PDA

View Full Version : няколко въпроса,относно у4или6те,образование,гимназ ия и т.н?



monityY
09-03-2007, 08:08
на4и изоб6то не съм наясно с тия не6та и 6е помоля някой да ми обясни...след 7ми клас се кандидатсва,аз не го направих и мисля след 8ми... какво представлява кандидатсването как се стига до изпита къде подава6 документи и изоб6то как става си4ко,после ако ме приемат в някоя гимназия или техникум,незнам има ли разлика... и ако имам само двойки 6е ме изклю4ат ли? после ако остана там до 12ти клас и искам да продължа да у4а трябва да кандидатсвтам в някой университет с някфа специалнот,препоръ4ително е да е тази която съм у4ила в гимназията нали? там пак ли отивам на изпит и влизам в университета,тамм г/д колко години се у4и за да полу4а вис6е обрасование или полу вис6е,6тото ако си остана само с гимназията до 12ти клас 6е полу4а средно-специално нали?а ако си остана в обикновенно даскало до 12ти 6е зема само средно образование нали?и какво е стипендия? :oops: и матура? и об6то зето разкажете ми плс,за да знам 4е,като не се интересувам няма от каде да нау4а,сега ве4е ми стана интересно за да знам какво да правя за вбъде6те,мерси предварително,плс без ебавки,никой не се е родил нау4ен...

mid_get
09-03-2007, 08:50
какво представлява кандидатсването как се стига до изпита къде подава6 документи и изоб6то как става си4ко
В малко училища се кандидатства с изпит след осми клас, в повечето се кандидатства само по документи, като най-важна ти е дипломата за основно образование. Така че тая година не се ослушвай, а си седни на четирибуквието и учи, за да имаш в края на годината висока диплома. :)

и ако имам само двойки 6е ме изклю4ат ли? после ако остана там до 12ти клас и искам да продължа да у4а трябва да кандидатсвтам в някой университет с някфа специалнот,препоръ4ително е да е тази която съм у4ила в гимназията нали?
Ти ако се чудиш какво ще стане, ако имаш двойки.... :roll: Нали си отишла там, за да учиш?! И да, препоръчително е, но не е задължително, да кандидатстваш с предмет/и, които са профилиращи. Просто ще си по-подготвена по тях, отколкото по другите, които са просто задължителни в обучението. Е, това също има изключения, доста хора кандидатстват със съвсем различни предмети, от тези, включени в профила им. Например една приятелка... тя завърши СМГ, кандидатства с История и Английски език... Това не бяха профилиращите предмети в нейната паралелка, но две години тя се подготвяше с частни уроци. :) Така че изборът е изцяло твой.
там пак ли отивам на изпит и влизам в университета,тамм г/д колко години се у4и за да полу4а вис6е обрасование или полу вис6е
Засега единственият начин е чрез изпит. Дочуват се слухове да се кандидатства по диплома, но силно се съмнявам това да се случи. :roll: За да полушиш висше образование, трябва първо да си вземеш всички изпити, включително държавните :lol: Т.е. срокът е неопределен (ама ако отново си помислиш за двойки... :lol:)
и какво е стипендия?
Стипендията е един вид "заплатата" на отличниците (успехът ти трябва да е над 5,50). И не само на отличниците, защото се получават и стипендии по доход.

и матура?
Матурата е държавен зрелостен изпит (тест), който се провежда в края на 12ти клас. Ако не я вземеш, не можеш да получиш диплома за средно образование, което съответно означава, че губиш правото си да кандидатстваш в университет. Има и поправка (мисля).

Надявам се да съм ти била полезна с отговорите си. :-)

ПП Един съвет, научи се да пишеш грамотно :roll:

monityY
09-03-2007, 10:17
a btw kakvo predstavlqva bala i koga se xodi na bal?i 6to nqkoi kazvat 4e tera da ima6 visoka ocenka na bala a ne v diplomata li.. smi ima li razlika ? a i tfa deto kazva6 sled 8mi klas 4e se vliza po dokumenti kfo 6e re4e?

^Sam90^
09-03-2007, 10:24
a btw kakvo predstavlqva bala i koga se xodi na bal?i 6to nqkoi kazvat 4e tera da ima6 visoka ocenka na bala a ne v diplomata li.. smi ima li razlika ? a i tfa deto kazva6 sled 8mi klas 4e se vliza po dokumenti kfo 6e re4e?
Омг :lol:
Бал е число, което се изчислява по специална формула. В него участват оценките по Математика, БЕЛ и другите балообразуващи предмети (за различните гимназии, са разлини предметите).
Бала се формира от оценките в дипломата ти + оценките от изпита (май). Т.е. навсякъде ти трябват високи оценки. Ако си била 7ми клас, би трябвало цяла година да са ви говорили за тези работи...

mid_get
09-03-2007, 10:49
a btw kakvo predstavlqva bala i koga se xodi na bal?i 6to nqkoi kazvat 4e tera da ima6 visoka ocenka na bala a ne v diplomata li.. smi ima li razlika ? a i tfa deto kazva6 sled 8mi klas 4e se vliza po dokumenti kfo 6e re4e?
Омг :lol:
Бал е число, което се изчислява по специална формула. В него участват оценките по Математика, БЕЛ и другите балообразуващи предмети (за различните гимназии, са разлини предметите).
Бала се формира от оценките в дипломата ти + оценките от изпита (май). Т.е. навсякъде ти трябват високи оценки. Ако си била 7ми клас, би трябвало цяла година да са ви говорили за тези работи...
Била е, ама явно са им спестили "подробностите"... :lol: Леле, ама направо паднах, като прочетох "Какво представлява балът и кога се ходи на бал?" :shock: :roll:

bobka
09-03-2007, 11:20
ami sled 8 klas ne se kandidatstva v mn u4ili6ta imam predvid 4e nqma6 4ak tolkova golqm izbor kakto kato kandidatstva6 sled 7mi.produljitelnostta na obu4enieto v vuz e okolo 4-5 godini nai dalgo se u4i medicina.a maturite sa vid izpiti na izu4eniq material...a ve4e ne si spomnqm kvo o6te te interesuva6e.