PDA

View Full Version : Обеца на носа



pisankata_r
09-01-2007, 09:22
Хора,искам да си сложа обеца на носа, но се чудя от коя страна да е-от лявата или от дясната? Имам още един въпрос- ако имате инфо къде мога да си продупча носа попринцип и как-с пистолет ли или там по някъв друг медицински начин? Ако имате някво инфо пишете моля ! Благодаря предварително :-D

OtherDimension
09-01-2007, 09:23
имам инфо, че това беше модерно миналата година, вече не е ;)

`Death`Whore``
09-01-2007, 09:34
Задължително отдясно - ако е отляво, си педерас. Пробий се с пистолет, какво толкова. После не я промивай - нормално е да тече гной постоянно и да боли.

И за да не решиш да следваш съветите ми ще кажа, че беше сарказъм. :)

pisankata_r
09-01-2007, 09:35
Ами аз знам,че вече е отминала тая мода, но попринцип съм от тези хора, които не се водят по модата ,а носят това което им отива. А почти всички,които познавам иразиха мнение ,че обеца на носа ще ми отива,а и аз това мисля :D

09-01-2007, 09:37
Задължително отдясно - ако е отляво, си гей. Пробий се с пистолет, какво толкова. После не я промивай - нормално е да тече гной постоянно и да боли.

И за да не решиш да следваш съветите ми ще кажа, че беше сарказъм. :)
Не се тревожи разбрах,че беше сарказъм 8)

`Death`Whore``
09-01-2007, 09:38
Значи съм те подценила. Piercing-bg.com - влез там и ще намериш всичко, което те интересува.

pisankata_r
09-01-2007, 09:46
Thanks!!! :smt005

09-01-2007, 09:53
Ave kolko ste zle. Bilo moderno minalata godina - dr1n dr1n. Za pi1rsinga nqma moda. I az li4no mislq 4e e t1po da si slaga6 pi1rs samo za d1zariq. Pi1rsinga ima d1lbok koren s okultno zna4enie.Vajno e za teb pi1rsinga da ima nqkakvo zna4enie , nezavisimo dali ostanalite go razbirat.

namina
09-01-2007, 09:53
аз пък изкам пиърситг на езика. :mrgreen:

`Death`Whore``
09-01-2007, 09:55
Ave kolko ste zle. Bilo moderno minalata godina - dr1n dr1n. Za pi1rsinga nqma moda. I az li4no mislq 4e e t1po da si slaga6 pi1rs samo za d1zariq. Pi1rsinga ima d1lbok koren s okultno zna4enie.Vajno e za teb pi1rsinga da ima nqkakvo zna4enie , nezavisimo dali ostanalite go razbirat.Човекът не говореше сериозно. А ти си по-зле от тези, които го слагат за гъзария, щом се вживяваш толкова. Какво значение има пиърсингът? Каквото значение би имало и това, че носиш обувки с ток или червени дрехи - харесва ти и толкова.

09-01-2007, 09:56
аз пък изкам пиърситг на езика. :mrgreen:
И аз си мислех преди това за пиърсинг на езика, но ме хвана бъзето ,когато разбрах,че на езика е най-рисковано.Пък и си казах -ами ако после съжалявам. :!:

`Death`Whore``
09-01-2007, 09:57
Има и по-опасни места - пъп, полови органи, зърна...

pisankata_r
09-01-2007, 09:58
аз пък изкам пиърситг на езика. :mrgreen:
И аз си мислех преди това за пиърсинг на езика, но ме хвана бъзето ,когато разбрах,че на езика е най-рисковано.Пък и си казах -ами ако после съжалявам. :!:
това бях аз :)

09-01-2007, 09:58
Първите данни за Боди пиърсинг датират 4000-5000 години назад в историята. Най-старата мумия, която е открита в австрийски гледчер е намерена с пиърсинг на ухото. За пиърсинг на носа се споменава за първи път в Библията, битие 24:22, когато слугата на Авраам, Елизер, подарил халка за носа на Ребека, бъдещата жена на Исаак, синът на Авраам.
В древния свят боди пиърсинга най-често се свързвал с владетелска принадлежност и символизирал смелост и мъжество. Египетските фараони носели обеци на пъпа като ритуално преминаване от живота на земята към отвъдния свят. Висшите римските воини си пробивали зърната на гърдите, за да демонстрират мъжественост и дълга да защитават своя Цезар.
Пиърсинга на носа достига до Индия през 16-ти век. Обецата за носа се носи обикновенно на лявата ноздра, с вярването че така жената ще роди по-лесно. Понякога обецата е свързана с верижка за ухото, друг път пиърсинг има от двете страни на носа.
Пиърсинга на езика е бил част от религиозните ритуали на висшите жреци на Ацтеките, Шаманите, Маите от Централна Америка и тези на Хаида, Кауакиутул и Тлинглит племената от северозападна Америка. Те пробивали езиците си в случай, че трябва да си пуснат кръв, за да привлекат вниманието на боговете и да общуват с тях на друго ниво.
Пиърсинга на устните бил широко разпространен сред племената в Африка и Централна Америка. Племето Догон от Мали пробивали устните си с халка поради религиозни причини. Те вярвали, че светът е
„labrum” – устна). Жените от племето Маикололо от Малави, Африка, носили плочки на горната си устна, наричана „Пелеле”, за да възбуждат създаден от духа на тяхната прамайка „Нууми” изтъкан през нейните зъби, но вместо конец излязла реч.
Пиърсинга на устната обикновенно се прави с лабрет (от латиската дума мъжете. Лабретите обикновенно са правени от дърво, слонова кост или метал. Сред племената от Централна Африка и Централна Америка пиърсинга с лабрет се разтяга до екстремни пропорции. Древните Ацтеки и Маи носили красиви лабрети, изработени от чисто злато във формата на змия. Местните американци от тихоокеанския северозапад и хората от севрена Канада и Аляска носели лабрети от бивни на моржове, черупки, кости и дърво.Африканския откривател д-р Ливингстън веднъж попитал вожд на едно племе, каква е причината да носи голям лабрет на устната си. Изненадан от въпроса вожда отговорил: „За красота!”.

09-01-2007, 10:00
`Death`Whore`` vzemi pro4eti malko i se zapointeresuvai p1k posle mi spori

pisankata_r
09-01-2007, 10:01
Първите данни за Боди пиърсинг датират 4000-5000 години назад в историята. Най-старата мумия, която е открита в австрийски гледчер е намерена с пиърсинг на ухото. За пиърсинг на носа се споменава за първи път в Библията, битие 24:22, когато слугата на Авраам, Елизер, подарил халка за носа на Ребека, бъдещата жена на Исаак, синът на Авраам.
В древния свят боди пиърсинга най-често се свързвал с владетелска принадлежност и символизирал смелост и мъжество. Египетските фараони носели обеци на пъпа като ритуално преминаване от живота на земята към отвъдния свят. Висшите римските воини си пробивали зърната на гърдите, за да демонстрират мъжественост и дълга да защитават своя Цезар.
Пиърсинга на носа достига до Индия през 16-ти век. Обецата за носа се носи обикновенно на лявата ноздра, с вярването че така жената ще роди по-лесно. Понякога обецата е свързана с верижка за ухото, друг път пиърсинг има от двете страни на носа.
Пиърсинга на езика е бил част от религиозните ритуали на висшите жреци на Ацтеките, Шаманите, Маите от Централна Америка и тези на Хаида, Кауакиутул и Тлинглит племената от северозападна Америка. Те пробивали езиците си в случай, че трябва да си пуснат кръв, за да привлекат вниманието на боговете и да общуват с тях на друго ниво.
Пиърсинга на устните бил широко разпространен сред племената в Африка и Централна Америка. Племето Догон от Мали пробивали устните си с халка поради религиозни причини. Те вярвали, че светът е
„labrum” – устна). Жените от племето Маикололо от Малави, Африка, носили плочки на горната си устна, наричана „Пелеле”, за да възбуждат създаден от духа на тяхната прамайка „Нууми” изтъкан през нейните зъби, но вместо конец излязла реч.
Пиърсинга на устната обикновенно се прави с лабрет (от латиската дума мъжете. Лабретите обикновенно са правени от дърво, слонова кост или метал. Сред племената от Централна Африка и Централна Америка пиърсинга с лабрет се разтяга до екстремни пропорции. Древните Ацтеки и Маи носили красиви лабрети, изработени от чисто злато във формата на змия. Местните американци от тихоокеанския северозапад и хората от севрена Канада и Аляска носели лабрети от бивни на моржове, черупки, кости и дърво.Африканския откривател д-р Ливингстън веднъж попитал вожд на едно племе, каква е причината да носи голям лабрет на устната си. Изненадан от въпроса вожда отговорил: „За красота!”.
миси за инфото

`Death`Whore``
09-01-2007, 10:01
Не казах, че пиърсингът няма история. Но дори и те са казали, че си слагат обеци за красота. Защо не четеш какво пиша?????????

09-01-2007, 10:24
Има и по-опасни места - пъп, полови органи, зърна... Xax да ти кажа чесно мн по-опасно си е на езика отколкото на пъпа.Поставянето пиърсинга на езика е много по-сложно от други, защото, както всички би трябвало да знаят, езика е мускул, а също така и през него минават вени и нерви и ако те бъдат засегнати, може да се стигне до фатални последици.

OtherDimension
09-01-2007, 10:33
Ave kolko ste zle. Bilo moderno minalata godina - dr1n dr1n. Za pi1rsinga nqma moda. I az li4no mislq 4e e t1po da si slaga6 pi1rs samo za d1zariq. Pi1rsinga ima d1lbok koren s okultno zna4enie.Vajno e za teb pi1rsinga da ima nqkakvo zna4enie , nezavisimo dali ostanalite go razbirat.

Напротив, говорех си напълно сериозно..
аз ли съм зле?
я се опитай да ме убедиш, че всяка чалгарка с пухчета, цветенца и златни коланчета, и с обичка на пренатовареното от пудра и фон дьо тен носле знае НЕВЕРОЯТНО ДЪЛБОКОТО ОКУЛТНО И МИСТИЧНО "ЗНАЧЕНИЕ" на пиърсинга ?!

`Death`Whore``
09-01-2007, 11:43
Да, но в колко случая обеците на пъпа биват изхвърляни от тялото? Много. А през зърната /при жените/ минават лимфите и колкото и безумно секси да е, е много опасно. :)