PDA

View Full Version : Радвате ли се,че сме европейци?



09-05-2007, 12:32
radvate li se 4e stanahme evropeici?
CoRrEctEd bY aB-uSeR
Заглавието трябва да е написано на кирилица!

OtherDimension
09-05-2007, 13:58
България е в територията на Европа от 14 века..
освен ако не си набор на Аспарух, не знам защо е тази тема :roll:

N0_feAR
09-05-2007, 16:34
най-се нервя на това изречение : "вече сме в Европа" или "вече сме европейци"
а до сега къде бяхме...в Африка?!?
пп:темата няма смисъл

ArTanDra
09-06-2007, 08:53
Ние сме си в Европа още през 681г. и винаги ще сме част от този континент. А що се отнася до ЕС не се радвам , че сме вътре.

bLiNdchY
09-07-2007, 08:58
НЕ ! НЕ ИСКАМЕ ЕВРОПА ! НЕ ИСКАМЕ ПАРИ А ИСКАМЕ РАКИЯТА НА СТАРИТЕ ЦЕНИ !!! :wink:

09-07-2007, 09:27
ние сме си били винаги европеиици

girl88
09-07-2007, 11:45
avtorat sigorno e iskal da kaje dali se radvame 4e vliazahme v ЕC ami az 4esno kazano nqma na kakvo da se radvam nito sa dignali koi znae kolko zaplatite nito ni6to samo cenite dignaha pove4ko (e na tova li da se radvame nie balgarite) dori i pensiite nali gi vijdate (10% samo)i nakraia iskate da se radvame eto naprimer u4itelskite zaplati v balgaria sa 250-300 lv maximum ama q gi vijte v rumania (800 evro) awe napravo sme za vazhi6tenie

oho kolko sam gotin deeba
09-07-2007, 17:52
da radvam se 4e vliazahme v evrosauza utre sigorno 6te vlezeme i v evroroma kato gledam :-D

oho kolko sam gotin deeba
09-07-2007, 17:54
RADVAITE SE BRATIA BALGARI NA BEZPARI4IETO I MANGAL6TINATA !!!

Communist
09-09-2007, 00:19
ДА!
Интернационализмът е хубаво нещо :wink: :P

InitialD
09-09-2007, 00:47
RADVAITE SE BRATIA BALGARI NA BEZPARI4IETO I MANGAL6TINATA !!!
=D> =D> =D>

teenkopele
09-09-2007, 01:07
Ние винаги сме си били европейци.
Влизането в ЕС не ни прави нито повече, нито по-малко такива.

Mooo6no
09-09-2007, 06:29
ДА!
Интернационализмът е хубаво нещо :wink: :P
Ако не друго то поне е невъзможно да имаме война със съседките си. Дано и другите държави от балканите да ги примеат, за да е невъзможно да имаме война с тях. :D

MajeStic
09-09-2007, 07:54
България е в територията на Европа от 14 века..
освен ако не си набор на Аспарух, не знам защо е тази тема :roll:

Да. Точно така.
Автора... правилно е да се напише
-Радвате ли се, че влезнахме в ЕС/Европейския съюз?-
тт

malakalmavt
09-10-2007, 11:10
ДА!
Интернационализмът е хубаво нещо :wink: :P


понятие интернационализъм няма. нещо като национализъм между няколко държави. това беше поредната еврейска измишльотина като част от мечтата за налагане на нов световен ред с едно световно правителство, световна банка, една световна армия и един световен човек - мелез между бял, черен и жълт. уви, провалихте се комунисти проклети и сега като глобалисти пак ще се провалите! вие с вашите господари евреите вървите против нормалното и доброто, и ще се провалите и този път. интересно е с кой път ще изчезнете от лицето на тази красива планета...

BlueSky
09-10-2007, 18:55
Да, радвам се :D
Това е най-хубавото нещо, случвало се на България! :wink:

caRamelO_cHicA
09-17-2007, 09:36
Да

namina
09-17-2007, 10:50
Да, радвам се :D
Това е най-хубавото нещо, случвало се на България! :wink:

=D>

09-17-2007, 22:08
"да" много се радвам че вече ще може ЕС да ни прати всичките си стари коли машини и други боклуци в BG

sy6to mnogo se radwam na evropeiskite ceni i BG zaplati

mniogo se radvam 4e ve4e izgbihme i nai-cennoto si - strategi4eskoto mqsto mejdu evropa i aziq i ot tova ve4e nqma kak da zemem nqkakvi pari kato EC si patuvat bezplatno po be

sy6to se radvam 4e ciganite 6te plyznat po EC s dumite "bulgar bulgar" i 6te "proslavqt " BG rod naveki kato kradci i mangali......

i nqma kak da ne sam dovolen 4e konkorenciqta ot EC 6te zalee BG vmesto taka obe6tavanoto izlizane na BG firmi v EC v kraina smetka koi e po silen i koi kogo 6te zavladee .....

tolkova veka uspqhme da zapazim edinti4nost BYLGARIN dori i prez tursko viznatiisko i socealizam asega bezmylvno se samozabravqme

:smt019 :smt011 kakvo da kaja " :smt013 sega radosta mi e pylna"

tItEufFf
09-19-2007, 20:25
всичко си е както преди...само ми остава надеждата че тука ще се оправи положението...имам предвид цялата тая мизерия, ниски заплати, побоища, убийства и др....

teenkopele
09-19-2007, 22:36
Да, радвам се :D
Това е най-хубавото нещо, случвало се на България! :wink:

Ще ми е интересно да прочета аргументите ти.

ThunderGoddess
09-20-2007, 14:34
Не, това е най-ужасното нещо, което се е случвало октак се помня. Имам чувството, че влизането в ЕС е началото на края. Интернационализма е хубаво нещо, стига да не живееш на шибаната граница. И някакви педалчета от румънски произход да си веят задничетата насам-натам и от тях да не може да се уредиш да пиеш кафе на любимото си заведение, да си запазиш маса за рождения ден или спокойно да си куиш хляб от някой хиперкарет. :smt011 :smt011 :smt011 :smt011 Цяла Румъния идва в Русе събота и неделя. Отвратително, гадно смотано е. Града е заприличал на едно нищо. И най-тъпото е, че наоколо се веят някакви надписи на лайняния им език, а не на нашия роден. Извинявайте, аз съм в България, доколкото знам тука официалния език е БЪЛГАРСКИ, а не румънски. Не знам какво хубаво виждате във всичко това. Цените ли ви харесват? А може би съотношението между заплатата на родителите ви и цените на наи-елементарните неща? И без тва не може да ходите в чужбина въпреки, че вече няма да ви проверяват на митница. Пак си оставаме бедни като църковни мишки и не може да си го позволим. Европейски парламент ли казахте: Да му се изпърдя на еврпопейския парламент и на не знам си кво още европейско.

Democrat
09-20-2007, 15:57
Звучиш точно като лумпенизирал дърт комунист ](*,)
Тук трябва да има млади хора, про-европейски, а виждам само партийното събрание на БКП. [-X

Европейският съюз е най-доброто, най-хубавото нещо...
Ползите са безкрайни, няма да обяснявам какви са. Всеки с малко разум ще се сети сам :wink:

Disrespect
09-20-2007, 16:01
ние сме селяни, а не европейци...не ни е там мястото

ThunderGoddess
09-20-2007, 17:47
Звучиш точно като лумпенизирал дърт комунист ](*,)
Тук трябва да има млади хора, про-европейски, а виждам само партийното събрание на БКП. [-X

Европейският съюз е най-доброто, най-хубавото нещо...
Ползите са безкрайни, няма да обяснявам какви са. Всеки с малко разум ще се сети сам :wink:
Не ме интересува как мислиш, че звуча. И не смятам, че това да си млад човек значи да викаш ией, прецакаха ни, ние сме в евпопейския съюз, ией заплатите ни са ниски, политиците - корумпирани, а ценита са европейски ией, тая страна стана супер яка. Щом болшионството мисли като мен, трябва да се замислиш дали в случая ти си правия :smt019 . Пердполагам сега като добър и образован човек ще съумееш да ми посочиш пет добри неща, които Европейския съюз ни е донесъл. Но внимавай - не искам да ми плямпаш глупостите на евродепутатите и чужденците - "Вие сте част от европейското семейство", "Една прекрасна страна се присъедини към Европа". И не искам дрънканията на българските политици "Заплатите ще се вдигнат, няма да има граници" и не знам си какво. Искам пет неща, които са на лице и българския народ ги ползва. А аз ще ти кажа 5 лоши неща, които донесе съюза на нас:
1. Прецакаха ни с някаква тъпа членска вноска - като си помислиш само десет процента от брутния вътрешен продукт. За сравниение: България отделя 3.9 % от същия за образование. Европейския съюз за некви амфиоти - отворковци.
2. Както виждаш, цените все повече се качават, а тенденцията заплатите да останат същите се затвърждава
3. Наоколо щъкат някакви гадни чужденци, които изкупуват де що има всичко - за тях това, че безплатно минават в БГ само с лична карта е добре - понеже тук въпреки покачващите се цени е 3 пъти по-евтино. ПОНЕ! В резултат - дори и в големите суперкаркети и магазините за дрехи надценките, от които печелят продавачите стават все по големи. Чужденеца може да си пазарува в нашата страна, ма българина - НЕ.
4. Заеъждат се някакви лайняни надписчета на разни западни езици, а отдолу или отгоре липсва такъв на български
5. Затвориха ни атомната централа. В резлутат България вече не печели милиончета от търговията на енергия с Албания. През това време съседчетата румънчета почти завършиха своята и скоро НИЕ ще купуваме ток, а не те от нас.
В резултат на тези пет неща, както виждаш, страната само все повече обеднява. Може да звуча като комунист, нацист и всички там гадни политически определения, които се сетиш, но го предпочитам пред това да звуча като хлапе, което сляпо вярва в доброто и не разбира, че НИЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОПРАВИМ, А НЕ НЯКОЙ ДА ОПРАВЯ НАС. Всяка страна или съюз следи за своите интереси и ако нашите политици не оправят НАШАТА страна, няма кой друг да я оправи.
Edit: Ако наистина местоположението ти е във Вашингтон и си там от много време, не знам за какво си вреш носа в тая тема. В крайна сметка ти си спасил кожата си, а аз мизерувам в България докато се наслаждавам на "ползите" от Европейския съюз. На романчета, книжки и новини всичко звучи прекрасно, но всъщност не е така розово, както го описват :)

assd
09-28-2007, 22:18
все ми е тая, само бензина да не беше 2 лева !

etnies
10-07-2007, 18:35
Европейци ще бъдеме евентуално след 3- поколения! Манталитета на българина неможе да се промени от днес за утре! http://www.addis-welt.de/smilie/smilie/millan/smileyhug.gif

etnies
10-07-2007, 18:41
Европейци ще бъдеме евентуално след 3- поколения! Манталитета на българина неможе да се промени от днес за утре! http://www.addis-welt.de/smilie/smilie/millan/smileyhug.gif

10-09-2007, 19:20
ne az ne se radvam izobshto zalqxme cqlata planeta s mizeriqta i ciganiata ni
ne se radvam zashtoto ne ostana svesten 4ovek v bulgaria ne se radvam zashtoto i evropeiski suiz nqma da ni pomogne
GOSPOD E KAZAL POMOGNI SI SAM ZA DA TI POMOGNA I AZ
KAKVO O4AKVATE SEDEIKI ILI BEGAIKI DA OPRAVITE BULGARIA I DA SE VURNETE NA GOTOVO 4ISTO IZMETENO UMNO U4TIVO I KRASIVO MI NESTAVA [-( [-( [-( NE ne se radvam zashtoto sega shte vidi celia svqt kolko al4en podul mizeren i egoist e bulgarina dosega si go znaexme nie samo i samo nie NE GO OTRI4AITE POGLEDNETE OKOLO SEBE SI i shte razberete

Momchence
10-10-2007, 14:21
Мда радвам се, че сме европейци както и да го погледнем.
Кефа се, че сме в Европа. Стар континет с много богата култура, история и традиции.
Кефа се, че вече сме и в Европейския Съюз. Причините са много. Като за начало това е силен и стабилен икономически съюз, който може спокойно да се конкурира с други силни икономики и световни пазари. Ние сме природно богата страна и с помоща и облагите на ЕС и с малко добро желание и добро управление може да направим много. Също чувството че си част от една таква голяма общност е супер яко и т.н. и т.н.

malko mace
10-11-2007, 11:11
Естествено,че се радвам,но честно казано,не го заслужавахме още и едва ли някога ще го заслужим... :? А ако Турция влезе в ЕС просто... :x Та тя е наполовина в Азия,всъщност не наполовина,а по-голямата част й е в Азия...Ние по география учихме,че Турция е азиатска страна!!! :idea:
Иначе като сме в ЕС имаме много повече перспективи за развитие,много хоризонти и възможности се отварят пред нас,по-добър шанс за реализация,абе изобщо =D> !Иначе това за ниските заплати и пенсии е вярно,а цените ни не са европейски-в много ЕС страни цените вече са по-ниски от българските!!! :!: :!: :!:

gorska
12-24-2007, 12:50
Не, никак не се радвам. Досега не съм видяла и 1 положително нещо от влизането ни в ЕС. Само качват цените, затварят електроцентрали и т.н.
Смърт за политиците, които решиха, че ще ни е по-добре там! :-x :-x :-x

DisciplineAndOrder
12-25-2007, 14:39
България винаги е била на територията на Европа :-D

ако въпросът ти е дали сме доволни,че влязохме в ЕС-отговорът ми е не.

Не откривам никаква положителна промяна,сравнявайки 'преди' и 'сега'.

puppy
12-28-2007, 16:02
Не мисля, че има на какво толкова да се радвам, а и тези цени... не може заплатите (повечето) да са по 300лв и всичко да е толкова скъпо. Това трябва да се промени. А и това, дето ни контролират не ми харесва, как няма да се прави ракия, ние на тях казваме ли им да не готвят картоф в тава :x абе... почти нищо положително не виждам, освен факта, че можем да се фукаме (само на проказки), че сме част от ЕС... Както казаха по-горе - ние сме по-слабите, така че...