PDA

View Full Version : Имам проблем...



08-31-2007, 08:29
Здравейте,имам един проблем,който не е толкова важен за мен,обаче при последния път много се уплаших!
Проблема не е мой,а на приятеля ми...с него сме от 2 години...ами...как да кажа...след като се изпрази...заспива...или ще припадне...различно!
Ходихме при доктори,психиатри,но не помогнаха...казаха,че не е много нормално,но не е много голям проблем!
Та преди 2 дена правихме секс и той заспа...не му се е случвало БЕЗ да се изпразни!
Немога да разбера,дали го е направил вътре в мен...
И кога трябва да си взема тест за бременност,защото нежелая да пия хапчета и да правя аборти...а ако съм бременна,това ще навреди отчасти на кариерата ми...
Моля за помощ...как може да се оправи състоянието му,не ме дразни,притеснява ме!
Кога трябва да си купя тест...
И възможно ли е да се е изпразнил в мен или просто му се влошава състоянието...??

Моля за отговор,много съм притеснена :smt009

lamzzzercho
08-31-2007, 08:33
по-скоро има проблем с психиката, не мисля че нещо в самия него не е наред! а за тестовете могат да се взимат по всяко време в аптеката :wink:, а кога да го използваш, еми 2 дена след секса са достатъчни

demons_of_my_soul
08-31-2007, 08:35
ами като заспи другия път го събоди с ритници :-k
и така всеки път докато го достраши да заспива
кикикики :smt005

hungry_vampire_f
08-31-2007, 08:35
по-скоро има проблем с психиката, не мисля че нещо в самия него не е наред! а за тестовете могат да се взимат по всяко време в аптеката :wink:, а кога да го използваш, еми 2 дена след секса са достатъчни
Не беше ли минимум 1 седмица след акта или на първия ден от закъснението на цикъла? Аз поне така съм чувала :-k

lamzzzercho
08-31-2007, 08:37
по-скоро има проблем с психиката, не мисля че нещо в самия него не е наред! а за тестовете могат да се взимат по всяко време в аптеката :wink:, а кога да го използваш, еми 2 дена след секса са достатъчни
Не беше ли минимум 1 седмица след акта или на първия ден от закъснението на цикъла? Аз поне така съм чувала :-kсигурно си права не ми се е случвало а и няма как :lol:, но на приятелката ми се е случвало и бързо се оправиха нещата

hungry_vampire_f
08-31-2007, 08:38
ами като заспи другия път го събоди с ритници :-k
и така всеки път докато го достраши да заспива
кикикики :smt005
Ц ц ц ... Една от малкото сериозни теми в тоя форум и пак се намери някой, който да се изебава с нея

08-31-2007, 09:39
да възможно е да е болен от това заболяване в по-лека форма може би.трябва да се посъветвате със специалист.а за теста за бременност съм чувала,че трябва да се направи след 1 седмица,за да е верен.

rashito0o
08-31-2007, 09:52
по-скоро има проблем с психиката, не мисля че нещо в самия него не е наред! а за тестовете могат да се взимат по всяко време в аптеката :wink:, а кога да го използваш, еми 2 дена след секса са достатъчни
Не беше ли минимум 1 седмица след акта или на първия ден от закъснението на цикъла? Аз поне така съм чувала :-k


И аз така съм чувала,а иначе по темата нз какфо може да е само лекари могат да кажат какфо е според мен

08-31-2007, 17:58
Немога да повярвам,че приятеля ми страда от подобна болест...
Ходихме при лекари,психиатри,но до сега с нищо не ни помогнаха ](*,)

Незнаем какво да правим...първо че той е притеснен заради мен,дали съм бременна,после за него си...
Незнам защо нещата се получиха така :smt009

помагаща
08-31-2007, 18:55
Немога да повярвам,че приятеля ми страда от подобна болест...
Ходихме при лекари,психиатри,но до сега с нищо не ни помогнаха ](*,)

Незнаем какво да правим...първо че той е притеснен заради мен,дали съм бременна,после за него си...
Незнам защо нещата се получиха така :smt009

Спокойно не приписвай на приятелят си прибързани диагнози. Той само по време на секс ли заспива или има и други такива случай?

Теста за бременност може да направиш най-рано -2-3 дни преди датата на очакваният мензис - ако ти е редовен. В противен случай трябва да изчакаш по-дълго време, за да покаже резултат.

Щом имате такива проблеми най-добре ползвайте презервативи. Пък и без проблеми презервативът е необходим и желателен.

Успех, дано всичко е наред!

сексита
08-31-2007, 19:21
Немога да повярвам,че приятеля ми страда от подобна болест...
Ходихме при лекари,психиатри,но до сега с нищо не ни помогнаха ](*,)

Незнаем какво да правим...първо че той е притеснен заради мен,дали съм бременна,после за него си...
Незнам защо нещата се получиха така :smt009

разбираш ли руски език?
Има статия за лечението,ама пише че не е излечима до колкото разбрах.. :cry:


Лечение нарколепсии

К сожалению, нарколепсия не излечима. Однако поддерживающее лечение может значительно улучшить качество жизни пациента. Медикаментозная терапия заключается в назначении стимулирующих средств, уменьшающих дневную сонливость, а также назначения препаратов ослабляющих симптомы катаплексии или сонного паралича. Применение этих средств должно осуществляться под строгим врачебным контролем.

Следует особое внимание уделять гигиене сна. Требуется обеспечить достаточный ночной сон, а также сон днем 1-2-3 раза по 30-60 минут. Необходимо решить вопрос о выборе профессии, которая позволяет не придерживаться жесткого графика сна и бодрствования, а также не сопряжена с применением средств или механизмов, требующих повышенного внимания.


Но има едно лекарство,може да го осъдиш с някой специалист...казва се Nuvigil (Аrmodafinil)- За лечение на: екцесивен сън асоцииран с нарколепсия. Обструктивна сънна апнея/хипопнея синдром.
и още едно има...Sodium oxybate ,за лечение на нарколепсия и каталепсия.ЕМЕА одобри лекарството за лечение на нарколепсия и каталепсия при възрастни пациенти.
Това е първото лекарство с такава индикация в Европа.
Препаратът редуцира повишената сомнолентност ,намалява броя на каталепсичните атаки,подобрява качеството на нощния сън и подобрява функционалното състояние на организма през деня.


друго...пише че се лекува с амфетамини...ама...не знам :smt017




Амфетамини
Амфетамините са възбуждащи средства или психостимуланти. Към тях принадлежат метамфетаминът, фенметразинът, както и други подобни на амфитамина вещества като диметоксиметиламфетамина (ДМА и МДМА екстази). Амфетамините вече не се използват като средство за намаляване на апетита, както преди защото организмът бързо привиква към тях, а съществува и опасност от поява на зависимост. Те обаче се използват при лечение на нарколепсията (паталогична сънливост). Метилфенидатът (риталин), който по действието си наподобява амфетамина, се прилага при хипереретични (страдащи от силно двигателно неспокойство) деца и младежи, при които стимулацията има парадоксално действие, защото ги успокоява. Сродният с амфетамина ефедрин се съдържа в прилагани и досега медикаменти за лечение на кашлица, хрема, грип и за стимулиране на кръвообращението. Амфетамините и подобните им вещества стимулират алфа- и бета-рецепторите и повлияват клинично сърдечната функция (ускорен пулс, повишено артериално налягане). Психичното им действие се изразява в премахване на чувство за глад, ободряване, привидно повишена дееспособност. Последното е причина амфетамините да се употребяват като допинг за повишаване на издръжливостта в професионалните дейности (например при нощно шофиране на големи разстояния). Поради многобройните рискове за здравето употребата на амфетамини е забранена.



Приключиха нови изследвания върху причината за нарколепсия
Химично вещество, което предава сигнали в мозъка - открито само преди две години - може би държи ключа към причината за рядката, но опасна болест нарколепсия. Нарколепсията се проявява като повтарящи се случаи на заспиване на жертвата през деня, с продължителност от няколко секунди до един час. Стимулиращи лекарства помагат на някои от засегнатите, но могат да причинят странични ефекти. Причината за заболяването досега се изплъзваше на изследователите.



Fenetylline | Печат |
Fenetylline (DCI)

Синоними: Fenaphyllin (Balkanpharma), Biocapton (Pharmaceutical Scientific and Production Enterprise), Captogon (Homburg), Captogon Promedica), Captogon (Asta Medica).

Лекарствени форми: Tabl. x 50 mg.

Действие: Фенетилинът е психостимулант от групата на амфетамините - съединение на амфетамина с теофилина. Действа стимулиращо върху ЦНС, засилва психическата и физическата работоспособност, премахва чувството за умора и астенията, а така също и сънливостта. Кардиоваскуларните му ефекти са по-слабо изразени отколкото тези на амфетамина. Има слаб диуретичен ефект. Фенетилинът се абсорбира бързо в храносмилателния тракт и се излъчва с урината.

Показания: При болни с астения и адинамия след тежки соматични заболявания, тежки нарушения в будността от типа на нарколепсия, при деца с хиперкинетичен синдром и нарушения в поведението, неврастения с астенна симптоматика.

Особености на приложение и дозировка: При възрастни се прилага 1 - 2 пъти дневно по 1/2 до 1 таблетка сутрин и на обед в непродължителни курсове. На деца от 4 до 12 години се дава по 1/2 таблетка сутрин, а на деца над 12 години – по 1 таблетка дневно сутрин.

Взаимодействие с други лекарства:

Странични ефекти:

Противопоказания:
Бременност, деца под 4 години, хиперстенна невроза, епилепсия, хипертиреоидизъм, психотични прояви, сърдечна недостатъчност. Не се препоръчва употребата на алкохол, кафе и чай по време на лечението.Неврозност, възбуждение, безсъние, главоболие, тремор, тахикардия, гадене, повръщане. При продължително приложение – привикване и опасност от пристрастяване. Позитивира реакциите, прилагани за антидопингов контрол!Комбинацията му с тролеандомицин и еритромицин е контраиндицирана, защото засилва риска от свръхдозиране! Едновременното му приложение със симетидин повишава плазмената концентрация на теофилина.

NeKvA nIkVa
08-31-2007, 19:46
ama samo po vreme na sex li pripada/zaspiva ili po princip si muy se slu4va?!?Na men primerno mi se slu4va ve4e 2-3 patri da mi se zavie svqt i da pripadna i tva e ot nedospivane 6toto spq po 2-3 4asa 4 maks ako rabotata mi e mn natovarena i go tormozi psihi4eski i ot tam da ne moje d aspi moje i ot tva da e!nadqvam se da e ot nedospivane.dano d ane e bolen ot.....xm....onazi boles za koqtro pisa sexita

sunrice
08-31-2007, 19:55
zemi si test i tva e...ako ima hvurlq6 ako iska6 nedei tvoq si rabota :roll:

08-31-2007, 20:27
Немога да повярвам,че приятеля ми страда от подобна болест...
Ходихме при лекари,психиатри,но до сега с нищо не ни помогнаха ](*,)

Незнаем какво да правим...първо че той е притеснен заради мен,дали съм бременна,после за него си...
Незнам защо нещата се получиха така :smt009

Спокойно не приписвай на приятелят си прибързани диагнози. Той само по време на секс ли заспива или има и други такива случай?

Теста за бременност може да направиш най-рано -2-3 дни преди датата на очакваният мензис - ако ти е редовен. В противен случай трябва да изчакаш по-дълго време, за да покаже резултат.

Щом имате такива проблеми най-добре ползвайте презервативи. Пък и без проблеми презервативът е необходим и желателен.

Успех, дано всичко е наред!

Винаги след като се изпразни и заспива...веднъж се изпразни в тоалетната...познайте как го намерих...
Ама много се притеснявам за него...не заради състоянието му,ами заради това,че шофира кола,ако се влоши...ако става въпрос за болестта,за която спомена момичето,до сега да се е убил!
Никгоа не е заспивал докато шофира,явно е само когато свършва...
А относно презервативите...амии не са удобни,но ще започнем да ги ползваме,защото много ни е страх :smt009

Made_of_Pain
08-31-2007, 20:50
Мониторните доктори,каква диагноза очакваш да дадът?
Ще си купиш тест, когато имаш пари. Други премъдри въпроси?

Made_of_Pain
08-31-2007, 21:03
Мониторните доктори,каква диагноза очакваш да дадът?
Ще си купиш тест, когато имаш пари. Други премъдри въпроси?

абе не е тъпа да не знае да си направи тест за бременност,стига си повтаряла


Ти ли си човекът, дето ще ми каже аз какво да правя?

Не е тъпа, куха е.
Говори, че ще й се скапе кариерата, пише в тийн фору, но няма да се сети да си направи тест. Не само, че е куха, ами към невменяемост върви.

Made_of_Pain
08-31-2007, 21:16
Сивото ми вещество, още си ми е в главата =)
Няма как да стана толко тъпа.
То в повечето случаи си е генетично заложено, не е от екстренмата ситуация =)
Не виждам някакво изключение тук.

Made_of_Pain
09-01-2007, 13:30
добре,добре ти си знаеш :smt011
Ако гаджето ти се разболее ше ти кажеме че си тъпа,щото питаш за болестта. :-s


Да... Все едно няма лекари по тая земя, че ТОЙ да ходи да си пита тях, та да ми се налага аз да пиша на НЯКВИ ПУБЕРТЕТИ... по някви форуми.... :roll: :roll: :roll: there is no doubt WHATEVER

krem4et0
09-01-2007, 13:52
Тест се прави най-рано 14 дни след рисковия акт или на първия ден от закъснението. В противен случай резултатът не е верен и надежден!

swords1010
09-01-2007, 15:50
Щом до сега никакви лекари не са се сетили от какво става така, отидете при специалисти. Добре е приятелят ти да си направи ЯМР (ядрено-магнитен резонанс). Може да има проблем в мозъка си. Тест за бременност се прави 14 дни след рисковият полов акт, или на първия ден след закъснението.
Успех ! :?

swords1010
09-01-2007, 15:56
добре,добре ти си знаеш :smt011
Ако гаджето ти се разболее ше ти кажеме че си тъпа,щото питаш за болестта. :-s


Да... Все едно няма лекари по тая земя, че ТОЙ да ходи да си пита тях, та да ми се налага аз да пиша на НЯКВИ ПУБЕРТЕТИ... по някви форуми.... :roll: :roll: :roll: there is no doubt WHATEVER
Made_of_Pain не всички са специалисти. Момичето иска помощ от тези, които могат да я дадат. Никой не те кара да отговаряш на "НЯКВИ ПУБЕРТЕТИ... по някви форуми....".
Нищо лично. :wink:

inSane_baby
09-01-2007, 22:00
ахх мцка късмет дано се опраи всичко и дано момчето да няма тая болест и да не е нищо сериозно :smt009