PDA

View Full Version : Сдуха и депресията...



Madness
09-05-2007, 14:08
Не няма да си режа вените,споко (=
Само че,къде според вас е границата между двете понятия?Изпадали ли сте в`истинска депресия`?Кво ви измъкна оттам?Как стана...Каква беше причината за тая депресия...

^Sam90^
09-05-2007, 14:21
Чак в сериозна депресия май не съм изпадал. Случвало се е по 1-2 седмци да ми е сдухано настроението, но никога не бих стигнал до там да се самоубивам, да седя и да рева по цял ден... булшит.
Както при повечето тийнейджъри, последния ми подобен сдух беше от любовни драми. Беше ми гадно, чувствах се сам, захвърлен и т.н. Стоях си повече в къщи и ядох много сладолед :lol:
Това е най-близкото до депресия, до което съм стигал.

HopeLesss
09-05-2007, 14:25
Депресията е сериозно психично заболяване и доста често се спекулира и преувеличава с нея. Съмнявам се да има много, които наистина да са изпадали в такова състояние. Колкото до сдухването, то се случва често и временно :)

mgxpower
09-05-2007, 14:47
Има много локуми да разтягам на тази тема снощи изпаднах в нещо като депресия , но днес срещнах един човек и всичко си е окей \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ набързо излязох от депресията всяко чудо за три дни :twisted: :twisted: :twisted:

Boot
09-05-2007, 14:52
Да бе тя депресията за една нощ минава. Даже за по-малко.
Дееба и тъпаците. ](*,)

Madness
09-05-2007, 14:57
:lol:
А като се сдухам ми тряа минимум седмица спане,ядене,спане,ядене и яка музика,за да се опрая...
Тва с едната нощ беше яко :lol:
Ам иначе,и аз не мисля че съм изпадала в истинска депресия.Абсолютно съм съгласна с Куул гърл :-)
Мен ме налягат и едни такива състоянияя,в който се сдухвам за най макото нещо...и си набивам някви ралти...е така от нищото идва сдуха понякога...

MajeStic
09-05-2007, 15:04
Според мен да се сдухаш е нещо на момента. Докато да и в депресия е нещо бая по-тежко. В депресия съм по 1-2 дена... докато не си разровя най-готините песнички на компютъра, които имам и не започна да ги слушам :Р :smt041

Boot
09-05-2007, 15:08
Абе ти малоумен ли си!!? В депресия се изпада за месеци, може и години. Депресията трябва да се лекува. Вашите тинейджърски сдухове са... маловажни пред това нещо. 2 дни не е депресия, тряя си мноо тъп за да не го разбираш

Shadow_Walker
09-05-2007, 15:31
Сдух е нещо моментно - за една вечер например.
Депресия е нещо временно - сдух в продължение на седмица-две, месец или повече..
Е, добре де, може да не съм дал най-правилното обяснение, но аз така ги виждам нещата.

zloto
09-05-2007, 15:31
Определено не съм изпадала в истинска депресия... много често, даже почти винаги съм сдухана, но може да ми се оправи настроението и от най-дребното нещо... и естествено след 2 часа пак да се сдухам... това моето си е от върастта и си е почти нормално... може би просто по-често от нормалното съм в лошо настроение... но не и депресия...

MajeStic
09-05-2007, 15:37
Абе ти малоумен ли си!!? В депресия се изпада за месеци, може и години. Депресията трябва да се лекува. Вашите тинейджърски сдухове са... маловажни пред това нещо. 2 дни не е депресия, тряя си мноо тъп за да не го разбираш

Трябва да си много тъп, за да си в депресия с месеци 8)

Boot
09-05-2007, 15:46
Абе ти малоумен ли си!!? В депресия се изпада за месеци, може и години. Депресията трябва да се лекува. Вашите тинейджърски сдухове са... маловажни пред това нещо. 2 дни не е депресия, тряя си мноо тъп за да не го разбираш

Трябва да си много тъп, за да си в депресия с месеци 8)

Трябва да си болен. Това е болест ;)

GossipGirl89
09-05-2007, 15:47
Еми имаше един период, в който месец и може би малко отгоре бях като ходещ труп. Постоянно бях сдухана, нищо не можеше да ме разсмее,разсее или развесели. Първите 3-4 дни не ставах от леглотол Като тръгна някъде ми беше някво все тая. Все едно не знам къде отивам...И почти всеки ден е така без причина ме избиваше на рев... Това беше в продължение на месец.след това не знам и аз как се оправих... Не знам дали се води за депресия :roll:

Shadow_Walker
09-05-2007, 16:00
Абе ти малоумен ли си!!? В депресия се изпада за месеци, може и години. Депресията трябва да се лекува. Вашите тинейджърски сдухове са... маловажни пред това нещо. 2 дни не е депресия, тряя си мноо тъп за да не го разбираш

Трябва да си много тъп, за да си в депресия с месеци 8)

Трябва да си болен. Това е болест ;)

Ако продължава с месеци депресията се превръща в болестно състояние и необходима намесата на психолог (или психиатър).

Boot
09-05-2007, 16:05
Ти пак ли ми цитираш уикипедия?

Депресията по принцип си е болестно състояние и по принцип си се лекува. Няма такъв филм като да си 6 месеца в депресия и после да те лекуват. Представи си го като... туберкулоза - туберкулозата я лекуваш, само ако продължи месеци или кфо!? Болест. БОЛЕСТ.

sh3_1s_7h3_0n3
09-05-2007, 16:05
Сдух е нещо моментно - за една вечер например.
Депресия е нещо временно - сдух в продължение на седмица-две, месец или повече..
Е, добре де, може да не съм дал най-правилното обяснение, но аз така ги виждам нещата.

Aбе, заимай и ти цикъл... да видиш колко е моментно като се вкиснеш... и то даже преди да ти е дошло, че и понякога ти минава...едва след като свърши да тече 'онуй' :? 8)

MajeStic
09-05-2007, 16:06
Абе ти малоумен ли си!!? В депресия се изпада за месеци, може и години. Депресията трябва да се лекува. Вашите тинейджърски сдухове са... маловажни пред това нещо. 2 дни не е депресия, тряя си мноо тъп за да не го разбираш

Трябва да си много тъп, за да си в депресия с месеци 8)

Трябва да си болен. Това е болест ;)

аАХАХ ... любовта е болест, сега и депресията е болест ^_^ А да си депресиран сдухьо е диагноза :D
Можеш да си в депресия, ако си загубил някой близък, роднина, приятел... или пък имаш някакви физически или психически увреждания... другото са пълни лигавщини... съжалявай ме, защото искам внимание... това е моето мнение.

Boot
09-05-2007, 16:55
^ Ти си тъп като плоча бе.

^Sam90^
09-05-2007, 17:24
^^ Е, кво го обиждаш, защото има собствено мнение?? :roll:

Случвало ми се е 1-2 дни да съм в нечовешки гадно настроение, но не повече. Тези, които нон стоп разправят, че живота им смърди, че трябва да умрат ала бала, за мен са глупаци =;

Shadow_Walker
09-05-2007, 17:51
Ти пак ли ми цитираш уикипедия?

Депресията по принцип си е болестно състояние и по принцип си се лекува. Няма такъв филм като да си 6 месеца в депресия и после да те лекуват. Представи си го като... туберкулоза - туберкулозата я лекуваш, само ако продължи месеци или кфо!? Болест. БОЛЕСТ.Ще се спреш ли с тая уикипедия, че твоите саркастични забележки почват да ме дразнят.
Като се има предвид, че почти не ползвам този сайт вече.
И НЕ за бога, учихме го по ПСИХОЛОГИЯ :evil:
И от това, което помня тълкувам.Не мисля, че ако около месец си в депресия веднага трябва да се хвърлиш на анти-депресанти и психолози . може да се опиташ да се пребориш сам.

koalka
09-05-2007, 17:54
Била съм сдух, но чак депресия.Това хич не е леко състояние.Не ми се е случило нещо такова, че да изпадна в депресия.

Boot
09-05-2007, 18:42
[quote=Boot]Не мисля, че ако около месец си в депресия веднага трябва да се хвърлиш на анти-депресанти и психолози . може да се опиташ да се пребориш сам. [/color][/i][/b]

Да, и аз не мисля, че ако месец си болен от туберкулоза трябва веднага да се хвърляш на лекари и УЖАС лекарства.
Причините за една депресия са ужасно дълбоки и адски комплекси, в повечето случаи опитите да се пребориш сам са безуспешни. Пак ще ти го кажа - депресията е болест, която се лекува с лекарства. Набий си го това в главата и ще ме разбереш най-накрая.


А в учебниците по психология пише весели неща ;)

Shadow_Walker
09-05-2007, 18:48
ауу, колко сме знаещи..... :lol:
всъщност в учебника пишеше нещо от типа, че е психично разтройство и се явява като болест, особено ако е хронично...
И спри да повтаряш болест е, болест е.Знам.И другите разбраха.
Всъщност тези тийн депресии са просто проблемни периоди - от хормоните трябва да е :-k

sinful`girl
09-05-2007, 18:53
Разликата между депресията и обикновения сдух е мнооогооо голяма! Депресията по принцип е болест,в която изпадаш в меланхолия,която продължава обикновено с месеци,дори в редки случай и с години....Има си специално лечение за депресията. Обикновеният сдух продължава няколко дена. Симптомите на депресията и сдухът са едни и същи .....липса на глад,липса на каквато и да е енергия и непрестанно спане.

Само веднъж съм се сдухвала толкова много и сега като се замисля е било ужасно. Около 4 дена не бях излизала от нас,очите ми бяха станали като понички,по цял ден ходех рошава и по пижама и съм спала по 18 часа на денонощие.....а доближеше ли се някой до мене леле какво ставаше...... :smt005 :smt005 Сега като се сетя ми е толкова смешно,ама тогава не беше така ...

Swinkenhoffer
09-05-2007, 19:32
даа, депресията е болестно състояние... може би хората с по-слаба психика са по-податливи да страдат от нея, не знам... затова си има и съответните медикаменти. сам не мисля, че можеш да се справиш, ако говорим за истинска депресия, а не... "оо, не, в цикъл съм, ще се самоубия". :lol:

find_m3
09-05-2007, 19:42
еми чак сериозна не ,но иначе много ме е страх да не остана сама см без приятели и т.н. (което е далече от реалността) ,но ми трябват точно 2 дена скука и без да излизам и започвам да си внушавам ,че са ме зарязали и глупости :smt005 , а иначе много лесно излизам от депресия с 1 телефонен разговор с приятелка се оправям :lol:

09-05-2007, 19:45
Razlikata e 4e sdyhnqta kakto sega q ima6,taka sled 15min. 6te e iz4eznala.A kato si v depresiq e mn po-gadno i tejko,za6toto osven 4e prodaljava po-dulgo vreme,su6to i se prejivqva po-trudno.Izpadala sum v depresiq 2ili 3 puti za po max 3 dni,iiiiiiiiii kakvo pravq...emi nqmam jelanie da go pi6a tyk,puk i tva ne e na4ina,no v dadeniq moment vseki put mi se vijda kato edinstveno re6enie,koeto znam i 4e 100% 6e me opravi

teenkopele
09-05-2007, 19:47
Каква точно е ралзиката между двете не мога да кажа...може би здухът е за много по-кратък период от време, докато депресията с по-голяма продължителност и далеч по тежка.
Много ясно, че ми е ставало здух по един или друг повод, но от 27 Август...хмммм....дали състоянието ми може да се нарече депресия? Сигурно...

09-05-2007, 20:55
eheh 4i kak emotata sa cql jivot v takavaaaa :smt010 :smt005

tItEufFf
09-05-2007, 21:12
О0о0о има голяма разлика м/у сдух и депресия...Аз не съм изпадала в деперсия...преди често се сдухвах ама все за някви глупости...

I'm crazy
09-06-2007, 14:06
Ми не, не мисля че съм изпадала чак н такива тежки ситуации...Само веднъж в присъствието на най-добрата ми приятелка...хвърлих на пода всички неща от масата...и я бутнах масата да падне...и тя много се оплаши...и започна да ме гушка и да ме успокоява :( :(

09-06-2007, 21:32
Чак в сериозна депресия май не съм изпадал. Случвало се е по 1-2 седмци да ми е сдухано настроението, но никога не бих стигнал до там да се самоубивам, да седя и да рева по цял ден... булшит.

ти си тъп ве. понякога човек като е в депресия (особено истинска, медицински доказана) е на ръба да се самоубие, па кво да говорим за плач и седене по тъмни стаи.. ходи се гръмни, майка ти анална, няма нищо смешно и жалко в тва да ти е зле. :x

Shadow_Walker
09-07-2007, 07:21
^^ Е, кво го обиждаш, защото има собствено мнение?? :roll: Мнението на медицината е над мнението на някъв пубер във форум, не мислиш ли?!


Депресията е болест!!! Психична болест! Може да се предизвика от стрес, загуба на близък човек, лош живот, тормоз и какво ли още не. Не, Shadow_Walker, не съм взел това от Wikipedia. Нека просто речем, че.. познавам такъв човек, който от 2001 не може да се излекува! ОКЕЙ!?!що споменаваш мене :-s Все ми е тая откъде си го взел...иначе съжелявам за познатия :|

И все пак тва е тийън форум - всеки си казва мнението... какво да направя, че не е "професионално изпипано" пфф
и нз кого сте обиждали ама ако е мене - има си скайп, лс, ала бала :evil:

и все пак едно е такава депресия, друго е един месец...аз ако съм депресиран един месец ще се помъча се справя без анти депресанти...ако не стане значи ще съм депресиран още един месец...итогава ще звънна на психото 8-[
АБЕ ЗАЩО ВСИЧКИ СТЕ ТАКИВА ЗЛОБАРИ ВЕ.......

demons_of_my_soul
09-07-2007, 07:24
Доказано е че всеки човек поне веднъж изпада в лека депресия всеки месец!

Heaven_Can_Wait
09-07-2007, 11:42
Депресията е сериозно психично заболяване и доста често се спекулира и преувеличава с нея. Съмнявам се да има много, които наистина да са изпадали в такова състояние. Колкото до сдухването, то се случва често и временно :)

+1 :wink:

Valar
09-07-2007, 11:54
Оффф...
Депресия може да получиш когат някой твой много близък почине!
А здух по-време на който си мислиш,че си в депресия може да получиш
Ако си 12-14 годишна пикла и гаджето с което си ходила 5 дни те е зарязало!

ScionOfStorm
09-07-2007, 11:55
Имал съм такива дни (за щастие са били само 2-3), в които ми е било наистина УЖАСНО тежко, и добре, че са били приятелите ми и малкото ми мисъл за самосъхранение, да не направя някаква пълна простотия.

Иначе аз си имам някаква тъга заложена в мен, но не е нещо особено. Донякъде при нас е и от възрастта де :) В някакви по-сериозни депресии не съм изпадал, за което мога само да се радвам.

caRamelO_cHicA
09-07-2007, 12:05
[/b]Имало съм много такива дни не се броят най-много когато ме изнасилиха непръснато крещях и плаках започнах да трошае всичко което ми е пред очите .Щях да пререза вените си беше ужасно и това е нищо бях толкова зле че избягах от вкъщи и отидох на едното ми село където няма никой стоях там 1 месец :shock: :shock: сам сама в къщата гледах Тв и такива неща не искам да говоря повече но ми беше страшно трудно да го превъзмогна и все пак продължих на пред .Трябва да бъдеш силен и да се бориш

^FaiNt^F
09-07-2007, 18:11
Ъъ депресия? Абе повечето от вас представа си нямат какво е това о.0
Живях доста сдухано и подтиснато около година и половина. Доста тежко и....хмм...знам ли мрачно?! ми беше през това време...а бие тука за 3 дни кофти настроение-депресия... хахах...

Ctrl+Alt+Del
09-07-2007, 21:38

teenkopele
09-07-2007, 21:39
...
Живях доста сдухано и подтиснато около година и половина. Доста тежко и....хмм...знам ли мрачно?!...

Не си само ти.