PDA

View Full Version : Проблеми със смяната на езика в този форум.



MajeStic
09-03-2007, 14:39
Мисля, че проблема е от това:
http://img.data.bg/i.php?show=540950&ctrl_id=o428re#img

Лично аз имам само фонетика и латиница. Вероятно този бутон ми влияе по някакъв начин на смяната и писането на езиците. Дори в момента в правоъгълнитечо ми показва "EN", а аз пиша на фонетика. Отделно в това правоъгълниче има EN, BP, BG. Много ми е трудно да превключвам от латиница на кирилица и обратното. Понякога дори ми се налага да пиша в някой текстов редактор и да го копирам, и поставя тук. На каквото и да сменя( EN, BP, BG ) винаги пиша с българските букви. Проблема не е от мен тъй като в други форуми нямам подобен проблем.

LizZz
09-03-2007, 15:02
Хм...Аз го нямам този проблем...На мене си ми седи на английски и си сменям езика през уиндоуса(с Алт+Шифт) :roll:

MajeStic
09-03-2007, 15:12
Хм...Аз го нямам този проблем...На мене си ми седи на английски и си сменям езика през уиндоуса(с Алт+Шифт) :roll:

И аз си го сменям с key shortcut. Но дори и от двете места пак имам проблем.

LizZz
09-03-2007, 15:50
Чакаме някой мод да обърне внимание и ако може да помогне :wink:

MajeStic
09-03-2007, 15:54
Чакаме някой мод да обърне внимание и ако може да помогне :wink:

Модератор не може да ми помогне. Чакам администратор :)

LizZz
09-03-2007, 15:59
Чакаме някой мод да обърне внимание и ако може да помогне :wink:

Модератор не може да ми помогне. Чакам администратор :)
Под мод имам в предвид всичкия персонал обслужващ форума (без да се обиждате) :mrgreen:

namina
09-04-2007, 07:31
аз имам бг фонетика и латиница лично аз проблеми нямам. :-D

machoka
09-04-2007, 08:02
Знам за този проблем и съм осведомил админ екипа ;)

ПРоблемът е там, че вграденият кирилизатор във форума променя езиците си със същата клавишна комбинация /Alt + Shift/, само че на всеки две цъкания на тази комбинация. А тази кирилизация, която си е в Windows, съответно само с едно натискане на комбинацията променя езика.
В резултат на това става едно гооооолямо объркване, като в един момент уиндоуската си е на БГ, но вградената се е паднала на английски и докато уеднаквиш и двете кирилизации да са на един език .. става един голям боламач.

Решението е да се изключи сменянето чрез клавишна комбинация на езиците на вградения във форума кирилизатор, или тя да се промени с друга клавишна комбинация, а не тази която е по Default и в Windows.

machoka
09-04-2007, 08:07
Вграденият кирилизатор е необходим лукс, просто трябва да се фиксне тази малка бъгавина. :)