PDA

View Full Version : Косопад



08-31-2007, 14:42
Здравейте, предполагам че въпросът ми ще прозвучи адски тъп на много от вас, но така и не намерих отговора и се надявам някои да може да ми помогне. Проблемът ми е, че ми пада адски много косата. Като казвам много не преувеличавам. Преди имах гъста и здрава коса тя и сега си е хубава, но не мога да увладея косопада си. Искам да се консолтирам с някой на който това му е в областа, но нямам представа на какъв доктор трябва да ида. Та някой ако знае как се казват докторите дето се занимават със здравето на косите много ще ми помогне. Сещате ли се нещо като дерматолога за кожата...Май не обясних много като хората ама както и да е... Мерси мн предварително

08-31-2007, 14:45
И аз бих искала да отида на такъв доктор ако някой знае как се казва МОЛЯ да казва.
Гледам обаче че много момичета се оплакват от косопад и аз имам тоя проблем :?
В една от темите едно момиче препоръча шампоан Низорал но той е за силен косопад не знам дали може да ти навреди питай в аптеката(аз също ще питам)
Вземи си и ампули на Виши-едната е към 4 лева но са добри.Слагат се след къпане не се измиват мисля че знаеш.
Възможно е и просто да ни се сменя косата не знам.

Irrepresible
08-31-2007, 14:59
моята коса в момента също пада..явно се сменя :roll:

08-31-2007, 15:30
Виж за лекар не мога да ти кажа, но смятам, поне така съм чувала, де, че косопадът може да е породен от хормонален проблем- ако това те насочва към какъв лекар да се обърнеш. Като за начало можеш да идеш при личния лекар. Скоро една приятелка сподели, че с отвара от корени от коприва се лекува косопад- нз - опитай, нищо не губиш! Знам, че е нормално, ако косопадът трае около 3месеца, но по-дълго и от в обилни количества коса, не е нормално и е признак за проблем, който трябва дасе лекува! Успех в борбата с косопада! :)

Maimunche_f
08-31-2007, 16:46
ПОпринцип към август месец или по точно есента е нормално да има по силен косопад.
Леля ми ми каза че нейната фризьорка и е препоръчала хининова вода против косопад, то попринцип хининовата вода е за стимулиране растежа на косата. Когато аз имах по сериозен косопад си купих хининова вода, но така и не си създадох навик да се мажа, направих го точно 2-3 пъти, така че не мога да ти кажа дали действа, но може да опиташ не струва кой знае колко.Но ако си решила да се консултираш с някой можи би трябва да е или кожен лекар или фризьор, не се сещам кой още може да ти помогне. :-k

08-31-2007, 17:05
спокойно, от сезона е, до месец ще спре

RAWRRR
08-31-2007, 17:33
Здравейте, предполагам че въпросът ми ще прозвучи адски тъп на много от вас, но така и не намерих отговора и се надявам някои да може да ми помогне. Проблемът ми е, че ми пада адски много косата. Като казвам много не преувеличавам. Преди имах гъста и здрава коса тя и сега си е хубава, но не мога да увладея косопада си. Искам да се консолтирам с някой на който това му е в областа, но нямам представа на какъв доктор трябва да ида. Та някой ако знае как се казват докторите дето се занимават със здравето на косите много ще ми помогне. Сещате ли се нещо като дерматолога за кожата...Май не обясних много като хората ама както и да е... Мерси мн предварително

не ги слушай,може да не е от сезона а причината да е МНОГО по-сериозна.
докторите,които се занимават със здравето на косата се наричат ДЕРМАТОЛОЗИ.
Аз съм ходила досега при 6ма..
и само една от тях ме прие насериозно..
ако си от Пловдив мога да ти я препоръчам.
проблема е само че взима 25 лева за преглед.

08-31-2007, 20:25
Здравейте, предполагам че въпросът ми ще прозвучи адски тъп на много от вас, но така и не намерих отговора и се надявам някои да може да ми помогне. Проблемът ми е, че ми пада адски много косата. Като казвам много не преувеличавам. Преди имах гъста и здрава коса тя и сега си е хубава, но не мога да увладея косопада си. Искам да се консолтирам с някой на който това му е в областа, но нямам представа на какъв доктор трябва да ида. Та някой ако знае как се казват докторите дето се занимават със здравето на косите много ще ми помогне. Сещате ли се нещо като дерматолога за кожата...Май не обясних много като хората ама както и да е... Мерси мн предварително

не ги слушай,може да не е от сезона а причината да е МНОГО по-сериозна.
докторите,които се занимават със здравето на косата се наричат ДЕРМАТОЛОЗИ.
Аз съм ходила досега при 6ма..
и само една от тях ме прие насериозно..
ако си от Пловдив мога да ти я препоръчам.
проблема е само че взима 25 лева за преглед.
аз съм от пловдив моля те препоръчай ми я.Дам соленко взима ама се надявам да ми помогне :? Освен за преглед други пари ще ми трябват ли/изкл медикаментите които ще предпише/

RAWRRR
09-01-2007, 14:04
Здравейте, предполагам че въпросът ми ще прозвучи адски тъп на много от вас, но така и не намерих отговора и се надявам някои да може да ми помогне. Проблемът ми е, че ми пада адски много косата. Като казвам много не преувеличавам. Преди имах гъста и здрава коса тя и сега си е хубава, но не мога да увладея косопада си. Искам да се консолтирам с някой на който това му е в областа, но нямам представа на какъв доктор трябва да ида. Та някой ако знае как се казват докторите дето се занимават със здравето на косите много ще ми помогне. Сещате ли се нещо като дерматолога за кожата...Май не обясних много като хората ама както и да е... Мерси мн предварително

не ги слушай,може да не е от сезона а причината да е МНОГО по-сериозна.
докторите,които се занимават със здравето на косата се наричат ДЕРМАТОЛОЗИ.
Аз съм ходила досега при 6ма..
и само една от тях ме прие насериозно..
ако си от Пловдив мога да ти я препоръчам.
проблема е само че взима 25 лева за преглед.
аз съм от пловдив моля те препоръчай ми я.Дам соленко взима ама се надявам да ми помогне :? Освен за преглед други пари ще ми трябват ли/изкл медикаментите които ще предпише/

Ами..
кабинета й се намира срещу хотел Лайпциг,на булевард Руски,само че не от страната на хотела,а от другата страна на улицата-мисля там има спирка,магазин за неща по 1 лев и аптека..
В съседната сграда ще видиш таблка,на която пише че там има Медицински център.
Наистина ти препоръчвам тази дерматоложка.
Предните при които съм била са се опитвали да ми внушат че това е от сезона,диетите и тн..а моето определено не е от сезоните,защото имам този проблем от май 2006.
Предимствтп на тази лекарка е че разделя лечението на етапи,и за всеки етап има определени лекарства,като свърши етапа,отиваш при нея на преглед.
Гадното е че това става поне веднъж месечно,тоест най-малко 25 лева на месец само за преглед.
За мазилата/хапчетата не мога да ти кажа,защото цената им се определя от това какъв ти е проблема..
но на мен ми изписа шампоан за 9 лева,витамини за 5,едно мазило за себорея-15 лева и едно специалнпо,на кеото тя му предписа съставките,и ми го приготвиха в аптеката до нейната сграда-струва 10 лева..и сега се мажа по 3 пъти на ден с тях и има резултат,наистина!
Предната дерматоложка ми изписа лечение за 140 лева на месец!
То не бяха ампули,витамини (Пантогар-струват 50 лева :roll: ),шампоани,стимуланти за скалп и тн..
Също ще трябва да дадеш и пари за изследвания,защото причината за косопад може да е заради инфекция на бъбреците/черният дроб/мъртъв зъб/яйчници..и трябва да отидеш да ти направят ехография.
В този случай,косопада не е болест,а признак за болест,която трябва да излекуваш,за да спре и той..
Ако имаш проблем с намирането на адреса,ми пиши да се уговорим да се срещнем някъде за да те заведа :P

09-01-2007, 18:16
ами,мисля че ще се оправя с намирането на кабинета,ако не,не се притеснявай,ще ти се натрапя :lol: .Иначе МНОГО ти благодаря,много си мила :wink:

09-01-2007, 18:27
само едно последно въпросче-как се казва?единствена дерматоложка ли е в центъра?

09-02-2007, 19:02
не разбрах само единствена дермаголожно ли е в мецицинския център?или кабинета и е отделно важно е да знам :roll:

RAWRRR
09-03-2007, 19:53
извинявай за късния отговор,
казва се доц. Теодосиева :P

09-04-2007, 17:15
тенкссссс утре отивам :)

RAWRRR
09-05-2007, 03:04
не искам да казвам голяма дума,ама моя почти спря :P
ако искаш ме добави в скайп,защото те чуствам близка
venin_en_sang ми е абоната :-)

Loshotia
09-05-2007, 06:47
Наистина щом ти е сериозен проблема- при лекар. Аз с пантогар и хининова вода се оправям, но мойто е дифузен косопад- нормалния есенно време.

09-05-2007, 12:07
На мен също ми пада косицата,ама сега слагам няква маска и мисля че малко по малко ще се нормализира.Надявам се! :)