PDA

View Full Version : Триците за лице



linka92
09-05-2007, 13:43
Здравейте!Знам,че има много теми относно така наречените пшеничени трици за лице,но туй като съм от сравнително малко време в този форум и все още не съм се пробвала с търсачката :oops: 8-[ .Та искам да ви попитам по колко трици горе долу трябва да сложа,за да се получи смес необходима за веднуж примерно(разбира се измерено в лъжички) и гъста ли трябва да е сместа или по водниста.Също искам да ви попитам по колко време горе-долу ги търкате по лицето и с какво(с гъбичка,ръка и т.н.).И последен въпрос има ли ефект?

П.С.Аз нямам пъпки(да чукам на дърво [-o< ),но за компенсация имам много черни точки (разширени пори по носа и брадичката..вече се появиха и по бузите и челото) :smt013 :smt009 :smt010.

Благодаря на всички предварително! :-D

iveto89
09-05-2007, 14:04
emi za tezi tvoi kojni problemi...tricite nz kolko 6te ti pomognat....osobeno za 4ernite to4ici(komedonite)te trqbva da se iztiskat..za da ti se po4isti liceto,a tova stava samo 4rez kozmetik(pone e izklu4itelno efikastno)dava6 nqkude 20-25 lv,no rezultatite sa na lice vednaga...ako finansite sa ti problem...sama obraboti problemnite 4asti....iztiskai si komedonite i posle sus spirt dezinfekcirai.....iz4akai malko i se namaji s nqkakva maska ili eksfoliant za lice,a ako nqma6 ....ostavi taka kojata na liceto.....6te vidi6,4e 6te stane mn po-dobre.uspeh

iveto89
09-05-2007, 14:06
propusnah da spomena,4e da iztiska6 komedonite lesno...si napravi parna banq s laika......za da ne e bolezneno...laikata ubiva bakteriite,uspokoqva i po4istva kojata

iveto89
09-05-2007, 14:09
propusnah da spomena,4e da iztiska6 komedonite lesno...si napravi parna banq s laika......za da ne e bolezneno...laikata ubiva bakteriite,uspokoqva i po4istva kojata

linka92
09-05-2007, 14:10
Ами,аз ги стискам,но след 1-2 седмици пак се "пълнят" :smt013 .А по въпроса за козметика имам време (сега нали все още не сме на даскало),финансова възможност също,но се страхувам някой казват,че след като са били на козметик лицата им са червени за 2-3 дни(ще издържа толкова в кущи),но попринцип моята кожа е по-чувствителна и ме е страх този период да не е по-дълъг 8-[ .Все пак мерси за съвета!

SunnyG
09-05-2007, 14:37
Една приоятелка има много чувствителна кожа и използва трици.Доволна е! :wink:

linka92
09-05-2007, 19:42
Добре бе,хора,никой ли не използва този козметичен продукт?До сега получих 2 мнения по въпроса,от което едното няма общо с триците(все пак ми беше полезно),но... :-k 8-[ :-({|=

П.С.Не че нещо,но мислех,че повече хора ще ми помогнат с моя проблем :lol:

Anf3tamin4o
09-05-2007, 19:53
1 супена лъжица пшеничени трици се попарват с вряща вода.
Получената каша се нанася на лицето топла и се оставя да действа 15 минути.
След отстраняването и лицето се измива с хладка вода.

09-05-2007, 19:57
Аз също съм с чувствителна кожа и съм ползвала трици, но моите са в кутиика и са си приготвени направо за употреба (не е нужно да слагам вода или каквото и да е) аз се мажа с тях по цялото лице, но не ги измивам веднага, а ги оставям да постоят няколко минутки докато се стегнат (като маска за лице) и после изплаквам. А колкото до козметика... можеш да погледнеш темата "след козметик" там също изписах доста за последиците върху моята кожа. Успех! :-)