PDA

View Full Version : Пиърсинг на пъпа



Andrea_666
09-01-2007, 18:22
az iskam mnogo da si sloja obica na p1pa no ima 2 problema ediniqt sam az a drygiqt e maika mi STRAH ME E A I MAIKA NE MI POZVOLQVA.aide straha ve4e ne e 4ak koi znae k1v problem ve4e razbrah 4e ne boli mnogo.no kajete mi kak da naviq maika mi.ve4e opitah mislq vsi4ko i pak ne stava.(kazaha mi ne6to za zamrazqvane na p1pa dokato ti go probivat i ni6to ne yse6ta6 nqkoi moje li da mi kaje pove4e za tova) ](*,) :(

Reed
09-01-2007, 18:33
е ние кво-не можем да говорим с майка ти.Или се примири или не я питай.

BaRbItUuUu...
09-01-2007, 18:41
az iskam mnogo da si sloja obica na p1pa no ima 2 problema ediniqt sam az a drygiqt e maika mi STRAH ME E A I MAIKA NE MI POZVOLQVA.aide straha ve4e ne e 4ak koi znae k1v problem ve4e razbrah 4e ne boli mnogo.no kajete mi kak da naviq maika mi.ve4e opitah mislq vsi4ko i pak ne stava.(kazaha mi ne6to za zamrazqvane na p1pa dokato ti go probivat i ni6to ne yse6ta6 nqkoi moje li da mi kaje pove4e za tova) ](*,) :(
Emi ne boli..Dokato ti go slojat..Ama posle ima okolo 2,3 min bolki i taka..Gledai obache kak ti dezinfekcirat obicata i t.n..A do kolkoto maika ti..Mi ninam..Se nqkak shte q obedish ;]

thefreak
09-01-2007, 18:43
Кола маска си прайте а да ви пробият пъпа голямото шубе вече..
Кола-та маска повече боли така, че не се лигави.
Няма такива замразявания...

N0_feAR
09-01-2007, 18:47
за майка ти единственото решение да си говорите на дълго и широко докато не я навиеш.
а тва със замразяването за пълни глупости. То пробиването става за някакви секунди, няма от кво да се страхуваш. Кой знае какви по-големи болки си имала, а една обица ли ще те плаши...няма страшно е

namina
09-01-2007, 19:09
Пиърсингът - култ или безумие?
Изпрати на приятел

От пъпа проблясват цветни камъчета, халки и топчета на щифт. Те красят и вежди, носове, уши, устни, езици, та дори и интимни места. Цари небивал бум на тази модна приумица. Но дали и къде да си сложиш пиърсинг - трябва много добре да обмислиш. Защото твърде често нахаканата модна украса се превръща в болезнено зло. Хигиената е върховна заповед. Обеците се поставят само от специалисти в лицензиран салон, иначе може да се стигне до тежки инфекции. Важно е няколко месеца след това да се полага внимателна грижа за мястото.
На носа
Това е класика в пиърсинга. Поставя се на ноздрите или на разделния хрущял.
На ушите
Със специялен пистолет се постаява стерилизиран щифт на желаното място.
На устните
Тук заздравяването е много сложно. Трябва да се спазва жестока хигиена. По-удобни са щифтовете, с халките е малко по-сложно.
На езика
Това е най-щурата идея в модата. При целувки трябва да се внимава: ако и ти, и той /тя/ сте с обеци щифтовете могат да се преплетат.
Внимание: Обеците пиърсинг трябва да са от метал без никакво съдържание на никел, по възможност от 18-каратово злато или от титан.

SunnyG
09-01-2007, 20:01
Това със замразяването се нарича местна упойка и се прави с ледокаин.Аз така съм пробита,но по-добре да ти го сложат с пистолет,не боли толкова.
Колкото до майка ти,аз моята я навивах 1 година :-D Цаката му е да хленчиш много,докато не се предаде :-D

namina
09-01-2007, 20:06
Цаката му е да хленчиш много,докато не се предаде

точно и ясно ! мрънкане му е майката . :-D

monityY
09-02-2007, 05:54
az iskam mnogo da si sloja obica na p1pa no ima 2 problema ediniqt sam az a drygiqt e maika mi STRAH ME E A I MAIKA NE MI POZVOLQVA.aide straha ve4e ne e 4ak koi znae k1v problem ve4e razbrah 4e ne boli mnogo.no kajete mi kak da naviq maika mi.ve4e opitah mislq vsi4ko i pak ne stava.(kazaha mi ne6to za zamrazqvane na p1pa dokato ti go probivat i ni6to ne yse6ta6 nqkoi moje li da mi kaje pove4e za tova) ](*,) :(

2 momi4eta ot klasa mi se produp4iha taino,6oto ako tehnite razberat 6e gi ubiqt,razbraha i za 2te :mrgreen: ednata q nakaraha da si q mahne,a na drugata ni6to ne i kazaha... :::

N0_feAR
09-02-2007, 09:04
Това със замразяването се нарича местна упойка и се прави с ледокаин.Аз така съм пробита,но по-добре да ти го сложат с пистолет,не боли толкова.
Колкото до майка ти,аз моята я навивах 1 година :-D Цаката му е да хленчиш много,докато не се предаде :-D
този лидокаин е упойка за лигавици...в смисъл такъв няма да ти върши работа за пъпа. Ако искаш упойка тя се слага с игла, но няма смисъл да те боцкат два пъти...
Никви упойки, тва са глупости. Казвам ти че не боли :wink:

rashito0o
09-02-2007, 09:07
ко искаш ше доидйда да поговора с майка ти.пък ко искаш иди пробий се и после кат види малко мое те изсели от вас :roll: :roll:

gabrielka@a
09-02-2007, 10:40
Не ти препоръчвам да го направиш тайно от майка ти,защото една от класа ми така направи и после и се възпали и не можеше да отиде сама на лекар,ами с майка и и едни такивИ......Поговори с нея-може да ти разреши!

`Death`Whore``
09-02-2007, 10:44
На устните
Тук заздравяването е много сложно.
Това въобще не е вярно.

09-02-2007, 11:23
за майка ти единственото решение да си говорите на дълго и широко докато не я навиеш.


Не е това единственото решение,братле...За кво има да я навиваш? Се едно тя ще се дупчи...Така съм навивала с часове само мама да си боядисаме косите заедно сини,ама ставаше въпрос за нейната коса..Накрая аз се боядисах, а тя не. Нейна работа.
Майка ти не е определящ фактор за това как ще ти изглежда тялото.
Нали по дяволите,не караш нея да се дупчи...Отиваш,пробиваш се, и после й казваш "Виж мама,не е ли сладко?" Ако не й харесва може спокойно да си го на**** ... :-) Не е нейна работа, sees?
А относно за това,че те е страх от болката... Замисляла ли си се колко тъпо звучи "Искам пиърс,ама мама не дава и ме е страх" ...Е,ебати... как по-точно го искаш... Искаш си само колкото да си меляш,че искаш...Не става така.Ако искаш отиваш,дупчиш и майната му на всичко.
Но ти очевидно не искаш достатъчно...

----
Което ми напомня че не съм в позиция да говоря точно така,защото утре мисля да се дупча между циците и аааадски много съм се наплашила от болката, мама му мръсна, и само като си помисля се спичам,щото нещо толкова болезнено не съм си правила досега...
Ама ... ебало си е майката бе, кво се обяснявам, отивам утре,дупча и после нека боли...Поне ще имам мееега якия пиърс.. :P

И аз мисля утре да ходя да си дупча пъпа и уж бях много надъхана,ама ся ме хвана шубеее :? :cry: ти къде ще ходиш да те дупчат?

09-02-2007, 12:05
Моя съвет е да си направиш без да питаш почти не боли.Аз си направихпреди три месеца наште още незнаят.А и да разберат голяма работа след свършен факт, какво може да направят.

09-02-2007, 14:23
здравейте
реших да не пускам нова тема а да ви попитам в тази
аз си направих пиърсинг на пъпа на 11 юли нямах никакви проблеми само дето пурвите няколко дни ме наболяваше но това да колкото разбтах е нормално седмица и полобина-две всеки ден по три пъти си го чистех с кислородна вода и след това с гентамицин след това спрях гентамицина защото е антибиотик и сега отвреме на време си го почиствам само с кислородна вода не е подуто не ме боли но когато го стисна излиза някаква лико жълтеникава течност и искам да ви попитам това нормално ли е или трябва да отида в студиото кадето ми го пробиха да го видят или вие можете да ми дадете някакъв съвет

благодаря

SunnyG
09-02-2007, 14:25
Това със замразяването се нарича местна упойка и се прави с ледокаин.Аз така съм пробита,но по-добре да ти го сложат с пистолет,не боли толкова.
Колкото до майка ти,аз моята я навивах 1 година :-D Цаката му е да хленчиш много,докато не се предаде :-D
този лидокаин е упойка за лигавици...в смисъл такъв няма да ти върши работа за пъпа. Ако искаш упойка тя се слага с игла, но няма смисъл да те боцкат два пъти...
Никви упойки, тва са глупости. Казвам ти че не боли :wink:

Хайде без да са глупости,ледокаина не се използва само за лигавиците,аз съм пробита по този начин с ледокаин и не ме боцкаха 2 пъти.И все пак препоръчвам пистолета!

SunnyG
09-02-2007, 14:29
здравейте
реших да не пускам нова тема а да ви попитам в тази
аз си направих пиърсинг на пъпа на 11 юли нямах никакви проблеми само дето пурвите няколко дни ме наболяваше но това да колкото разбтах е нормално седмица и полобина-две всеки ден по три пъти си го чистех с кислородна вода и след това с гентамицин след това спрях гентамицина защото е антибиотик и сега отвреме на време си го почиствам само с кислородна вода не е подуто не ме боли но когато го стисна излиза някаква лико жълтеникава течност и искам да ви попитам това нормално ли е или трябва да отида в студиото кадето ми го пробиха да го видят или вие можете да ми дадете някакъв съвет

благодаря

По принцип раната,която става,когато те пробиват зараства напълно след 6 месеца.Щом не те боли и ти няма нищо не я стискай,защото когато започне да зараства ти я разраняваш наново.Защо я пипаш,нормално е да има течност(сълзи),но не е нужно да я изкарваш на сила.

Katrina
09-02-2007, 14:31
здравейте
реших да не пускам нова тема а да ви попитам в тази
аз си направих пиърсинг на пъпа на 11 юли нямах никакви проблеми само дето пурвите няколко дни ме наболяваше но това да колкото разбтах е нормално седмица и полобина-две всеки ден по три пъти си го чистех с кислородна вода и след това с гентамицин след това спрях гентамицина защото е антибиотик и сега отвреме на време си го почиствам само с кислородна вода не е подуто не ме боли но когато го стисна излиза някаква лико жълтеникава течност и искам да ви попитам това нормално ли е или трябва да отида в студиото кадето ми го пробиха да го видят или вие можете да ми дадете някакъв съвет

благодаря


това бях аз
а по темата не боли а за майка ти може изобщо да не я питаш или й кажи да ти даде еднас вястна причина за това защо не може да си направиш и ако го направи(за което много се съмнявам).....мисля че няма да имаш друк избор осввен да не си направиш

`Death`Whore``
09-02-2007, 14:34
Не са сълзи, а чисто и просто лимфа. Жълтото е гной - организмът се опитва да се справи с раната. Нормално е. Промивай всеки ден с кислородна вода, а когато заздравее, можеш и по 2 пъти на седмица.

Andrea_666
09-02-2007, 16:58
Blagodarq na vsi4ki za otgovorite no molq (ako ne stavam mnogo nahalna)obqsnete mi kak po to4no stava prodyp4vaneto i kak da ne boli ne vqrvam tova vse pak si e meso be hora.Ako yspeq da naviq maika (tq kaza za drygata godina 4e togava sam 6tqla da b1da po golqma a i za da s1m si pomislila po dobre dali iskam tozi pi1rs)koeto hi4 ne mi se vqrva :smt018 :( .da ima nqkoi koito skoro sI e dyp4il p1pa da go porazpitam :?: ?Nakraq 6te otida da si prodyp4a p1pa bez da znaqt na6te.STRAH ME E :cry: .molq vi pi6ete. ](*,) :smt009

Andrea_666
09-02-2007, 17:03
Mersi mnogo i na ^bad_girl^ za otgovora dosta mi pomogna.MERSI.i na drygite s16to :wink:

Andrea_666
09-02-2007, 17:05
na katrina s16to mnogo i blagodarq O:)

09-02-2007, 19:09
първо да ти кажа не се пробивай с пистолет на пъпа трябва да е с игла за съжаление и аз незнам точно защо но в никакъв случай не го прави с игла

когато си на 90%сигурна че искаш да си сложиш пиърс на пъпа започни да обикаляш студиата в твоя град пак повтарям студиата не ходи в никакви салони за красота,фризьорски салони при хирурзи или пак при някакъв случайно срешнат на улицата!там разпитай и те би трябвало да ти обяснят всичко много подробно.не си вземай час още в първото студио а поразпитай малко и когато си на 100%сигурна че искаш да го направиш действай

цените навсякаде са различни но са главно между 30-40лева
при мен пробиването беше 20лв ако си донеса обица от друго място и безплатно ако си я взеема от там(40лв обицата вярно малко скъпо но си заслужаваше)материалът на обицата трябва да е титан в никакъв случай сребро,поради свойството му да се окислява.препорачително е да се къпеш с антибактериален сапун аз използвам saveguard също така не си вземай някоя коляма обица с разни висулки-те не са за да стоиш ежедневно с тях но след като ти зарасне папчето можеш и да си вземеш и други както ще направа аз :D елементарно но все пак да кажа не трябва да го пипаш с мръсни ръце и както казах по-горе аз се мажех с кислородна вода по3 пъти на ден и след това с гентамицин но след седмица и половина- две спрях гентамицина защото е антибиотик и не трябва да с епрекалява с него но си продалжавай с кислородната вода впрочем има и други неща с които можеш да се мажеш но аз ти казвам какво правех и все още правя а за опойката на мен ми каза че на самата игла слагал незнам някой с опойка други без но мисля че не е чак толкова необходимо

как протича продупчването?първо ми почисти много добре пъпа, дезинфекцира обицата която си бях избрала пред мен мн важно след това ми захвана мястото което проби с някакви щипки и тогава ме заболя сякащ наи много :) странно мислех че 6те боли самото дупчене сегнах на един одобен стол и си облегнах главата назад за да не гледам как ми пробива пъпчето и преди да оспея са кажа ох боли той ми вика свърши свърши сложи обицата отново ми даде оказания и тва беше

ми за това се сетих и това ти написах надявам се да съм ти помогнала

Katrina
09-02-2007, 19:15
първо да ти кажа не се пробивай с пистолет на пъпа трябва да е с игла за съжаление и аз незнам точно защо но в никакъв случай не го прави с пистолет

когато си на 90%сигурна че искаш да си сложиш пиърс на пъпа започни да обикаляш студиата в твоя град пак повтарям студиата не ходи в никакви салони за красота,фризьорски салони при хирурзи или пак при някакъв случайно срешнат на улицата!там разпитай и те би трябвало да ти обяснят всичко много подробно.не си вземай час още в първото студио а поразпитай малко и когато си на 100%сигурна че искаш да го направиш действай

цените навсякаде са различни но са главно между 30-40лева
при мен пробиването беше 20лв ако си донеса обица от друго място и безплатно ако си я взеема от там(40лв обицата вярно малко скъпо но си заслужаваше)материалът на обицата трябва да е титан в никакъв случай сребро,поради свойството му да се окислява.препорачително е да се къпеш с антибактериален сапун аз използвам saveguard също така не си вземай някоя коляма обица с разни висулки-те не са за да стоиш ежедневно с тях но след като ти зарасне папчето можеш и да си вземеш и други както ще направа аз :D елементарно но все пак да кажа не трябва да го пипаш с мръсни ръце и както казах по-горе аз се мажех с кислородна вода по3 пъти на ден и след това с гентамицин но след седмица и половина- две спрях гентамицина защото е антибиотик и не трябва да с епрекалява с него но си продалжавай с кислородната вода впрочем има и други неща с които можеш да се мажеш но аз ти казвам какво правех и все още правя а за опойката на мен ми каза че на самата игла слагал незнам някой с опойка други без но мисля че не е чак толкова необходимо

как протича продупчването?първо ми почисти много добре пъпа, дезинфекцира обицата която си бях избрала пред мен мн важно след това ми захвана мястото което проби с някакви щипки и тогава ме заболя сякащ наи много :) странно мислех че 6те боли самото дупчене сегнах на един одобен стол и си облегнах главата назад за да не гледам как ми пробива пъпчето и преди да оспея са кажа ох боли той ми вика свърши свърши сложи обицата отново ми даде оказания и тва беше

ми за това се сетих и това ти написах надявам се да съм ти помогнала



много съжелявам това бях аз :D незнам защо се забравям да си вляза в профила

Devilka
09-02-2007, 20:46
Има един лидокаин,който е под формата на кремче...
Не знам дали е също толкова силен,колкото и спрейчето за лигавици, ама е кремче.

Руди ще ме дупчи, в Трип Хаус-а ...

И аз ще ходя там за пъпчето ми :P Мисля да е утре..Много ми харесва обичка там :twisted: А и знам,че Руди е най-добрия :wink:

SunnyG
09-02-2007, 21:03
Катрина не разбрах от това,което си написала защо не трябва с пистолет?С него става по-бързо и по-безболезнено.Освен това зараства по-бързо и веоятността от инфекции е по-малка :wink:

Devilka
09-02-2007, 21:34
Катрина не разбрах от това,което си написала защо не трябва с пистолет?С него става по-бързо и по-безболезнено.Освен това зараства по-бързо и веоятността от инфекции е по-малка :wink:

Никой специалист няма да ти го направи с пистолет,и напротив,вероятността от инфекции е много голяма и има огромен шанс от миграция.

Andrea_666
09-02-2007, 22:11
Katrina otnovo mnogo ti blagodarq za vsi4ko koeto napisa nqma6 si i predstava kolko mi pomaga6.samo iskam da te pomolq po nqkak1v na4in da mi opi6e6 bolkata i da mi obqsni6 dokato te probivat po to4no i kakvo yse6ta6 posle ako moje.blagodarq ti predvaritelno za otgovora i ti blagodarq o6te vedn1j za predi6niq O:)

Andrea_666
09-02-2007, 22:16
Wisskas s tova krem4e s toq lidokain de yse6ta6 li ne6to dokato te dyp4at :?:

FelisDirus
09-02-2007, 22:45
става за 1 секунда и въобще не боли

съвет - отиди в студио за татуси и пиърси, а не при козметички и лекари
те са некадърни що се отнася до подобно нещо

на една приятелка баща й - лекар, я проби
то не бяха възпаления, то не беше чудо... той 2 часа я пробива, не знам си кво още.. беше някакъв ужас

аз отидох при един пич, боцна ме, проблеми не съм имала

FelisDirus
09-02-2007, 22:46
Wisskas s tova krem4e s toq lidokain de yse6ta6 li ne6to dokato te dyp4at :?:

не ти трябват никакви упойки, разбери
и аз се бях панирала, НЕ БОЛИ

Andrea_666
09-02-2007, 22:57
Cuddli mersi za otgovora ama kaji kakvo po to4no yse6ta6?pls

FelisDirus
09-02-2007, 23:31
Човече, толкова бързо става, че не усещаш нищо.. и аз се страхувам от болка, но пък пича ще те боцне бързо и няма и да разбереш какво става.
Просто не го гледай кво прави.
Затвори очи и толкова.. стига спича за глупости.

Vikitooo
09-03-2007, 01:23
И аз искам много да си слагам, но проблема не е майка ми, а баща ми. ](*,) Той не дава, все още. Но, не съм решила не съм си сложила :mrgreen: Единственото нещо, което ме спира е тая болка ](*,) Много ме е бъзе :oops:

Katrina
09-03-2007, 06:32
Катрина не разбрах от това,което си написала защо не трябва с пистолет?С него става по-бързо и по-безболезнено.Освен това зараства по-бързо и веоятността от инфекции е по-малка :wink:

Никой специалист няма да ти го направи с пистолет,и напротив,вероятността от инфекции е много голяма и има огромен шанс от миграция.


ако не си забелязала аз казах че не знам точно защо не трябва да е с пистолет но сам 1000000%сигурна че не трябва да е с пистолет поразруви се из нета и ще видиш че всички така казват апак и вече Devilka ти каза

Andrea_666 да ти опиша болката?хммм много трудно тя е много малка и за някакви си мижави секунди пак и ако наистина искаш обичка желанието ти за нея трябва да побети страха от малка кратка болка
чесно да си призная и мен ме беше много страх но сега бих се подложила на това отново и отново ако се наложи(е дано не се налага :) ) и вече без никакво колебание защото така наречената болка не може да се сравни с изобщо с кефа после

Katrina
09-03-2007, 06:34
а какво стана с майка ти разговаряхте ли?

Andrea_666
09-03-2007, 06:41
ami katrina az mai pisah po gore 4e prikazvahme otgovora e mnogo hamav O:) [-o< molih i se MNOGO nqkolko p1ti no tq mi obe6ta za sled 1 godina za da sam bila nap1lno sigyrna 4e iskam toq pi1rc i za da s1m b1la po golqmz....... :cry:

09-03-2007, 06:48
kaza i da ne prikazvam pove4e za tova tai 4e..........DO DRYGATA GODINA.pone neska 6te se pozabavlqvam v edna dicko :roll: ako se poly4i i izop6to 6te se opitvam da pozabravqm za tova do drygata godina togava pak 6te se setq O:) :smt012 :smt019

Andrea_666
09-03-2007, 06:49
tova gore bqh az :roll:

malinka
09-03-2007, 06:58
hora znam 4e ne e po temata ma re6ih da ne praq nova i da pitam tyka na krati4ko :roll: nali znaete kak sa podredeni rebrata na 4ovek.poslednite 2 moite ot vsqka redica pri men sa razli4ni toest ednoto e po napred ot drygoto i si li4i pod kojata trqbva li da hodq na lekar ili 6te si stoq taka? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Andrea_666
09-04-2007, 13:58
4estito Wisskass. tam e mnogo qko da ima6 nali oba4e kak si se prestra6ilane te znam bravo unak. O:)

Devilka
09-04-2007, 14:56
Има един лидокаин,който е под формата на кремче...
Не знам дали е също толкова силен,колкото и спрейчето за лигавици, ама е кремче.

Руди ще ме дупчи, в Трип Хаус-а ...

И аз ще ходя там за пъпчето ми :P Мисля да е утре..Много ми харесва обичка там :twisted: А и знам,че Руди е най-добрия :wink:

Продупчихме. :-) Щастлива, щастлива, има си сърфейс между циците... :P

Мен също ме продупчиха вчера. :P Вече имам обеца на пъпа. :)