PDA

View Full Version : Въпрос към тези, които бяха осми клас тая година...



k0tencet0
08-31-2007, 11:28
Ъм, хора.. здравейте. :roll:
Понеже съм си мързеливо и не четох книги за през лятото, ама искам да ги прочeта. :-D
Ако можете да ми кажете как сте ги зимали творбите. В смисъл, в какъв ред в часовете по литература. В какъв ред са в учебниците.
(дано във всички учебници да са по еднакъв начин подредени)
Може само първите 2-3 да кажете.. до тогава ще я имам литературата. :-D
Не мога да си зема още учебници, защото във новото даскало ни викат на 10 и там ще ни кажат всичко.

П.П.:Мерси предварително. :smt016
П.П.2: Съжалявам, ако има такава тема. Аз не намерих в търсашката. :roll:

namina
08-31-2007, 11:35
много зле ](*,) ейй деца разберете,че без обазование до никъде няма да стигнете. [-X който не учи,няма да споучи. :!:

k0tencet0
08-31-2007, 12:08
Много ми помогна...
И кой ти каза, че съм зле с образованието?!? Просто не обичам да чета това, което ни дават от даскало за лятото.
Ясно? :-s

fuckyouuuu
08-31-2007, 12:20
хеей да не би да си приета в хуманитарната гимназия в пловдив, понеже аз съм там и нас ни викат на 10 септември. ако си там пиши с кво. аз съм с немски :)

sexa_na_kompleksa
08-31-2007, 12:21
Литература нямам,не съм си купувала.Произведенията,ко ито изучихме в 8 клас не съм ги чела изобщо,но в тетрадката ми са подредени по този начин:

Дервишово семе
Да се завърнеш в бащината къща
Потомка
Зимни вечери
Приказка за стълбата (това го няма във всички учебници)
Дамата с рентгеновите очи
Песен за човека
Крадецът на праскови
Нежната спирала
Жена

krisi_pisi
08-31-2007, 12:21
Ами аз вместо да чета книгите чета разсъжденията от едно помагало :) тази година четох от едно черевено "Анализи по литература" там са всички призведения ,който ще уча през учебната година. :)

k0tencet0
08-31-2007, 17:46
Мерси. Не, не Пловдив. От София. (157)

didivid
08-31-2007, 17:51
На мен книгите ми бяха мн интересни. Според мен си заслужава да ги прочетеш!

VaNicHkaa
08-31-2007, 20:48
Много ми помогна...
И кой ти каза, че съм зле с образованието?!? Просто не обичам да чета това, което ни дават от даскало за лятото.
Ясно? :-s

Охх същата съм и аз ..сега ще съм 8 клас обаче съм чела само "Крадецът на праскови" обаче преди 2 год , филма също съм гледала..добре че класната ми е по литература и така ми е по лесно..най-добре прочети произведенията от учебника ..поне при нас е така ..изучаваме само това от учебника и върху него са ни темите

Fluffy^;pp
09-01-2007, 08:12
Ам аз не разбрах точно с какво искаш да ти помогнем..но все пак..Та първите творби от литературата,с които се предполага ,че ще започнете са "Дервишово семе" (Николай Хайтов) , "Преди да се родя" (Ивайло Петров) , "Скрити вопли" (Димчо Дебелянов) , "Потомка" (Елисавета Багряна) ..можеш да прочетеш и "Песен за човека" на Никола Вапцаров ,"Зимни вечери" на Смирненски : ) "Дамата с рентгеновите очи" и оооще мн..Тва са общо взето

Reed
09-01-2007, 08:18
много зле ](*,) ейй деца разберете,че без обазование до никъде няма да стигнете. [-X който не учи,няма да споучи. :!:
ти за т'ва още не си се научила да пишеш :roll: :-D
:arrow: на нас не са ни давали списък даже :smt017

gabrielka@a
09-01-2007, 08:32
Аз съм ЗА осми клас и не съм чела нищо :? Смятам да го направя в движение!И без това ако съм го прочела през лятото,докато почнем училище ще съм го забравила :lol: Пък не е ли малко късничко да четеш книжки?

mid_get
09-01-2007, 08:43
Аз съм ЗА осми клас и не съм чела нищо :? Смятам да го направя в движение!И без това ако съм го прочела през лятото,докато почнем училище ще съм го забравила :lol: Пък не е ли малко късничко да четеш книжки?
Какво пречи?! След като има желание... :-)