PDA

View Full Version : Как да преодолея този срам?



09-02-2007, 09:55
Ами от скоро съм в нова компания и там не познавам вс.Там ме вкара една фр.Но въпросът е,4е аз сам някакси мн мъл4алива.По то4но ме е срам да покайа себе си мойе би.А пък и аз нямам какво да по казвам не съм някоя мн забавна,или пък интересна.Не пъскам някакви мн умни лафове.Изобщо 4увставам се като загубеня4ка там!Аз по принцип съм доста срамежлива от мом4етата(хубавите).А там всеки път като се съберем все има някои хубаво мом4е.Някои ще кайат"бъди себе си",да но мисля 4е нямам какво да покайа от себе си!Знам ли?!Искам да преодолея този срам или страх за да мога да се 4увставам пълноценно там.И не мога всеки път преди да отида при тях да пия някакъв алкохол.Някакви идеи?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

bLiNdchY
09-02-2007, 10:02
da neti puka hoi i se probvai da si govori6 s tqh ... pogovori s 1 s 2-ri i taka 6e razgovarqte s kompaniqta i taka ! :)

09-02-2007, 10:13
и аз съм като теб.точно затова не обичам компании и да говоря с много хора.не знам дали това може да се промени.може би с времето щте се отпуснеш пред тях,но ако мислиш,че не ти е там мястото просто не ходи толкова често в тая компания и си излизай с твоята приятелка отделно.може да се насилваш да говориш с тях,но на теб няма да ти е приятно.ако чуеш някой разговор,по който имаш отношение си кажи мнението и така.не мисля,че много ти помогнах,но това не е чак толкова страшно.аз избягвам компании и съм си добре.

thefreak
09-02-2007, 10:20
Така като им мълчиш, след време ще те изкарат от компанията. Няма да ти казват къде се събират или ще "забравят" да ти кажат.
Хептен никакво внимание няма да ти обръщат, щом ти не им обръщаш.
Така че...
Между другото: v=ж ; `=ч .
И оправи малко правописа, че кат гледам колко си неграмотна....

namina
09-02-2007, 10:38
da neti puka hoi i se probvai da si govori6 s tqh ... pogovori s 1 s 2-ri i taka 6e razgovarqte s kompaniqta i taka ! :)
точно така да не ти пука :-D

sladku_bebzi
09-02-2007, 11:54
Ами тогава пробвай да поговориш с повечето поотделно, а пък и ако това не става, както казаха в едно предно мнение - те ще те изкарат...
Но пък и щом няма кво да си кажеш с тях, просто не си за тази компания...

ArTanDra
09-02-2007, 11:57
Ами от скоро съм в нова компания и там не познавам вс.Там ме вкара една фр.Но въпросът е,4е аз сам някакси мн мъл4алива.По то4но ме е срам да покайа себе си мойе би.А пък и аз нямам какво да по казвам не съм някоя мн забавна,или пък интересна.Не пъскам някакви мн умни лафове.Изобщо 4увставам се като загубеня4ка там!Аз по принцип съм доста срамежлива от мом4етата(хубавите).А там всеки път като се съберем все има някои хубаво мом4е.Някои ще кайат"бъди себе си",да но мисля 4е нямам какво да покайа от себе си!Знам ли?!Искам да преодолея този срам или страх за да мога да се 4увставам пълноценно там.И не мога всеки път преди да отида при тях да пия някакъв алкохол.Някакви идеи?

Май нямаш проблем , че си срамежлива , а просто "хубавите" момчета ти подбиват самочувствието. Да не са чувстваш грозна? :-D Замисли се , че може наистина да си "загубенячка" и работата ти не е там. Когато спреш да делиш хората на готини и тъпи тогава ще може да говориш спокойно с всички.

09-02-2007, 19:42
Ами работата е там,4е в компанията има мн малко моми4ета.Ммм 3 сме :).Смисал 3 сме тези,които постояно идват с нас.Ина4е има и др мо ми4ета,но те не идват.И освен това,когати отидем някаде винаги има някой ,които не познавам.И заради това всеки път съм толкова мъл4елива.А и нали ви казах,4е някак си се комплексирам от ХУБАВИТЕ мом4ета.Понякога ниастина се мисля за загубеня4ка.Когато кажа на моята фр за това и тя ми казва"я стига глупости,нищо ти няма".А и нямам за какво да си говоря просто не намирам тема.Дайте някакви предложения.

PINK_FLoyD
09-02-2007, 20:27
много бира или нещо твърдо и ще си развържеш езика......ако прекалиш може и на флоьонга да ти се завърже така че внимавай :lol:

09-02-2007, 21:13
ако говориш така както пишеш няма да ти е много лесно :-D

09-03-2007, 14:21
:-s Добре извинявам се за правописа ми,които не е 4ак толкова правопис.Ще се постарая пове4е другия път! :-D

Ice
09-03-2007, 15:08
Хъ не си го слагай толкова присърце, просто разпусни малко говори си с тях, не ядат хора.Бъди малко по-общителна иначе така до никаде няма да стигнеш, с тоя срам.Не се затваряй в себе си все някакви общи теми или каквото и да е, и аз съм мълчалива понякога, но се случва.Бъди малко по-отракана.Да не ти пука!!! :-) Един път се живее, тъй че спОко горе главата! :-)

emo_girl
09-03-2007, 19:59
milata i az bqh taka s moqta biv6a kompanq horata si govoreha s mene puskahme si nqkakvi lafove no sega ve4e ... ni6to ne sum v tazi kompaniq mom4etata tam daje ne mi znaeha imeto a se pi6ehme za fr ... :cry: mnoo gadno :cry: :cry: :cry: iskam si frtata obratno ...

monityY
09-04-2007, 13:19
и аз бих се 4увствала така на твое място,но с времето 6те им свикне6

09-06-2007, 19:54
neshto drygo da me posavetvate.......

techdeck
09-06-2007, 20:09
И аз съм същата като теб и напълно те разбирам. И аз така - не знам какво да кажа. Само седя и мълча, колкото да се каже, че съм с компания. Всички си говорят и се смеят, само аз нищо не казвам. Ужасно е. :|

BrokenInnocence
09-06-2007, 23:52
Въпрос на гледна точка. Докато си седите и се възприемате като срамежливи загубенячки, така ще ви възприемат и другите. Не е нужно да говориш с абсолютно всички все пак, говори си там нещо с тея, които са ти по- близки и си готова. А и, ако така си седите и си казвате един на друг "кажи нещо бе", да ти имам скапаната компания просто...

Nobody
09-07-2007, 07:20
Може да заговориш за инфлацията във Франция, как е протекла Студената война или за делата на Александър Велики, или пък за предателството срещу Цезар. ;) Темата винаги е най-лесното, има и дни и компания, в които е хубаво само да си слушаш, но ако е всеки път... Я се стегни ве. Разделението на хората на "хубави" и "грозни" не ми хареса, но това си е твоя работа. Като не се справяш с "хубавите", общувай с "грозните". :P

miki4kata_
09-07-2007, 08:26
ne e nujno da "pokazva6" ne6to vuv vsqka kompaniq si i ma razli4ni..ednite puskat lafove,drugite se zabavlqvat s tqh.prosto budi estestvena,ako si govorqt za ne6to po koeto moje6 da izkaje6 mnenie-davai!znam kvo ti e,i az sum se 4uvstvala taka.sus vremeto 6te svikne6.i nqkoi den 6te se smee6 na na4ina po koito si se durjala..kakto sum az sega :wink:

iNl0Ve_wItX_liFe
09-07-2007, 10:11
Оо да и на мене ми е така особено с новия клас... :?
Не е мн приятно,ама после се свиква ;)
Дръж се както когато си излизала със старите си фр ;)

iLoveChocolate
09-07-2007, 10:35
напий се на копиле и отиди при тях, така хем ще се отпуснеш и няма да мислиш за нищо, хем всички ще те харесат :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

09-07-2007, 11:37
Аз като 4е ли малко се поотпуснах дз.Ама проблема е сега 4е едно м ме харесва от тази компания а аз не.Ама тои е мн нахален и постоянно ми се натиска напау писна ми ! И някои път не се сдържам и ми писва и го изрязавам мн рядко оба4е!Ама тои е мн грозен бе хораа и е мн нагъл.!Нямам думи ве4е!

Nobody
09-07-2007, 11:43
Аз като 4е ли малко се поотпуснах дз.Ама проблема е сега 4е едно м ме харесва от тази компания а аз не.Ама тои е мн нахален и постоянно ми се натиска напау писна ми ! И някои път не се сдържам и ми писва и го изрязавам мн рядко оба4е!Ама тои е мн грозен бе хораа и е мн нагъл.!Нямам думи ве4е!
Извади му едното око и шъ съ спре :P

spit
09-07-2007, 13:45
Ми...какво да ти кажа...според мен не си попаднала на добра компания, много зависи от хората. Ако искаш да станеш като всички останали загубеняци и да правиш нещо, защото и другите го правят(в случая да се наливаш с алкохол) - давай,простей на воля:) Пък и не не те разбирам.Проблема си е изцяло в теб, намери си хора с които да имаш общи интереси иначе няма да стане. Ако седиш и мълчиш е ясно, че те мислят за тъпа.Научи се да говориш със всички, не е нужно да се правиш на такава каквато не си.Не е важно да си забавен - малко са талантливите, които го умеят добре.За "умните изказвания" няма да коментирам, сама прецени кое е умно и кое не е на място за казване.Ако се опиташ за миг да се отпуснеш и да разбереш, че света не се свършва като кажеш нещо еverything it's gonna be alright :wink:

spit
09-07-2007, 13:46
И лесно можеш да разкараш някой стига да го пожелаеш :)

09-07-2007, 14:01
Ami da мога да го разкарам ама всеки път кату му кажа нещо за да разбере и фрката ми веднага ми прай знак 4е не тряа.Ама тои емн нахален тоя...

spit
09-07-2007, 16:18
Ми докато продължаваш да се оставяш да ти диктуват правилата в живота ще бъде така:) Имаш си глава на раменете и можеш и сама да преценяваш какво да правиш.
П.П. Тая твойта приятелка ако толкова е против това да го гониш й кажи да го сваля тя и да те остави на мира :wink:

nofi
09-13-2007, 20:47
Edno m ot kompaniqta me pokani na kupon yeah!
Ето, че явно не те приемат за толкова смотана! На купона се разбий и да не ти пука от нищо!