PDA

View Full Version : Програмен език



kinesis
09-02-2007, 23:03
Програмирали ли сте на някакъв език ?

Имам малко опит при PHP, SQL, Pascal / и Javascript, HTML, CSS (ако може да ги причислим към езиците за програмиране) /.

^Sam90^
09-02-2007, 23:04
Учили сме само Паскал в училище и това, което ми е преподадено, горе доло го знам :)

EternalSilence
09-03-2007, 08:01
мм тъй като в анкетата мога да избера само 1 не гласувах - Java, C/C++ и Pascal (от него пък каквато полза има...) ;-)

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 08:05
Понеже може само едно гласувах за любимото си C++.Иначе съм програмирал на Pascal,VB(някъв опит само),HTML/CSS/JS/(от тези мога да правя някои по-сложни неща),PHP(мързи ме да го уча,знам някой по прости работи). :-({|=

LGPz
09-03-2007, 08:17
С++,но я докарах до "for" ... Програмирал съм преди и на Паскал,но пак до там я докарах.... Иначе на HTML съм правил някоя друга страничка ;] Сега пък седнах да чета Javascripting.... И АЗ НЕ ЗНАМ К'ВО ИСКАМ.... :smt011

Anf3tamin4o
09-03-2007, 08:33
Хтмл Да започнем после да преминем на Php Паскал Мирк Скриптинг Ц++ Тва

ReBeL
09-03-2007, 09:24
Паскал само сега тази година почваме HTML и Java

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 10:42
Паскал само сега тази година почваме HTML и Java
Момиче и програмиране? 8-[ Малко са женските които познавам. :)

^Sam90^
09-03-2007, 10:47
Паскал само сега тази година почваме HTML и Java
Момиче и програмиране? 8-[ Малко са женските които познавам. :)
Оооо от моя клас има една мацка детооо лелеее #-o Хем е няква секс-бомба (ама като го казвам не се шегувам), хем е комп-спец, от Математика разбира, Химия знае... абее всиииичкоо :shock: Направо се комплексирам :lol:

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 10:51
Паскал само сега тази година почваме HTML и Java
Момиче и програмиране? 8-[ Малко са женските които познавам. :)
Оооо от моя клас има една мацка детооо лелеее #-o Хем е няква секс-бомба (ама като го казвам не се шегувам), хем е комп-спец, от Математика разбира, Химия знае... абее всиииичкоо :shock: Направо се комплексирам :lol:
Адрес,телефон,скайп,e-mail,icq,и всяква форма за контакт са добре дошли. \:D/

^Sam90^
09-03-2007, 10:59
Паскал само сега тази година почваме HTML и Java
Момиче и програмиране? 8-[ Малко са женските които познавам. :)
Оооо от моя клас има една мацка детооо лелеее #-o Хем е няква секс-бомба (ама като го казвам не се шегувам), хем е комп-спец, от Математика разбира, Химия знае... абее всиииичкоо :shock: Направо се комплексирам :lol:
Адрес,телефон,скайп,e-mail,icq,и всяква форма за контакт са добре дошли. \:D/
Сори, заета е :cry: Аз съм и хвърлил око от 9ти клас амаааа късмет...

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 11:00
Абе ще го пребием тоя който я е заел. ](*,)

MajeStic
09-03-2007, 13:24
Програмен език... от кога PHP и някои други са програмни езици...
Отделно анкетата е доста... непълна. Може да сме писали на няколко езика.
В училище колкото съм учил Pascal, а сега ходя на курсове за PHP и mySQL, отделно разглеждам HTML/CSS.

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 13:30
Програмен език... от кога PHP и някои други са програмни езици...
Отделно анкетата е доста... непълна. Може да сме писали на няколко езика.
В училище колкото съм учил Pascal, а сега ходя на курсове за PHP и mySQL, отделно разглеждам HTML/CSS.
Курсове?Колко пари и къде? Ако може и телефонче?

MajeStic
09-03-2007, 13:41
Курсове?Колко пари и къде? Ако може и телефонче?

http://img.data.bg/i.php?show=540887&ctrl_id=plcd3d#img
Из сайта си има програма и цени... пък и да отидеш на место ще ти дадат ценова листа. От днес започнах и Linux. Много съм доволен :)

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 13:46
Мерси.Ще гледам да се запиша,но да видя как ще стане пътуването до Сф. :wink:

MajeStic
09-03-2007, 13:51
Мерси.Ще гледам да се запиша,но да видя как ще стане пътуването до Сф. :wink:

Той курса не е за 1 път... PHP курса ми беше от 10.07 до 24.08 включително и седмица и половина две почивка, която имахме.

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 13:55
Мерси.Ще гледам да се запиша,но да видя как ще стане пътуването до Сф. :wink:

Той курса не е за 1 път... PHP курса ми беше от 10.07 до 24.08 включително и седмица и половина две почивка, която имахме.
Да видях в сайта им.Общо взето е яко,но това че не съм от сф ми бърка адски зле в работата. Явно ще го пропусна,въпреки че е доста полезно. ](*,)

MajeStic
09-03-2007, 14:01
Мерси.Ще гледам да се запиша,но да видя как ще стане пътуването до Сф. :wink:

Той курса не е за 1 път... PHP курса ми беше от 10.07 до 24.08 включително и седмица и половина две почивка, която имахме.
Да видях в сайта им.Общо взето е яко,но това че не съм от сф ми бърка адски зле в работата. Явно ще го пропусна,въпреки че е доста полезно. ](*,)

То за това повечето хора гледат след средно да започнат да учат в София. Реализацията е по-голяма и има повече възможности за развитие. Жалкото е, че има хора като мен от София, които не оценяват, че родния им град е точно София ^_^ Определено са полезни курсовете. Особено този PHP включваше и връзка и работа с база данни през PHP.

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 14:06
Еми и на мен ми е направило впечатление,че всички софиянци(които познавам) мразят София. А хората които са от провинцията се мъчат да се доберат там.Защо ли се получава това? :-k

MajeStic
09-03-2007, 14:29
Еми и на мен ми е направило впечатление,че всички софиянци(които познавам) мразят София. А хората които са от провинцията се мъчат да се доберат там.Защо ли се получава това? :-k

Защото софиянците не сме били в провинцията и като сме в София се мислим за голямата работа, а всъщност не сме. Имам 1 човек от Стара Загора в класа и още няколко познати от провинцията и са супер амбициозни и точни хора. Този от моя клас взима стипендия. Просто повечето от софиянците не мислим толкова за напред с какво ще се занимаваме, а се лигавим:)

Като видях една книга на C++ с по 800 страници и то докато бях малък... ми проложа, а сега сигурно вече са по 1200 :D

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 14:44
Ми то може да е 5000 страници и да пише само глупости в нея.Аз имам една 414 за C++ много точна книга. :) Но няма обяснения за пълните идиоти.Само точни неща и примери. Иначе тия по 1200 страници книги сигурно имат купчина ненужни обяснения,може и картинки. #-o За к'во ми е т'ва?

MajeStic
09-03-2007, 14:52
И само за пояснение към темата... PHP е скриптов език...

kinesis
09-03-2007, 15:02
Програмен език... от кога PHP и някои други са програмни езици...
Отделно анкетата е доста... непълна. Може да сме писали на няколко езика.
В училище колкото съм учил Pascal, а сега ходя на курсове за PHP и mySQL, отделно разглеждам HTML/CSS.

PHP специално, винаги си е бил програмен език. Доколкото другите - ако имаш предвид HTML, CSS - съгласен съм, че не може да се причислят съвсем към програмните. За Javascript-а единствено мога да поспоря малко, но и той може би не. Анкетата, че не е пълна - не е. Не мога да изредя 200 езика - да разпъна страницата надоло и да побъркам юзърите. Затова съм посочил възможност "друг", който може да посочиш като отговор и да споменеш кой е този другият :)
Относно писането на няколко езика - почти всеки който е писъл на един, е писъл и на втори. Просто избирате този който ви е най на сърце, а нали имате възможност и да напишете пост - там споменавате останалите. Успех! :wink:


И само за пояснение към темата... PHP е скриптов език...
Съгласен съм, но се води "скриптов език за програмиране". Това, че е скриптов, не го прави по-малко програмен.

MajeStic
09-03-2007, 15:03
e да ама от страна на сървъра PHP си е скриптов език.

kinesis
09-03-2007, 15:08
Ми то може да е 5000 страници и да пише само глупости в нея.Аз имам една 414 за C++ много точна книга. :) Но няма обяснения за пълните идиоти.Само точни неща и примери. Иначе тия по 1200 страници книги сигурно имат купчина ненужни обяснения,може и картинки. #-o За к'во ми е т'ва?
Аз си бях купил преди една малка книжка - за новаци. 6 лева е цената, но като цяло е доста полезна. Описани са основите на PHP-то, останалото го научих от http://bg.php.net/

AnTiBuLLsHiTs
09-03-2007, 16:25
Трябва да слагам очила и за да не ги слагам още сега избягвам да чета книги на компа.(че то и диоптерите не са малко 0.25 и 0.5)

Eagle_13
09-04-2007, 07:25
Всестрано развита личност почнах с HTML след това Мирк Скриптинг, Паскал, GML, Simple.
Естествено незнам нито един език махимално добре, даже да кажем че ги знам колкото да се каже че знам нещо :)

hoseto_
09-04-2007, 09:35
PHP, Java, java script, mysql, VB6, а сеа дъвча и C++

Blab
09-04-2007, 12:37
C, C++, Visual Basic

RoyTheReaper
09-04-2007, 18:13
Pascal/Delphi, C/C++ (мразя го), Java, C#.NET

В момента посещавам курс по Java и се занимавам по-сериозно с нея.

_PuNk`PrInCeSs_
09-06-2007, 09:46
с++, джава са ся...мисля си и за .нет езиците