PDA

View Full Version : Синини



09-02-2007, 20:26
Здравейте , надявам се някой да се е сблъсквал и с подобен на моя проблем . Аз съм на 19 , по краката си често откривам доста големи синини , а изобщо не мога да си спомня да съм се удряла някъде . Имате ли идея на какво може да се дължат, дали са признак за нещо по сериозно , и на какъв точно лекар да отида за тях . Много ви благодаря предварително.

MostHated
09-02-2007, 20:40
Споко стават и такива глупусти! все пак на краката при някои хора кръвоносните съдове са по слаби! и дори леко да се удариш излиза синина! еми какво да ти кажа, тичай повече и внимавай какво ядеш :) иначе не би трябвало да е нещо сериозно!

gree_girl
09-02-2007, 21:13
mi tova moje da e ako ne6to te sarbi i ti si si go po4esala pri nakoi e taka ne se pritesnqvai moje prosto da si s 4yvstvitelna koja

BASSA89
09-02-2007, 21:31
От бурният сеkс така става :-D

LoveHim
09-02-2007, 22:50
Спокойно! Аз съм момиче на 15 и от когато се помня съм все със синини, само че аз знам че съм се ударяла ама не помня

batkodoki
09-03-2007, 17:37
Здравейте , надявам се някой да се е сблъсквал и с подобен на моя проблем . Аз съм на 19 , по краката си често откривам доста големи синини , а изобщо не мога да си спомня да съм се удряла някъде . Имате ли идея на какво може да се дължат, дали са признак за нещо по сериозно , и на какъв точно лекар да отида за тях . Много ви благодаря предварително.

най-общо се дължат на повишена пропускливост и/или слабост на капилярните стени.
причините водещи до това могат да са разнообразни:
-хормонални контрацептиви
-аварийни хапове като постинор&ескапеле
-антикоагуланти като аспирин и всички съдържащи аспирин /ацетилсалицилова киселина/ комбинирани хапове
-дефицит на рутин....и т.н...