PDA

View Full Version : Навик



09-02-2007, 11:23
oh mn iskam da se otu4a ot edin navik postoiano racete sa mi v ustata dori si griza noktite kvo mi stava nz vse si vikam nqma da gi lapam ama ponqkoga nesaznatelno sa tam a taka se nerviram i to ne samo racete ami i klu4odarjatelia himikalkata molivite kapa4kite ot 6i6etata vsi4ko ima li nqkoi koito e bil kato men i se e otu4il po nqkakav na4in i kak :?:

Aileen
09-02-2007, 11:26
Щом толкова искаш да дъвчеш/смучеш нещо си купувай близалки, дъвки, бонбони и т.н. Така поне ще е нещо чисто в устата ти. (По - добре някакви ментови - другите развалят зъбите.) А за да не си гризеш ноктите - или си ги лакирай, или си купи специален лосион за нокти, който ги прави горчиви на вкус и така няма да са ти вкусни :| . Питай в аптека или някой козметичен магазин за подробности.

namina
09-02-2007, 11:35
oh mn iskam da se otu4a ot edin navik postoiano racete sa mi v ustata dori si griza noktite kvo mi stava nz vse si vikam nqma da gi lapam ama ponqkoga nesaznatelno sa tam a taka se nerviram i to ne samo racete ami i klu4odarjatelia himikalkata molivite kapa4kite ot 6i6etata vsi4ko ima li nqkoi koito e bil kato men i se e otu4il po nqkakav na4in i kak :?:

намажи се със люти чушки :lol: и ще видиш как ще забравиш да си гризеш ноктите. :-D :lol:

Presley
09-02-2007, 11:37
Еми като се усетиш,че го правиш се спри.Наложи си го и ще свикнеш.ще ти е ткрудно,ама ще стане.И аэ преди година-две бях така с химикалките.Ама от ноктите немога да се откажа! :-D Иначе дъвчи постоянно дъвки :-D

ArTanDra
09-02-2007, 11:42
Няма да се откажеш от този навик никога.. просто го контролирай да не го правиш , когато си с чужди хора.

sladku_bebzi
09-02-2007, 11:48
А за да не си гризеш ноктите - или си ги лакирай, или си купи специален лосион за нокти, който ги прави горчиви на вкус и така няма да са ти вкусни :|

Това не действа [-X Трябва сама да се справиш...

namina
09-02-2007, 11:50
Трябва сама да се справиш...
точно така :-D =D> :!:

09-02-2007, 11:57
Щом толкова искаш да дъвчеш/смучеш нещо си купувай близалки, дъвки, бонбони и т.н. Така поне ще е нещо чисто в устата ти. (По - добре някакви ментови - другите развалят зъбите.) А за да не си гризеш ноктите - или си ги лакирай, или си купи специален лосион за нокти, който ги прави горчиви на вкус и така няма да са ти вкусни :| . Питай в аптека или някой козметичен магазин за подробности.

ai ne stava mentovi na homeopati4ni lekarstva sam mai togava trqbva da si razvaliam zabite s dr davki :|

namina
09-02-2007, 12:00
ами и аз преди си дъвчех ноктите но това просто е до психиката на човека щото 1 човек решил ли е да спре гаден навик си го налага и го спира,eто азд например го спрях доста отдавно тоя гаден навик. :-D

09-02-2007, 12:27
ami 6te se opitam da se kontroliram dano svikna i da spra blagodaria za savetite :)

namina
09-02-2007, 12:31
ami 6te se opitam da se kontroliram dano svikna i da spra blagodaria za savetite :)

нп :-D успех :smt023

caRamelO_cHicA
09-07-2007, 07:57
И аз имам такъв проблем само си грижах ноктите добрече се оправих с близалка хаха

09-07-2007, 10:18
Глупости,ест че е възможно да спре!Аз си ги гризах поне 5 години,но си купих едно за мазане/като питаш в аптеките го имат/и така спрях.

punkrock
09-07-2007, 10:20
oh mn iskam da se otu4a ot edin navik postoiano racete sa mi v ustata dori si griza noktite kvo mi stava nz vse si vikam nqma da gi lapam ama ponqkoga nesaznatelno sa tam a taka se nerviram i to ne samo racete ami i klu4odarjatelia himikalkata molivite kapa4kite ot 6i6etata vsi4ko ima li nqkoi koito e bil kato men i se e otu4il po nqkakav na4in i kak :?:

намажи се със люти чушки :lol: и ще видиш как ще забравиш да си гризеш ноктите. :-D :lol:
не, по-добре да ги намаже с чесън :-D

Kisses_P
09-07-2007, 13:15
Обикновено като дъвчеш химикалки или нещо друго си има някаква причина.Аз преи бях така .Съвсем несъзнателно дъвчех химикалки от много напрежение.КОлкто до ноктите постави си цел,че искаш дълги нокти и я следвай>Сестра ми беше так-вечно изгризани нокти,доакто не се амбицира че иска дълги нокти като моите.И успя.Друг вариянт е да кажеш на хората с които си най-често да т еудрят през ръцете като те видят в пръст или химикалка в уста

09-07-2007, 13:55
А за тези който си гризат ноктите има безцветен лак специално за това като се лакираш и искаш да си ги гризаш лака е горчив и е отвратителен гарантирам Ви че ще спрете просто :D :D :D