PDA

View Full Version : живота е гаден



08-30-2007, 22:10
Момиче съм на 18, имам приятел от близо 2 години. Проблема в нашата връзка е ревноста. Сега ще кажете нищо ново под хоризонта, но не е така. Ще прочетете нещо което мноого ще ви очуди. Проблема е в мен. Обичаме се и двамата и от негова страна нито веднъж е нямало повод или причина заради която аз да се осъмня че той може да ми изневери. Бих могла да кажа че аз съм болна, това не е нормално , не е човешко. Четох останалите теми но аз не само го ревнувам от случайно момиче минаващо по улицата, аз го ревнувам дори от телевизора. Това ме побърква и съсипва. Тровя си живота и за съжаление какво ли не опитах но немога да се променя :smt010 . Само страдам ..... Когато гледаме някой филм и някоя мацка като се появи с супер тяло, дупе, гърди ... и край вече изпадам в шок. Ставали са много проблеми между нас, по принцип ние не се караме за нищо, бих могла да кажа че връзката ни е идеална само дето моята ревност я руши малко по малко. Ужасно много искам да се променя, какво ли не опитвам но не се получава, търсех психолог но понеже живея в малко градче и не се намери никой. Говорех с приятеля си и му казах че по добре е да се разделим, така няма да го побъквам и няма да побърквам себе си но това не е решение, казвам го но не го искам, и той не го иска. Но какво да правя като няма друг изход от ситуацията. И знам че рано или късно ще се разделим и това още повече ме побърква. Едва ли има някой чак толкова побъркан като мен, но мен ме боли много. Плача и пиша ... плача защото знам че и да пиша и да не пиша нищо няма да се промени, мислех че ще ми олекне поне малко,но уви .......

thefreak
08-30-2007, 22:26
Ти си пълна шматка.

w0sh
08-30-2007, 22:42
И аз съм ан 18 ай да се сватосаме и щи оправя проблемите. Аз ен всички помагам винаги

hasaiko
08-30-2007, 22:44
Ми аз се сещам само за едно-той да не ти казва колко си красива,какво си за него и т.н.Е така,просто комплиментчета,които да ти вдигат самочувсвието и да ти напомнят,че си специална за него...Ако го прави,нз, ти си кучка :smt006

Polinkaaaaa
08-30-2007, 22:50
Мисля че се комплексираш,това е проблем защото по този начин си внъшаваш че приятеля ти се заглежда по всяко момиче по хубаво от теб...Не е така щом сте толкова време заедно и се обичате невярвам той да направи така че да те загъби..Осъзнай се малко преди да е станало късно и да си го загубила напълно с изблиците ти на ревност...Всеки си има недостатъци ако твоя е ревността ще трябва да се постараеш да го преодолееш поне малко.

08-30-2007, 23:00
Kolkoto i da ti e trudno trqbva da se nau4ih da pravish kompromisi i da revnuvash tolkova,pone da ne go pokzvash...i s vremeto naistina 6te spresh!Prosta tazi tvoq revnost e porodena ot tvoite kompleksi i dokato nerazberesh 4e toi te obi4a takava kakvato si a ne selikonovite madami ot tv,nqma da spresh!Imai malko doverie...v nego tova e edinstveniq izhod da mu pokajesh 4 emu imash doverie...ina4e postoqnnoto revnuvane ot tvoq stranna go nasyr4ava!Tova e moqt savet,za6toto i az imah tolkova revniv priqtel i nemojah da go obedq da mi ima doverie ili pone da se prestruva...a tova sysipa cqloto ni 6tastie...znam 4e e trudno no opitai!

evilkaAaAa
08-30-2007, 23:04
Kolkoto i da ti e trudno trqbva da se nau4ih da pravish kompromisi i da revnuvash tolkova,pone da ne go pokzvash...i s vremeto naistina 6te spresh!Prosta tazi tvoq revnost e porodena ot tvoite kompleksi i dokato nerazberesh 4e toi te obi4a takava kakvato si a ne selikonovite madami ot tv,nqma da spresh!Imai malko doverie...v nego tova e edinstveniq izhod da mu pokajesh 4 emu imash doverie...ina4e postoqnnoto revnuvane ot tvoq stranna go nasyr4ava!Tova e moqt savet,za6toto i az imah tolkova revniv priqtel i nemojah da go obedq da mi ima doverie ili pone da se prestruva...a tova sysipa cqloto ni 6tastie...znam 4e e trudno no opitai!

напълно подкрепям =D>

Exoras
08-30-2007, 23:20
Мда.. Живота е гаден... а после умираш :roll:

maybelline
08-31-2007, 08:17
Не можеш да си контролираш емоциите - нормално е,99% от хората не могат.Все пак ако се научиш,ще спестиш на себе си и на приятеля си куп скандали,които нямат никакъв смисъл.Когато започнеш да ревнуваш,просто спри емоцията.Нямаш нужда от нея,а и тя е безсмислена.Приятелят ти ако иска ще те остави и ще тръгне с друга,без значение дали ревнуваш.Както виждам за 2 години не те е оставил - мислиш ли че ще те зареже заради някоя си минаваща мацка наблизо?
Когато успееш да постигнеш контрол над емоциите си,животът ти ще стане прекрасен и определено по-добър за приятеля ти и за всички около теб.Когато момчето разговваря с друго момиче,нужно ли е да ревнуваш?Какъв е смисълът?Какво постигаш(вероятно започваш да му досаждаш с опяване от ревност и не постигаш нищо повече,най-много скандалче)?Всичко това няма никакъв смисъл.Ако иска да е с теб,ще е с теб,ако не иска,няма да е.Това се отнася и за теб.Като говориш с някое момче,това означава ли,че приятелят ти трябва да се скъса т ревност.Дългата връзка не търпи ревност.Връзка с ревност обикновено е обречена.
Сигурно си мислиш,че да контролираш емоциите си е нещо невъзможно и никой не го прави и незнам си какво още.Аз съм на 16 и бях много ревнива - бившият ми приятел ми даваше поводи за ревност и аз се връзвах (бях на 14-15 и той беше на моята възраст).Като тръгнах със сегашния си приятел (той е на 21) също бях ревнива,но той ме научи как да контролирам емоциите си и това много ми помогна.Спрях да ревнувам от глупости.Сега съм много по-щастлива без ревността,от която никой няма нужда.Знаеш ли колко прекрасно е чувството да гледаш приятеля си да говори с друго момиче от компанията или да я гушне за довиждане или дори да я целуне по бузката и да знаеш,че това е твоето момче и нито тя,нито някоя друга ще бъде с него.Като знаеш,че някоя харесва приятелят ти и той си говори с нея както със всяка друга или дори като я прегърне,усещаш едно приятно и леко злорадо задоволство,че тя може само да си мечтае за него и няма да бъдат заедно.Всичко това,разбира се,е постижимо ако вярваш в своето момче и знаеш,че няма да скъсате освен ако причината не е по-важна от връзката ви,а при сериозните връзки,нещата които могат да ги развалят са много малко и обикновено повечето хора не ги осъзнават,но скъсват заради ревност или някаква друга безполезна емоция.
Още едно добро упражнение за контрол над емоциите ти е да не се влияеш от любовта си когато взимаш решения.Това означава да отчиташ любимия човек,но не той да контролира какво ще направиш и какво не.
бих могла още дълго да обяснявам,но контрол над себе си можеш да постигнеш само ти.Успех!;)

sladkish_14
08-31-2007, 08:30
Ам ако си по самоуверена в себе си :roll: ...А и ГЛУПАВО е да късате,така ще се съсипеш...НЕДЕЙ! =;

FiFcheto
08-31-2007, 08:41
Ам ако си по самоуверена в себе си :roll: ...А и ГЛУПАВО е да късате,така ще се съсипеш...НЕДЕЙ! =;
Da da saglasna! ;-)

Джиа
08-31-2007, 12:04
Здравей, мила. Много е трудно да се гадае така, от разстояние, каква точно е причината за твоята ревност, всеки дава съвети, съдейки малко или много по своя опит, затова ето моят: бях същата:настръхвах от телефона, дразнех се от мацките по филмите, от всяка мила дума към някоя приятелка... Това е, защото това ми беше първата сериозна връзка, всичко беше за първи път и си го исках само за мен. Не исках да деля нито един поглед, нито една мила дума, нито една минута. Бях обсебена и обсебваща. Мисля, че твърде много си се концентрирала върху приятеля си, че заема твърде огромно място в живота ти. Ако "разпределиш" енергията и любовта си, вреемто и вниманието си икъм други значими неща - семейството, приятелите, училището, ще се убедиш, че е съвсем нормално, някой да обича и да бъде мил с толкова много хора, без да намалява любовта му към любимия човек.
Не знам дали ти помогнах, но ми се струва, че твърде много си се фокусирала върху тази връзка, от там се появява ревността, от там и страха да не се съсипе. Може и да греша... напиши повече. :)

08-31-2007, 15:40
Zdraveite ! (izvinqvam se za latineca)
Zna4i purvo ne sum pisula v foruma s cel da buda ubijdana ili uprekvana. Znam mnogo dobre kakva sum i v slu4aq nqkoi komentari sa izli6ni.
Nqkoi be6e spomenal 4e priqtelq mi moje bi ne mi kazva 4esto 4e sam krasiva i tempodobni, samo 4e ne e vqrno , toi ne e sprql . Postoqnno mi kazva i pokazva kakvo zna4a za nego.samo 4e az pak se kompleksiram. I edna ot pre4inite za revnosta e naistina to4no tova. No kato se ima v predvid 4e ne sum grozno momi4e , nikak daje no i az ne znam za6to se smqtam za takava i se poburkvam ot vreme na vreme.
Moje bi naistina kakto kazva6 Djia tvarde mnogo vnimanie otdelqm na tazi vrazka, prava si tova mi e purvata seriozna i vsi4ko puvro ..... No ne bih mogla da se razseq s drugo. Semeistvoto mi e ujasno i samo priqtelq mi mi dava sili da se preborq s tova. Nqmam priqtelki nito priqteli s koito spokoino moga da izlezna i da se pootpusna, taka 4e pak cqloto mi vreme i vnimanie e samo za nego. 4eta vi suvetite , blagodarq vi no az si mislq 4e dori psiholog ne bi mi pomognal kamoli puk vie. Za6toto vi kazvam 4e se opitvam i davam vsi4ko ot sebe si i tova ne e ot skoro , tova e ot na4aloto na vrazkata no ne se polu4a i ne se polu4ava. Opitvam se da go skriq da ne razbere kogato mi e stanalo gadno, no ne moga .......... ne moga

StayClose
08-31-2007, 16:15
...еми гаден е,като не ти харесва се качвай на бесилката.

08-31-2007, 16:21
da ti go turq v ustata mazen

Джиа
09-02-2007, 09:23
Хей, я по-ведро. :) Разбира се, че може около теб да има още хиляди прекрасни неща и хора. Когато аз се запознах с моя приятел, преди 2 години и половина, имах кофти специалност, кофти колеги, семейството ми живее далеч. На всичкото отгоре приятелите, с които се виждах бяха момчета и заради ревността и от негова страна, не се виждах с никого. Преместих се да живея при него и се откъснах от средата си. Това беше наистина обсебващо и задушаващо и за двамата. Но знаеш ли какво? Благодарение на неговото отношение и това, че ми повтаряше напрекъснато колко съм прекрасна, аз си повярвах и записах нова специалност, там срещнах приятели, реализирам се като студент, сближих се с колежките от старата специалност (те също имат подобни връзки и затова), сближих се със семейството си. :)
Ти си тази, която може да си помогне (остави психолозите, всъщност тяхната задача е да ти помогнат сама да видиш проблема и решението му).
Сега ти предстоят хиляди хубави неща - следване или нова работа, а ако още учиш - дипломиране, запиши се на някои курс, сигурна съм, че имаш много време и енергия, сега е моментът да реализираш всичко, за което си мечтала. Колкото и да обичаш приятеля си, той не е най-важното, най-важното си ти, защото ще дойде време, когато ще си кажеш "Какво направих тези 2 години и единственото, което ще можеш да кажеш е бях с приятеля си. Хората са заедно, за да споделят живота си, а не да живеят един и същи живот. Проблем във връзката между вас - няма. Това е проблем с прекалено фокусиране върху нещо - можеше да бъде всичко останало. Така че споко. :)
Желая ти успех! :)

09-02-2007, 09:28
nqkoi moj eli da mi kaje kakyf e smisala na jivota ??

Presley
09-02-2007, 09:29
Ревността попринцип е липса на доверие.Но в твоя случай мисля,че не е така.Явно просто си прекалено привърэана към приятеля си,в което няма нищо лошо де,даже е хубяво.И все пак сама съэнаваш,че това съсипва връэката ви.Ами сдържай се.Трудно ти е,да,но няма начин.Проблемът е в теб и трябва да го поправиш.Ако трябва поговори с него эа това.И не эабравяй,че каквито и момичета да има,той е иэбрал теб.С теб,а не с някоя друга!

BASSA89
09-02-2007, 09:48
В аптеката има приспивателни шибни цяло пакетче и не се притеснявай :!: :roll:

koalka
09-02-2007, 09:49
Не можеш да го ограничиш да гледа телевизия, нали?Може да се случи да види хубаво момиче, но той харесва най-много теб.Ти за него си най-добрата и той може би не вижда другите, красотата на другите.Ако се разделите и на двамата ще ви е зле, затова ти трябва да се справиш с проблема, защото съсипваш връзката ви за едното нищо, тъпо е.

FiRe_LaDy
09-02-2007, 09:52
Офф тази ревност.Толкова я мразя.И аз преди ревнувах момчто,което обичах.Ревнувах го одри отп риятелите му.Дразнех се когато говори с някого.Просто полудявах при мисълта,че тази секунда с него някой ми я краде.Но в един момент осъзнах,че с това нещо наранявам само себе си.И почнах да си повтарям,че не го ревнувам и един ден тази лъжа - стана истина.Повярвах си сама.И сега,когато се скарах с приятеля ми за това,че ме ревнува ... още повече започнах да ненавиждам ревността.Така,че просто недей да насочваш цялото си внимание в/у приятеля ти,а прави и други неща.Спортувай,ходи на уроци,запиши се да следваш,намери си работа ... просто се разсейваи повечко и бъди сред хора.

MajeStic
09-02-2007, 10:11
Половиния пост ми стигна, за да изкажа мнение.
1. Ако той иска да има нещо с друго момиче и да го ревнуваш и да не го ревнуваш той, ако е решил ще го направи.
2. Ако се опознае с някое друго момиче повечко твоята прекалена ревност ще му даде повод да скъса с теб.
3. Малко ревност да. Ревността е признак на недоверие. Ревнувай си го ама не толкова много. Ако ти даде повод да или просто, за да разнообразиш ей така. На мен лично не ми пречи да ме ревнуват много... поне знам, че мислят за мен ама в твоя случай си е болезнено за теб... :S Замисли се от какво го ревнуваш и най вече има ли смисъл :roll:

gazarka
09-02-2007, 14:17
hm,ama absolutno nikoga li ne ti e dal povod?6toto moje edin pat samo i ti da si go priela navatre mnogo i da si si vnu6ila 4e izneverqva

09-02-2007, 14:31
ima izhod prereji si venite :lol:

hotChocolate
09-02-2007, 15:11
Каквото и да се каже ,едва ли ще е ново за теб,сигурна см ,4е безброй пъти си обмисляла вси4ко и това как да се промениш.Всеки си има слабо място,според мен се страхуваш да не го изгубиш,но може би ве4е знаеш,4е с реността си ще го изгубиш :|
Просто се отпусни не мисли за ревността си,опитай се да слушаш сърцето

tedi_sunny
09-02-2007, 15:16
казала си му да скъсате и какво ще стане,след време като си с друг няма ли да се държиш по същия начин :?: Бъди по-уверена в себе си и се наслаждавай на любовта,все пак 2 години не са малко :wink: