PDA

View Full Version : След козметик



FiRe_LaDy
09-03-2007, 13:23
Ще се побъркам.Имам много чувствителна кожа,а преди 2 часа бях на козметик.Сега,като се погледна в огледалото и не мога да сдържа сълзите си.Ужасна е гледката.То не,че е кой знай какво,но е зачервено и леко подуто.Моля ви някой с по чувствителна кожа,който е ходил на козметик да ми каже след колко дена му се изчиства лицето от тези червени петна.Докато не се оправя не мисля да се показвам дома.Толкова зле се чувствам. :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

mid_get
09-03-2007, 13:26
:shock: Какво са ти правили?

09-03-2007, 13:36
spokoinooooooooo shte se opr sled 2-3 dnena maji se s nqkoi kremche ( NIVEA) i si gotoo ne plachI :wink:

~BoRn^InLoVe~
09-03-2007, 13:55
защо изобщо си ходила на козметик бе мила :( а сега се намажи с някакъв крем-здраве както казаха преди мен или ако имаш бебешка пудра.успех

FiRe_LaDy
09-03-2007, 13:59
Имам крем на Dove и ми казаха,че с него също ставало?И също козметичката каза да се кажа сутрин и вечер с витамин C ... охх много ми е кофти.Попринцип от една пъпка и се комплексирам,а сега незнам ...

TheKeeper
09-03-2007, 15:00
Бр.. само ще си мине.. смисъл мажи го с нещо.. мен ми предстои ходене sega [-o<

~BoRn^InLoVe~
09-03-2007, 15:04
Имам крем на Dove и ми казаха,че с него също ставало?И също козметичката каза да се кажа сутрин и вечер с витамин C ... охх много ми е кофти.Попринцип от една пъпка и се комплексирам,а сега незнам ... нз с кво щи помогне витамин ц но крема на дав става ако не друго поне ще ти успокои кожата

FiRe_LaDy
09-03-2007, 15:37
Благодаря ви много .... малко по - спокойна съм вече.Дори лицето ми започна да се оправя.не е надуто и червените петна са по - светли.
TheKeeper дано не бъдеш след това като мен [-X [-o< .... :wink:

09-03-2007, 16:11
ледчета :roll:

koalka
09-03-2007, 18:25
Нормално е след козметик да ти е зачервено лицето, подложила си го на някакъв стрес все пак, но това отминава.На другия ден ще е значително по-малко, спокойно.

09-03-2007, 18:40
и мойта е много чуствителна и след козметик съм просто :oops: :smt005 ама кво се прави

мажа си се с тея кремове дет ми ги е написала козметичката и след 2-3 дена няам нищо,но поняка когато машината не може да ми премахне пората ми я изтисква и седи 1 седм мн е гадно

Sunarry
09-03-2007, 19:33
Ae spoxs be momi4e normalno e sled kato te 4ovyrkat da se otvorqt dupki. I az bqh na kozmetik predi 3-4 dena i o6te mi se vyzstanovqvat ranite.... fatkata e da hodi6 po - 4esto na kozmetik ili za po4istvane na liceto ili za piling (vyv vtoriq variant se predotvratqva povtornata poqva na zapu6eni pori i e dosta priqtna procedura). Taka 4e stiskai zybi o6te nqkolko dena.

Evals
09-04-2007, 08:26
аз ходя обикновенно петък и до понеделник на даскало нищо ми няма : )

etka
09-04-2007, 09:28
spoko!i az bqh na kozmetik i cqlata mi koja be6e na 4erveni petunca!sled oklolo 2 dni te iz4eznaha!no povqrvai mi nqma smisul ot kozmetici!pup4icite iz4ezvat samo za okolo 1 sedmica!a otnosno 4ervenite petunca moje6 da gi zali4i6 s fon dio ten no toi zapu6va porite taka 4e nqma smisul!az ti predlagam da ne hodi6 na kozmetik a prosto vuv vas da si pravi6 parna banq s 1 6tipka laika i 1 luji4ka sol vuv vodata!sled tova po4istva6 kojata s pamuk napoen sus salicilov spirt sled koeto namazva6 s krem zdrave v koeto si raztvorila 1 aspirin!na men mi pomaga!!!drugoto ne6to koeto pomaga e da po4isti6 kojata sus voda a posle da q namaje6 s clearskin-losion za regulirane na mastnata sekreciq-na AVON!!!mn pomaga!

09-04-2007, 20:54
еми и моята кожа е много чувствителна за това аз реших следното - ПОВЕЧЕ НИКАКВИ КОЗМЕТИЦИ! След тях лицето ми става не просто на "червени петънца", а на РАНИ и наистина е много неприятно и в моя случай дори фон дьо тен-ът не помогна :smt010 Беше ужасно, но за заздравяване на възпаленията аз си правех следния компрес: Сварям си чай от лайка и смрадлика, оставям го да изстине добре в хладилника, след това потапям памучета в него, отцеждам ги малко и го слагам на лицето си за минимум 20 мин. Веднага след това ще видиш подобрението. :wink:

Axel_f
09-05-2007, 17:03
Леле като ви чета мненията направо страх ме хваща...Какво толкова ви правят тия козметички?! :shock: Вярно е,че всеки е с различна кожа и процедурите му действат различно,но чак пък рани, незарастващи цяла седмица :roll: Аз съм ходила само веднъж на почистване на лице и бях доволна,само дето след 2 седмици вече не си личеше (пак се появиха доста комедони) та утре мисля пак да посетя козметичния салон ;-)

ПП Процедурите вкъщи с парна баня,разни маски и аматьорско "почистване" при мен не дават резултат :? Хем не мога да махна сички черни натрапници, хем ставам като домат,пък и на др. ден обикновено ми излизат, където съм стискала, пъпки :evil:

FiRe_LaDy
09-05-2007, 18:21
Ми вече е трети ден от както ходих и не се е изчистило лицето ми.Имам на челото и едно петно на бузата,малко по брадата и така ... мисля да пробвам това с лайката и смрадликата.Дано помага.Иначе ледчетата или по точно студеното помага,но не трябва да се прекалява с него,защото кожата изгаря от това!Витамин Це също помага .... ама още два дена поне мисле,че ще ми личи :smt011

09-05-2007, 18:32
еми и моята кожа е много чувствителна за това аз реших следното - ПОВЕЧЕ НИКАКВИ КОЗМЕТИЦИ! След тях лицето ми става не просто на "червени петънца", а на РАНИ и наистина е много неприятно и в моя случай дори фон дьо тен-ът не помогна :smt010 Беше ужасно, но за заздравяване на възпаленията аз си правех следния компрес: Сварям си чай от лайка и смрадлика, оставям го да изстине добре в хладилника, след това потапям памучета в него, отцеждам ги малко и го слагам на лицето си за минимум 20 мин. Веднага след това ще видиш подобрението. :wink:
това и е работата на козметичкаа.Ако не знаете,деца,аз да кажа.
След козметик,не се излиза на вън,не защото хората ви гледа лицетоа защото,ако от слънцето се "инпече?защото кожата тогава е много чувтвителна,и ще останат петна,които няма да се махнат с месеци.
Също и не трябва да пипате кожата си,защото при попадане на бактерии,ще стане зле,ще се възпали и ще стане на рани.
Фон дьо тен се слага 2 дена след козметика...по същата причина.

еми кожата ми е имала контакт със слънцето само докато се прибера от козметика до вкъщи (което не е далеч де), ако изобщо може да се нарече " контакт"... защото си бях изсипала косата пред лицето и бях забила поглед в земята... ебахти излагацията.... просто се молех да не срещна някой познат, ама това сега е без значение. Важното е, че аз след козметик рева поне една седмица, а майка ми например е добре още на следващия ден- т.е. От кожа до кожа... Балкан разлика!

FiRe_LaDy
09-05-2007, 18:52
еми и моята кожа е много чувствителна за това аз реших следното - ПОВЕЧЕ НИКАКВИ КОЗМЕТИЦИ! След тях лицето ми става не просто на "червени петънца", а на РАНИ и наистина е много неприятно и в моя случай дори фон дьо тен-ът не помогна :smt010 Беше ужасно, но за заздравяване на възпаленията аз си правех следния компрес: Сварям си чай от лайка и смрадлика, оставям го да изстине добре в хладилника, след това потапям памучета в него, отцеждам ги малко и го слагам на лицето си за минимум 20 мин. Веднага след това ще видиш подобрението. :wink:
това и е работата на козметичкаа.Ако не знаете,деца,аз да кажа.
След козметик,не се излиза на вън,не защото хората ви гледа лицетоа защото,ако от слънцето се "инпече?защото кожата тогава е много чувтвителна,и ще останат петна,които няма да се махнат с месеци.
Също и не трябва да пипате кожата си,защото при попадане на бактерии,ще стане зле,ще се възпали и ще стане на рани.
Фон дьо тен се слага 2 дена след козметика...по същата причина.

еми кожата ми е имала контакт със слънцето само докато се прибера от козметика до вкъщи (което не е далеч де), ако изобщо може да се нарече " контакт"... защото си бях изсипала косата пред лицето и бях забила поглед в земята... ебахти излагацията.... просто се молех да не срещна някой познат, ама това сега е без значение. Важното е, че аз след козметик рева поне една седмица, а майка ми например е добре още на следващия ден- т.е. От кожа до кожа... Балкан разлика!



Хахах защо ли ми е познато това с изсипването на косата върху лицето,забиването на главата в земята и да се моля да не срещна познати .... за жалост бях срещнала ама тя горката се уплаши и само ми каза да се оправям бързо .... и научих и най - затънтените улички на града докато се прибера ... :smt013

w0sh
09-05-2007, 19:20
Ще се побъркам.Имам много чувствителна кожа,а преди 2 часа бях на козметик.Сега,като се погледна в огледалото и не мога да сдържа сълзите си.Ужасна е гледката.То не,че е кой знай какво,но е зачервено и леко подуто.Моля ви някой с по чувствителна кожа,който е ходил на козметик да ми каже след колко дена му се изчиства лицето от тези червени петна.Докато не се оправя не мисля да се показвам дома.Толкова зле се чувствам. :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010
На сутринта съм тип топ.

NightFairy
09-05-2007, 20:24
Да се оплача и аз :-D .Вчера бях на козметик и червените петънца вече се поскриха, но точно по средата на носа имам раничка, толкова злобно ме стисна, чее :evil: ...

Cvetkata_Rubi
09-05-2007, 20:41
Ми аз 2 пъти съ ходиа на козметик 1-вия път ми опропасти лицето,цялото беше в рани и зараснаха чак след 6-7 дни.Мажех се с кремове ама не нищо.Втория път беше по добре,но пак имах зачервявания и ми мина за 4 дни.Сега много се двоумя дали да отида отново или не.

Помага ми крема с таралежчето дето го има зелен и розов май "Бочко" се казваше и също така бебешкия крем на Bubchen с лайка,много ми се успокоява лицето с тях.А да и розовата водичка помага.

09-05-2007, 20:51
ходила съм при 4 различни козметичкии (уж най-добрите в града) даже едната ми я препоръча една приятелка на маика ми, която е дерматоложка, но резултата един и същ => Поне една седмица компреси с лайка и смрадлика, Топоцин на раните, обилно мазане с Бочко и никакво излизане от къщи :smt010 А като се замислиш даже не съм пъпчива... ходих само заради черните точки

09-05-2007, 20:54
аа пропуснах да спомена и пръскането с термална вода на Авен :x и мазането с етерични масла...но кво да говоря - явно ми е писано да съм прецакана по отношение на козметиците

FiRe_LaDy
09-06-2007, 14:20
Офф мислех неска да си сваря лайка и смрадлика,ама баща ми каза да не съм си слагала нищо по лцието,защото така съм размеквала раната и после му трбвало на ново да зарасне и да се изгради!Прав ли е?Аз не съм много обедена в това .... ](*,)

vasi 88
01-16-2014, 14:18
I moeto lice e zacherveno,no sled dva dni se opravq,no moqt problem e che zapo4va da se liushti i se chudq kak da go opravq otova cqla sedmica

Cucko0
01-16-2014, 14:50
темата е стара .