PDA

View Full Version : Каква е работата на даскалите според вас?



09-03-2007, 11:13
kakva e rabotata na daskalite spored vas? za kakvo vzimat te zaplati za da u4at u4enicite li samo? i 6te mi e interesno da kajete kak poprincip prepodavat va6te u4iteli za6toto moite spored men sa goliama tragedia kogato vliazat v 4as parvoto ne6to za tqh e da sednat da si krastosat krakata da se oblegnat hubavo i da vidiat koi e za izpitvane a dokato razkazvat urocite sa v sa6toto sastoianie (nz no spored men v razkazvaneto na uroci te ne vlagat nikakvi 4uvstva )spored men edin u4itel trqbva osven da prepodava sa6to taka i da znae kak da napravi edin predmet interesen za u4enika ,spored men edin u4itel trqbva da znae kak da nakara edin u4enik da obikne predmeta mu(a nqma nevazmojni ne6ta prosto qvno pove4eto daskali neznaqt kak) nz vie kakvo mislite po temata zatova 6te mi e interesno da razbera i va6ite mnenia za6toto na men mi pisna daskalite postoiano da se karat na u4enicite 4e ni6to neznaqt bez vop6te da si zadadat vaprosa dali i v tqh ne e problema

find_m3
09-03-2007, 14:05
са няма да чупя стойки за даскалите,но определено има учители дет не знаят какво искат.например мойта даскалка по химия в пъривя учебен ден влезе и с каза (строго какво иска и какво ДА НЕ СЕ СЛУЧВА В НЕЙНИЯ ЧАС) естествено всички почнаха да грачат колко била тъпа ,ама дали сега има оплакваня от нас и дали някой шуква в нейните часове?НЕее докато при други даскали си траят и не могат да си кажат искам тва и тва ,а искат ние да знаем как да се държим ....ми не може да знаеш ,че можеш да минеш метър и да ти пука...

Blab
09-03-2007, 14:43
Един учител трябва да вдъхва рескпект, но да е близък(запознат) с учениците си.Трябва да е навътре в материята си(да е добър в областта си), да изслушва учениците, но да умее да въдвори ред.
И преди всичко трябва да е човечен, обективен(на което никой не е способен)...

teenkopele
09-03-2007, 16:45
kakva e rabotata na daskalite spored vas? Тегава и доста изнервяща...но на моменти приятна.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-04-2007, 09:16
да един учител трябва да е интересен да прави предмета по които преподава такъв да ни е кеф да го учим да ни вдъхва вяра че можем още и още.. да не се заяжда когато вижда че някои е прав а да види грешката си.. всеки греши все пак.. а знаете ли как прекарахме часовете по англииски последните 2 седмици след изпита? госпожата си клатеше краката а ние си излизахме от стаята ходехме си на кафе долу в лафката и киснехме там.. седяхме в коридора.. тя ест викаше но като видя че няма ефект ни остави... ](*,) еле пък един др път.. една саучени4ка на контролно има 4.49 и госпожата и зачеркнала нещо там и го сметнала за грешка а то вярно... и кфо? НИЩО.. просто защото не искаше да пише на момичето 5.. тази по математика .. при оценки 4 6 6 6 последния час по математика последните 10 мин от часа ме вдигна на дъската.. (смея да отбележа че мен ме болеше корема и даже я помолих в началото да изляза от часа и..!!.. ) и ме изпита на няккакъв материал от 100 години.. писа ми 5 и накрая 5 за срока и за годината.. е това готин даскал ли е според вас?!?!..

Presley
09-04-2007, 09:56
Еми да,вэимат эаплати ,эа да учат учениците.Тва го энае всяко хлапе :-D :-D :-D !А и преди да мрънкаш се эамисли,че не е никак ресно да се справиш с такава напаст като нас :-D .Поне в моя клас положението е трагично..не подлежи на дресировка :-D !

tItEufFf
09-04-2007, 10:54
Ужасна!!! Имам само две даскалки, в чийто часове има тишина и дисциплина...Другите се разревават като започнат да ни викат или като започнем да спорим с тях...В повечето класове няма повече от трима човека, които учат и са дисциплинирани [-( Даскалите са за съжаление...

girl88
09-04-2007, 12:04
spored men edin u4itel trqbva osven da prepodava sa6to taka i da znae kak da napravi edin predmet interesen za u4enika ,spored men edin u4itel trqbva da znae kak da nakara edin u4enik da obikne predmeta mu(a nqma nevazmojni ne6ta prosto qvno pove4eto daskali neznaqt kak)

na tvoeto mnenie sam no qvno naistina pove4eto u4iteli misliat da otbivat nomera (kakto se kazva den da mine drug da doide i da doide vremeto za zaplatkata) ne im puka dali na u4enicite im se dospiva v tqhnia 4as ili ne naprimer predi kogato bqh 5,6,7 klas imahme edna u4itelka po istoria koiato prez cqloto vreme si mranka6e pod nosa (taka razkazva6e novia urok) koi razbral,koi 4ul tova za neq ne be6e vajno ne slu4aino kazah 4e pove4eto u4iteli gledat da otbiqt nomera (predi imahme edna u4itelka po fizi4esko koiato idva6e za 4as zabalejete 25 minuti sled zapo4vaneto na 4asa spomniam si 4e togava dori q pitahme za6to idva tolkova kasno a neinia otgovor be6e "ami imah mn rabota ama vie mojete i bez men da zapo4nete da igraete" dori si kopuva6e bani4ki i kafeta i si se naqjda6e v 4as no tova sa samo primeri mn malko sa u4itelite koito si var6at rabotata kakto trqbva za sajalenie

~BoRn^InLoVe~
09-04-2007, 12:49
Шибана им е работата,е тва е...
защто за да си даскал,трябва да минват някви тестове,половината са изкуфелници,дет не им пука дали ще научат учениците си на нещо...и многом ясно,че ще се разпуснем няма да знаем нищо

Jack_Sparrow
09-04-2007, 12:56
@[B]a[N]D[i]T[k]a,тази учителка ти е имала зъб,ми се струва,писала ти е онези три 6-ици само защото си знаела тогава и си ги изкарала,иначе съм убеден,че не е имала намерение да ти поставя по-добра оценка.
Е,и аз да се похваля:през изминалата учебна година имам първа 6-ца за срока по геометрия от 7 клас насам. :-D :-D :-D
Един даскал не трябва да вдъхва страх,защото тогава никой няма да учи.Един даскал трябва да е обективен,но изглежда финансовото състояние определя обективността.Един даскал не трябва да се заяжда с учениците,нито да ги обижда,нито да ги удря,независимо от повода.Един даскал трябва да поддържа дисциплината не с налагане на правата си(понякога използва и непозволени такива).Имал съм случай,когато една даскалица напсува един съученик:"Ще те върна оттам,където си излезнал".
Това е положението,докато някои имат повече пари от другите,никога няма да има учител с гореизброените качества.