PDA

View Full Version : Не мога да си сложа лещите



**SuNsEt**
09-04-2007, 11:41
Здравейте сладури!Преди една седмица си взех лещи ,тъй като съм късогледа и трябва да нося очила или лещи,но от една седмица се опитвам да ги поставя и просто не мога..Ако някой може да ми даде съвет как да си ги сложа ще му бъда много благодарна!!

09-04-2007, 11:52
v na4aloto e mn trudno da gi slojish no vednaj stane li posle shte si mn burza :wink: saveta mi e da slojish leshtata na pokazaleca na dqsnata ruka, no ne q slagai na vurxa a po kam sredata. S pokazaleca na drugata ruka si durpash dolniq klepa4 i prosto si priblijavash prusta s leshtata kum okoto i q puxash. Probvai dokato stane. Uspex! :roll:

09-05-2007, 09:22
moje da otidesh v optikata da ti pokajat i az imam leshti,znachii vzemash leshtata i q slagash na v1rha na pokazaleca a s dr r1ka si raztvarqsh okoto i gledash nagore i tva e.. ne e trudno:)

kameliqbaby
09-05-2007, 14:42
Cakata e da si raztvorish okoto na max i da ne se staraesh da q sloji6 to4ni 6tomq vkara6 v okoto kato migne6 2 3 pati tq sama 6te se namesti,6toto ako se staraesh da e to4no mai nikoga nqma da uspee6 :-D

krem4et0
09-05-2007, 14:59
Цаката всъщност е да си сложиш лещата върху показалеца, така че тя да стане като купичка. После я приближаваш до окото и дърпаш пръста. Сега, лещите имат лице и опако. Ако не ги сложиш както трябва, няма да се прикрепи стабилно към роговицата и ще те дразни.
Първия ден си слагах лещите около час, а сега става за секунди. Ще свикнеш. Прави си опити. Гледай лещата да не е прекалено влажна и да се хлъзга, но не и да е суха. Най-добре е да я извадиш от разтвора и да я сложиш слд 10-тина секунди.

tedinkata_
09-05-2007, 19:00
ox xora i az skoro shte tr da go pravq tova..dano se spravq.. ::: dnes si vzex leshti i az i ot tyk pro4etox dosta za slaganeto a nqkoi ako moje za svalqneto da obqsni kak stava 8-[

w0sh
09-05-2007, 19:06
Оф нося лещи от 2 години и отсега ще ви кажа преди да ги купите отидете на лекар. Той ще ви покаже как се слагат. Има хиляда метода .
Слагаш лещата на показалеца държиш 2-те очи ВИНАГИ ОТВОРЕНИ. С лява ръка дърпаш нагоре горния клепач. С палеца на дясната дърпаш долния клепач и слагаш лещата която е на показалеца на дяссната ръка.

miloto na miloto:P
09-05-2007, 19:08
леле..като си спомня аз за 1 път като пробвах да си махна лещите и се стреснах,че не мога и ,че завинаги ще остана с лещи.. :lol: махането става така..с едната ръка разтваряш окото и вземаш внимателно лещата с палеца и средния пръст на другата и сближаваш пръстите,за да се премахне т.наречения вакум,който се получава..дано си ме разбрала :-D

w0sh
09-05-2007, 19:12
леле..като си спомня аз за 1 път като пробвах да си махна лещите и се стреснах,че не мога и ,че завинаги ще остана с лещи.. :lol: махането става така..с едната ръка разтваряш окото и вземаш внимателно лещата с палеца и средния пръст на другата и сближаваш пръстите,за да се премахне т.наречения вакум,който се получава..дано си ме разбрала :-D
Аз пък просто сибърам в окото и ги вадя. единствения фактор е да нямам нокти и да съм си мил ръцете.... Я пробвай тфа с вакума докато си пияна да те видим :-D

miloto na miloto:P
09-05-2007, 19:18
леле..като си спомня аз за 1 път като пробвах да си махна лещите и се стреснах,че не мога и ,че завинаги ще остана с лещи.. :lol: махането става така..с едната ръка разтваряш окото и вземаш внимателно лещата с палеца и средния пръст на другата и сближаваш пръстите,за да се премахне т.наречения вакум,който се получава..дано си ме разбрала :-D
Аз пък просто сибърам в окото и ги вадя. единствения фактор е да нямам нокти и да съм си мил ръцете.... Я пробвай тфа с вакума докато си пияна да те видим :-D аз съм само на сокче от моркови :-D :-D

tItEufFf
09-05-2007, 20:56
Ами слагаш си я на показалеца акто преди това си я почистил/а много хубаво с разтвор за лещи..с другата ръка си разтваряш окото, и я слагаш. Ще ти е много по лесно с огледало :wink:

kokom
01-06-2011, 12:31
Взех си лещи обаче не можахме да ги сложим в оптиката много мигам, кажете някакъв начин да спра това мигане или просто с времето като пробвам ще спра да мигам, че незнам вече ще успея ли да ги сложа тези лещи изобщо.. :( :( :(

neeDaBosS
01-06-2011, 13:42
Темата е от 4 години :?

LipSy
01-06-2011, 13:45
Значи слагаш лещата на показалеца на дясната ръка, обаче не на върха, а на "възглавничката" на пръста. След това с палеца на дясната ръка си дърпаш долния клепач. През това време не мигаш. Докосваш я до окото и си дърпаш пръста. Като мигнеш 2-3 пъти и тя би трябвало да се намести сама. За махането...хващаш със средния си пръст на дясната ръка и показалеца и някакви малко ги доближаваш. Така трябва да стане! :)

LipSy
01-06-2011, 13:47
Темата е от 4 години :?


Ооо, да права си! Как не видях... :-D

kalpazanka
01-06-2011, 14:01
Какво като е на 4 години? Момичето има питанка по поставянето. Като й стане ясно, ще свирне и ще я заключа.

neeDaBosS
01-06-2011, 14:14
Ами случайно съм чувала,че старите теми не се вдигат :wink:

kalpazanka
01-06-2011, 18:03
Ами случайно съм чувала,че старите теми не се вдигат :wink:
Стари теми не се вдигат с отговор на въпрос отпреди 4 години.
Стари теми се вдигат с питане от вдигащия темата и след като получи отговор, темата се заключва.
Ако случайно нещо пак не ти е ясно, обади се- ще се постарая да перифразирам.

neeDaBosS
01-06-2011, 18:56
Мерси,не беше нужно :) Моя е грешката :wink: