метъл бе човек,сега съм със синя риза,мисля се само за човек,слушащ смислена музика.


.. и гледащ тъпи филми 8)

Какви? :lol: Кажете аз да преценя :-D

Swinkenhoffer
08-31-2007, 15:02
Карибски пирати... може би?

Decu
08-31-2007, 15:03
Карибски пирати... може би?

Мдаа..и аз това си помислих..Човека може това да харесва, филма не е чак толкова лош :)

Jack_Sparrow
08-31-2007, 15:04
Карибски пирати... може би?

Мдаа..и аз това си помислих..Човека може това да харесва, филма не е чак толкова лош :)
Кажете някакъв як филм и аз да бъде перфектен като вас! :-D :-D :-D

quench
08-31-2007, 15:06
не ми пука дори да се носиш като Азис по улиците

важното е, е ти си еманация на всичко, което обсъждахме досега в темата

бате ти ОЛдерДименцион неведнъж спомена за идиотските коментари от типа на "заради члагарите западме", а ти се изтъпани и почна да развяваш флагът анти-чалга

другото - на тая възраст човек е убеден, че може да спори и да печели споровете винаги, защото знае всичко, а непознатото, свързано с чуждата гледна точка е добре да се научи, но някак си е без значение - защото не е свързано с "моята" истина

и накрая - има теми, в кмоито човек с твоят етитюд ще спечели веднага респектът на младите метълки, но освен за сваляне на ЛП-фенки, подобни изяви не стават за много нещо


сега съм гаден, но ще видиш след време, че не съм толкова ужасяващо противен :)

Jack_Sparrow
08-31-2007, 15:28
не ми пука дори да се носиш като Азис по улиците

важното е, е ти си еманация на всичко, което обсъждахме досега в темата

бате ти ОЛдерДименцион неведнъж спомена за идиотските коментари от типа на "заради члагарите западме", а ти се изтъпани и почна да развяваш флагът анти-чалга

другото - на тая възраст човек е убеден, че може да спори и да печели споровете винаги, защото знае всичко, а непознатото, свързано с чуждата гледна точка е добре да се научи, но някак си е без значение - защото не е свързано с "моята" истина

и накрая - има теми, в кмоито човек с твоят етитюд ще спечели веднага респектът на младите метълки, но освен за сваляне на ЛП-фенки, подобни изяви не стават за много нещо


сега съм гаден, но ще видиш след време, че не съм толкова ужасяващо противен :)
Ти си лошковец,като Дейви Джоунс! :-D :wink: Целта ми беше да докажа,че чалгата не е точната музика за развиване на личността.
И ходя по улиците като нормален човек бтв. ::: И не е нужно да ми изнасяш лекции,които не могат да ми повлияят,понеже си батко.Вие ме предизвикахте :smt011
Слушайте си чалгата и по живо и здраво! :-D :-D Да опразним едно шише Блек Рам,понеже чалгата е най-малката причина! :D
Ех,от тия поучения огладнях,хайде на ядене!
П.П.След колко време ще разбера,че не си толкова гаден?! :-s

ArTanDra
08-31-2007, 16:55
Sitting in a corner all alone,
staring from the bottom of his soul,
watching the night come in from the window, window

It'll all collapse tonight, the fullmoon is here again
In sickness and in health, understanding so demanding
It has no name, there's one for every season
Makes him insane to know

Running away from it all
"I'll be safe in the cornfields", he thinks
Hunted by his own,
again he feels the moon rising on the sky

Find a barn which to sleep in, but can he hide anymore
Someones at the door, understanding too demanding
Can this be wrong, it's love that is not ending
Makes him insane to know

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her man... Fullmoon

Swimming across the bay,
the night is gray, so calm today
She doesn't wanna wait.
"We've gotta make the love complete tonight..."

In the mist of the morning he cannot fight anymore
hundred moons or more, he's been howling
Knock on the door, and scream that is soon ending
Mess on the floor again...

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her man

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
Sees the change in him but can't
run away run away, run away
See what became out of her darling man

She should not lock the open door
run away run away, run away
Fullmoon is on the sky and he's not a man anymore
ohhhoooww ohhhow......
See what became out of her man...

Правя бърз превод :

Седящ в ъгъла сам самичък
Ярко е дъното на неговата душа
Гледа ноща идваща от прозореца... бля бля не ми се превежда , ама е ала чалга песен... и любовта го е променила, та какво е посланието на метълската песен? И повечето чалга песни се пее за несподелена любов или любовта те е променила и сега до какъв извод стигаме ? Единствената разлика между стиловете е в мелодията им. Въпреки че има някои метълски песни дето се пее за смърт , как да заколиш другарчето и тем подобни ето ти е малката разлика в текстовете , а например в хаус изобщо няма текст или да го има е 5 реда (повечето). Значи не музиката те кара да затъпяваш , а други неща , които наистина вредят като наркотиците или пиенето. Или бас хващам , че се правиш на интересен , че пиеш много бира (нищо против нея само дето вече всички са модерни и пият това .. и са доволни от живота , че пият по 1л на ден) или някакъв друг алкохол => типичен тинейджър без капка мозък и седнал да ми дава пример "Властелинът на пръстените" срещу Пушкин (примерно) Евала!

Отчето
08-31-2007, 17:06
Единствената надежда е религиозно обучение.
Само чрез Бог ще превъзмогнем упадъка на новото хилядолетие.
Амин :wink:

bai_joran_4uka
08-31-2007, 17:08
бухахахахахах
ето я младата надежда на гоце делчев :smt005 :smt005
http://vbox7.com/play:0d2a0ae3

Swinkenhoffer
08-31-2007, 17:25
ArTanDra, това, че се пее за любов не е лошо, важното е как се пее и с какви думи е изказано, а не "две сълзи от моите очи, мисля за тебе аз всеки час". :lol:
ебавката на страна, но Sonata Arctica имат едни от най-хубавите текстове. ;) а начинът, по който си го изкоментирал/а... о, боже. :lol: пък и не се пее само за любов в тая песен.

08-31-2007, 17:28
Всички тук сте деца на пост социалистическите години. От тук и идва проблема, с проблемите на родителите си цялото поколение на прехода порасна преждевременно. Упадък на ценностите може да се наблюдава във всички прослойки на обществото, само дето упадака на ценностната система на децата е най-тревожещ. Този процес обаче не може да се спре и в някои държави е започнал много преди тук изобщо това да е била коментирана тема. Масов опадък на нравите, цялата пумия на света е достъпна на всички деца още от предучилищна възраст, естественото развитие се прекъсва и пораства насила посредством медиите, изоблието на секс и насилие в тях, пропагандата на порното.

даскала
08-31-2007, 17:34
Ъъъ... Класическите книги са скучни омг Оо.
Фентъзито е къде-къде.... Много ясно, че ще слагаме Властелина над Пушкин. Даже и други фентъзита мога да сложа - Белгариад, Песен за огън и лед, Малазанска книга на мъртвите, Сага за войната на разлома, Колелото на времето. Тези книги са в ПЪТИ по-интересни от тъпата класика. Например на Стендал "Червено и черно", тази книга трябваше да я чета и просто на моменти имах чувството, че ще изгубя съзнание... Тоооолкова голяма скука. Интрига - йок, просот в класиките са застъпени остарели теми - най- вече религиозни. Религията навсякъде се меси, ай сектир вече, най-якото и най-голямото приключение е било да станеш поп...
Чети си калсиките, въпреки, че те наникъде не те развиват. Фентъзито поне ти развива въображението.

Интересни класики обаче има, но са малко, горе малко под общ знаменател ги сложих. Островът на съкровищата например, Мъртви души, Престъпление и наказание, навсякъде де що има интрига. За мен в една предимно любовна книга интрига няма, независимо какво пречи на младите да се обиат, нали ще се съберат накрая :).

Ако искаш мога да ти изброя и някои хубави фински метъл групи :).

даскала
08-31-2007, 17:36
независимо какво пречи на младите да се обиЧат.

Изпуснах "Ч"-то. Трябва да се регна обаче тука :D.

ArTanDra
08-31-2007, 17:54
Всички тук сте деца на пост социалистическите години. От тук и идва проблема, с проблемите на родителите си цялото поколение на прехода порасна преждевременно. Упадък на ценностите може да се наблюдава във всички прослойки на обществото, само дето упадака на ценностната система на децата е най-тревожещ. Този процес обаче не може да се спре и в някои държави е започнал много преди тук изобщо това да е била коментирана тема. Масов опадък на нравите, цялата пумия на света е достъпна на всички деца още от предучилищна възраст, естественото развитие се прекъсва и пораства насила посредством медиите, изоблието на секс и насилие в тях, пропагандата на порното.

Преди 2 дена водих спор за същото. НЕ СА ВИНОВНИ ДЕЦАТА. Виновни са родителите. Тяхното поколение е сбърканото. Тяхното поколение краде. Не могат да възпитат децата си и обвиняват другите за техните грешки. Телевизията била виновна хм.. еми защо му даваш на лапето да гледа ?! Помня и аз как нон стоп гледах тв и нашите си взимаха кабела с тях (смешно звучи , ама действа и в скуката стой и гледай как се четат книги) цигари ли ще пуши ? Еми няма да има пари като казва , че е гладно прави му сандвич вкъщи и в раницата... Бягане от училище ли ? Няма да си покажа физиономията навън от нас. И хоп ставаш човек. Но сега всички си лигавят децата за да се покажат кой е най най от съседите , близки и роднини. Дават страшно много пари за уроци и т.н. детето само и само да влезе в "елитна" гимназия после да се хвалят с него , че човек ще стане. Купуват му скъпи телефончета , дрехи и боклуци за да се фука пред съучениците си , съседските деца и т.н. Българинът иска да изпъкне и го прави чрез детето си, големият мъж пие по 5 водки / ракии / бири и ходи по дискотеки , защото мама и тати му имат доверие... кой е виновен ?

Neo-Communist Power
08-31-2007, 18:33
Communist:
Пропадаме с всеки изминал ден!
Трябва да се направи нещо! :? Трябва да действаме другарю!!!

InitialD
08-31-2007, 18:36
...Една приказка за Децата на демокрацията...или една песен за гибелта на една нация и още нещо....

#Gravity Of Love#
08-31-2007, 18:43
Единствената надежда е религиозно обучение.
Само чрез Бог ще превъзмогнем упадъка на новото хилядолетие.
Амин :wink:

хахахахах... леле националисти... отчета... още кво няма в тоя форум.... :smt017 на интересни ли се правите???? :? защото, ако е така.. да знаете, че не успявате... просто е тъпо... всяка 2-ра дума да ти е ... "кви българи сте вие, че не се грижите за държавата си ..." или пък... "Бог ще ни спаси.." ](*,)

evil_lady_in_black
08-31-2007, 18:47
Тъпо е така . Повечето вместо да си седнат на дупетата и да учат , обикалят Амор почти всеки ден и повръщат като за последно пред НДК . За мен това е не поносима гледка . Човек като не знае нещо би трябвала да се амбицира да го научи за да не изглежда тъпо сред останалите . Но когато приятелите ти са "глупави" и ти си като тях .

#Gravity Of Love#
08-31-2007, 18:58
Хахахах.. това за САЩ и Русия.. направо ме разби... :smt005
От друга страна като гледаш.. въобще не е смешно.. не съм и предполагала.. че младото поколение.. може да е толкова тъпо... и все пак за почти всичко са виновни родителите.. кой мислите, че им купува.. гсм за 1000 лв... или пък им дава по 200 лв.. джобни на ден... :? ако родителите.. не спрат да ги глезят.. и не ги накрат.. да се стегнат малко... след време... може да няма и България... :?

quench
08-31-2007, 19:04
не може да имаме само вишисти - трябват и черноработници

родителите ви искаха капиталистическа класова експлоатация - ето ви я в действие

това не е никакво заяждане, погледнете например САЩ - там обикновените училища учат да можеш да преброиш парите в касата и ако блъснат някого, да звъннеш на 911, а само децата на богатите и на новите наследствени благородници, заети във властта - сенатори и цялата им клика - могат да учат за специалисти и шефове

ето ви сега големия дебел

LunaTriCk
08-31-2007, 19:14
не е тъпо младото поколение, тясно специализирано е. може да не знае за Дарвин, Ботев или елементарна математика, но я го питайте нещо за компютри ? най-новият наркотик ? секс пози ? къде е родена Гергана ? с какво да смесите водката си ? тонове от информация се крият под малките им главички :-D

08-31-2007, 19:40
В 8 страници младежи хранят свой връстници колко са неграмотни и изпростели,а самите изразили мнение някак си се отделят от масата и се опитват да се отличат :-D

Еми да,Гошо се напи и после се надруса,книги не чете,на училище не ходи... Ама аз никога не съм помирисвал алкохол,прибирам се в 6,IQ-то ми е 200 :-) А пък най-добрата ми приятелка води сексуален живот от 11 годишна,аз пък се пазя за първата брачна нощ :-) Всички са пропаднали,само аз не,ама нали наште не знаят :-)

08-31-2007, 19:51
Аз пък мисля, че критериите, по които ни оценяват, са неуместни. 'Под игото', Втората световна война, числото Пи - тези теми общата ни култура ли трябва да определят? Нелепо.
Хората не се преценяват по този начин. За да определиш дали човек е на високо интелектуално ниво, трябва да говориш с него, да наблюдаваш поведението му. Не знам нищо за Втората световна война, не съм чела 'Под игото' и твърдя, че съм интелигентен човек. Историята и Вазов са ми неприятни. (със сигурност някой ще копира последното изречение и ще заключи, че това казва достатъчно) Изобщо не разбирам защо, щом не си чел даден автор, та дори и 'Патриархът на българската литература', то значи си неинтелигентен. Нелепо отново. Войните в онзи вид пък са далеч от мен, не мога да ги почувствам и разбера, а факти за вмъкване в стереотипа за богата обща култура не ми трябват. Каквото ме влече - това.
Цялата олелия около това, колко са тъпи младежите (с изключение на говорещия естествено), ме отвращават. Тъпи са били и предните младежи, и по-предните, и по-по-предните колкото сме и ние. Защото всички са променяли живота, въвеждали нещо ново (+нов стереотип за обща култура), което в началото изглежда бунтарски, а след години бива обявявано за 'морално', 'правилно' и 'нормално', а ценностите на следващото поколение биват отричани (или направо отричано съществуването им).

Така мисли едно момиче, което знае кой е Азис, но не знае героите от 'Под игото'.

ArTanDra
08-31-2007, 19:56
За госта над мене... само 1 въпрос ще те попитам. Как може да не харесваш някого , като изобщо не си го чела? И историята трябва да се знае , защото грешките се повтарят.


П.С.Вазов наистина е неприятен , ама трябва да го прочетеш за да стигнеш до това заключение.

quench
08-31-2007, 19:58
в слабите научнофантастични произведения от преди 30-40 години се е разправяло за това как хората ще бъдат големи мозъци в буркани

явно хората ще бъдат големи усти-гъзове, които консумират и изкарват веднага всичко, за да върви икономиката и едни пръсти, за да се чапка по клавиатурата

vvizzard
08-31-2007, 20:08
Ima edna mnogo hubava misal na Ain6tain

Any fool can know,the point is to understand

got it !

quench
08-31-2007, 20:13
и ти си убеден, че разбирш?

=D>

човешкият мозък не е като компютър - още със създаването си да може да прави внезапни логически връзки и т.н.
мозъкът е като архаична парна машина- трябва да го захраниш с малко черни, мръсни въглища, за да подгрее и да даде на пълна мощност

got it?

впрочем, знаете ли как действа парната машина? (улеснявам - не какъв е принципът й)

08-31-2007, 20:13
За госта над мене... само 1 въпрос ще те попитам. Как може да не харесваш някого , като изобщо не си го чела? И историята трябва да се знае , защото грешките се повтарят.


П.С.Вазов наистина е неприятен , ама трябва да го прочетеш за да стигнеш до това заключение.
По-горе за себе си отбелязах единствено, че не съм чела 'Под игото' и че Вазов ми е неприятен, друго не съм казвала. ;)
'Немили-недраги', две стихосбирки - 'Епопея на забравените' и 'Тъгите на България', а също и няколкото стихотворения, които съм учила в училище - това ми достатъчно, за да преценя дали има смисъл да се запознавам по-дълбока с неговото творчество или не.

Fallen Leaf
08-31-2007, 20:31
не може да имаме само вишисти - трябват и черноработници

родителите ви искаха капиталистическа класова експлоатация - ето ви я в действие

това не е никакво заяждане, погледнете например САЩ - там обикновените училища учат да можеш да преброиш парите в касата и ако блъснат някого, да звъннеш на 911, а само децата на богатите и на новите наследствени благородници, заети във властта - сенатори и цялата им клика - могат да учат за специалисти и шефове

ето ви сега големия дебел

Цитирам го, дано изпъкне повече. Най-смисленото мнение в тази тема.

Та, така и така сте вързани с тази система, щом това ви притеснява толкова - гледайте да се образовате, за да не сте плява.

И мисля, че е време ДАМС да спрат да си харчат парите за глупости, които всички ги знаят и само да вдигат олелия, и да ги дадат за супер готините и смислени проекти, които често се насочват към тази организация. :roll:

08-31-2007, 20:38
Hm,razbiram nqkoi ne6ta da ,
ideata e 4e e po vajno e da se opita6 da razbere6 ne6to,otkolkoto da znae6
svar6en fakt.
q ne svetni za parnata ma6ina,dokato si hvarlq edin du6,
posle moje da ni razkaje6 da re4em za tova kak du6at izrajda bitovata psihologiq na dne6nata mladej/ne kakav e principat na bitovata psihologiq ,
a kak q izrajda- da te ulesnq malko /

08-31-2007, 20:46
Аз пък мисля, че критериите, по които ни оценяват, са неуместни. 'Под игото', Втората световна война, числото Пи - тези теми общата ни култура ли трябва да определят? Нелепо.
Хората не се преценяват по този начин. За да определиш дали човек е на високо интелектуално ниво, трябва да говориш с него, да наблюдаваш поведението му. Не знам нищо за Втората световна война, не съм чела 'Под игото' и твърдя, че съм интелигентен човек. Историята и Вазов са ми неприятни. (със сигурност някой ще копира последното изречение и ще заключи, че това казва достатъчно) Изобщо не разбирам защо, щом не си чел даден автор, та дори и 'Патриархът на българската литература', то значи си неинтелигентен. Нелепо отново. Войните в онзи вид пък са далеч от мен, не мога да ги почувствам и разбера, а факти за вмъкване в стереотипа за богата обща култура не ми трябват. Каквото ме влече - това.
Цялата олелия около това, колко са тъпи младежите (с изключение на говорещия естествено), ме отвращават. Тъпи са били и предните младежи, и по-предните, и по-по-предните колкото сме и ние. Защото всички са променяли живота, въвеждали нещо ново (+нов стереотип за обща култура), което в началото изглежда бунтарски, а след години бива обявявано за 'морално', 'правилно' и 'нормално', а ценностите на следващото поколение биват отричани (или направо отричано съществуването им).

Така мисли едно момиче, което знае кой е Азис, но не знае героите от 'Под игото'.
Злетак #-o