PDA

View Full Version : Истинската електронна музика



nohuty
09-01-2007, 23:24
я кажете ся ... зарежете хаус-а ... какво слушате ?
Електронно имам предвид
Габа ?
Хард Техно?
транс?
Псай транс ?
Е тия сами на мен в главата
като включим Индъстриал на 1-во място
...
я дано има такива душици тук ](*,)

MajeStic
09-01-2007, 23:32
Габа ?
Хард Техно?
транс?
Псай транс ?

Всичко това, което изброи са си отделни стилове... има си съвсем отделен стил Electronic.

nohuty
09-01-2007, 23:35
Абре момче говоря общо за електронната музика а не за бозавия хаус който стана мода ... говоря точно за тези 4 стила ](*,) мхм дано ме разбереш

MajeStic
09-02-2007, 00:01
Gabba слушам... малко. Най вече Party Animals :)
Trance също. Доста напрегнат и изпълнен с енергия стил. Слушам разбира се:)
пп:
Най-много слушам Drum'n'Bass (-;

quench
09-02-2007, 06:36
Rotterdam Terror Cops
Riot Nation
DJ Skinhead

Artificial Identify
Astral Projection (къде без тях)
H2O :P
Infected Mushroom
Prarhamansah
Samodelia
Yoji Biomehanika

Adam Bayer
Jeff Mills
Umek
Chris Liebing
Balthazar
Marco Bailey
Chris McCormack

Anorganik
Brian G
Ror Shak
Muffler
Future Prophecies
Drumsound
John B :P
Killa Kela
Mutated Forms
Cartel
Influx
Medicin
DJ Friction
Nightwalker
Motion Theory
Majistrate
Wrisk
Manifest
Decoder

Aphex Twin
Autechre
FSOL
Underworld
Orbital
Panacea

etc.

доволен?

quench
09-02-2007, 08:14
по-здрав тогава:

http://youtube.com/watch?v=8el7LcfYF6I

8)

music_pirate
09-02-2007, 09:22
Trance най вече и след това техно ( house e преди всичко но няма да го спомена :-D )

09-02-2007, 15:19
Az slu6am hardtechno i gabba nai-mn.
D'N'B ne e elektronno,ina4e i az mn slu6am nai-mn Ed Rush, Aphrodite,Pendulum.
No technoto i gabbata rulzzz.Klasika v janra-Ben Sims,dj Boss,Mario Ranieri est.;VIPER XXL,ATOM,Rob Gee,3 Steps ahead!

b0Nb0n
09-02-2007, 15:40
gabba,hard techno,hardstyle whisskas shanodj rulzzzzzzzzzzzzzzz be6e li na party-o

nohuty
09-02-2007, 17:20
http://zazz.bg/play:05cad92f
http://zazz.bg/play:59196b8a
btw некой занимава ли се с Jumpstyle ? ](*,) ](*,) ](*,)

09-02-2007, 17:43
Ko party,koi puska?

miminia
09-02-2007, 18:31
Квото и да ми пуснеш от тия стилове всичко ще ми хареса :roll:

nohuty
09-02-2007, 19:27
само хаус, ва манЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯцииииииииии ииии...


гахааххаахахахах

а ти какво разбираш под индъстриъл душко???
Оу май стар приятелю виж ми подписа и ще разбереш
кой съм аз :Р
Иначе под индъстриал музика ...
говоря ти за
Ayria, Combichrist, Grendel, Xp8, Dope Stars Inc., Glis, run level zero, Cenobita и т.н. :Р

09-06-2007, 22:35
Габа ?
Хард Техно?
транс?
Псай транс ?

Всичко това, което изброи са си отделни стилове... има си съвсем отделен стил Electronic.

глупости на търкалета. електронната музика се разпределя на разни клонове, като например drum and bass, trance, rave, techno и други, за които не се сещам сега и те вече си се разделят там на некви други.. ама електрониката да е отделен стил.. ъъъ ай стиа с тая простотия, наслушах се вече :x

Mooo6no
09-07-2007, 06:30
Ми слушам каквото ми хареса. А и аз голяма разлика между стиловете не правя.

Групите, които слушам са написани тук - http://www.last.fm/user/Mooo6no/tags/electronic

shivacheva
09-07-2007, 11:07
Квото и да ми пуснеш от тия стилове всичко ще ми хареса :roll:
Определено.
Слушам транс...много транс,също понякога и техно,по-рядко gabba,но се случва.Хауса щом не е включен,няма да говорим за него.

b0Nb0n
09-07-2007, 11:49
gabba,hard techno,hardstyle whisskas shanodj rulzzzzzzzzzzzzzzz be6e li na party-o

Камен е гаден гном, на 25ти, дето трябваше да е оупън еър, но го преместиха в блек бокс-а не дойде защото се бяха наяли двамата с лили като копелета с някви бонбони и не можели да мръднат и да се довлекат до партито... :smt005
А на Липите на габба-та ...дето беше на морето... тъкмо като се качи да пуска, аз се бях напукала с кетамин като свиня и не можех да мръдна да потропкам малко... Иначе само той като пуска ставаше за тропкане... останалото беше ебаси спийдкор-а ... дарккор направо... пхахах, някви болни...
dam speedcore e bahti ghadnoto darkcora po mi haresva

nohuty
09-07-2007, 19:07
Квото и да ми пуснеш от тия стилове всичко ще ми хареса :roll:
Определено.
Слушам транс...много транс,също понякога и техно,по-рядко gabba,но се случва.Хауса щом не е включен,няма да говорим за него.в тая тема хаус ... НЕ :smt018

shivacheva
09-07-2007, 19:17
Квото и да ми пуснеш от тия стилове всичко ще ми хареса :roll:
Определено.
Слушам транс...много транс,също понякога и техно,по-рядко gabba,но се случва.Хауса щом не е включен,няма да говорим за него.в тая тема хаус ... НЕ :smt018
Добре,де...затова и не говоря за него...ся,няма да ти осираме темата... :wink:

WwanAdoO
09-08-2007, 15:08
Пф, hard techno... my god, my inspiration... xa-xa, кво разправяше нататък оная мацка в началото на пете тонг-а :lol: Само едно ще ви кажа, който разбере, разбере...
"We will all have an unforgottable night together and i want you to freak out on the dancefloor!!!"... чакам с повече от нетърпение, дори го сънувам, не се ебавам :smt007 :-D абе, за шранцове нищо не казахте :smt006

blahblahblah
10-12-2007, 20:41
Hands up, happy hardcore, rave, EDM, trance, electronica, ambient...
Другите (core-овете, jumpstyle, drum 'n' bass...) също слушам, но не мога толкова да ги усетя.
И аз не понасям хауса. :smt006

mickelangelo
10-13-2007, 07:41
Only Dj TIeSto

nO3Hau*
10-13-2007, 13:59
Offer Nissim

SpAcE_LaDy
10-13-2007, 15:39
Aз понеже ме мързи да пиша.. ще копирам напрао поста си от една друга тема..
слушам..
Trance (от trance-a предимно vocal trance i progressive trance) (Trance MANQCI(ot vs podstilove): ATB, Paul Van Dyk, Darude, Tiesto, PPK, Gouriella, Ferry Corsten, Astral Projection, Infected Mushroom, Yahel, Holymen, Above and Beyond, Armin Van Buuren, Nu NRG и т.н.)
House но по-тежък.. като Carl Cox, Dr.Kucho, Chris Liebing, Satoshi Tomiie, John Digweed и др.,
Minimal (Hard Techno) - Sven Wittekind, Skarabex, Sander Kleinenberg, Umek, Sinclair, Adam Beyer, Mauro Picotto, Ade Fenton и т.н.
Drum`n`Bass - Ogonek & Cooh, Noisia, Acidtrip, Targy, Exo, Konspirator, Mocks, Current Value, Concord Down, Muffler, Counter Strike, TeeBee, Pendulum, ShyFX, Aphrodite, Black Sun Empirе и т.н.

AtMosFera
10-13-2007, 17:26
Heterogenesis,Hypersonic

Gataka,Spectrum,Yahel,Tilt,Psysex


Skarabex,Marco Carola,O.B.I.


Alienator,Palindrome,Rotterdam Terror Corps,Hellfish,Buzz Fuzz

Octofunk
10-13-2007, 19:26
Електронна музика....

Като гледам какви имена сте изброили, че харесвате, значи не сте много навътре. 8)


Ето някой имена, който може да потърсите, ако ви харесва Psychedelic Trance: Trold, Troll Scientists, Phobium, Ocelot, Glooex, Cybernetika, Electrypnose, Deeper in Zen, Miranda, Zerohour, Rastaliens, Wizack Twizack и т.н.

Ако ви харесва Goa Trance: Filteria , Ka-Sol, Khetzal, The Muses Rapt, SynSUN, The Wonderboy, Chi A.D., Total Eclipse, Doof, California Sunshine, Green Nuns of the Revolution, Ypsilon 5, Dimension 5, Prana и т.н.

Ако ви харесва Progressive PsyTrance: Ticon, Vibrasphere, Human Blue, Matenda, Son Kite, Meller, Blue Vortex, Tor.ma, Sun Control Species, Tegma, Saeg, Prahlad, Etnoscope, Liquid Soul, Jaia, Koala and Claim, Beat Bizarre, Reefer Decree и т.н.

Останалите стилове в електроната музика също ги слушам, като изключим всички стилове на техното (не ми допада), но там не съм чак толкова навътре, че да съм изчерпателен за това кой имена препоръчвам да се чуят! :) (освен ambient, ама то не е все пак ЕDM и не го включвам :mrgreen: )

Ае със здраве. :mrgreen:

manafen_konq
10-14-2007, 22:00
Aз понеже ме мързи да пиша.. ще копирам напрао поста си от една друга тема..
слушам..
Trance (от trance-a предимно vocal trance i progressive trance) (Trance MANQCI(ot vs podstilove): ATB, Paul Van Dyk, Darude, Tiesto, PPK, Gouriella, Ferry Corsten, Astral Projection, Infected Mushroom, Yahel, Holymen, Above and Beyond, Armin Van Buuren, Nu NRG и т.н.)
House но по-тежък.. като Carl Cox, Dr.Kucho, Chris Liebing, Satoshi Tomiie, John Digweed и др.,
Minimal (Hard Techno) - Sven Wittekind, Skarabex, Sander Kleinenberg, Umek, Sinclair, Adam Beyer, Mauro Picotto, Ade Fenton и т.н.
Drum`n`Bass - Ogonek & Cooh, Noisia, Acidtrip, Targy, Exo, Konspirator, Mocks, Current Value, Concord Down, Muffler, Counter Strike, TeeBee, Pendulum, ShyFX, Aphrodite, Black Sun Empirе и т.н.

Мила... Карл Кокс е техно :].

nohuty
10-14-2007, 23:45
Електронна музика....

Като гледам какви имена сте изброили, че харесвате, значи не сте много навътре. 8)


Ето някой имена, който може да потърсите, ако ви харесва Psychedelic Trance: Trold, Troll Scientists, Phobium, Ocelot, Glooex, Cybernetika, Electrypnose, Deeper in Zen, Miranda, Zerohour, Rastaliens, Wizack Twizack и т.н.

Ако ви харесва Goa Trance: Filteria , Ka-Sol, Khetzal, The Muses Rapt, SynSUN, The Wonderboy, Chi A.D., Total Eclipse, Doof, California Sunshine, Green Nuns of the Revolution, Ypsilon 5, Dimension 5, Prana и т.н.

Ако ви харесва Progressive PsyTrance: Ticon, Vibrasphere, Human Blue, Matenda, Son Kite, Meller, Blue Vortex, Tor.ma, Sun Control Species, Tegma, Saeg, Prahlad, Etnoscope, Liquid Soul, Jaia, Koala and Claim, Beat Bizarre, Reefer Decree и т.н.

Останалите стилове в електроната музика също ги слушам, като изключим всички стилове на техното (не ми допада), но там не съм чак толкова навътре, че да съм изчерпателен за това кой имена препоръчвам да се чуят! :) (освен ambient, ама то не е все пак ЕDM и не го включвам :mrgreen: )

Ае със здраве. :mrgreen:абе много ги обичам такива хранещи разбирачи супер весели сте "слушайте това това и това а не това това и това" ... да ви акам на дупетата.
www.myspace.com/ravesoul
е там си има плеърче :smt012

Octofunk
10-15-2007, 20:35
Електронна музика....

Като гледам какви имена сте изброили, че харесвате, значи не сте много навътре. 8)


Ето някой имена, който може да потърсите, ако ви харесва Psychedelic Trance: Trold, Troll Scientists, Phobium, Ocelot, Glooex, Cybernetika, Electrypnose, Deeper in Zen, Miranda, Zerohour, Rastaliens, Wizack Twizack и т.н.

Ако ви харесва Goa Trance: Filteria , Ka-Sol, Khetzal, The Muses Rapt, SynSUN, The Wonderboy, Chi A.D., Total Eclipse, Doof, California Sunshine, Green Nuns of the Revolution, Ypsilon 5, Dimension 5, Prana и т.н.

Ако ви харесва Progressive PsyTrance: Ticon, Vibrasphere, Human Blue, Matenda, Son Kite, Meller, Blue Vortex, Tor.ma, Sun Control Species, Tegma, Saeg, Prahlad, Etnoscope, Liquid Soul, Jaia, Koala and Claim, Beat Bizarre, Reefer Decree и т.н.

Останалите стилове в електроната музика също ги слушам, като изключим всички стилове на техното (не ми допада), но там не съм чак толкова навътре, че да съм изчерпателен за това кой имена препоръчвам да се чуят! :) (освен ambient, ама то не е все пак ЕDM и не го включвам :mrgreen: )

Ае със здраве. :mrgreen:абе много ги обичам такива хранещи разбирачи супер весели сте "слушайте това това и това а не това това и това" ... да ви акам на дупетата.
www.myspace.com/ravesoul
е там си има плеърче :smt012
Абе кой ти е казал да слушаш това и това. Ако не забелязваш глагола "ПРЕПОРЪЧВАМ", то не мога да ти помогна. Като искаш да слушаш електронна музика, не се ограничаваи само с по-комерсиалните неща. Повярваи ми, от тези имена, които съм изброил, много парчета биха ти харесали.

SpAcE_LaDy
02-12-2008, 16:01
Aз понеже ме мързи да пиша.. ще копирам напрао поста си от една друга тема..
слушам..
Trance (от trance-a предимно vocal trance i progressive trance) (Trance MANQCI(ot vs podstilove): ATB, Paul Van Dyk, Darude, Tiesto, PPK, Gouriella, Ferry Corsten, Astral Projection, Infected Mushroom, Yahel, Holymen, Above and Beyond, Armin Van Buuren, Nu NRG и т.н.)
House но по-тежък.. като Carl Cox, Dr.Kucho, Chris Liebing, Satoshi Tomiie, John Digweed и др.,
Minimal (Hard Techno) - Sven Wittekind, Skarabex, Sander Kleinenberg, Umek, Sinclair, Adam Beyer, Mauro Picotto, Ade Fenton и т.н.
Drum`n`Bass - Ogonek & Cooh, Noisia, Acidtrip, Targy, Exo, Konspirator, Mocks, Current Value, Concord Down, Muffler, Counter Strike, TeeBee, Pendulum, ShyFX, Aphrodite, Black Sun Empirе и т.н.

Мила... Карл Кокс е техно :].

Ооо, напротив.. не е само техно, то дори не е техно, а е хард техно.. освен това прави и по-тежък хаус..

anatoll_
02-14-2008, 18:59
Почти всичко що е електро след хауса разбира се!!!

peZz
02-15-2008, 10:04
Аз ще се възползвам в тази тема от знаещите и слушащите електронна музика.
Та можете ли да ми предложите някакви ди джеи/групи/или каквито са там или само отделни песни в някакъв стил..как да го кажа не знам нещо като Продиджи, и по-точно като песните Poison, Molotov Bitch, Spitfire или Black sun empire-Arrakis, даже ако искате и на Куейк саундраците да речем или на Корн ремиксите на Good god (techno remix)..някакви да не са еднообразни, да хващат ухото, да са някаква смеска от няколко стила, да има някакъв ритъм, да не се повтаря едно и също през цялото време, не знам как да го кажа по-точно..във разни филми съм чувала много яки парчета ама не мога да ги намеря в нета...:)

Alcohooligan
02-15-2008, 20:55
начиии, писна ми някои хора, които изобщо не са наясно да се вкарват в някви супер сериозни филми, от рода на тва, че всички хора, които слушат хаус са тип "розова тениска, герданче с топченца" и т.н.
слушам най-вече следните:
dj doncho, jasen petrov, vesselin, balthazar, jackrock, john acquaviva, ramon zenker, swen weber, oliver giacomotto, chus, dave spoon, deep dish, mark knight, david kane, josh wink, david vendetta, stefano noferini и още доста...

korabokroshenec
02-16-2008, 15:10
abe nai si uvajavam drum n bassec i jungle.. tiq speedcori gabbi i hard techno si e bati hero muzikata... kefi me su6to i dubstep minimal i razni psychodelic i house ne6ta :D
Black sun empire,Future prophecies,Panacea,Temper D,Proket,Cooh,Raiden,Noisia,Spor,Twisted individual,Distorted minds,Roni Size,Shy Fx,J-Majik,DJ-Hype,Ragga twins i o6te mn ma ne se se6tam sq :D