PDA

View Full Version : Полезни ли са тампоните



09-05-2007, 14:22
momi4eta izpolzvate li tamponi
na men li4no te pove4e mi haresvat i mi sa udobni ot prevrazkite no maik ami kaza 4e ne sa mn polezni
vie kak smqtate :-({|=

Moderated by krem4et0
т.1 и т.7 от Правилата на форума!

Devilka
09-05-2007, 14:23
Защо да не са полезни? :-s

ninsy
09-05-2007, 14:36
ползвам да но какво общо има със сексА ? :)

lost_girl_in_love
09-05-2007, 14:52
използвам тампони когато ходя на басейн или море и сам неразположена ... ем майка ти ти е казала правилно... тампоните са не хигиенични :)

kasiopea
09-05-2007, 15:39
Аз не съм ползвала тампони никога. Четох , че не е препоръчително използването им от момичета . Предизвикват някакво възпаление и разни от този род неща. Но точно с какво не са полезни не мога да ти кажа. Аз си карам с превръзки и ми не пука. :wink:

foreverr
09-05-2007, 17:39
да наистина не са много полезни-и аз четах че може да се появи някаква си инфекция(не помня)но съм използвала само 1 пат-ако ги използваш рядко не е страшно :wink:

gabrielka@a
09-05-2007, 17:56
Полезни?Знам,че ако остане вътре,трябва да ходиш на гинеколог да ти го маха,защото може да стане инфекция =; Не мерси!Страх ме е да ползвам!

iveto89
09-05-2007, 18:55
4akaite malko,kakvo ozna4ava polezni...emi to i damskite prevruzki po taq logika ne sa polezni,za6toto za razlika ot tamponite,te sa super nehigieni4ni ...kakvo li vi obesnqvam..vse pak i vie znaete...az su6to izpolzvam tamponi i gi predpo4itam pred ostanalite varianti,za6toto sa udobni,4uvstva6 se komfortno i vuob6te ne sa vredni!!!!vajnoto e da spazva6 higiena i da gi smenq6 na 3 4asa,a ako si s po slab cikul na 4,5

alkobalko
09-05-2007, 19:11
Да, използвам тампони, защото ми е по-удобно. Вечер си използвам дамски превръзки. Тампоните са вредни, ако например стоиш цял ден само с един тампон. Ако ги сменяш редовно (3 часа) няма никакви проблеми.

_butterfly_
09-05-2007, 19:54
4akaite malko,kakvo ozna4ava polezni...emi to i damskite prevruzki po taq logika ne sa polezni,za6toto za razlika ot tamponite,te sa super nehigieni4ni ...kakvo li vi obesnqvam..vse pak i vie znaete...az su6to izpolzvam tamponi i gi predpo4itam pred ostanalite varianti,za6toto sa udobni,4uvstva6 se komfortno i vuob6te ne sa vredni!!!!vajnoto e da spazva6 higiena i da gi smenq6 na 3 4asa,a ako si s po slab cikul na 4,5

[-X не дамските превръзки са по-нехигиенични от тампоните, а точно обратното. При превръзките кръвта се абсорбира навън, извън тялото докато при тампоните знаете остава в тялото и затова тогава рискът от инфекции е по-голям. Също така те трябва да се сменят на2-3 часа :!: независимо дали ти тече по-слабо.

mani4eto
09-05-2007, 20:04
_butterfly_ е много права.Точно така се получава, във топлото влагалище като застоява къвта, се увеличава риска от гъбички и всякакви инфекции.А бактериите се размножават скорострелно=> трябва да се изхвърлят навън, а не за остават вътре ;)
Тампоните са за екстремни случаи, а не за всеки ден от менструацията. :)

`Death`Whore``
09-06-2007, 09:02
4akaite malko,kakvo ozna4ava polezni...emi to i damskite prevruzki po taq logika ne sa polezni,za6toto za razlika ot tamponite,te sa super nehigieni4ni ...kakvo li vi obesnqvam..vse pak i vie znaete...az su6to izpolzvam tamponi i gi predpo4itam pred ostanalite varianti,za6toto sa udobni,4uvstva6 se komfortno i vuob6te ne sa vredni!!!!vajnoto e da spazva6 higiena i da gi smenq6 na 3 4asa,a ako si s po slab cikul na 4,5
Тампоните са много по-нехигиенични. Все пак превръзките стоят извън тялото, а всичката мръсна кръв от менструацията стои В тялото, когато си с тампон. Колко пъти да обяснявам, че менструалната кръв съдържа много бактерии и ТРЯБВА ДА ИЗЛИЗА ОТ ТЯЛОТО! Ако не беше пълна с бактерии, щеше ли да мирише зле?

snoopY=]
09-06-2007, 15:58
iskam samo da kaja 4e iveto89 izob6to ne e prava!tamponite sa mnoooogo po nehigieni4ni ot prevruzkite za6to kogato si s tampon kruvta ne moje da izliza navun i taka mogat da se polu4at mn golemi i opasni infekcii!dokolkoto s prevruzka kruvta se izti4a svobodno i nqma nikav pr!

mani4eto
09-06-2007, 16:56
]iskam samo da kaja 4e iveto89 izob6to ne e prava!tamponite sa mnoooogo po nehigieni4ni ot prevruzkite za6to kogato si s tampon kruvta ne moje da izliza navun i taka mogat da se polu4at mn golemi i opasni infekcii!dokolkoto s prevruzka kruvta se izti4a svobodno i nqma nikav pr!
Верно? :-D

09-07-2007, 21:33
aku tamponite bqha tolkuva vredni kolkutu govorite vsi4ki tyka shtqha li da sa izmisleni we deca ](*,)

sexy_for_you
09-07-2007, 21:53
Ами до сега не съм използвала тампони.Страх ме е.Може би по-нататък,но за сега не.

foreverr
09-08-2007, 20:12
аз само 1 път сам използвала тампон(девствена съм)от най-малките за девствени ползвах на о.б и когато вадих тампона ме позаболя малко и затова вече не използвам-апак ме е и страх да не получа някаква инфекция и затова не използвам-е ако някой път ми се наложи за плаж или море ще използвам :wink:

foreverr
09-08-2007, 20:14
ЗАБРАВИХ ДА КАЖА -Препоръчвам на всички да използват тампони в краини случаи когато наистина им се налага, а не за штяло и нещяло-така ще сте сигорни че няма да лепнете инфекция от тампоните-е не казвам че с сигорност от тампоните се лепкат инфекции, но има вероятност!!!!!!Но все пак вие решевате какво да използвате :wink:

`Death`Whore``
09-09-2007, 06:30
aku tamponite bqha tolkuva vredni kolkutu govorite vsi4ki tyka shtqha li da sa izmisleni we deca ](*,)
И аз казах това на мама, когато ме хвана, че използвам тампони. Но всъщност не е така...много неща са вредни, но се произвеждат и хората ги използват.

white_chik
09-09-2007, 11:26
Eми не знам,може би сте прави,че тампоните не са напълно полезни,но на мен лично са мо 100 пъти по-удобни от превръзките.Когато съм с тампони,все едно не съм в цикъл,чувствам се перфекто.Скоро ще си записвам час за гинеколог и специално ще го попитам за мнението му :wink:

`Death`Whore``
09-09-2007, 11:30
Eми не знам,може би сте прави,че тампоните не са напълно полезни,но на мен лично са мо 100 пъти по-удобни от превръзките.Когато съм с тампони,все едно не съм в цикъл,чувствам се перфекто.Скоро ще си записвам час за гинеколог и специално ще го попитам за мнението му :wink:
Доста гинеколози ще ти кажат да използваш това, с което ти е по-удобно...а и никой не е казал, че с тампони не е много по-приятно...

09-09-2007, 16:22
това за гинеколозите е вярно, но на сестра ми гинеколога и е казал да използва тампони само в крайни случаи когато наистина и се налага така че е най-добре всички да използваметампони в караини случаи! :wink:

foreverr
09-09-2007, 16:28
това горе бях аз :wink:

foreverr
09-09-2007, 17:10
А и забравих да кажа нещо-както тампоните са полезни, но в малки количества така е и с всички неща-например ако ядеш малко е полезно, но ако се натъпкаш като прасе не е полезно или а пък ако правиш упражнения малко е полезно, но много-ще хванеш мускулна треска-така е с всичко-ВСИЧКО Е ПОЛЕЗНО, НО В УМЕРЕНИ КОЛИЧЕСТВА!!!ЗАМИСЛЕТЕ СЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ ЧЕ Е ТАКА!

SINDEL
09-09-2007, 17:41
Аз използвам главно тампони, когато ми дойде. По принцип съм на мнение, 4е няма от какво да се страхуваш, ако ги сменяш редовно - на 3-4 4аса. Ако ги оставяш пове4е, ве4е наистина има сериозен риск да развиеш инфекция.
За пове4е от 2 години, през които ползвам превръзки само през нощта, да 4укам на дърво не съм имала проблеми заради тампоните. И с много лекари съм говорила по въпроса (на наште голяма 4аст от приятелите работят в тази област) и вси4ки казват, 4е ако спазваш добра хигиена и ги сменяш редовно, рискът от инфекции е минимален.

sy
09-09-2007, 18:19
А и забравих да кажа нещо-както тампоните са полезни, но в малки количества така е и с всички неща-например ако ядеш малко е полезно, но ако се натъпкаш като прасе не е полезно или а пък ако правиш упражнения малко е полезно, но много-ще хванеш мускулна треска-така е с всичко-ВСИЧКО Е ПОЛЕЗНО, НО В УМЕРЕНИ КОЛИЧЕСТВА!!!ЗАМИСЛЕТЕ СЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ ЧЕ Е ТАКА!

С какво са "полезни" тампоните?
Тампоните нито са полезни, нито са вредни.
Но по-скоро може да се говори за някаква вреда, не виждам каква "полезност" ви гони. (Удобството не е равно на полза.)

caRamelO_cHicA
09-19-2007, 08:21
Дам използвай тампони ако съм на даскало или с по светла дреха.Няма страшно да ползваш тампони ако ги сменяш по няколко пъти на ден всичко ще си е наред.

Sweet__baby
09-19-2007, 08:28
Аз първите 2 дена ползвам тампони и малка превръзка, че ако пусне...де да знам..просто за всеки случай.. И наистина не се чувствам като момиче в цикъл..много са удобни е като се поставят правилно де... :wink: