PDA

View Full Version : Вземането да решения



LunaTriCk
09-02-2007, 20:31
До каква степен средата ви влияе на вземането на решение ? По-лесно ли се съгласявате с някой, когато говорите по телефона или по-лесно се отказвате ? Директният контакт "face2face" притеснява ли ви или най-лесно е със sms ? Интересно ми е в кое от тези положения, най-лесно вземате решение ? По телефона, face2face или когато трябва да пратите sms ?
:roll:

Swinkenhoffer
09-02-2007, 20:43
определено е по-лесно да напишеш "нещото" на смс или по icq. погаждали са ми тоя номер и е доста долно... "толкова ми е неудобно, че чак не мога да те погледна в очите". :lol:
знаейки това, ако имам да казвам нещо важно или да взимам решение, предпочитам да го кажа лично на въпросния човек. първо, че е гадно и доста неуважително да ти го пратят по телефона или каквото и да е, и второ, това говори за един вид слабост.
не съм много добра във face2face контактите... мънкам, говоря неразбрано, ама се опитвам, трябва да се свикне. :oops: :)

можеш да сложиш една анкетка. :-D

AliceSw
09-02-2007, 20:53
най-лесно е да откажеш нещо в СМС, да кажеш нещо наприятно също, но пък е гадно, всъщност не правя голяма разлика, и все пак лице в лице е най-трудно да откажеш нещо...телефоните са някакъв междинен вариант, но пак можеш да измислиш нещо

Blab
09-02-2007, 21:13
До каква степен средата ви влияе на вземането на решение ? По-лесно ли се съгласявате с някой, когато говорите по телефона или по-лесно се отказвате ? Директният контакт "face2face" притеснява ли ви или най-лесно е със sms ? Интересно ми е в кое от тези положения, най-лесно вземате решение ? По телефона, face2face или когато трябва да пратите sms ?
:roll:
До каква степен средата ми влияе?...Когато ме "молят" да направя нещо пред чужди хора не мога да отказвам.Попринцип трудно се съгласявам с някого, било то очи в очи или по телефона, когато си наумя нещо искам всичко да става, както съм го планирала.Не, директният контакт не ме притеснява ни най-малко, смс-и пиша, само за да кажа, че ще закъснея:))
Най-лесно взимам решение "facetoface", вродено ми е някакво лидерско качество...налагам се в повечето случаи...(с което не се гордея...)

Disrespect
09-02-2007, 21:17
по-важните работи ги казвам в лице...тея неща по чатове и с смс-и не стават

gree_girl
09-02-2007, 21:23
ami nai-lesno e s sms daje dori sam go izpolzvala no predpo4itam da si go kaja v liceto

^Sam90^
09-02-2007, 22:29
Хм... до сега не съм имал проблем да казвам това, което искам, независимо, дали ще е ф2ф, чрез смс или телефонен разговор.
Въпреки това, смятам, че с смс би било най-лесно ...

LunaTriCk
09-02-2007, 23:23
Хмм, да формулирам малко въпроса си... :roll:
Получавате оферта да ходите някъде(диско примерно). На вас не ви се ходи. В кой вариант ще ви е най-трудно да откажете ? По телефона или в очите ?

Blab
09-02-2007, 23:26
Хмм, да формулирам малко въпроса си... :roll:
Получавате оферта да ходите някъде(диско примерно). На вас не ви се ходи. В кой вариант ще ви е най-трудно да откажете ? По телефона или в очите ?
В очите ще ми е най-трудно(ако трябва да избирам), но "невъзможно" в никакъв случай...и все пак, като ти мрънкат отсреща...има по-голяма вероятност да им угодя:))

^Sam90^
09-02-2007, 23:27
Ммм... все тая ми е :roll:

hahavteen
09-02-2007, 23:32
Хмм, да формулирам малко въпроса си... :roll:
Получавате оферта да ходите някъде(диско примерно). На вас не ви се ходи. В кой вариант ще ви е най-трудно да откажете ? По телефона или в очите ?

Най-трудно ще ми е с SMS защото ще трябва много да пиша :lol: Определено ми е най-лесно face 2 face :wink:

FelisDirus
09-03-2007, 00:59
Правя го (отказвам, съгласявам се и т.н.), както ми е най-удобно, без да се съобразявам с отсрещната страна.

IKisseDAGirL
09-03-2007, 06:51
Честно казано, за себе си смятам, че много не се влияя от подобни обстоятелства. Както мога да отказвам по телефона, така мога да го направя и на живо :roll: Не бих се съгласила с някой, само защото стои пред мен и ме гледа в очите..

ProstoAz
09-03-2007, 07:30
по-важните работи ги казвам в лице...тея неща по чатове и с смс-и не стават
Съгласна съм!
Още повече, че когато говориш с някой лице в лице можеш да видиш реакцията му. Телефонните разговори, чатовете и СМС-ите не стават за говорене по важни въпроси (освен в изключително извънредни случаи). Поне според мен.

А колкото до въпроса с диското - определено по-лесно ще е да откажа в очите. :wink: Защо? Защото ще го кажа ясно и точно, без да давам право на възражение, а по телефона, чата или СМС ще се почне едно безкрайно врънкане... пфу... :roll:

hamilcar
09-03-2007, 07:40
Решението ми не зависи от това дали разговора ще е лице в лице, по телефона във вид на рагозвор или текстово съобщение. Когато се съглася значи ще направя даденото нещо, а когато откажа значи точка по въпроса.

koalka
09-03-2007, 10:31
Хмм, да формулирам малко въпроса си... :roll:
Получавате оферта да ходите някъде(диско примерно). На вас не ви се ходи. В кой вариант ще ви е най-трудно да откажете ? По телефона или в очите ?В очите, естествено.Много по-лесно е със смс или по телефона.

tItEufFf
09-03-2007, 11:23
Трудно е лице в лице, но предпочитам така да кажа нещо, отколкото да пращам СМС или да използвам Скайп за тази цел...

Like the wind`
09-05-2007, 13:53
Не ме притеснява и най-лесно взимам решения очи в очи.Смс-и,чатове и разговори по телефона не са работа.. :roll:

find_m3
09-05-2007, 20:49
по ми е лесно в скайп или с смс :roll: и като имам да казвам нещо все правя едни тъпи подмятаня #-o дето чак пред компа се превръщат в разговор и дори спор ](*,)