PDA

View Full Version : Вечерен час от държавата



09-04-2007, 08:41
Плз, кажете ми има ли вечерен час наложен от властите? До сега търсих в Google, но там пише само за деца до 16. А, като си на 16 или 17 :smt017 Не ми е ясно. Чувала съм, че е 22.30, но никъде не намерих да го пише :? Ако някой знае със сигурност или може да немери инфо да пише плз [-o< [-o<

09-04-2007, 08:43
ima takava tema be tolkova li vi myrzi da dadete na tyrsene aman be

Rock &amp; Roll Queen
09-04-2007, 08:45
ДО 22.00, ако не си пълнолетен.

namina
09-04-2007, 08:50
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=853&sectionid=1&id=00004
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1708&sectionid=2&id=00014
http://www.dnes.bg/article.php?id=29985
http://www.uchenik.com/2006/04/20/vecheren_chas_za_uchenicite_v_plovdiv.html


ето там се порови пък и да има вечер чес,надали някой го спазва,защото тук 10 годишните буквално и преносно ДЕЦА се прибират в 12.00 или колкото им скимне и ходят със по 25,30 годишни "батковци" . пък и 1 слачай.......едно момиче от класа на една приятелка има дете някъде от 2,3 години а бащата е около 30 или малко повече. кажете според вас това нормално ли е......... [-X ](*,) :-)

machoka
09-04-2007, 08:54
Има вечерен час както казаха и той се спазва ;)

ако те хване патрулка - няма да е приятно .. нито на пълнолетният ти спътник ;)

Blab
09-04-2007, 09:03
Оу, и вечерен час има, и алкохол и цигари не се продават на непълнолетни...направо приказка! :roll:

tuka6na
09-04-2007, 12:48
Оу, и вечерен час има, и алкохол и цигари не се продават на непълнолетни...направо приказка! :roll:
И всички гледат да се спазва,и всичко е точно...

Klamer4o93
09-04-2007, 12:53
Алкохола и цигарите не се спазват, но, повярвайте ми, вечерния час - да 8-[

mid_get
09-04-2007, 12:55
Алкохола и цигарите не се спазват, но, повярвайте ми, вечерния час - да 8-[
Ей, значи! Ама си забавен...като Къци :smt005

Blab
09-04-2007, 13:24
Алкохола и цигарите не се спазват, но, повярвайте ми, вечерния час - да 8-[
Ей, значи! Ама си забавен...като Къци :smt005
:smt005
И в барове ме пускат, и алкохол ми продават, и се разминаваме нощем...никога не са ме спирали за документи, камо ли нещо друго..., но да, има вечерен час...

KoRn
09-04-2007, 15:22
ve4eren 4as pfhah s patrulikata v kvartala vsqka ve4er kum 11 se pozdravqvame....

loyal_88
09-04-2007, 17:19
За пръв път чувам за вечерен час. Така де, мислех че има, ама не съм се интересувал до колко часа е. Аз си имам 18, но когато нямах не ушев определяше до колко да стоя вънка, а нашите (не че и тях съм ги питал много) ;)

edelweiss
09-04-2007, 17:55
много ми е интересно относто вечерния час, примерно има и такива индевиди които примерно излизат в 3 сутрината да се разкарват ... Някой от властите могат ли да им направят нещо ?
#-o

mid_get
09-04-2007, 18:04
много ми е интересно относто вечерния час, примерно има и такива индевиди които примерно излизат в 3 сутрината да се разкарват ... Някой от властите могат ли да им направят нещо ?
#-o
Разбира се, че могат, дори трябва, друг е въпросът, че не го правят :roll:

cherinka
09-04-2007, 21:21
много ми е интересно относто вечерния час, примерно има и такива индевиди които примерно излизат в 3 сутрината да се разкарват ... Някой от властите могат ли да им направят нещо ?
#-o
Точно така!
Нали 'уж' живеем в свободна държава......

Но, все пак, ако ги нямаше такива като нас, както и много други индивиди-примери, то то нямаше да има Полиция.
Ние мислим за тях. И те имат нужда от хляб, посдлон и джобни. :D

teenkopele
09-05-2007, 02:23
...и алкохол и цигари не се продават на непълнолетни...направо приказка! :roll:

На хартия има много неща. :wink:

machoka
09-05-2007, 07:11
Алкохола и цигарите също се спазват, поне в 90% от заведенията искат лична карта за алкохол ;)
По кварталните бутки също все по-често искат ЛК и за двете.. това, че има някои които продават на тоя и на оня не бива да петни името на държавата пред вас, защото дефакто контрол си има.

Една приятелка пък беше излязла с нейния 'мъж', патрулка спира колата за проверка, следва задължителната идентификация на двамата пътници, оказва се че приятелката няма 18 - директно и тя и шофьора в ареста до сутринта.

Явно не пътувате много вечер, но спре ли патрулка по нощите някой автомобил, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изискват ЛК на всички пътуващи вътре.. аз не случайно вече НЕ возя лица под 18 години вечер, защото една такава вечер имах известен проблем, макар че момичето имаше 18, но не си носеше ЛК и... не питайте как съм се отървал ;) /да не говорим, че се оказа че и моята ЛК е с изтекла валидност/ #-o
В Люлин, на КООП. пазар вечер след 1-2ч. спират по около 4-5 патрулки - който мине, СТОП палка, проверка.. веднъж ме спряха 2-ма полицаи даже наведнъж с палките э

А това не важи само за автомобили...

веднъж както си ходя по улицата през нощта, изравнява се една патрулка с мен, спират ме, викат 'ръцете на капака' :shock: като по филмите застават зад мен, пребъркват ме.. ЛК проверка, бил ли съм в районно.. и после си заминават като виждат, че не нося нищо незаконно в мен :D
Вечерно време имам чувство, че съм в полицейска държава. :?

machoka
09-05-2007, 07:19
.. нооо да, иначе е много лесно някой дечко ходещ на детска в Амор от 5 до 9 вечерта и после вкъщи за вечеря с мама и тате да се изцепи 'то тука в България закони няма, всичко е само на хартия'.. :?

mimi_blonde
09-05-2007, 07:50
НеЕеЕЕеЕееЕЕе #-o :smt013 :smt014

gabrielka@a
09-05-2007, 08:17
Вечерен час???Аз нямам 18 и винаги се прибира,когато си искам (рядко след 11) и съм нямала проблеми :smt017

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-05-2007, 09:35
ДО 22.00, ако не си пълнолетен.

и тва на всякъде в България ли е?! при братовчедката в Етрополе вечерния им е до 23.00 :smt011 :smt012

Blab
09-05-2007, 10:10
Лелеей..., machok-а ме смая...
Е, аз само споделях лични наблюдения...Никога не са ме спирали за документи, камо ли да ме претърсват и арестуват.
И, не, не ходя на детска в "Амор"(или другите подобни... "дискотеки")...И все пак не мога да кажа, че полицията си върши работата пълноценно...Явно, "според закона", трябва да ме задържат, дори когато вечер се прибирам от театър( :shock: ), а това не се случва..., да не говорим нощем...

Briseis
09-05-2007, 10:33
Но мачок, така е само в София. В моя град продават алкохол и цигари в заведения и магазини без да искат лична карта. Такива истории как полицаите спират и проверяват просто липсват. А и ако имаше закони защо всички дискотеки допускат хора под 18 или много рядко правят проблеми? Да не говорим за морето...

machoka
09-05-2007, 10:44
В София не можеш да влезеш под 18, каквото и да правиш.. няколко пъти се опитвам да вкарам приятели.. преди по-ставаше, вече просто НЯМА начин.. не е да бутнеш пари, защото по 5-6 прасета охрана седят отпред и проверяват..

нямам наблюдения за другите градове, но тук са се хванали в ръце.

Octofunk
09-05-2007, 10:49
В София не можеш да влезеш под 18, каквото и да правиш.. няколко пъти се опитвам да вкарам приятели.. преди по-ставаше, вече просто НЯМА начин.. не е да бутнеш пари, защото по 5-6 прасета охрана седят отпред и проверяват..

нямам наблюдения за другите градове, но тук са се хванали в ръце.
Лично съм влизал в дискотека след 11 4аса, докато още нямах 18 (на 17 бях), но може би защото съм изглеждал по-голям не ми направиха проблем. Не си спомням дали ми искаха лична карта, маи не ми искаха, просто си платих и влязох! :mrgreen:

machoka
09-05-2007, 10:53
Не знам кога е било, но сега не става.. в мнооого единични случаи ако изглеждаш 10 години по-възрастен може и да се заблудят, но по принцип в по-големите и елитни нощни заведения си проверяват всички за ЛК и НЕ пускат под 18 :)

sh3_1s_7h3_0n3
09-05-2007, 13:35
Алкохола и цигарите не се спазват, но, повярвайте ми, вечерния час - да 8-[


може на някой да му звучи смешно или нереално, но почти е прав... казвам 'почти', защото наистина някъде за цигари и алкохол не се спазва...

в дискотеките също трудно можеш да влзезеш, ако нямаш 18...трябва да познаваш или охраната, или управителя... или нещо такова... така че да те пуснат...
мин год, когато всичките ми приятели направиха официално 18...аз само бях 'черната овца' в тайфата с 'мизерните' си 17год, защото в разгара на лятото и летните купони, можехме да ходим само в 2 дискотеки по плажната алея... :? и то пак добре, че познавахме, когото трябва, 'щото дори, където ходехме можеше да не ни огрее :roll:

пък за цигари и алкохол винаги са ни искали лични карти... (е, аз добре, че не пушех и пиех, че тогава съвсем... :roll: ) особено пък ако седнеш някъде след 22.30... сервитьорките вместо 'добър вечер' ни питаха дали имаме '18'.... :evil:
миналото лято сиг ми беше най-кошмарното зарад' тия 17години...

излезеш в морската... патрулката обикаля... на мен направо ми спираше сърцето... и 2пъти са ни спирали да ни проверяват 'уж'... но искаха личните карти само на момчетата... добре, че всички бяха пълнолетни апфф....

като навърших 18, все едно се родих наново... вече няма притеснение, нищо... сега като седнем някъде и ни искат личните карти... първо се показва моята :lol: че приятелите ми преди мн ме тропаха, заради тия мои 17год 8-[