PDA

View Full Version : ужасно



09-04-2007, 16:50
здравейте незнам тази тема за каде е затова ще я пусна тук тарсих но не намерих такава :) значи имам растежение аз тренирам футбол и.... така е супер зле. значи тва растежение ми се получи някаде кам 22-23 август и от тогава много ме боли и незнам някои може ли да ми каже доло горе колко трае едно сериозно разтежение и има ли някакав начин да ми мине по фаст все пак сезона почва на 15-20 :)
благодаря предварително

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
09-04-2007, 16:58
кфо е тва разтежение :-D кой мускул си разтегнал .. ?

09-04-2007, 17:17
ами отзад мускула не му зная името амм някаде как да го обясня под гъза ама тва не е ебавка просто незнам името ..

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
09-04-2007, 17:27
ахм .. амии ако те разбирам би трябвало да е двуглавия мускул на бедрото .. начи аз съм атлетка и съм си разтягала четириглавия бедрен мускул и ми мина за около 4-5 дена . . ддз отиди да го снимат да не е само разтягане 8)

ProstoAz
09-04-2007, 19:19
Разтегнат мускул или мускулни влакна? По-скоро са влакната. Но от къде си сигурен, че са разтегнати, а не скъсани? Правил ли си магнитен резонанс?
Ако дори като ходиш, от време на време се появява режеща болка, най-вероятно са скъсани мускулни влакна. Може да мине и за 10 дни с мазане по 3-4 пъти на ден със специално гелче, пиене на специални прахчета и почивка! Ако искаш можеш да потичваш леко, за да поддържаш форма, но трябва да е без никакви ускорения, в равномерно темо. Най-важно е сам да избираш темпото, така че да не усещаш болка. Добре е, обаче, такова разтежение или скъсване да се лекува поне 20 дни, като се съчетава и с физиотерапия. Ако не се излекува добре, рискуваш отново да получиш контузия!!! Разбирам, че бързаш за сезона, но по-добре не рискувай - отиди на травматолог, направи си магнитен резонанс (който единствено на 100% може да каже каква точно е контузията) и спазвай точно начина на лечение, предложен от лекуващия лекар!
Не бързай! Влакната трябва да зарастнат напълно! Коварни са такива контузии, не ги подценявай!

09-04-2007, 19:57
мерси мерси много мерси :wink: само че нз чудя се дали само да не пия там някви глупусти и да си потичвам лекичко .. :) ако някой може да ми каже кви работи да пия ще е мн хубаво .. мерси предварително

ProstoAz
09-04-2007, 20:05
Виж, няма как да ти кажем какво да пиеш и с какво да се мажеш, тъй като никой тук не може да ти постави точна диагноза. За жалост, както казах, само магнитният резонанс ще покаже какво ти има. Той, обаче, мисля, че струваше 200лв. Ако пък не си съгласен да дадеш толкова пари, мисля, че трябваше да чакаш около месец за резултата, което не е оферта. Опитай се някак си да си уредиш безплатен резонанс (помоли треньора да се свърже с някой познат лекар и т.н. Дори може и някой твой роднина). Травматологът може и да сбърка сам в поставянето на диагнозата без магнитен резонанс.
За скъсване на мускулни влакна лесно мога да ти кажа кои прахчета се пият и с кой гел трябва да се мажеш, но първо, че не сме сигурни, че точно такава е твоята контузия и второ, че правилата на форума и вътрешните ми убеждения не ми позволяват да ти предписвам каквото и да било на собствена глава. :wink:

kotetyyy
09-05-2007, 18:18
аз миналата година тренирах волеибол и беше ми се разтегнал прасеца около един месец и после ми мина

batkodoki
09-06-2007, 19:58
Разтегнат мускул или мускулни влакна? По-скоро са влакната. Но от къде си сигурен, че са разтегнати, а не скъсани? Правил ли си магнитен резонанс?
Ако дори като ходиш, от време на време се появява режеща болка, най-вероятно са скъсани мускулни влакна. Може да мине и за 10 дни с мазане по 3-4 пъти на ден със специално гелче, пиене на специални прахчета и почивка! Ако искаш можеш да потичваш леко, за да поддържаш форма, но трябва да е без никакви ускорения, в равномерно темо. Най-важно е сам да избираш темпото, така че да не усещаш болка. Добре е, обаче, такова разтежение или скъсване да се лекува поне 20 дни, като се съчетава и с физиотерапия. Ако не се излекува добре, рискуваш отново да получиш контузия!!! Разбирам, че бързаш за сезона, но по-добре не рискувай - отиди на травматолог, направи си магнитен резонанс (който единствено на 100% може да каже каква точно е контузията) и спазвай точно начина на лечение, предложен от лекуващия лекар!
Не бързай! Влакната трябва да зарастнат напълно! Коварни са такива контузии, не ги подценявай!

Sic!
Cъгласен! :)

ВЪЗРАСТ?!

наистина МРТ е меродавен, но финансово обременителен.

все пак покоят е решаващ при неясната в диагностичен план ситуация.

най-общо можеш да ползваш локални нестероидни противовъзпалителни средства и относително високи дози на А, Е, всички В и С витамини.
спец средства като стероиднни антифлогистици, средства повлияващи мускулния метаболизъм, или нервно-мускулното предаване etc....ги предписва специалист след преглед "на живо" ако са необходими.

в общия случай за пълното възстановяване на мускулните фибри са необходими средно около 80 дни, но обикновено мускула се усеща функционално напълно годен приблизително на половината време на този срок.